Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 8 września 2014
Reputacja: -32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: chmura86 » środa, 24 stycznia 2018, 12:55

panduch pisze:
Awesomist pisze: @BitBay jak to jest, że Japońska giełda BitFlyer mając 1M użytkowników ma obroty rzędu 550k BTC miesięcznie, a wy ze swoimi 400tys ( :) ) użytkowników macie 40k BTC miesięcznie obrotu? To jest i tak ogromny wynik jak na Polską firmę i chylę czoła ale naprawdę macie 400k userów? Bo momentami obrót tak stoi, że aż dziwne - plus te podejrzenia różne o kręcenie obrotami, czy ktoś może w końcu podać oficjalne stanowisko giełdy?
zazwyczaj im mniejsze prowizje tym większe obroty ale nie wiem ile BitFlyer pobiera więc nie twierdzę, że to na pewno dlatego.
Bitflyer ma niskie opłaty . Tutaj masz wynik opłat po przetłumaczeniu na j.polski. Jak na stronie BitBay jest 10 000 użytkowników to będzie to święto.
Obrazek

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dysk1 » środa, 24 stycznia 2018, 15:04

Witam wszystkich bardzo serdecznie,

z czystej ciekawości szukałem różnych informacji na temat firmy BITBAY oraz samego Pana Suszka i zobaczcie ile firm jest powiązanych.

Obrazek

Pan Suszek jest np. wspólnikiem LEMON FINANCE która jest firmą pośrednictwa finansowego.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 24 stycznia 2018, 15:06

dysk1 pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie,

z czystej ciekawości szukałem różnych informacji na temat firmy BITBAY oraz samego Pana Suszka i zobaczcie ile firm jest powiązanych.

Obrazek

Pan Suszek jest np. wspólnikiem LEMON FINANCE która jest firmą pośrednictwa finansowego.
Były już wyjaśnienie od @BitBay na temat lemon finance, wystarczy sobie cofnąć strony i przeczytać

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: a7g8 » środa, 24 stycznia 2018, 22:09

Witam

Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć dlaczego w ostatnim czasie ruch na giełdzie tak zamiera, głównie mam na myśli tutaj LSK

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TSD_WWA » czwartek, 25 stycznia 2018, 08:01

Ja jestem ciekawy w ogóle jakie są plany i zamiary bit baya oraz jaka przyszłość czeka użytkowników. W tym tygodniu nastąpił duży wysyp osób okradzionych ze środków na giełdzie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » czwartek, 25 stycznia 2018, 08:08

a7g8 pisze:Witam

Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć dlaczego w ostatnim czasie ruch na giełdzie tak zamiera, głównie mam na myśli tutaj LSK
Na wielu giełdach ruch jest mniejszy. Spadki i sytuacja jaka jest nie zachęca do kupowania co widać po wolumenie np. bitcoina ale fakt ostatnie dni ruch jest bardzo słaby na BB.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Deejay24h » czwartek, 25 stycznia 2018, 10:39

Witam
Ma ktoś problem z logowaniem ?
mi wyskakuje alert "sprawdź swoje połączenie internetowe "
Na binance.com wchodzę bez problemu na wszystkie inne strony tak samo..
BTW jest możliwość na binance wpłaty USD?
Ostatnio zmieniony czwartek, 25 stycznia 2018, 11:35 przez Deejay24h, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 25 stycznia 2018
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Nicely123 » czwartek, 25 stycznia 2018, 11:00

Przepraszam pytanie z innej beczki nie macie żadnych obaw co do weryfikacji za pomocą dowodu osobistego ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 25 stycznia 2018, 13:20

@NoCod, @redlumek, @chmura86, @Connemara, nasza giełda działa na ryku od początku 2014 i jest zarejestrowana w Polsce pod nazwą BitBay Sp. z o.o. Serdecznie zapraszamy na naszej siedziby, która mieści się w Katowicach.

Nie ma powodu, abyście musieli obawiać się o swoje depozyty. Środki naszych klientów przechowywane są na polskich rachunkach bankowych. Nie mamy problemów z kondycjącfinansową, co potwierdza płynna realizacja wypłat użytkowników.

400 tys to liczba zarejestrowanych kont. Oczywiście, nie wszystkie są aktywne i nie wszystkie są zweryfikowane. W przypadku handlu jedynie na parach krypto-krypto weryfikacja nie jest wymagana.

Co do cen na giełdzie, na każdym rynku są one ustalane przez użytkowników. Wolumen jest zależy od tempa zmian kursu. Nie ma w tym naszej ingerencji. Aktualizacja ofert w tabeli jest zależna od połączenia internetowego. Realny orderbook znajduje się w module tradingowym. Pobierany przez API zawsze ma min. opóźnienie, natomiast ładowany na froncie (np. w przeglądarce) może wolniej się aktualizować np. ze względu na chwilowy problem z internetem (pushe od serwera mogą napłynąć z opóźnieniem).

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TSD_WWA » czwartek, 25 stycznia 2018, 13:56

BitBay pisze:
Nie ma powodu, abyście musieli obawiać się o swoje depozyty. Środki naszych klientów przechowywane są na polskich rachunkach bankowych. Nie mamy problemów z kondycjącfinansową, co potwierdza płynna realizacja wypłat użytkowników.
Jakies stanowisko Wasze do coraz wiekszej ilosci zglaszanych kradziezy na Waszej gieldzie? Jakas informacja co do tych incydentow? Jakis trop? Jakis schemat kradziezy? Powiazania? Jakis oficjalny komunikat z informacja dla nowych i juz zarejestrowanych uzytkownikow odnosnie bezpieczenstwa na gieldzie?

Kilka tematow dla was @BitBay do zapoznania sie z tematem. Skala robi sie coraz wieksza. Z kazdym dniem przybywa poszkodowanych.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=26689

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=26765

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=26464

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=93&t=23805

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 25 stycznia 2018, 15:07

@TSD_WWA, mamy świadomość, że takie posty pojawiają się na forum. Jest nam przykro, że nasi klienci padają ofiarą hakerów, którzy przejmują skrzynki pocztowe i mają dostęp do usług z nimi powiązanych, nie tylko naszej giełdy.
To, że słyszycie akurat o kradzieżach na naszej platformie wynika jedynie z efektu skali - liczby naszych użytkowników, a nie naszej wyjątkowości w tym zakresie.
Problem ten ma o wiele większą skalę, o czym już wspominaliśmy w jednym z takich wątków na forum. Przykładem mogą być kampanie informacyjne np. mBanku, czy takie artykuły, jak ten: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/ha ... a-w-sieci/.

Do najczęstszych powodów przejęcia skrzynek pocztowych użytkowników należą:
- proste hasła (bez znaków specjalnych, dużych liter i cyfr),
- logowanie w miejscach publicznych,
- instalowanie niezaufanego oprogramowania,
- stosowanie takich samych haseł w różnych serwisach,
- ustawianie oczywistych przypomnieć hasła, które można odgadnąć na podstawie np. profili społecznościowych.

Często zapominamy też, że warto wybrać pocztę oferującą 2FA i włączyć je.

Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby edukować o bezpieczeństwie w sieci. Przypominamy też (w newslettera, postach i podczas rozmów z klientami) o włączaniu 2FA. Was również do tego namawiamy:
https://bitbay.net/pl/pomoc/moje-konto/ ... henticator.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TSD_WWA » czwartek, 25 stycznia 2018, 15:26

mimo, ze ja nie stracilem zadnych srodkow, to mam gleboka nadzieje, ze Wasza gielda dolozy wszelkich staran, aby dotrzec do zlodziei. Byly sugestie, abyscie przesledzili adresy ip z ktorych dokonywane byly kradzieze i skonfigurowali je z kontami istniejacymi i sprobowali w ten sposob dotrzec do zlodzieja. To chyba nie jest tak duzo pracy a moze spektakularnie rozwiazac problem i pomoc ludziom w odzyskaniu srodkow. Domyslam sie ze mozecie wiecej zrobic niz policja, bo oni podejrzewam ze nie zrobia nic.
Zdajecie sobie sprawe, ze po tylu incydentach z kradzieza , ludzie zniecheca sie zarowno do krypto ale i przede wszystkim do waszej gieldy.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » czwartek, 25 stycznia 2018, 15:49

BitBay pisze: Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby edukować o bezpieczeństwie w sieci. Przypominamy też (w newslettera, postach i podczas rozmów z klientami) o włączaniu 2FA
A nie prościej byłoby wymusić 2fa ga na użytkownikach? Przecież możecie np zablokować albo mocno ograniczyć wypłaty fiat i krypto osobom które nie mają 2fa ga.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bit-els » czwartek, 25 stycznia 2018, 15:51

@BitBay, ale blokadę wypłat na 48 h po zresetowaniu hasła plus info sms na nr tel klienta o takim zdarzeniu moglibyście zrobić już dwa tyg temu, gdy tylko nasiliły się sygnały o kradzieżach. Bitmarket coś takiego wprowadził.
Nie rozumiem czemu się ociągacie

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Nozib » czwartek, 25 stycznia 2018, 15:58

Może powinniście przy rejestracji dać opcje obowiązkowego założenia GA. Inaczej konto będzie nieaktywne. W ten sposób każdy będzie musiał przy rejestracji posiadać zabezpieczenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Początkujący
Posty: 93
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: arat » czwartek, 25 stycznia 2018, 16:03

Nie każdy ma smartphone wiec ga nie jest takie oczywiste, lepiej wprowadzić potwierdzenie SMS jak w bankach.
Oplata za SMS mogla by być pobierana przy wypłacie krypto waluty i wszyscy byli by zadowoleni.

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TSD_WWA » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:15

Krzychu K pisze:
BitBay pisze: Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby edukować o bezpieczeństwie w sieci. Przypominamy też (w newslettera, postach i podczas rozmów z klientami) o włączaniu 2FA
A nie prościej byłoby wymusić 2fa ga na użytkownikach? Przecież możecie np zablokować albo mocno ograniczyć wypłaty fiat i krypto osobom które nie mają 2fa ga.
Nie wiem czy warto to wymuszać. Wszak, nie każdy musi posiadać smartfona czy tableta

Dodano po 3 minutach 42 sekundach:
Pomysł z info na telefon o zmianie hasła i blokada wypłat na 48 h to bardzo dobry pomysł

Weteran
Posty: 1175
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: WitoldC » czwartek, 25 stycznia 2018, 20:28

Do GA chyba nie trzeba mieć telefonu wystarczy prosty program https://pl.wikipedia.org/wiki/Google_Authenticator

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 42
Rejestracja: 27 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: 2north » czwartek, 25 stycznia 2018, 20:35

@BitBay Przyznam się, że nie wiem czy taki temat był poruszany na forum a jest to temat, który nie daje mi spokoju. Jest mnóstwo pytań, spraw itd. Do rzeczy. W radiu można coraz częściej usłyszeć o tym, że rząd planuje uregulować sytuacje prawną dotyczącą kryptowalut. Nie dociekajmy czy jest to tylko manipulacja informacją czy faktycznie coś tam zrobią ale przyjmijmy, że sytuacja wygląda następująco: W jakiś sposób za zgodą polityków i służb "zawieszają" Waszą giełdę. My jako inwestorzy nie możemy się zalogować czyli obracać naszym kapitałem na bitbay'u. Pytanie brzmi: Czy w takiej sytuacji, jeśli zostaniecie w jakiś sposób zmuszeni do zawieszenia/zamknięcia giełdy (bo przecież taka sytuacja może być jak komuś ostro odwali w rządzie) zostaniemy tzn zostanie przeniesiony nasz kapitał np do bitbay INDIE? Pytanie dotyczy kryptowaluty ale także normalnych pieniędzy- bo przecież mogę mieć też u Was PLN'y :)

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » czwartek, 25 stycznia 2018, 23:41

@TSD_WWA, Obecnie można dostać smartfona w przedziale 100-200zł. Nie musi to być od razu smartfon za 1000zł czy 2000zł.
Jeżeli kogoś stać na przelew 500zł czy 1000zł na giełdę to tym bardziej stać go na smartfona za 200zł ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości