Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: amneziahaze » piątek, 25 sierpnia 2017, 10:11

dlugi2001 pisze: Przyłączam się do pytania czy zostaną zwiększone fee? Obecnie transfer btc z bitbay mija się z celem co jest na duży minus giełdy . Czy zostanie coś z tym zrobione ?
Ogółem fee za BTC jest wysokie, ale to nie przez giełdę, a przez ilość transakcji na BTC i jego cenę. Zasadniczo to na Bitmarket jest ten sam "problem". Ale jest rozwiązanie problemu... Sprawdź sobie jakie jest fee na pozostałych kryptowalutach ogółem. Pozdrawiam.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 25 sierpnia 2017, 10:14

@liseklsk, @keeper, @deny86, @dlugi2001, @amneziahaze, w związku z podbijaniem prowizji BTC za transakcje w sieci i opóźnieniami przez to spowodowanymi, zwiększyliśmy naszą prowizję na wypłatach do 420 satoshi / bajt.

@Warnet, tak, podtrzymujemy. Wpłaty i wypłaty BCC (BCH) zostaną uruchomione do 28 sierpnia.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: btanreb » piątek, 25 sierpnia 2017, 10:17

@BitBay odniesiecie się do mojego pytania, które zadałem w poście na stronie 107?

Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 21 lutego 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dlugi2001 » piątek, 25 sierpnia 2017, 10:18

BitBay dzieki za szybką reakcje :) 5!

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 25 sierpnia 2017, 10:23

@btanreb, bardzo możliwe, że w poniedziałek pojawi się platforma na rynek indyjski. Natomiast z wersją polską musimy jeszcze zaczekać, ponieważ jest ona wyposażona w więcej usług operatorów płatności, a na poprawie z integracji z nimi bardzo nam zależy. Tak jak pisaliśmy - około 2 tygodni, ale termin ten potwierdzimy jeszcze z wyprzedzeniem.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 14 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Antonio » piątek, 25 sierpnia 2017, 10:31

Witam wszystkich.
Z wypiekami na twarzy (!) czytam posty o weryfikacji konta. W zasadzie od wczoraj a może nawet klku dni są one bezprzedmiotowe ponieważ werfikacja na stronie BB nie działa. Nie daje się przesłasć plików ( skanów ) weryfikacyjnych i... już :). Oczywiście , aby sie o tym przekonać musiałem zadzwonić ( na szczęscie to działa i fony sa odbierane) , ale co nakombinowałem się z plikami i przeglądarkami to moje. O tym problemie chyba brak informacji na stronie.... Podobno ma być dzisiaj naprawione ale.... ;)

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bumbumroom » piątek, 25 sierpnia 2017, 11:05

@BitBay ten napis "Ekspresowe wypłaty PLN BlueMedia są obecnie niedostępne." na górze Waszej strony wisi od 2 miesięcy! Staje się to już nudne. A Wasza infolinia ma gotową formułkę odpowiedzi i na pytanie kiedy będzie działać robią kopiuj wklej i piszą że "trwają prace nad wznowiniem, chodzi przeciez o bezpieczeństwo bla bla bla..."
Ja rozumiem że czasem jest jakiś problem techniczny czy nawet biznesowy. Rozumiem że czasem to może zająć 2-3dni robocze, no powiedzmy tydzień, no dobra dwa tygonie! Ale 2 miesiące?!

To nie lepiej już ten baner na górze zmienić na taki: " Wypłaty Bluemedia zostały zlikwidowane. Przepraszamy"?
Czy tak działać ma największa giełda w Polsce, czy tam mówicie że na świecie? :)

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 marca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Biti » piątek, 25 sierpnia 2017, 11:44

@BitBay
Brak odpowiedzi z waszej strony jest obawą przed odpowiedzialnością prawna,
że nie odpowiadacie na moje pytania ??

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 25 sierpnia 2017, 11:58

@Antonio, przepraszamy za utrudnienie. Już nad tym pracujemy.

@bumbumroom, integracja z operatorami w przypadku firm krypto nie należy do najłatwiejszych. Niestety, ale może to potrwać nawet i klika miesięcy. Dziękujemy za informację, że komunikat jest irytujący. Przemyślimy umieszczenie informacji na ten temat w innym miejscu.

@Biti, na forum nie wypowiadamy się w osobie prawnika. Twoje oraz inne uwagi pod kątem procesu weryfikacji zostały, jak pisaliśmy wcześniej, przekazane do specjalistów zajmujących się tym tematem.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Grabus » piątek, 25 sierpnia 2017, 12:02

Czy trwają jakieś prace dotyczące opłaty transakcyjnej, ponieważ obecnie przy uzupełnianiu formularza wypłaty, jest podawana prowizja OBTC?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: soulnecturn » piątek, 25 sierpnia 2017, 12:13

BitBay pisze: @liseklsk, @keeper, @deny86, @dlugi2001, @amneziahaze, w związku z podbijaniem prowizji BTC za transakcje w sieci i opóźnieniami przez to spowodowanymi, zwiększyliśmy naszą prowizję na wypłatach do 420 satoshi / bajt.
@BitBay, Ja bym sugerował sprawdzać często co dzieje się na przykład tutaj (lub inna podobna - ważne żeby ukazywała fakty):
https://bitcoinfees.21.co/

I jeżeli już nie dajecie użytkownikom wyboru Fee to starajcie się trzymać sugerowanej? wielkości fee na takiej stronie (która jasno pokazuje ile transakcji wisi pod jakim fee...) ;)

Nie twierdzę, że zaraz powinniście podnieść do nie wiadomo jakiej wielkości opłatę (bo nikt nie ma zamiaru płacić więcej niż ma to sens) ale sensownie reagować...
Ale szczerzę - problem byłby zamknięty gdyby użytkownik miał możliwość samodzielnego wyboru (oczywiście pilnując jakimś zabezpieczeniem żeby nie dał totalnie za mało lub nie przegiął ;)).

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 24 marca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Biti » piątek, 25 sierpnia 2017, 12:53

BitBay pisze:@Biti, na forum nie wypowiadamy się w osobie prawnika. Twoje oraz inne uwagi pod kątem procesu weryfikacji zostały, jak pisaliśmy wcześniej, przekazane do specjalistów zajmujących się tym tematem.
odpowiedzieliście mi wcześniej ? jakoś widzę odpowiedz dla
BitBay pisze:@MelomanBTC Twoje wątpliwości dotyczące naszego procesu weryfikacji tożsamości użytkowników przekazaliśmy do oceny przez specjalistów.
a nie dla mnie. więc dla tego się dopytywałem.
p.s. a pytania na forum które zadaje nie oczekuje oświadczenia/stanowiska firmy BitBay sp. z o.o. na zadane pytania, tylko zwykłej luźnej rozmowy.
p.p.s. a dla ludzi którzy handlują/mają LSK, ETH radze zajrzeć tutaj i poszukać wzmianki o LSK, ETH a raczej jej braku.https://bitbay.net/bezpieczenstwo

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 14 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Antonio » piątek, 25 sierpnia 2017, 13:44

BitBay pisze: @Antonio, przepraszamy za utrudnienie. Już nad tym pracujemy.
Byłoby dobrze gdyby stosowna informacja naprawieniu problemu została przekazana w jakiejs czytelnej formie ( na głównej stronie czy np TWITTERZE ). Okrutnie męczące są kolejne próby wysłania plików że już nie wspomnę że ograniczenia z wiązane z brakiem weryfikacji są dla mnie nie do przyjęcia.... w sumie jeżeli nie uda się tego dziś załatwić to niewykluczone że odpuszczę waszą platformę.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: deny86 » piątek, 25 sierpnia 2017, 13:51

Bitbay Dzięks

Dodano po 4 minutach 29 sekundach:
Kiedy można się spodziewac podniesienia opłat za wysyłkę btc bo mi zależy na czasie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 25 sierpnia 2017, 14:01

@Grabus, na BitBay są dwie możliwości jeśli chodzi o transfer BTC. Z konta na konto w BB - wówczas prowizja wynosi 0 BTC. Transfery zewnętrzne - 0.00045 BTC, w tym wypadku prowizja powinna się pokazać po wpisaniu adresu docelowego.

@soulnecturn, sprawdzamy i fee jest już podniesione do 420 satoshi / bajt.

@Biti, publikowane przez nas odpowiedzi mają charakter publiczny. Nie ma możliwości przy tylu osobach zawsze oznaczać wszystkich zainteresowanych. Co do strony "Bezpieczeństwo" - wszystkie zawarte tam informację również obejmują kolejno dodawane kryptowaluty LSK czy ETH. Przez niedopatrzenie oraz skupienie zespołu na nowej wersji strony ta nie miała update.

@Antonio, spróbuj jako pliki do weryfikacji dokumenty w formacie jpg.

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 14 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Antonio » piątek, 25 sierpnia 2017, 14:14

Niestety... nadal nie działa... to już chyba 19-ta próba :x
Bez względu na to jakie pliki (rozszerzenie) podtykam, cały czas prosi o skany dokumentów ... :( (2 pliki , każdy poniżej 1 MB i są to pliki .jpg)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Areck1 » piątek, 25 sierpnia 2017, 15:19

Antonio pisze: Niestety... nadal nie działa... to już chyba 19-ta próba :x
Bez względu na to jakie pliki (rozszerzenie) podtykam, cały czas prosi o skany dokumentów ... :( (2 pliki , każdy poniżej 1 MB i są to pliki .jpg)
spróbuj zmienić dpi zdjęcia

Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 14 marca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Antonio » piątek, 25 sierpnia 2017, 15:22

Areck1 pisze: spróbuj zmienić dpi zdjęcia
a jakąs sugestia co do rozdzielczości dpi?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Areck1 » piątek, 25 sierpnia 2017, 15:25

Antonio pisze:
Areck1 pisze: spróbuj zmienić dpi zdjęcia
a jakąs sugestia co do rozdzielczości dpi?
Podczas wysyłania dokumentów na uczelnie zawsze standardowo jest to 300 dpi więc może i ten system tyle przyjmie.

Początkujący
Posty: 178
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Krzychu K » piątek, 25 sierpnia 2017, 18:04

jkkgbe pisze:BitBay, wysłałem ponad 24h temu btc na zew. adres, cały czas wiszą, dosyć sporo pieniędzy i zależy mi na czasie. Muszę czekać, aż do was wrócą, czy macie jakiś plan na zaistniałą sytuację?

W sensie, to nie moja wina, że nie pozwalacie ustawiać fee ręcznie, więc liczę na jakieś szybsze rozwiązanie.
Jeżeli btc zostały już wysłane z giełdy i oczekują na potwierdzenie z sieci to można tylko czekać. Nic więcej nie da się zrobić.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości