Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 23 stycznia 2019, 09:19

@BitBay Czy jutro dodajecie jakegoś coina czy przerwa jest z innego powodu? Co to się teraz wydarzyło? Strona nie działała przez kilka minut, anulowałem ofertę a środki mam w zablokowanych.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: NiceVolumen » środa, 23 stycznia 2019, 15:54

edit zw

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: 1235674 » środa, 23 stycznia 2019, 16:18

Tyle ostatnio tych podejrzanych ruchów było, że mam wątpliwości, czy ta giełda jest na pewno bezpieczna. Normalnie każdy musi wysyłać selfie przy przelewach tak niebezpiecznie już jest.
Złodzieje są lepsi niż podwójny GA (2 na email), że jest tak niebezpiecznie?
A jeśli ktoś robi wypłaty co kilka dni, to za każdym podejrzanym razem, będzie musiał wysyłać selfie? Czy po prostu zamierzacie jednorazowo wytępić od każdego dokumenty. A może powiecie, jak robić przelewy, by nie były blokowane...?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 23 stycznia 2019, 16:30

1235674 pisze:Tyle ostatnio tych podejrzanych ruchów było, że mam wątpliwości, czy ta giełda jest na pewno bezpieczna. Normalnie każdy musi wysyłać selfie przy przelewach tak niebezpiecznie już jest.
Złodzieje są lepsi niż podwójny GA (2 na email), że jest tak niebezpiecznie?
A jeśli ktoś robi wypłaty co kilka dni, to za każdym podejrzanym razem, będzie musiał wysyłać selfie? Czy po prostu zamierzacie jednorazowo wytępić od każdego dokumenty. A może powiecie, jak robić przelewy, by nie były blokowane...?
Ja robię kilka do kilkunastu przelewów dziennie, różne coiny na różne giełdy i nie miałem nigdy żadnego problemu

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk


Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: NiceVolumen » środa, 23 stycznia 2019, 19:10

usuwam post do czasu wyjasnienia

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 24 stycznia 2019, 08:49

liseklsk pisze: środa, 23 stycznia 2019, 09:19 @BitBay Czy jutro dodajecie jakegoś coina czy przerwa jest z innego powodu? Co to się teraz wydarzyło? Strona nie działała przez kilka minut, anulowałem ofertę a środki mam w zablokowanych.
Aktualnie wróciliśmy już po przerwie technicznej i nasza platforma działa w pełni sprawnie. Jeżeli występują jakiekolwiek nieprawidłowości na Twoim koncie daj nam znać i postaramy się wszystko wyjaśnić ;)

1235674 pisze: środa, 23 stycznia 2019, 16:18 Tyle ostatnio tych podejrzanych ruchów było, że mam wątpliwości, czy ta giełda jest na pewno bezpieczna. Normalnie każdy musi wysyłać selfie przy przelewach tak niebezpiecznie już jest.
Złodzieje są lepsi niż podwójny GA (2 na email), że jest tak niebezpiecznie?
A jeśli ktoś robi wypłaty co kilka dni, to za każdym podejrzanym razem, będzie musiał wysyłać selfie? Czy po prostu zamierzacie jednorazowo wytępić od każdego dokumenty. A może powiecie, jak robić przelewy, by nie były blokowane...?
Nasza Spółka w trosce o bezpieczeństwo swoich Użytkowników stosuje różne narzędzia służące do monitorowania ruchu na naszej platformie, które w założeniu pozwalają nam określić nietypowe zachowania mogące stanowić potencjalne zagrożenie. 
Ze względów bezpieczeństwa nie możemy udzielić dokładnych informacji jak działają nasze algorytmy jednak w przypadku kiedy nasz system wskazał konto jako potencjalnie zagrożone nasz dział bezpieczeństwa jest zmuszony wstrzymać wypłatę do czasu wyjaśnienia sprawy.
Zapewniamy, że wszelkie tego typu działania  podyktowane są doświadczeniem w przeciwdziałaniu nadużyciom finansowym i mają jedynie zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności.
Zdajemy sobie sprawę, że może to powodować pewne niedogodności, ale zapewnienie bezpieczeństwa jest dla nas celem nadrzędnym.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: norekkk » sobota, 26 stycznia 2019, 13:24

@BitBay Dawno nie było pytania więc: czy udostępniliście Krajowej Administracji Skarbowej dane transakcji swoich użytkowników na masową skalę ? w związku z wnioskiem który złożyli w ubiegłym roku, czy do dnia dzisiejszego takie dane zostały im przesłane ? - i nie chodzi mi tu o jednostkowe przypadki zapytań które macie z różnych służb tylko o masowe przesłanie historii. Od razu zaznaczę że nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź w stylu " działamy zgodnie z prawem ble ble ble" - tylko jasna odpowiedź czy takie dane masowo zostały przesłane.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 stycznia 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trojekxx7 » niedziela, 27 stycznia 2019, 20:50

Witam,
przykro mi że jestem zmuszony pytać po przez forum co się dzieje z moimi pieniędzmi, ponieważ na maile nie odpowiadacie. Na pisma od prawnika również. Na chacie dostałem jednak informację , że i maile i pisma dochodzą.
Sprawa ciągnie się od uwaga : 13 grudnia ! kwota to około 150 000 PLN . Na chwile obecną również nie mogę zalogować się na bitbay, bo moje konto zostało zablokowane ?!
Jak na tak poważną giełdę, w czasie kiedy był z Wami jakikolwiek kontakt (bo teraz już kompletnie macie mnie w poważaniu), odpowiadała mi np Pani Monika - pierwszy raz się spotykam aby załatwiając z kimś dość poważne sprawy nie można byłoby się przedstawić nazwiskiem.
Oczywiście na początku mój dowód osobisty został zweryfikowany pozytywnie, konto bankowe również. Jednak gdy chciałem wypłacić to pierwsze problemy.. Oczywiście nikt mnie nie poinformował nawet mailowo że pieniądze zostały zablokowane, sam musiałem się domyślić po paru dniach że brakuje mi sporo pieniędzy. Więc napisałem do Was.
Selfie? ok zostało wysłane, selfie z dowodem? ok znów zostało. Niewyraźne? ok zostało wysłane następne. Później z kartką i dowodem? ok znów zostało wysłane. Jak chcecie mogę też podać numer buta, jakie leki przyjmuję i cały album zdjęć z wakacji. To jednak wciąż za mało, chcieliście wideorozmowę. Umówiliśmy się na godzinę 14 następnego dnia . O 14 pytam na czacie co teraz, oczywiście byliście bardzo zaskoczeni że jestem gotowy i musieliście się przygotować, chociaż dzień wcześniej godzina Wam odpowiadała. Nie spodziewaliście się że będe na tej rozmowie i będę chciał wypłacić moje pieniążki. Ok czekałem 40? minut na rozmowę. Zasięg i internet miałem idealny, Wy mnie słyszeliście bardzo dobrze, ja Was prawie wogóle, w sumie zgadywałem co słyszę, jakość mizerna ale ok, to może nie jest Wasza wina. Na rozmowie pokazany dowód i parę dziwnych pytań które było trzeba po 20 razy powtarzać bo ja Was praktycznie nie słyszałem ale ok.
19 grudnia już po rozmowie itd, dostałem odpowiedź że wypłaty nie ma, analizujecie moją sprawę i dacie mi znać jak najszybciej to możliwe.
Po wielu mailach do Was, 21 grudnia uznaliście że nabraliście uzasadnionych (? przez kogo ? ) podejrzeń co do stanu faktycznego rejestracji użytkownika. No tak selfie, viedeorozmowa to za małe dowody mojego istnienia. W zasadzie mógłbym pojechać do Was tylko gdybym wiedział gdzie. Tu powołujecie się na procedury o przeciwdziałaniu prania pieniędzy. Przepraszacie i dacie znać jak najszybciej co dalej. Oczywiście ja do Was pisze, Wy do mnie co raz mniej.
Tak więc pytam o adres korespondencyjny bo sprawa trafia do adwokata. Na czacie dostaje adres Katowice, na mailu Malta - ok nie wnikam.. Tu też blokujecie moje konto na bitbay na wniosek dyrektora działu bezpieczeństwa. "sprawa jest w dalszym ciagu procesowania" - oczywiście broń Boże przed jakąś szerszą informacją.
Tu już przestajecie cokolwiek do mnie pisać.
Mój adwokat pyta się również co się dzieje z pieniędzmi oraz zauważa że zgodnie z Waszym regulaminem oraz zgodnie z przepisem art. 106a. ust. 4-6 ustawy Prawo bankowe : Blokada środków na rachunku dokonana nw okolicznościach o ktorych mowa w ust3, nie może trwać dłużej niż 72 godziny. W terminie określonym w ust. 4, prokurator wydaje postanowienie o wszczęciu lub odmowie wszczęcia postępowania, o którym niezwłocznie zawiadamia właściwy bank. Terminu określonego w art. 307 postępowanie sprawdzające paragraf 1 Kodeksu postępowania karnego nie stosuje się. W razie wszczęcia postepowania prokurator może w drodze postanowienia wstrzymać określoną transakcję lub dokonać blokady środków na rachunku na czas oznaczony nie dłuższy niż 3 miesiące od otrzymania zawiadomienia o ktorym mowa w ust.5.
Przy czym od dnia blokany mineło znaaaacznie więcej niż 72 godziny. Poprosił też o wskazanie imienne osoby odpowiedzialnej za prowadzenie tej sprawy oraz forme kontaktu umożliwiającą bezposreni kontakt z tą osobą. - oczywiście na nic z tego nie odpowiedzieliście. Ani na mój mail ani adwokata.
Co parę dni wysyłam maile- bez odpowiedzi. Na chacie dostaje informację że już zaraz dostanę maila- oczywiście tak się nie dzieje.
Sprawa zaczęła się na początku grudnia, mamy koniec stycznia. Nie mam pieniędzy, nie wiem co z nimi się dzieje, nie mam z Wami kontaktu. Macie w poważaniu maile ode mnie, oraz adwokata. Zabraliście moje blisko 150 000 złotych i zerwaliście ze mną kontakt.
Do administracji : na uwiarygodnienie mogę podesłać / pokazać wszelkie dokumenty z tej sprawy. Na pocztę mail również wpuszczę administratora jeśli będzie konieczność.
Do bitbay: numer sprawy (gdybyście zapomnieli już o mnie kompletnie i wrzucali wszystko co piszę do kosza) [T#00022928]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » niedziela, 27 stycznia 2019, 23:27

https://www.wykop.pl/link/4769705/bitba ... pieniedzy/

W sumie widze ze opisal juz ktos wyzej..


TLDR: Bitbay zablokowal srodki podejrzewajac pranie brudnych pieniedzy na ponad miesiac, gdzie ich regulamin stanowi ze moze to byc maksymalnie 30 dni... (chyba ze cos znowu pozmieniali) Uzytkownik przeszedl wszelkie mozliwe weryfikacja (lacznie z wideorozmowa) a oni ciagle maja watpliwosci czy jest tym za kogo sie podaje :lol: Dodatkowo zlewaja maile od adwokata pokrzywdzonego i od niego samego.

Przypominam ze to prokurator decyduje ostatecznie o zablokowaniu srodkow na dlugi termin a nie gielda. Gielda sobie moze to zglaszac, ale jesli organy panstwa nic z tym nie robia to powinna zwolnic srodki.

@BitBay

Jak ktos wam ma ufac skoro nie przestrzegacie wlasnego regulaminu?

To nie jest pierwszy przypadek o ktorym slyszalem. Co prawda sam nie mialem problemow, ale jawne kpienie z prawa jak i wlasnego regulaminu powoduje ze cos takiego trzeba naglasniac.
A utrudnianie wyplacania pieniedzy to akurat pojawia sie w koncowej fazie dzialanosci.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 125
Rejestracja: 19 maja 2018
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: supersonic82 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 07:26

o kurrrrrr ! no to mamy poważny problem jak takie rzeczy się dzieją całe szczeascie zostalo to mocno nagłośnione

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 08:39

Wyluzujcie.. ferie sie zaczely, dzieci sie nudza albo konkurencja nie śpi :mrgreen:

Ps. Juz raz byla podobna sytuacja.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Araluen » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:09

Dovakhiin pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 08:39Wyluzujcie.. ferie sie zaczely, dzieci sie nudza albo konkurencja nie śpi
Nawet jeśli, to na Wykopie się świetnie bawią. Jesteśmy poważną giełdą, ten biznes jest poważny...

https://www.wykop.pl/link/4769705/comme ... t-62495345

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:12

Przypadek jest nieciekawy ale nie piszcie, że to może być exit scam czy końcowa działalność giełdy - gdyby tak było takich kejsów byłyby pewnie dziesiątki, a nie setki. Na wykopie już nawołują do wypłacania z ich sald środków. Może faktycznie wobec autora toczy się jakieś postępowanie i nie mogą wypłacić tych środków?

Po co rozwijaliby nowe produkty w końcowej fazie działalności? Sytuację powinni wyjaśnić bo jest karygodna ale nie ma co siać paniki.

No i pamiętajcie, żeby nie traktować giełdy jako portfela long term, na forum powtarzamy to zawsze..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:16

Awesomist pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:12Może faktycznie wobec autora toczy się jakieś postępowanie i nie mogą wypłacić tych środków?


Taak... a w wiekszosci przypadkow to postepowanie przeprowadza bitbay. Zwlaszcza ze dzialaja teraz na malcie.
Jakby ci zatrzymali np pol banki na 2 miesiace to z bys zmienil zdanie. Klasyczny przyklad naduzywania regulacji dotyczacych AML.
A to ze stwierdzaja ze mimo wideoweryfikacji nie sa pewni czy jest osoba otwierajaca konto to juz wisienka na torcie.

Chodzi tez o totalne ignorowanie korespondecji i nie wyjasnienie sprawy przez ponad 2 miesiace. Sorry ale albo maja podejrzenia(i dowody) albo ich nie maja. Jesli sprawa przekazana zostala dalej, to gdzie? Jakis kontakt cokolwiek. Tak to czeka czlowiek na odpowiedz od ponad miesiaca, i co on ma sobie myslec? Przeciez takie zachowanie to typowe zachowanie oszustow. Zabiore kase i sie nie odzywam.

Jesli nie potrafia nic udowodnic to zwracamy srodki i ew zamykamy konto i tyle.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:20 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:20

@prap0n masz zupełną rację, bardzo dobrze że taka sprawa jest nagłaśniana jednak powinniśmy poczekać na oficjalną informację od BitBaya żeby poznać też zdanie drugiej zamieszanej strony.
Współczuję autorowi wpisu bo nikt nie powinien mieć zablokowanych środków na taki kawał czasu. Zauważcie, że jakiś rok temu BitBay nie miał kont EUR i USD co spowodowało że przez chyba kilka tygodni nikt nie mógł wypłacić tych walut z konta i jakoś im to uszło płazem stąd może są przyzwyczajeni do tego, że mogą bezkarnie blokować środki...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2298
Rejestracja: 19 grudnia 2017
Reputacja: 3479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Pleasek89 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 09:24

Nie jestem po niczyjej stronie w tym sporze, ale wydaje mi się, że są luki w tej historii.

Sam robiłem duże przelewy w jedną i drugą stronę i nigdy nie miałem z nimi problemu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 366
Rejestracja: 17 stycznia 2018
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Connemara » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:11

Kilka razy już miałem się wypowiedzieć w tym wątku, ale ostatecznie kasowałem swoje wpisy. Do teraz.
Zaznaczam, że to moja subiektywna opinia.

1. Jestem daleki od 100% wiary w historie użytkownika z 1 postem. Może to ferie i gimnazjalista, może nie. Ale (butttttt!).
2. Moja przygoda z BitBay zaczęła się i zakończyła bodajże w lutym 2018 roku, trwała coś koło miesiąca. Nigdy więcej (ze względu na moje osobiste odczucia co do standardów działania).
3. Śledzę sobie wątki dot. tej giełdy (?) i czytam wypowiedzi użytkowników i właścicieli giełdy. Moje zupełnie prywatne odczucia, do którego mam święte prawo: BitBay ma tendencję do unikania odpowiedzi na niewygodne pytania. Odpowiadanie korpo-szablonami. Heheszki. Z punktu widzenia mojego zarówno zupełnie prywatnego, jak i służbowego doświadczenia odnośnie customer care, w mojej ocenie zachowanie przedstawicieli BitBay jest KOMPLETNIE nieprofesjonalne.

Nikogo nie namawiam, bo każdy ma swój rozum i głowę. Wypowiadam się tylko w swoim imieniu: są inne giełdy. Większe, płynniejsze, stabilniejsze i przede wszystkim bardziej profesjonalne. Że nie mają par walutowych z PLN? Jak dla mnie - nie ma znaczenia. W dobie bezpłatnych kont walutowych, e-kantorów i Revolutów - trudność pomijalna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:14

Pomyslcie.. ktos zaklada konto 12h temu czy jakos tak.. oskarza gielde poprzez adwokata... policja dopiero jutro. Zaslania sie rodo jesli chodzi o korespondencje.. screena nie pokaze ze ma zablokowane konto. Robic afere bez zadnego dowodu budzi niesmak... a wy lykacie jak pelikany :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2056
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4791
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:17

@Dovakhiin

Podal numer ticketu dla supportu a bitbay nie zanegowal ze taki istnieje. Wiec cos jest na rzeczy.
Jakbys chcial naglosnic sprawe to tez bys sie musial zarejestrowac na wykopie (jesli nie masz konta).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:27

@prap0n to czego nie reagowal duzo wczesniej tylko po takiej zwłoce? A bitbay bada sprawe zapewne.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości