Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 17 października 2017, 14:17

@teamfm czy API websocketowe gdzie zapisujesz się na subskrypcje danych rynków, swoich ofert itd. i z każdą zmianą idą do Ciebie pushe było by dla Ciebie wystarczające?

Początkujący
Posty: 312
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TSD_WWA » wtorek, 17 października 2017, 14:20

@BitBay, dzisiaj przeczytalem na forum ze bedziecie rozdawac BTC GOLD . Prawda to?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 22
Rejestracja: 6 października 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dr. Good Evil » wtorek, 17 października 2017, 14:29

Dzięki za odpowiedź, jednak muszę przyznać, że niczego ona nie wyjaśnia.

O ile mi wiadomo interpretacja EU nie jest wcale jednoznacznie wiążąca dla Polski i dopóki nie ma jasnej deklaracji Polski w tej sprawie, to nasz urząd skarbowy może orzec w tej sprawie jak mu się podoba ;) Stąd moje pytanie, na jakiej podstawie VAT nie jest ujęty w Waszych fakturach? Czy uzyskaliście np. indywidualną interpretację w tej sprawie, czy też polegacie na czymś innym. Prosiłbym o nieco dokładniejsze wyjaśnienie. :geek:

Nie odnieśliście się także do drugiej części mojego pytania (które nie ma nic wspólnego z VAT), mianowicie dlaczego w Waszych fakturach nie ma uwzględnionych prowizji uzyskanych przez Was z kryptowalut? Jest to przecież zysk po Waszej stronie, a dla użytkowników koszt.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » wtorek, 17 października 2017, 16:29

@bitbay a jeżeli to też po websocket to tak wystarczy :) Myślałem iż tylko publiczne dane robicie na websocket.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Moreabouthecrypto » wtorek, 17 października 2017, 18:38

BitBay pisze: @Dr. Good Evil, tak, jak słusznie napisał @Znaku510, kryptowaluty są zwolnione z podatku VAT.

@Moreabouthecrypto, mamy wrażenie, że doszło do jakiegoś nieporozumienia z naszymi konsultantami. Bardzo za to przepraszamy i wewnętrznie sprawdzimy sobie tą kwestię. Co do samego przelewu, napisz do nas proszę wiadomość prywatną, postaramy się to szybko wyjaśnić.

@GoldenRoad, podstawowym zastosowaniem metody STOP MARKET jest zabezpieczenie przed zbyt dużą stratą, skutkiem czego tego typu oferty ustawia się na kursie przeciwnym do tego "zyskownego".
Kurs podawany przez użytkownika nie wyznacza kursu po jakim zostanie ona zrelizowany lecz próg aktywacji, po osiągnięciu którego oferta jest konwertowana na MARKET.

Podamy może ilustrujący to przykład dotyczący sprzedaży na rynku BTC-PLN
Powiedzmy, że mamy aktualny kurs 1000zł. Wystawiamy STOP MARKET SELL na kurs 800zł i ilość 1 BTC.
Następnie, kurs na giełdzie skutkiem działań innych użytkowników spada do 800zł.
Oferta stop się zamyka, uprzednio zablokowane środki odblokowują się i dokonuje się oferta MARKET (Szybka transakcja) sprzedaży w ilości 1. Środki są sprzedawane według dostępnych na giełdzie ofert.

Jeśli natrafiłeś na jakiś błąd tego mechanizmu, bardzo prosimy o wiadomość prywatną, bo musimy to konkretnie sprawdzić na Twoim koncie.
Konsultacje z waszymi konsultantami nie przyniosły efektów jeżeli chodzi o zaginione pieniądze to chodzi o ten transfer.Mój bank za dodatkową opłatą prubuje wydobyć te pieniądze
Obrazek
Obrazek
1)transfer GB do usd + 4GB transakcja
2)transfer usd do GB + 4GB transakcja
3)25pouds za prubę odzyskania pieniędzy
4)Screen shoth kursu bitcoina kiedy wchodziłem na waszą giełdę z chęcią zakupienia go i trzymania do październikowego forka zapis z dodanej zakładki
Obrazek
Można sobie szybciutko policzyć jak drogi jest wasz serwis i jakie straty generuje brak doświadczenia waszych KONSULTANTÓW
Ja proszę tylko o jedno bo pieniądze z tego co twierdzą wasi pracownicy na konto giełdowe trafić nie mogą i z tego też powodu żalu żadnego nie będzie.Żeby wruciły do adresata który widnieje w waszej skrzynce w prywatnych wiadomościach.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 17 października 2017, 23:32

@BitBay
Znów problemy z księgowanie ETH. Czyli problemy z wersji 2.0 wracają.80 potwierdzeń a środków nawet nie widać w oczekujących.
Kolejna wypłata BTC znów nie jest potwierdzona w pierwszym bloku :(
Kolejna wysyłka BTC i znów brak potwierdzenia w pierwszym bloku.
Jak mam czekać do dwóch godzin zanim środki mi się zaksięgują na innej giełdzie to dla mnie to nie ma sensu. Na chwilę zmienicie to fee i jest ok a potem znów jest to samo. Więc zróbcie z tym porządek raz na zawsze i niech to działa.
Teraz gdzie powinienem już mieć środki zaksięgowane to będę sobie czekał gdybym dla zabawy to wypłacał albo na portfel to mógłbym czekać i do wieczora.Od godziny 10 nie udało mi się nawet dwa razy zaksięgować BTC na innej giełdzie.
Ostatnio zmieniony środa, 18 października 2017, 12:22 przez liseklsk, łącznie zmieniany 4 razy.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Grany » środa, 18 października 2017, 08:15

A u mnie problem z logowaniem, od 20-30 minut nie przychodzą kody na maila
[edit]
Problem ustąpił, chociaż 2 kody w ogole na maila nie doszły...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » środa, 18 października 2017, 12:07

Czy czasami poważna firma najpierw nie powinna zmienić rachunków w panelu a potem po jakiś 7 dniach dopiero zamknąć stare rachunki, a nie tak jak w tym przypadku - zamknęli rachunki i wysłali powiadomienie?
BitBay, czy można grać na Waszej giełdzie normalnie czy te czasy już bezpowrotnie minęły? :|

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Moreabouthecrypto » środa, 18 października 2017, 13:05

widget pisze:
Moreabouthecrypto pisze: Konsultacje z waszymi konsultantami nie przyniosły efektów jeżeli chodzi o zaginione pieniądze to chodzi o ten transfer.Mój bank za dodatkową opłatą prubuje wydobyć te pieniądze
Obrazek
Obrazek
1)transfer GB do usd + 4GB transakcja
2)transfer usd do GB + 4GB transakcja
3)25pouds za prubę odzyskania pieniędzy
4)Screen shoth kursu bitcoina kiedy wchodziłem na waszą giełdę z chęcią zakupienia go i trzymania do październikowego forka zapis z dodanej zakładki
Obrazek
Można sobie szybciutko policzyć jak drogi jest wasz serwis i jakie straty generuje brak doświadczenia waszych KONSULTANTÓW
Ja proszę tylko o jedno bo pieniądze z tego co twierdzą wasi pracownicy na konto giełdowe trafić nie mogą i z tego też powodu żalu żadnego nie będzie.Żeby wruciły do adresata który widnieje w waszej skrzynce w prywatnych wiadomościach.
Mam podobne problemy do Twoich. Dnia 2 października wysłałem USD na podane konto w panelu klienta, dnia 4 października środki nie były jeszcze zaksięgowane, a 5 października otrzymałem informację iż konto w Idea Banku zostało zamknięte i należy przelewać środki na inne konto. Do dnia dzisiejszego nie mogę odzyskać swoich pieniędzy! Miały zostać odbite i wrócić na moje konto - dzięki Bogu już mamy 16 dzień od kiedy zostały wysłane!
Zaznaczam że środki również przeznaczone były pod zakup BTC przed spodziewanym wzrostem. A tak, ani nie mam swoich pieniędzy, ani BTC jakie chciałem zakupić czyli również żadnego profitu, a do tego jestem stratny bo zapłąciłem za przelew i nie mogę korzystać ze swoich środków!
dzięki bogu to nie 20 dzień i to dla nich

Dodano po 2 minutach 14 sekundach:
Ja czekam tylko za odpowiedzią z mojego banku i tylko od tej odpowiedzi zależy jak się potoczą dalsze losy rozwoju platformy bit bay

Dodano po 11 minutach 12 sekundach:
amneziahaze pisze:
Czy czasami poważna firma najpierw nie powinna zmienić rachunków w panelu a potem po jakiś 7 dniach dopiero zamknąć stare rachunki, a nie tak jak w tym przypadku - zamknęli rachunki i wysłali powiadomienie?
BitBay, czy można grać na Waszej giełdzie normalnie czy te czasy już bezpowrotnie minęły? :|
Ja mam wszystkie konwersacje nagrane z infolinią bit bay Materiał az się prosi o zmontowanie

Dodano po 8 minutach 33 sekundach:
Nie ma tam żadnych turbulencji na tej platformie?Ja znam od podszewki sytuacje z Amber gold lub madoff ten system piramidy oparty jest troszeczke na innych zasadach i ja nie mam zamiaru go hamować.Przecież nie dacie mi powodu,prawda?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 18 października 2017, 13:14

@TSD_WWA, W przypadku podziału łańcucha i powstania waluty Bitcoin Gold oraz jej wsparcia i akceptacji przez użytkowników, dodatkowe środki zostaną naliczone na saldach naszych klientów :) Z uwagi na technologię zastosowaną w BitBay 3.0 udostępnienie rynków do handlu będzie możliwe od razu.

@Grany, dziękujemy za informację. Ten problem nie powinien już występować.

@Moreabouthecrypto, @widget, bardzo przepraszamy Was za te niedogodności. Środki faktycznie powinny zostać odbite. Złożyliśmy oficjalną reklamację do banku. Obecnie czekamy na jej rozpatrzenie. Będziemy informować Was, jak tylko uzyskamy informacje.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 14 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Moreabouthecrypto » środa, 18 października 2017, 14:45

BitBay pisze: @TSD_WWA, W przypadku podziału łańcucha i powstania waluty Bitcoin Gold oraz jej wsparcia i akceptacji przez użytkowników, dodatkowe środki zostaną naliczone na saldach naszych klientów :) Z uwagi na technologię zastosowaną w BitBay 3.0 udostępnienie rynków do handlu będzie możliwe od razu.

@Grany, dziękujemy za informację. Ten problem nie powinien już występować.

@Moreabouthecrypto, @widget, bardzo przepraszamy Was za te niedogodności. Środki faktycznie powinny zostać odbite. Złożyliśmy oficjalną reklamację do banku. Obecnie czekamy na jej rozpatrzenie. Będziemy informować Was, jak tylko uzyskamy informacje.
Ja rozmawiałem dzisiaj z waszym bankiem niestety mi odpowiedzi udzielić nie chcieli mam czekać na odpowiedz z mojego banku.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 18 października 2017, 16:29

BitBay pisze: @TSD_WWA, W przypadku podziału łańcucha i powstania waluty Bitcoin Gold oraz jej wsparcia i akceptacji przez użytkowników, dodatkowe środki zostaną naliczone na saldach naszych klientów :) Z uwagi na technologię zastosowaną w BitBay 3.0 udostępnienie rynków do handlu będzie możliwe od razu.

@Grany, dziękujemy za informację. Ten problem nie powinien już występować.

@Moreabouthecrypto, @widget, bardzo przepraszamy Was za te niedogodności. Środki faktycznie powinny zostać odbite. Złożyliśmy oficjalną reklamację do banku. Obecnie czekamy na jej rozpatrzenie. Będziemy informować Was, jak tylko uzyskamy informacje.
Teraz to już naprawdę jest śmieszne. 3 wysyłka BTC dziś-dwie się nie załapały w pierwszym bloku a trzecia nawet w drugim. Temat poruszany dwa dni temu po interwencji fee zwiększone tylko szkoda że na jeden dzień i później znów jest to samo i nie jest to pierwszy raz. Dopiero jak zwracam tu uwagę że fee jest za niskie to na chwilę je podniesiecie a za dwa dni problem wraca. I co w tej sytuacji? bo to nie jest pierwszy raz lecz kolejny w przeciągu trzech tygodni

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 18 października 2017, 16:57

Niestety w momencie dużego przeciążenia sieci algorytm na bb jest ładnie mówiąc skopany, zbyt mało dynamicznie określa fee :D
Chyba musimy wysłać CV do pracy w BB i to naprawić :D

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 18 października 2017, 17:06

teamfm pisze: Niestety w momencie dużego przeciążenia sieci algorytm na bb jest ładnie mówiąc skopany, zbyt mało dynamicznie określa fee :D
Chyba musimy wysłać CV do pracy w BB i to naprawić :D
Zgłaszam to jeszcze od wersji 2.0 że w momentach gdy jest dużo transakcji to po prostu nie działa

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 18 października 2017, 17:10

Jestem święcie przekonany iż mają ręcznie ustawiany fee, a wystarczyłoby pobierać przez API i określać zakres.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 18 października 2017, 17:47

teamfm pisze: Jestem święcie przekonany iż mają ręcznie ustawiany fee, a wystarczyłoby pobierać przez API i określać zakres.
Teraz powinna wejść w pierwszym według fee i ilości nierozliczonych transakcji na daną chwilę. Zaraz się okaże :P
Niestety tym razem też się nie udało
@BitBay coś się popsuło
Znów dwa bloki i brak potwierdzeń. Już 45 minut od wysłania. Fee 130 to troszkę za mało na takie obciążenie sieci, minimum powinno być 170
3 bloki i nadal brak potwierdzenia.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 18 października 2017, 18:25

@liseklsk, nie zmniejszaliśmy stawki prowizji. Czas oczekiwania może być związany z tym, że wysyłamy transakcje SegWitowe - nasz dział techniczny analizuje problem. Tak, jak napisaliśmy do Ciebie w wiadomości prywatnej, podeślij nam proszę linki do tych transferów, żebyśmy mogli to sprawdzić.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » środa, 18 października 2017, 19:58

BitBay pisze: @liseklsk, nie zmniejszaliśmy stawki prowizji. Czas oczekiwania może być związany z tym, że wysyłamy transakcje SegWitowe - nasz dział techniczny analizuje problem. Tak, jak napisaliśmy do Ciebie w wiadomości prywatnej, podeślij nam proszę linki do tych transferów, żebyśmy mogli to sprawdzić.
Wysłałem PW, przyjrzyjcie się ostatniej transakcji nie jest jeszcze potwierdzona. Wpadły już 3 bloki od czasu gdy została wysłana, może ona da największa wskazówkę. W tradeblock fee pokazuje 221 sat/b z takim fee ona powinna wejść w pierwszym bloku bez żadnych problemów - https://bitcoinfees.21.co/. Według blockchain jest to zaledwie 72 sat/b. Odpowiedź znam że blockchain pokazuję błędnie. Uważam że tradeblock i niektóre strony pokazują również błędnie. Według moich obliczeń fee dla tej transakcji jest na poziomie 130-135 sat/b
4 bloki i brak potwierdzenia. Fee na 100% nie jest powyżej 220 tak jak pokazuje tradeblock
6 bloków nadal brak potwierdzenia.
7 bloków nadal nic.


8 i 9 blok złapało potwierdzenie. To jest ten pierwszy txid, który wysłałem może te informację jakoś wam pomogą namierzyć problem.

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 25 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: leniart1986 » środa, 18 października 2017, 22:42

Sprawdzcie swoje konta czy wam się wszystko z kwotami zgadza ...
U mnie na koncie o 21.30 nastąpiło pobranie prowizji za transakcję która nie miała miejsca
@BitBay wysłałam pw ze szczegółami, proszę o zajęcie się tym problemem bo znowu się coś wysypało

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 64
Rejestracja: 11 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Znaku510 » czwartek, 19 października 2017, 00:18

Kod bitbaya powinien być opensource, przynajmniej traderzy naprawili by wam platforme bo widać, że zgubiliście się we własnym domu.

@liseklsk
Przy ostatnim takim incydencie załapało mi przy 13 bloku dopiero z 73sat/b. Oczywiście bitbay powiedział że blockchain.info pokazuje źle. To wysłałem transakcje z blockchain.info/wallet dając 133sat/b aby zobaczyć czy na pewno transakcja BitBaya ma więcej niż 133sat/b. Transakcja z walletu załapała się przy 9 bloku. Nie wierze już w to co mówi bitbay. Dalej czekam tak naprawdę na BitBay 3.0.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości