Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » poniedziałek, 17 lipca 2017, 15:00

widze, że się zmienilo :) więc jak to z tym Ripplem będzie?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 17 lipca 2017, 15:10

@keeper, faktycznie Zcash pojawi się już w pierwszej czwórce, a Ripple chwilę później ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ergorg » poniedziałek, 17 lipca 2017, 19:39

Ktoś chyba wcześniej kończy pracę, infolinia nie działa. Wykonałem również dzisiaj rano przelew wpłaty, niestety do tej pory nie został zaksięgowany. :evil:

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » poniedziałek, 17 lipca 2017, 20:40

ergorg pisze: Ktoś chyba wcześniej kończy pracę, infolinia nie działa. Wykonałem również dzisiaj rano przelew wpłaty, niestety do tej pory nie został zaksięgowany. :evil:
Potwierdzam, z tym, że zlecenie wypłaty PLN wykonałem w piątek do dziś nie mam pieniędzy na koncie, również czat offline od godziny ~15 i kilka prób na infolinię zakończone niepowodzeniem....nieciekawie a miałem takie dobre zdanie...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 102
Rejestracja: 3 lipca 2015
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: SylwesterSuszek » poniedziałek, 17 lipca 2017, 21:54

Witam , bardzo przepraszam jeśli jest taka sytuacja zmieniliśmy bank. Nowy system, wszystkie przelewy już wyszły. Jeszcze raz przepraszam za to opóznienie. Dział księgowy działa w 100% na nowym banku

Pozdrawiam serdecznie

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » wtorek, 18 lipca 2017, 13:40

Pomyślałem, że uczciwie będzie teraz napisać, że wszystko jest ok i potwierdzić, że dotarł przelew.
Minusem teraz jest nowy bank, niepopularny w stosunku do mBanku przez co dodatkowe opóźnienie małe, ale to nie jest jakiś wielki problem.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » wtorek, 18 lipca 2017, 23:22

Czy zamierzacie wprowadzić, jakiś szybki przelew bezprowizyjny?
Nie chcę nikogo reklamować więc napisze ogólnie np. popularni brokerzy forex oferują coś takiego rewelacyjna sprawa mieć środki w kilka do kilkunastu min na koncie, przynajmniej wpłatę i to z 0 prowizją.
Czekanie na przelew + potwierdzenie które schodzi 1-2 dni jest nie do zaakceptowania dla trader'a
Niestety nie mam zaufania do żadnej giełdy, żeby móc dłużej trzymać pieniądze bez częstych manewrów między giełdą a bankiem.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » środa, 19 lipca 2017, 00:36

Dekoin pisze: Czy zamierzacie wprowadzić, jakiś szybki przelew bezprowizyjny?
Nie chcę nikogo reklamować więc napisze ogólnie np. popularni brokerzy forex oferują coś takiego rewelacyjna sprawa mieć środki w kilka do kilkunastu min na koncie, przynajmniej wpłatę i to z 0 prowizją.
Czekanie na przelew + potwierdzenie które schodzi 1-2 dni jest nie do zaakceptowania dla trader'a
Niestety nie mam zaufania do żadnej giełdy, żeby móc dłużej trzymać pieniądze bez częstych manewrów między giełdą a bankiem.
Problem jest taki, że operatorzy procesorów płatności i ich działy compliance nie lubią Bitcoina - podobnie jak banki.
Jak będzie expres elixir podpięty to już powinno być OK - nie wiem czy BB księguje szybciej na życzenie takie rzeczy, bo z tego co sprawdzałem konkurencja tak robi.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » środa, 19 lipca 2017, 08:37

Obecnie jestem bardzo rozczarowany zmianami na gorszę w BB.
ZA kilka mięsięcy przelelewy wychodzace w USD otzrymywałem od 6-18H, obecnie już przeszło 72H od zlecenia i dalej wiszą jako oczekujące, a gdzie do tego doliczyć czas na przelalutowanie i wpłatę na PLN ? Skoro teraz posiadacie w jakimś dziwnym banku konto? Taka wymiana powinna trwać 1 dzień, boję się, że u was potrwa 6-9 dni. Obecnie idziecie w złym kierunku, jedynie dla małych graczy, nie da się operować pieniędzmi jeżeli na tydzień czasu są zamrożone przez Was.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 19 lipca 2017, 09:56

@Awesomist, @Dekoin, jeśli posiadamy informację o przyspieszonym przelewie, staram się go dodać w jak najkrótszym czasie. Cały czas pracujemy na rozwiązaniem szybkich wpłat.

@teamfm, ze względu na zmianę rachunku bankowego, z przyczyn od nas niezależnych, wpłaty i wypłaty USD oraz EUR są obecnie wstrzymane na okres kliku dni. Prowadzone już są testy na nowych rachunkach, które umożliwią realizację wpłat i wypłat walutowych. Dokładamy wszelkich starań, aby okres oczekiwania był jak najkrótszy. Rozważmy możliwość rekompensaty osobom, które w ten sposób zostały poszkodowane. Prosimy o kontakt z naszym supportem poprzez formularz kontaktowy.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » środa, 19 lipca 2017, 15:47

Jakie Bitbay oferuje gwarancje i zabezpieczenia dla użytkowników giełdy, wiadomo wszyscy mają obawy co do stabilności, ataków hakerskich lub innych niewyjaśnionych kłopotów, co w mogą państwo powiedzieć w tym temacie dla zwykłego użytkownika jak i większego gracza?
Pamiętam czasy jak każdy zachwalał "jedyną sensowną" bitcurex....

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 19 lipca 2017, 16:45

@Dekoin, jeśli chodzi o zabezpieczenia samej platformy to kwestie wewnętrzne, jedyne co możemy zdradzić to fakt, że 100% środków w każdej walucie trzymamy na rozproszonych cold walletach. Platforma jest monitorowana przez nasz zespół wsparcia 24/7 przez wszystkie dni w roku. Ponadto, zostały przez nas podjęte działania na rzecz wdrożenia polityki Compliance w BitBay, wraz z jej wszystkimi wymogami, co ma na celu minimalizowanie ryzyka pojawienia się sytuacji, które mogą negatywnie wpłynąć na Wasze bezpieczeństwo oraz stabilność naszej organizacji.

Jako jedyny podmiot w Polsce posiadamy otwarte biuro klienta w Katowicach, do którego każdy może przyjść nas poznać. Nasz CEO jest publicznie znany w społeczności, występuje na wszelkich konferencjach i wydarzeniach związanych z kryptowalutami. Nie boimy się kontaktu z klientami, a naszym celem na pewno nie jest zniknięcie z rynku.

Początkujący
Posty: 207
Rejestracja: 17 lipca 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dekoin » środa, 19 lipca 2017, 18:32

@BitBay
Dzięki za info. Nie uspokaja mnie to, ale zawsze to coś, wg mnie wygra firma, która zagwarantuje Polakom najlepsze bezpieczeństwo oraz gwarancję działania firmy/spółki choćby się waliło i paliło.
Nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego wybraliście taki niszowy prawie nikomu nieznany bank, przecież Alior z tego co mi wiadomo nie robi problemów dla giełd inne bardziej znane banki pewnie też by się znalazły...gdyby chociaż była możliwość szybkiej wpłaty online bezprowizyjnej to już bank nie robiłby aż takiej różnicy.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » środa, 19 lipca 2017, 19:19

g100 pisze:Czyżby mBank was pogonił?
BitBay pisze: @g100, jako giełda kryptowalut, chcemy dać jak najlepsze warunki naszym klientom. Nie każdy komercyjny bank, pomimo wieloletniej współpracy, potrafi dobrać narzędzia tak byśmy mogli świadczyć usługi na odpowiednim poziomie.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p336895

Nadal obowiązuje historia, że to była kwestia braku odpowiednich narzędzi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 19 lipca 2017, 19:47

BitBay pisze: @Wymazywanie, najlepiej poprzez nasz formularz https://bitbay.net/contact. zapisujemy wszystkie propozycje.
Ok, fajnie, wiadomość poszła, pozdrawiam.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Dyskutant
Posty: 152
Rejestracja: 18 lipca 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ziomek » środa, 19 lipca 2017, 20:06

Co to się stało na parze ETH/BTC o godzinie 19.13 przy sporym wolumenie przeszło 100ETH ktoś się pomylił czy bot się zbuntował :D

Obrazek

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » środa, 19 lipca 2017, 20:56

mi to wygląda, jakby ktoś wrzucił zlecenie pomijając jedno zero przy wpisywaniu....

albo tak jak piszesz, bot wrzucił cene komuś z przecinkiem w złym miejscu...

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 19 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bodex112 » czwartek, 20 lipca 2017, 08:30

Czy normalne żeby przelew w walucie szedł tydzien bo dla mnie skandal ,szczególnie że na początku tygodnia kurs bitcoina był mały , jeszce kolsuntant przez telefon rozmawia jakby zajmował sie czyms innym ,dobrze że załozyłem blockchaina zobacze czy oni tez walą w kulki . Może ktos zna inny portfel wraz z giełdą .

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 20 lipca 2017, 09:04

Giełda to NIE portfel. A na blockchain.info się przejedziesz, jak całe mnóstwo osób z forum - poszukaj.
Na przelewy SEPA nie masz wpływu, to kwestia banksteki a nie giełdy. Psioczysz nie tu gdzie trzeba.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 20 lipca 2017, 11:53

@bodex112, skontaktuj się proszę z naszym supportem https://bitbay.net/contact, sprawdzimy i wyjaśnimy sytuację.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 34 gości