Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » sobota, 3 listopada 2018, 11:13

Miejmy nadzieję że się szybko uporają problemem.
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 listopada 2018, 01:14 przez liseklsk, łącznie zmieniany 2 razy.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 463
Rejestracja: 1 maja 2018
Reputacja: 678
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Tomasz_Es » sobota, 3 listopada 2018, 11:17

@liseklsk, ja po prostu chcę jedynie swoje środki które nawet nie opuściły ich firmy.

Poniedziałek 5.11
Dla zainteresowanych tematem, środki w dniu dzisiejszym wróciły na konto na BB.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 listopada 2018, 12:56 przez Tomasz_Es, łącznie zmieniany 3 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 5 listopada 2018, 10:38

@BitBay Jak tam sprawa zaległych depozytów?

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 24 lipca 2017
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Inwestor_bub » poniedziałek, 5 listopada 2018, 16:25

Ja od dwóch dni czekam na zaksięgowanie GNT.

Od supportu uzyskałem taką odpowiedź:
Na chwilę obecną nie mamy konkretnych informacji na temat księgowania tokenów ERC-20. Nasz dział techniczny cały czas pracuje nad przywróceniem tej funkcjonalności. Gdy problem zostanie rozwiązany pojawi się odpowiedni komunikat.

Dziękujemy za zrozumienie w tej kwestii.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 6 listopada 2018, 11:39

Inwestor_bub pisze: Ja od dwóch dni czekam na zaksięgowanie GNT.

Od supportu uzyskałem taką odpowiedź:
Na chwilę obecną nie mamy konkretnych informacji na temat księgowania tokenów ERC-20. Nasz dział techniczny cały czas pracuje nad przywróceniem tej funkcjonalności. Gdy problem zostanie rozwiązany pojawi się odpowiedni komunikat.

Dziękujemy za zrozumienie w tej kwestii.
Taką samą odpowiedź otrzymuje od 23.10. Przed chwilą rozmawiałem na czacie pełny nadziei że dzisiejsza przerwa jest spowodowana rozwiązaniem problemu i dodaniem zaległych depozytów, ponieważ czas dwóch tygodni jest chyba wystarczający. Otrzymałem taką o to informację: Niestety dalej trwają prace nad rozwiązaniem problemów z księgowaniem tokenów i nie jestem w stanie podać daty realnego rozwiązania tego problemu .
Czyli sytuacja jest następująca nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi.
@BitBay nawet nie wystosowaliście oficjalnego komunikaty, depozyty nadal są włączone my jako użytkownicy nie możemy nic, możemy jedynie liczyć straty a wy się zajmujecie nie wiem czym. Analizami na facebooku.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » wtorek, 6 listopada 2018, 12:05

Od jak dawna są te problemy z ERC-20?
btw @BitBay jakie jest wasze stanowisko w kwestii forka BCH? Coś już wiadomo? Jakie przerwy w księgowaniu itd?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 6 listopada 2018, 12:08

Awesomist pisze: Od jak dawna są te problemy z ERC-20?
btw @BitBay jakie jest wasze stanowisko w kwestii forka BCH? Coś już wiadomo? Jakie przerwy w księgowaniu itd?
Mój depozyt wisi od 23 października.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » wtorek, 6 listopada 2018, 12:20

Myślałem że problem jest tylko z wypłatami, trzeba im dać pewnie czasu. Te wallety geth są czasami tragiczne w synchronizacji, mogliby chociaż powiedzieć z czym jest problem - tak aby uspokoić klientów.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 6 listopada 2018, 12:21

Awesomist pisze:Myślałem że problem jest tylko z wypłatami, trzeba im dać pewnie czasu. Te wallety geth są czasami tragiczne w synchronizacji, mogliby chociaż powiedzieć z czym jest problem - tak aby uspokoić klientów.
Ja rozumiem trochę czasu ale to już trwa dwa tygodnie i żadnego oficjalnego stanowiska od BB nie ma a do tego depozyty nadal możesz robić tylko się nie zaksięgują. Dodatkowo otrzymałem kilka wiadomości że oni nie wiedzą jak rozwiązać ten problem a w regulaminie mamy taki o to punkt.
§ 2 Rodzaje i zakres usługi objętej regulaminem
6.Serwis korzysta z technologii oprogramowania w dostępnej architekturze client-server. Klient danej kryptowaluty jest opensource-ową multiplatformową aplikacją komunikującą się z daną siecią poprzez sieć Internet. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe działanie klienta danej kryptowaluty.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Posty: 146
Rejestracja: 20 lipca 2018
Reputacja: 74
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dvdx95 » wtorek, 6 listopada 2018, 12:39

Witam.

Otóż BitBay ma tragiczną sytuacje jeżeli chodzi o płynność na każdej z par, nawet PLN/BTC
W obecnej chwili giełda nie przynosi dochodów lub jest on bardzo mały co ledwo pozwala pokryć bieżące koszta funkcjonowania serwisu.
Wprowadzenie botów do podnoszenie wolumenu na giełdzie na nic się zdało więc kolejnym krokiem będzie ograniczanie akceptacji depozytów.
Jak widzicie ograniczenie akceptacji depozytów pozwoli giełdzie na granie waszymi środkami na wzrost/spadek danej krypto co przyniesie im większe zyski jakbyście mieli robić to Wy a nie Oni :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 6 listopada 2018, 12:45

dvdx95 pisze: Witam.

Otóż BitBay ma tragiczną sytuacje jeżeli chodzi o płynność na każdej z par, nawet PLN/BTC
W obecnej chwili giełda nie przynosi dochodów lub jest on bardzo mały co ledwo pozwala pokryć bieżące koszta funkcjonowania serwisu.
Wprowadzenie botów do podnoszenie wolumenu na giełdzie na nic się zdało więc kolejnym krokiem będzie ograniczanie akceptacji depozytów.
Jak widzicie ograniczenie akceptacji depozytów pozwoli giełdzie na granie waszymi środkami na wzrost/spadek danej krypto co przyniesie im większe zyski jakbyście mieli robić to Wy a nie Oni :)
Problem polega raczej na czymś innym bo depozyty i wypłaty innych coinów idą bez problemów nawet ETH, oprócz tokenów ERC20. Dlatego napisałem wcześniej iż dostałem wiadomość że dział IT nie bardzo wie jak ugryźć problem. Depozyt właśnie został zaksięgowany @BitBay czy teraz można już dokonywać normalnie depozytów czy nadal będą opóźnienia?

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » wtorek, 6 listopada 2018, 13:10

dvdx95 pisze:Witam.

Otóż BitBay ma tragiczną sytuacje jeżeli chodzi o płynność na każdej z par, nawet PLN/BTC
W obecnej chwili giełda nie przynosi dochodów lub jest on bardzo mały co ledwo pozwala pokryć bieżące koszta funkcjonowania serwisu.
Wprowadzenie botów do podnoszenie wolumenu na giełdzie na nic się zdało więc kolejnym krokiem będzie ograniczanie akceptacji depozytów.
Jak widzicie ograniczenie akceptacji depozytów pozwoli giełdzie na granie waszymi środkami na wzrost/spadek danej krypto co przyniesie im większe zyski jakbyście mieli robić to Wy a nie Oni :)
To są dość konkretne oskarżenia - skąd wiesz, że giełda nie jest dochodowa? Trochę wygląda to na jakieś teorie spiskowe i faktycznie mogą kręcić obroty ale nadal kręcąc mają te $20M obrotu/dziennie więc jeżeli cześć jest kręcona to i tak mają duże zyski - przecież nie kręcą 95% wolumenu?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 6 listopada 2018, 13:15

@Awesomist dlatego ja żadnych oskarżeń ani widma upadku BB nie pisałem bo od początku wiedziałem że jest to jakiś problem techniczny, tylko najbardziej wkurzało brak oficjalnego komunikatu. Gdyby inne coiny również się nie księgowały i nie można było robić wypłat to wtedy można by już się doszukiwać innego podłoża takiego stanu. Szczęśliwie środki są i dokonałem właśnie testowego przelewu i już się pokazały w oczekujących więc chyba wszystko wróciło do normy.

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kajetan » wtorek, 6 listopada 2018, 13:15

Awesomist pisze: BitBay ma tragiczną sytuacje jeżeli chodzi o płynność na każdej z par (...) więc kolejnym krokiem będzie ograniczanie akceptacji depozytów.
Przecież to bez sensu. Jeśli brakuje im pieniędzy to ograniczanie akceptacji depozytów działa przeciwko nim.
Awesomist pisze: ograniczenie akceptacji depozytów pozwoli giełdzie na granie waszymi środkami na wzrost/spadek danej krypto
Ceny krypto są zdeterminowane rynkiem światowym. Bitbay jest za małym graczem, żeby manipulować ceną.

To już prędzej uwierzę, że mieli klasyczny włam i muszą wszystko sprawdzić, albo że im się zespół posypał i nie ma nikogo doświadczonego w programowaniu krypto.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » wtorek, 6 listopada 2018, 13:18

@kajetan, @liseklsk,

Ja cytowałem post @dvdx95, sam nie uważam, że BB ma problemy z rentownością ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 6 listopada 2018, 13:21

@Awesomist to bardzo przepraszam i kłaniam się serdecznie :D
Najważniejsze że się w końcu uporali z problemem.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » wtorek, 6 listopada 2018, 13:24

liseklsk pisze:@Awesomist to bardzo przepraszam i kłaniam się serdecznie :D
Najważniejsze że się w końcu uporali z problemem.
Mnie dziwi czas w jakim radzą sobie z każdym problemem - trwa to tygodniami, a przecież z tego co pisali mają zespół, gdzie pracuje według ich strony ponad 200 osób - no to chyba kilku programistów mają, więc może to nie jest problem zależny od nich (lub jakiś poważny i nie mogą go łatwo naprawić).

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 6 listopada 2018, 14:05

Awesomist pisze:
liseklsk pisze:@Awesomist to bardzo przepraszam i kłaniam się serdecznie :D
Najważniejsze że się w końcu uporali z problemem.
Mnie dziwi czas w jakim radzą sobie z każdym problemem - trwa to tygodniami, a przecież z tego co pisali mają zespół, gdzie pracuje według ich strony ponad 200 osób - no to chyba kilku programistów mają, więc może to nie jest problem zależny od nich (lub jakiś poważny i nie mogą go łatwo naprawić).
Pierwszy raz miałem taką sytuację, widocznie problem był dosyć spory. Maksymalnie czekałem 3 dni.


Dobra długo nie podziałały. Właśnie wyłączyli depozyty a miałem jeden w drodze xD
@BitBay trochę zrobiliście to nie w tej kolejności, jeżeli chcieliście dodać użytkownikom depozyty i wyłączyć portfele to najpierw wypadałoby wyłączyć depozyty a potem dodać środki do salda

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 6 listopada 2018, 15:07

Jesteśmy bliscy rozwiązania problemu z księgowaniem się tokenów ERC20, oczywiście wszystkie środki są w pełni bezpieczne. Nasz dział techniczny musi jeszcze przeprowadzić kilka testów i mamy nadzieję, iż w dniu jutrzejszym problem zostanie rozwiązany. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za zrozumienie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 6 listopada 2018, 15:17

BitBay pisze: Jesteśmy bliscy rozwiązania problemu z księgowaniem się tokenów ERC20, oczywiście wszystkie środki są w pełni bezpieczne. Nasz dział techniczny musi jeszcze przeprowadzić kilka testów i mamy nadzieję, iż w dniu jutrzejszym problem zostanie rozwiązany. Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za zrozumienie.
Byłoby super bo jestem w tej samej sytuacji co byłem :P. Chociaż poprzednia sprawa została rozwiązana i środki trafiły na konto. Odpowiedziałem na ticket że można sprawę zamknąć.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: luk1999 i 17 gości