Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 26 listopada 2018, 19:50

@Mikes2008 nie będę się z tobą kłócił bo mi szkoda na to czasu, adekwatną ocenę posta już dostałeś. To koleżanka postąpiła niezgodnie z regulaminem a BB musi się stosować do przepisów pod które podlega. Jeżeli koleżanka akceptuje coś czego nie czyta no to gratuluje.
Podejrzewam że okres to do 30 dni tak samo jak jest przy nie zrealizowanej wypłacie skycash. BB ma operatora płatności i zapewne są jakieś terminy umowne a pieniądze i tak szybciej trafią na konto. @benq nie rozumiem dlaczego uważasz że minusy były niezasłużone, skoro jest informacja podczas dokonywania wpłaty :
"Uwaga! Tytuł wykonywanego przelewu musi być dokładnie taki sam jak podany wyżej. W przeciwnym razie środki nie zostaną poprawnie zaksięgowane. Wpłaty od osób innych niż właściciel konta nie będą akceptowane."
Kiedyś na inną giełdę wpłacałem XRP i popełniłem błąd wpisując zły destination tag i również otrzymałem informację o 30 dniach( pieniądze otrzymałem po 14) ale nie miałem pretensji do giełdy tylko do siebie. Przecież to też nie był problem żeby mi zaksięgowali po trzech dniach skoro mieli wszystkie dane, łącznie z txid.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kondzio » poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:42

"Uwaga! Tytuł wykonywanego przelewu musi być dokładnie taki sam jak podany wyżej. W przeciwnym razie środki nie zostaną poprawnie zaksięgowane. Wpłaty od osób innych niż właściciel konta nie będą akceptowane."

Nie ma tu nic napisane o blokadzie do 30 dni

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Mikes2008 » poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:43

kondzio pisze: "Uwaga! Tytuł wykonywanego przelewu musi być dokładnie taki sam jak podany wyżej. W przeciwnym razie środki nie zostaną poprawnie zaksięgowane. Wpłaty od osób innych niż właściciel konta nie będą akceptowane."

Nie ma tu nic napisane o blokadzie do 30 dni
Dokładnie tak.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:52

@kondzio @Mikes2008 nie ma nic o terminie tak samo jak przy wypłatach skycash ale logiczne jest że jakieś terminy są, skoro BB obsługuje jakiś operator płatności. Podkreślam jeszcze raz że jest to błąd użytkownika a nie giełdy więc wyżalanie się na forum z popełnionego błędu jest raczej nie na miejscu. Lepiej napisać ticket i np. po tygodniu się przypomnieć. Koleżanka popełnia błąd a ty robisz awanturę jaki to BB jest zły.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: benq » poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:54

liseklsk pisze: @benq nie rozumiem dlaczego uważasz że minusy były niezasłużone,
Bo moim zdaniem minusy służą do czegoś innego.
Ja rozdaję je ekstremalnie rzadko, nigdy w sytuacjach, kiedy się po prostu z kimś nie zgadzam.
Gościu nie był wulgarny, nie robił rażących błędów utrudniających czytanie, nie jest to off-top, bo wątek odpowiedni.
Wystarczyło odpowiedzieć, to co odpowiedziałeś, bez agresji.

Polityka z zamrażaniem środków klienta z tak błahego powodu na tak długi czas to skandal, z tym się zgadzam, nawet pomimo tego, że jest w regulaminie. Serio to taki problem wyjaśnić sytuację szybciej? Aż taki zapracowany support jest, że potrzeba miesiąca czasu, żeby sprawdzić banalną sprawę i albo odesłać środki osobie, która jest przesłała a nie powinna, albo po potwierdzeniu tożsamości właściciela konta na giełdzie oraz konta bankowego przypisać je do konta?
Gdyby w regulaminie była informacja, że w wątpliwych sytuacjach mogą to wyjaśniać 2 miesiące, to też by było ok? A trzy?
Pięć? Rok?
Kilka lat temu bank zwracał mi zamrożone przez nich środki (spowodowane ich błędem) przez 60 dni. Oczywiście wszystko było w regulaminie, na stronie 47, paragraf 395.
Wolny kraj, wolne zasady, ale pewne praktyki trzeba piętnować, bo inaczej nie da się wymusić zmiany.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 26 listopada 2018, 20:58

Spoiler:
benq pisze:
liseklsk pisze: @benq nie rozumiem dlaczego uważasz że minusy były niezasłużone,
Bo moim zdaniem minusy służą do czegoś innego.
Ja rozdaję je ekstremalnie rzadko, nigdy w sytuacjach, kiedy się po prostu z kimś nie zgadzam.
Gościu nie był wulgarny, nie robił rażących błędów utrudniających czytanie, nie jest to off-top, bo wątek odpowiedni.
Wystarczyło odpowiedzieć, to co odpowiedziałeś, bez agresji.

Polityka z zamrażaniem środków klienta z tak błahego powodu na tak długi czas to skandal, z tym się zgadzam, nawet pomimo tego, że jest w regulaminie. Serio to taki problem wyjaśnić sytuację szybciej? Aż taki zapracowany support jest, że potrzeba miesiąca czasu, żeby sprawdzić banalną sprawę i albo odesłać środki osobie, która jest przesłała a nie powinna, albo po potwierdzeniu tożsamości właściciela konta na giełdzie oraz konta bankowego przypisać je do konta?
Gdyby w regulaminie była informacja, że w wątpliwych sytuacjach mogą to wyjaśniać 2 miesiące, to też by było ok? A trzy?
Pięć? Rok?
Kilka lat temu bank zwracał mi zamrożone przez nich środki (spowodowane ich błędem) przez 60 dni. Oczywiście wszystko było w regulaminie, na stronie 47, paragraf 395.
Wolny kraj, wolne zasady, ale pewne praktyki trzeba piętnować, bo inaczej nie da się wymusić zmiany.
Oczywiście że się zgadzam z tym że tak nie powinno być, tylko z doświadczenia wiem że te 30 dni podane przez support jest podane na wyrost i pieniądze zazwyczaj są w ciągu kilku dni. ostatnio miałem problem z wypłatą skycash, zgłoszone w czwartek a w poniedziałek pieniądze wróciły w wiadomości od supportu był termin do 30 dni.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 26 listopada 2018, 21:08

liseklsk pisze: Koleżanka popełnia błąd a ty robisz awanturę jaki to BB jest zły.
Pytanie za 10pkt Lisek , jesteś pracownikiem Bitbay czy zwykłym użytkownikiem tego forum ?
Napisałeś na tym forum 463 postów , z czego ponad 80% w tym wątku , w większości przypadków bronisz Bitbay , od czasu czasu dla niepoznaki nawet krytykujesz , ale zawsze w jakiejś błahej sprawie.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 listopada 2018, 21:12 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Mikes2008 » poniedziałek, 26 listopada 2018, 21:10

Rozumiem tydzień lub nawet 2 tygodnie ale 30 dni ? Tak nawiasem od czasu błędnego przelewu,minęło już 5 dni. Zostały wysłane tickety, kilka telefonów na infolinie i cisza. Żadnej reakcji lub dobrej woli zakończenia szybciej tej banalnej sprawy. Tym bardziej, że chciała kupić sobie krypto na spadkach.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 26 listopada 2018, 21:15

@RuckenFetard bronię wtedy kiedy uważam za słuszne tak samo krytykuje bo już nie raz była afera czy tu czy na wykopie jak to BB kradnie pieniądze a później się okazywało że ktoś np. na fałszywy dowód osobisty robił weryfikację, dlatego podchodzę do takich postów z chłodną głową. Większość osób potrafi napisać tylko wtedy gdy im się coś nie podoba.
@Mikes mam nadzieję że pieniądze odzyska szybciej i że będzie to jakaś lekcja na przyszłość.
@benq przyznaję rację minusy były wystawione pochopnie

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » wtorek, 27 listopada 2018, 01:12

@BitBay, czekamy, chociaz raz dodajcie cos przed odpaleniem mainnetu ?! :mrgreen:

https://comparic.pl/polak-pokieruje-roz ... -ethereum/
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 listopada 2018, 16:54 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 1 raz.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 27 listopada 2018, 07:32

Mikes2008 pisze: Znajoma chciała sobie kupić trochę kryptowalut. Jest nowa w temacie. Zrobiła przelew bankowy z konta męża i co? I teraz BITBAY zablokował środki na okres 30 dni (słownie: trzydzieści dni), dlatego, że przelewu nie wykonała ze swojego konta. To jest kpina! Jakim prawem przetrzymujecie środki przez 30 dni???????? Jeśli tak witacie nowych użytkowników to gratuluję podejścia do klienta.
Zgodnie z naszym regulaminem środki zostaną zwrócone do 30 dni, jednak w praktyce udaję się wykonać taki zwrot do 14 dni. Zdajemy sobie sprawę, iż w pewnych sytuacjach może być to nieco uciążliwe natomiast procedura zwrotu odbywa się z bankiem, dlatego nie mamy już wpływu w dalszym procesie reklamacji na to kiedy środki zostaną zwrócone na rachunek bankowy z którego zostały wysłane.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » wtorek, 27 listopada 2018, 16:54

@BitBay, Czy odpowiecie na moje pytanie nad waszym postem ? :D

Początkujący
Posty: 462
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 150
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: emdecha » wtorek, 27 listopada 2018, 17:16

Kiedy planowane jest wprowadzenie kupna krypto w kioskach? Pan Suszek gdzieś o tym wspominał w którymś wywiadzie.
Transakcje miałyby być przeprowadzone maksymalnie do 500 zł. Ciekawe czy trzeba będzie wówczas być zweryfikowanym by móc kupić np. ETH czy zwykły Kowalski będzie mógł sobie od tak kupić kiedy i co chce.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 102
Rejestracja: 3 lipca 2015
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: SylwesterSuszek » wtorek, 27 listopada 2018, 17:45

Witam , Was jeśli chodzi o BitBay Cash zostanie uruchomiony kolo 15 grudnia . Marketing oraz działanie sprzedażowe uruchomione zostanie 10 stycznia. Dystrybutorzy maja już od 15 grudnia możliwość rejestracji oraz instalacje aplikacji do sprzedaży . Kwota bez weryfikacji na jeden raz będzie wynosiła 10.000 PLN . Więc udało mi się to mocniej podkręcić . Wszystkie sklepy, działalności gospodarcze oraz sieci zapraszam do współpracy :) a i jeszcze info będzie można kupić BTC , LTC XRM , BCC , LSK , DASH ,XRP i inne :)
emdecha pisze: Kiedy planowane jest wprowadzenie kupna krypto w kioskach? Pan Suszek gdzieś o tym wspominał w którymś wywiadzie.
Transakcje miałyby być przeprowadzone maksymalnie do 500 zł. Ciekawe czy trzeba będzie wówczas być zweryfikowanym by móc kupić np. ETH czy zwykły Kowalski będzie mógł sobie od tak kupić kiedy i co chce.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 listopada 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pastorgainz » wtorek, 27 listopada 2018, 19:43

Witam,
Mam problem, przesyłałem środki z binance na bitbay i nie mam żadnych potwierdzeń na bitbayu, mimo to ze poszło wszystko pięknie na blockchainie. Dodatkowo zero info ze strony administracji (zaznaczam ze wallet prawidłowo wpisany) pierwszy raz taka rzecz na bb :o
Ktoś coś wie? ktoś też miał podobne problemy?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 27 listopada 2018, 19:53

pastorgainz pisze: Witam,
Mam problem, przesyłałem środki z binance na bitbay i nie mam żadnych potwierdzeń na bitbayu, mimo to ze poszło wszystko pięknie na blockchainie. Dodatkowo zero info ze strony administracji (zaznaczam ze wallet prawidłowo wpisany) pierwszy raz taka rzecz na bb :o
Ktoś coś wie? ktoś też miał podobne problemy?
Sprawdź czy transakcja jest w oczekujących jak nie to pisz ticket

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » środa, 28 listopada 2018, 09:21

@BitBay, @SylwesterSuszek

BitBayu, Sylwestrze, psie Sabo - wytłumaczcie mi jak to możliwe, że API jest zepsute już od ponad roku (brak możliwości pobrania statusu nieaktywnych zleceń, czyli rzecz do wielu strategii niezbędna), a taki tygrys rynku nic z tym nie robi? Potem się ludzie dziwią, że nie ma animacji rynku i spready jak w kantorze na lotnisku.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 28 listopada 2018, 10:54

@g100 jakie to są nieaktywne zlecenia?
1. otwarte - openorders
2. wykonane - transactions

wszystko można pobrać i wszystko działa

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » środa, 28 listopada 2018, 12:13

teamfm pisze: @g100 jakie to są nieaktywne zlecenia?
1. otwarte - openorders
2. wykonane - transactions

wszystko można pobrać i wszystko działa
A gdzie w metodzie transactions są identyfikatory wykonanych zleceń? Jak mogę sprawdzić, czy zlecenie #12345 zostało anulowane, czy się wykonało, a jeśli tak, to ile i po jakiej cenie?

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 listopada 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dc231 » środa, 28 listopada 2018, 14:27

Mikes2008 pisze: Rozumiem tydzień lub nawet 2 tygodnie ale 30 dni ? Tak nawiasem od czasu błędnego przelewu,minęło już 5 dni. Zostały wysłane tickety, kilka telefonów na infolinie i cisza. Żadnej reakcji lub dobrej woli zakończenia szybciej tej banalnej sprawy. Tym bardziej, że chciała kupić sobie krypto na spadkach.
Poza tym oprócz tych 30 dni jest w regulaminie jeszcze jedna klauzula, która wg mnie jest dyskusyjna.
§ 2 ust. 11 wskazuje, że jak zwrot wynosi poniżej 10 zł, to po prostu tych pieniędzy nie oddają i zatrzymują je sobie.
No i oczywiście kwiatek, że Bitbay podlega pod prawodawstwo maltańskie, co praktycznie uniemożliwia dochodzenie praw przed polskimi organami.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: duzyrafal89 i 50 gości