Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » niedziela, 3 lutego 2019, 11:26

Jak na razie piłka po stronie @BitBay i wygląda że autor afery zweryfikował się na nie swoje dane, po czym uważał że taki stan rzeczy już
karolo pisze: sobota, 2 lutego 2019, 21:28Dużo czytałem o krętactwach BitBay i teraz mam tego namacalny dowód, ale dam i jeszcze jedną szansę zanim zgłoszę sprawę do nadzoru finansowego w Polsce i na Malcie.

Ale odpowiedz na dwa pytania i wszysto będzie już jasne, jeśli nie odpowiesz to pewne znaczy że racja jest po stronie @BitBay

Czy zarejestrowałeś i zweryfikowałeś się na swoje osobiste dane?
Jeśli odpowiedz jest twierdząca, to czemu nie chcesz zweryfikować się jeszcze raz?

Sam ostatnio trzymałem w zębach paszport i tą durną karteczkę wiele razy, akceptuje to bo wiem iż zaostrzyły się mocno przepisy i nie ma w tym winy giełd, tylko rządzących, którzy dbają głównie o to, aby wpływało jak najwięcej kasy a ja najmniej wypływało.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » niedziela, 3 lutego 2019, 11:38

Ciekawe co z tym użytkownikiem od 150k PLN. Aferę zrobił a pewnie do Katowic nie dotarł. Ostatnio sporo ludzi znajduje BTC i kolekcjonerskie dokumenty.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk


Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » niedziela, 3 lutego 2019, 11:44

karolo pisze: sobota, 2 lutego 2019, 21:28Widzę, że nie zrozumiałeś sytuacji, nie szkodzi - wyjaśnię raz jeszcze.
Moje konto jest w pełni zweryfikowane, otrzymałem pisemne potwierdzenie weryfikacji, BitBay dostał wszystkie wymagane informacje dokumenty.
Powtórzę raz jeszcze: moje konto jest w pełni ZWERYFIKOWANE.

Dużo czytałem o krętactwach BitBay i teraz mam tego namacalny dowód, ale dam i jeszcze jedną szansę zanim zgłoszę sprawę do nadzoru finansowego w Polsce i na Malcie.
Zapewniamy, że tego typu działania podyktowane są tylko i wyłącznie względami bezpieczeństwa jakie obowiązują na naszej platformie, oraz obowiązującym nas prawem. Po potwierdzeniu, że to Ty jesteś właścicielem konta właśnie za pomocą przesłania zdjęcia selfie wykonanego zgodnie z instrukcją gwarantujemy, że najszybciej jak to możliwe zwrócimy środki na saldo lub zrealizujemy wypłatę. Jesteśmy również świadomi tego, że takie procedury w pewnych sytuacjach mogą być uciążliwe za co przepraszamy, jednak tak jak wspominaliśmy, bezpieczeństwo środków, oraz danych Użytkowników jest kwestią priorytetową w polityce naszej spółki.

Początkujący
Posty: 307
Rejestracja: 18 lutego 2017
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hazi » poniedziałek, 4 lutego 2019, 05:56

Wprowadzcie BTT. Nie bez powodu zostal sprzedany w 15 minut na Binance.

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 21 kwietnia 2018
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: davidoski » poniedziałek, 4 lutego 2019, 12:54

Sprawa tych środków, których użytkownik nie otrzymał od BitBay ma jeszcze jeden ważny wymiar - mianowicie podatkowy. Pokazuje w jak instrumentalny sposób podchodzi do sprawy urząd skarbowy uznając transakcję na jakiejś platformie internetowej giełdy za przychód, mimo że między środkami wyświetlonymi na tej platformie a dostępem do tych środków jest zasadnicza różnica. Przypuśćmy, że ten nieszczęsny użytkownik nie otrzyma z jakichś powodów tych środków (w postaci przelewu na swoje konto bankowe) - wg urzędu skarbowego powinien mimo to zapłacić 32% podatku (sprzedaż była w grudniu jeszcze przed wejściem nowych przepisów o 19% podatku). Mimo że dostępu do pieniędzy nie ma, podatek musi zapłacić - ABSURD. Powinny być opodatkowane jedynie przelewy zrealizowane przez giełdy, czyli środki które wpłynęły na konto bankowe danej osoby dopiero są środkami, do których ma on dostęp i spełniają definicję "postawione do dyspozycji podatnika". Przypuszczalnie dopiero jakieś wyroki sądowe są w stanie zmienić ten aspekt opodatkowania. Ale zanim jakiś wyrok zapadnie jak wiadomo podatek się należy i odsetki od niezapłaconego podatku lecą, komornik rusza z egzekucją. Chory kraj.

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 9 lutego 2018
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rolph » poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:02

@BitBay Mam pytanie: kiedy w końcu zostanie przywrócona opcja stop market? Przecież to podstawowa funkcja na wszystkich giełdach a u Was jakoś od miesięcy nie można przywrócić...?

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:48

@rolph - już nie długo, bardzo niedługo i będzie ta i kilka nowych funkcji.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 4 lutego 2019, 14:06

@rolph Zdajemy sobie sprawę jakim zainteresowaniem cieszy się ta opcja wśród Użytkowników naszej platformy i mamy na uwadze dodanie jej, natomiast na tym etapie nie chcielibyśmy wprowadzić nikogo w błąd podając jakiekolwiek konkretne terminy.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 4 lutego 2019, 14:56

teamfm pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 13:48@rolph - już nie długo, bardzo niedługo i będzie ta i kilka nowych funkcji.
Czy można liczyć na funkcję uproszczonego zakupu kryptowalut? To znaczy wpłacam co miesiąc PLN a giełda bez dodatkowych kolejnych zleceń zakupuje wskazaną na początku kryptowalutę i przekazuje (co miesiąc) na wskazany adres.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » poniedziałek, 4 lutego 2019, 20:44

@ikswodnal nie istnieje nic takiego i byłoby to bezsensowne. więc raczej na 99,999999993 % nie :P

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 4 lutego 2019, 21:56

@ikswodnal Takie coś jest do zrobienia wykorzystując API, piszesz skrypt, który sprawdza Twoje saldo, jak są jakieś środki, to kupuje za wszystko po cenie najniższej oferty sprzedaży, a po chwili również dzięki api zleca wypłatę na adres.

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » poniedziałek, 4 lutego 2019, 22:52

teamfm pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 20:44nie istnieje nic takiego i byłoby to bezsensowne

Możesz uzasadnić dlaczego bezsensowne?
mudol pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 21:56Takie coś jest do zrobienia wykorzystując API, piszesz skrypt,
Zauważ jednak, że kryptowaluty są przeznaczone nie tylko dla "biegłych informatycznie" ale i dla wszystkich innych którzy widzą sens w korzystaniu z tego przyszłościowego rozwiązania. Przecież kryptowaluty są także dla ludzi z analogu, urodzonych nawet w pierwszej połowie ubiegłego wieku.
Takie proste rozwiązanie stosują już internetowe kantory dewizowe (walutowe) i mają z tego korzyści, wierzę że BB też skorzysta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 4 lutego 2019, 23:09

ikswodnal pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 22:52widzą sens w korzystaniu z tego przyszłościowego rozwiązania
Ależ proszę bardzo, możesz stworzyć temat w dziale programistycznym i zapłacić programiście właśnie tym "przyszłościowym rozwiązaniem".

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » wtorek, 5 lutego 2019, 09:53

mudol pisze: poniedziałek, 4 lutego 2019, 23:09możesz stworzyć temat w dziale programistycznym i zapłacić programiście
Dlaczego mam tworzyć jakiś temat w dziale do którego naprawdę nie pasuję.
Dlaczego mam płacić za rozwiązanie które już istnieje (zlecenie stałe w bankach, internetowych giełdach walutowych)
Dlaczego mam robić coś, co powinien zrobić BB w swoim i dużej liczby klientów interesie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » wtorek, 5 lutego 2019, 10:54

Te pytania rozumiem kierujesz do BitBay bo przecież nie do mnie, to nie moja giełda, nawet jej nie polecam. Ja Ci pisałem możliwe rozwiązanie.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 5 lutego 2019, 11:35

@ikswodnal Aktualnie skupieni jesteśmy na finalizacji innych rozpoczętych już projektów związanych z rozszerzeniem działaności giełdy BitBay. Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie, oraz mediów społecznościowych gdzie na bieżąco informujemy o wdrożeniu nowych funkcjonalności lub kryptowalut.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: moratar » wtorek, 5 lutego 2019, 12:18

Uciążliwe jest że nie można wysłać z bitbaya LTC na adress segwit'owy M*****.
Już prawie półtora roku jak SEGWIT działa, a bitbay jakoś tak nie idzie do przodu.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » środa, 6 lutego 2019, 01:45

@ikswodnal dalej męczysz tym tematem tę parodię giełdy, która jak wiadomo kasuje wszelkie opcje a nie je dokłada.
Powinieneś się cieszyć, że nie było takiej opcji bo z tego co pamiętam to chciałeś by giełda kupowała Tobie BCH miesięcznie gdy był jeszcze po 3k.
Widzisz ile zaoszczędziłeś (nie straciłeś) - rozumiem, że sam sobie kupiłeś już w grudniu gdy był prawie 10 razy taniej :p

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » środa, 6 lutego 2019, 10:13

Lais pisze: środa, 6 lutego 2019, 01:45dalej męczysz tym tematem tę parodię giełdy, która jak wiadomo kasuje wszelkie opcje a nie je dokłada.
To jest sprawa ocenna. Dalej na podstawie stałego zlecenia z banku kupuję na BB co miesiąc kryptowalutę i jedyny kłopot to, że co miesiąc muszę zlecić BB kupno, przelać na swój adres (z różnymi potwierdzeniami e-mail, GA). Zrezygnowałem z innej giełdy, przez co trochę oszczędzam, ale ta druga i tak była o wiele mniej przyjazna klientom.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Merkav » środa, 6 lutego 2019, 19:21

Witam,

Czy wysyłają Państwo maila z prośbą o dodatkową wyryfikacje w przypadku "podejrzanych ruchach" na koncie? Testowo przesłałem 1TRX na Binance i operacja została zablokowana.

Pozdrawiam

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości