Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 14 lutego 2017, 00:12

adam1226 pisze: Znowu nie działa (!)
Tak przez około 3 minuty platforma działała trochę wolniej. Tak jak napisaliśmy w wyjaśnieniu rozpoczęliśmy wdrażanie dodatkowych procedur, które mają wyeliminować przestoje, takie jak dziś.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » wtorek, 14 lutego 2017, 19:27

Awesomist pisze: Komunikacja podczas awarii przeprowadzona bardzo dobrze, chwali się wam to ;)
Jaka dobra komunikacja? Może coś źle zrozumiałem, ale z tego co czytam, to kiedy strona przestała działać najpierw BitBay pisało o drobnej aktualizacji, która wymagała wyłączenia serwerów, a później zmienili to na awarię sprzętową w serwerowni. Albo coś zostało źle opisane, albo BitBay okłamało zaniepokojonych klientów w krytycznym momencie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ExcaliburPLL » wtorek, 14 lutego 2017, 19:52

pm7 pisze:
Awesomist pisze: Komunikacja podczas awarii przeprowadzona bardzo dobrze, chwali się wam to ;)
Jaka dobra komunikacja? Może coś źle zrozumiałem, ale z tego co czytam, to kiedy strona przestała działać najpierw BitBay pisało o drobnej aktualizacji, która wymagała wyłączenia serwerów, a później zmienili to na awarię sprzętową w serwerowni. Albo coś zostało źle opisane, albo BitBay okłamało zaniepokojonych klientów w krytycznym momencie.
A może po prostu mówili to co wiedzieli na dany moment? Po co zaraz mówić o kłamstwach? Masz dowód na to, że kłamali? Wątpię...
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 lutego 2017, 20:07

BitBay pisze:@wrip, @MelomanBTC, przerwa w działaniu giełdy jest związana z konieczną do wprowadzenia w ciągu dnia aktualizacją. Środki są bezpieczne. Niedługo wszystko już powinno działać poprawnie. Przepraszamy za utrudnienie. Co do naszej Infolinii, sprawdzamy przyczynę.

Pozdrawiamy,
zespół BitBay
8-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » wtorek, 14 lutego 2017, 20:21

@ExcaliburPLL, popatrz na czas tu:
Obrazek
i na podaną przez nich chronologię zdarzeń:
Obrazek

BitBay powinien natychmiast wyjaśnić skąd się wzięło pisanie o aktualizacji jako przyczynie wyłączenia giełdy. Może to nie było kłamstwo, ale na chwilę obecną to wygląda, jakby osoba odpowiedzialna za PR postanowiła uspokoić ludzi kłamstwem, co poddaje w wątpliwość wszystkie przyszłe komunikaty otrzymane w podobnych sytuacjach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 14 lutego 2017, 20:40

@pm7, Ściema to ściema, tu nie trzeba filozofii. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ExcaliburPLL » środa, 15 lutego 2017, 07:23

Mamy ponoć wolny kraj i wolność wypowiedzi. Korzystajcie więc z wolności słowa ale pozwólcie innym na to samo.

Pamiętajcie, że nie ma ludzi nieomylnych (ja również potrafię przyznać się do błędu - macie przykłady na forum) więc jeśli człowiek od PR dał ciała to nie możecie przez ten pryzmat wystawiać oceny giełdzie jako całości. Rozumiem Wasze nadwrażliwe wyczulenie na przekręty ale tu chyba przesadzacie - zamiast się cieszyć, że wsio działa niemal wzorowo to niepotrzebnie (moim zdaniem) dorzucacie kolejne powody do dramy. Eh.

Mimo, iż poddaję w wątpliwość pewne wypowiedzi to jednak negatywnie nie oceniam - prosiłbym o to samo, tym bardziej, że moja wypowiedź na negatyw chyba nie zasługuje.

Następnym razem zadzwońcie do mnie bezpośrednio to migiem wskoczę do auta i po 20 minutach będę w Katowicach sprawdzić czy giełda się nie pakuje :twisted:
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 lutego 2017, 14:54

@ExcaliburPLL, Twój brak obiektywności poraża. Ponownie proszę -1 za głupoty, które piszesz. Ściema jest oczywista, nie wiem po co w ogóle dyskutujesz i bronisz. Rozumiem, że lubisz giełdę, ale pisali o aktualizacji jak zaczęły się kłopoty a aktualizacji nie było więc KŁAMALI. I tylko o tym piszemy, a Ty zachowujesz się, jakby ktoś dzieci Ci zwyzywał itp. :) Tak, to straszne dla Ciebie słowo ("kłamali"), mówi jednak dobrze jak faktycznie było.
ExcaliburPLL pisze: więc jeśli człowiek od PR dał ciała to nie możecie przez ten pryzmat wystawiać oceny giełdzie jako całości.
Człowiek od PR nie dał ciała, po prostu skłamano o aktualizacji.
Nikt nie wystawia żadnej ocenie przez to giełdzie (wnioski dowolne); piszę (-my) tylko, że ściemnili z aktualizacją. Dla mnie koniec tematu. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wrip » środa, 15 lutego 2017, 16:11

@Wymazywanie, ta ściema trwała może maks 30-60 minut - po tym czasie już komunikaty były raczej zgodne z prawdą. Ta ściema to cóż, coś trzeba napisać ludziom by się nie martwili, gdy obsługa, ludzie odpowiedzialni za komunikację jeszcze nie mieli dokładnego info co się dzieje.
Czyli można albo nic nie pisać, zero kontaktu i odpowiedzi aż do ustalenia przyczyn awarii, albo kłamać ;)

Nie wiem co lepsze - obie te opcje są złe, ale czy najlepsza byłaby prawda?:
"LUDZIE !!! nie wiemy co się dzieje! robimy co możemy by znaleźć przyczynę!!! nie panikujcie :D:D:D wszystko będzie dobrze!!! :) :) :) :)"
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » środa, 15 lutego 2017, 18:08

wrip pisze: Czyli można albo nic nie pisać, zero kontaktu i odpowiedzi aż do ustalenia przyczyn awarii, albo kłamać
Fałszywa alternatywa, można przecież pisać po prostu "jeszcze nie wiemy" czy "ustalamy". :)
Fajnie, że wszystko zakończyło się dobrze, oby tak dalej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » czwartek, 16 lutego 2017, 10:32

@ExcaliburPLL, @wrip:
Mnie zdziwiło, że nikt nie zwrócił uwagi na niezgodności w komunikatach BitBay.
Uznałem, że należy spytać BitBay o wyjaśnienia, bo powoduje to wątpliwości w przypadku przyszłych zdarzeń.
BitCurex po wyłączeniu równie obiecywało powrót i jak to się skończyło?
Uważacie, że uspokajające ludzi kłamstwa są akceptowalne?

Dziwi mnie zwłaszcza, że tak długo nie ma żadnej odpowiedzi BitBay, mimo, że logowali się na forum, a dwóch użytkowników rzuciło się do bronienia giełdy.
Ostatnio aktywny: czwartek, 16 lutego 2017, 08:21
ExcaliburPLL pisze: Pamiętajcie, że nie ma ludzi nieomylnych (ja również potrafię przyznać się do błędu - macie przykłady na forum) więc jeśli człowiek od PR dał ciała to nie możecie przez ten pryzmat wystawiać oceny giełdzie jako całości.
Wciąż czekam, czy nie dostaniemy jakiegoś wyjaśnienia od giełdy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 16 lutego 2017, 13:30

@pm7 @ExcaliburPLL @Wymazywanie Support podawał jako powód przerwy aktualizację – bo rzeczywiście miała ona miejsce. Tak jak napisaliśmy w artykule - problem wyniknął z konserwacji UPS. Zespół IT przeznaczył pełne siły na przywrócenie funkcjonowania platformy, stąd obieg informacji został trochę spowolniony. W takich awaryjnych sytuacjach dużo się u nas dzieje, postarajcie się nas też trochę zrozumieć. Zaraz po awarii opublikowaliśmy jasny artykuł, żeby każdy mógł przeczytać co się stało krok po kroku. Nie po to żeby coś przed Wami ukrywać.

Rozumiemy Wasze zastrzeżenia, szybsza konkretniejsza informacja jest dla Was ważna ponieważ dała by Wam poczucie spokoju. Jesteście naszymi użytkownikami, pracujemy dla Was dlatego wyciągniemy z Waszych uwag i zastrzeżeń wnioski.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » czwartek, 16 lutego 2017, 13:44

BitBay pisze: Support podawał jako powód przerwy aktualizację – bo rzeczywiście miała ona miejsce. Tak jak napisaliśmy w artykule - problem wyniknął z konserwacji UPS.
To jest bardzo słabe tłumaczenie, nawet jeżeli technicznie możliwe.

Mówicie teraz, że konwersacja UPS. Jak to się ma do "przerwa w działaniu giełdy jest związana z konieczną do wprowadzenia w ciągu dnia aktualizacją"?
BitBay pisze: Zaraz po awarii opublikowaliśmy jasny artykuł, żeby każdy mógł przeczytać co się stało krok po kroku. Nie po to żeby coś przed Wami ukrywać.
To się akurat bardzo chwali. Część firm ma podejście, by ukrywać szczegóły zdarzeń. Martwi mnie jedynie skąd się wzięła ta "aktualizacja".

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » czwartek, 16 lutego 2017, 14:50

pm7 pisze: To jest bardzo słabe tłumaczenie
Musisz z tym żyć.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Molisz » czwartek, 16 lutego 2017, 15:57

BitBay pisze:problem wyniknął z konserwacji UPS
Ja myślę że lepiej żeby PR konsultował swoje wypowiedzi z działem IT... im dalej tym gorzej.
UPS dla osób, które nie widziały na oczy "profesjonalnej" serwerowni to jest jeden z najważniejszych systemów.
To cały system do zarządzani bateriami, kontrola "jakości" prądu dostarczanego czyli filtrów, szybkich przełączników i przede wszystkim zarządzania drugiego toru zasilania bo każdy serwer ma dwa zasilacze do którego w serwerowi podłącza się dwa tory aby uniknąć takiej sytuacji.

Mnie zastanawia właśnie sytuacja tego opisu bo to znaczy, że wasz sprzęt stoi w bardzo słabej serwerowni... ja bym nawet napisał, że "To" obok serwerowni nawet nie "stało"...
Ja myślę, że może czas pomyśleć o ATM'e, Beyond lub coś takiego...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 17 lutego 2017, 10:19

@Molisz dziękujemy za Twoje uwagi :)

Jeśli chodzi o serwerownie, to w żadnym wypadku nie oszczędzamy na infrastrukturze. Jest to dla nas jeden z najistotniejszych elementów układanki. Nazwy nie zdradzimy, jednak możesz być spokojny, że jest to "profesjonalna" serwerownia.

Wyciągając wnioski z poniedziałkowej sytuacji, wczoraj mieliśmy przerwę techniczną od 5 do 7 rano, podczas której dokonaliśmy szeregu dodatkowych zmian oraz wprowadziliśmy dodatkowe datacenter.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grzem » piątek, 17 lutego 2017, 10:51

Proponuję wycieczkę do Skawiny, żeby zobaczyć jak wygląda profesjonalne datacenter. Nie wiem czy mają w ofercie zwiedzanie, ale mogę pomóc załatwić.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: MelomanBTC » piątek, 17 lutego 2017, 12:43

Pytanie za 100 punktów ;)
Dlaczego BitBay nie ma zgłoszonej bazy danych osobowych do GIODO? Bardzo ciekawe, bo nawet heh Bitcurex miał. A w BitBay jest jeszcze więcej klientów i przetwarzacie ogrom danych w postaci kompletnego SKANU dowodu osobistego, PESELU, numeru dowodu, miejsca zamieszkania itp. a wasza baza nawet nie jest zgłoszona do odpowiedniego organu.

Pytanie za kolejne 200 punktów:
Dlaczego Sylwester Suszek nadal nie jest prezesem BitBay sp.z.o o tylko jedynie Prokurentem? W pewnej rozmowie zapierał się on, że już nim jest i aktualizacja w wpisie KRS, będzie w ciągu 2 miesięcy. Minęło z pół roku i nadal nie jest prezesem, więc coś tu nie gra.

Zapraszam @BitBay .
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Molisz » piątek, 17 lutego 2017, 13:24

No Skawina to nówka 3000 m na filmie widać od 1:18 system " UPS" baterie rozdzielnie i agregat...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 17 lutego 2017, 16:05

@MelomanBTC nasz zbiór danych został zgłoszony do GIODO. Data wpłynięcia zgłoszenia, potwierdzona przez Biuro Generalnego Inspektowa Danych Osobowych, to dokładnie 22 września 2014 roku, nr ref. www 45890914. Jesteśmy w stanie okazać zgłoszenie, wraz z potwierdzeniem opłaty skarbowej, w każdej chwili w naszej siedzibie w Katowicach.

Zmiana w KRS dotycząca stanowiska Sylwestra została zgłoszona w grudniu zeszłego roku. Czekamy na jej rozpatrzenie. Nie jest to proces, który można by było przyspieszyć.

Pozdrawiamy,
zespół BitBay

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości