Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: l3sny » sobota, 4 lipca 2015, 00:58

pm7 pisze:l3nsy: Może byś przeczytał przed skomentowaniem? :)
Moje pierwsze wrażenie było jak z linku z zaufanej trzeciej strony. Lekki chaos.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 18
Rejestracja: 1 lipca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Ukraine, Kiev

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: denyszag » sobota, 4 lipca 2015, 01:07

CanCan pisze:https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/pr ... de-bitbay/
Dla mnie komentarz jest idealny.

They write that need to be patient, but how to wait, week, month, or year :oops: :oops: :oops: ?!

I am personally tired of it already, I do not understand what is happening, what is the delay in before the weekend and nobody is going return my btc and money :cry:


I would like to call, but unfortunately I do not speak English ... I was in 2011 in Zakopane , where I talked to Ukrainian their native language, perhaps they will understand me :roll:

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » sobota, 4 lipca 2015, 01:49

nie jest tak rozowo jak z3s pisze, wystarczy zalozyc ze ktos gral na arbitraz i juz mogl poniesc straty, no ale takie sytuacje powinny byc wyjasniane indywidualnie, co mysle ze sie dzieje lub niedlugo bedzie dzialo.
fajnie byloby poznac wolumen zamieszany w fikcyjne fiaty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: l3sny » sobota, 4 lipca 2015, 02:32

Trzeba poszukac historycznych wykresów i wolumenu
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: satriani » sobota, 4 lipca 2015, 23:38

Czemu Bitbay kłamie?

"[...] Zablokowane zostały jedynie te konta, które uczestniczyły we fraudzie. Na te ten moment, konta osób, które nieumyślenie dokonały transakcji z kontami fraudowymi są już odblokowane."

cytat z wczoraj z głównej strony bitcoin.pl

Od 1 lipca nie dostałem żadnej informacji od BOK bitbaya, poza oficjalną, a moje konto nadal jest zablokowane, mimo że ewidentnie nie uczestniczyłem we fraudzie. Wczoraj po południu wysłałem zapytanie o ostateczną decyzję dot. odszkodowania, gdyż 3-miesięczna zerowa prowizja wydała mi się nieporozumieniem. Ciągle zero odpowiedzi. Czy taką obsługą klienta giełda zamierza zdobywać polski/światowy rynek obrotu kryptowalutami?

Jak można zaufać giełdzie, że na 100% nikt nie stracił środków, skoro mówi jedno a robi drugie? Albo, że faktycznie to był atak hakerski a nie kogoś pomyłka, bądź stop-lossy (które już kilkakrotnie windowały cenę ponad 100% nad naturalny kurs na bitbayu). W mojej opinii to wszystko jest szyte grubymi nićmi i coraz bardziej mnie niepokoi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7686
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: l3sny » niedziela, 5 lipca 2015, 02:15

Przecież najprawdopodobniej to dziura po stronie procesora płatności i bitbay niczemu nie jest winien.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: satriani » poniedziałek, 6 lipca 2015, 09:28

@l3sny zastanów się dobrze. Jak czekasz na samolot kilka dni a on wciąż nie może polecieć to linie lotnicze mogą się tłumaczyć, że to nie ich wina, tylko tych co robią silniki odrzutowy, bo jeden z nich się zepsuł? Do tego przetrzymują Ci bagaże. To jest w porządu?
Niech bitbay żąda odszkodowania od zewnętrznego procesora płatności skoro tamci popełnili błąd. Choć jak sami napisali, ich personel również popełnił błąd zatwierdzając transakcję. O ile to wszystko prawda co napisali.

U mnie wciąż cisza, zero odpowiedzi od supportu i wciąż konto zablokowane.
Trzymajcie się z daleka od Bitbay'a.


edit: dostałem informację z chat'a ze strony, że problem do końca tygodnia zostanie na 100% rozwiązany.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 6 lipca 2015, 15:23

Informujemy, że w tej chwili wszystkie konta są już odblokowane. Użytkowników, których dotyczył problem blokady, raz jeszcze przepraszamy za niegodności. Ich prowizja od transakcji na giełdzie została obniżona do 0% na okres 3 miesięcy. Prosimy o sprawdzenie wysokości prowizji i ewentualne poinformowanie nas, jeśli wysokość prowizji jest inna.

Pozdrawiamy serdecznie,
zespół BitBay

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » wtorek, 7 lipca 2015, 11:25

Raz jeszcze chcielibyśmy Wam serdecznie podziękować za wyrozumiałość wobec ostatniego wyłączenia naszej platformy. Dzięki Waszemu wsparciu giełda szybko powróciła do normalnego działania. Przypominamy, że w ramach podziękowania, handel na naszej giełdzie obywa się obecnie bez prowizji do dnia 20 lipca.

Zapraszamy serdecznie na naszą platformę.

Pozdrawiamy,
zespół BitBay

Obrazek

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: satriani » wtorek, 7 lipca 2015, 14:33

Ja już wypłaciłem pieniądze z Bitbay'a i co najmniej 3 moich znajomych również wypłaciły/wypłacą po usłyszeniu sprawy.

Na prośbę, by dostać inną rekompensatę niż "3 miesięcy brak prowizji", BOK odpowiedziało dość sprytnie:
"Takie same warunki rekompensaty zostały przedstawione wszystkim poszkodowanym z powodu wyłączenia naszej platformy. Zostały one przez nich zaakceptowane. W związku z tym nie widzimy w tej chwili możliwości naliczenia indywidualnej rekompensaty."

naturalnie jeśli ktoś był poszkodowany na kwotę 100 USD to sprawę odpuścił i zaakceptował warunki. Mi giełda wycofała transakcję na kwotę 27 tyś USD (około 22k USD zysku). Suma jaką giełda straciła i sobie przywłaszczyła to 50-70 tyś USD, biorąc pod uwagę, że nikt nie wypłacił BTC i że wersja Bitbaya jest prawdziwa. Nie wiem czy giełda rości sobie prawo do odszkodowania od zewnętrznego procesora płatności, przez którego w największym stopniu do ataku doszło. Dziwne by było gdyby tego nie zrobiła.

Tak czy owak, ja czuje się poszkodowany. Nie sądzę, by udało mi się zebrać 10 osób również poszkodowanych tą sprawą, by wystosować proces zbiorowy. Jestem pewny, że są szansę na wygranie procesu, a jeśli nie to na pewno są szansę na ugodę, więc jeśli ktoś również stracił ponad 1 tyś USD w wyniku błędnego działania giełdy, proszę o prywatną wiadomość (If someone lost more then 1k USD in this situation please send me a msg).

W tej chwili chodzi mi przede wszystkim o uczciwość, a nie o pieniądze. Czuję się oszukany i myślę, że nie powinno to firmie Bitbay ujść płazem. Jeśli ktoś reprezentuje prasę, również proszę o kontakt. Myślę, że wszyscy ostatecznie na tym skorzystają, wiedząc, że Bitbay nie nadaję się na profesjonalnego procesora płatności, budowanie botów/arbitraż, szukanie okazji inwestycyjnych, bezpieczeństwo przechowywania środków.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: rav3n_pl » wtorek, 7 lipca 2015, 15:00

Giełda pozbyła się niniejszym wszystkich graczy jadących na arbitrażu.
Fajnie, że żadne bity nie zginęły.
Fajnie, że atak zatrzymany.
Fajnie, że 0% fee na jakiś czas.
Ale ZAJE***CIE nie fajnie, że osoby które mają boty ustawione na kilku giełdach potraciły spore kwoty, bo wszędzie skupowały bity żeby sprzedać tutaj.
Nie jestem pewien, czy giełda zdaje sobie sprawę jak strzeliła sobie w kolano.
http://www.thealmightyguru.com/Humor/Do ... eFoot.html
Jak dla mnie coś z MODULA-2.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5280
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2580
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: domator » wtorek, 7 lipca 2015, 17:24

Ja odpuszcze walke. Stracilem malo. Nie warto.
Calkowicie popieram satriani w jego roszczeniach. Dla wszytkich, ktorzy stosuja jakakolwiek automatyke (boty/wrbitraz) to byl slaby motyw zeby zrobic rollback.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: baggins » wtorek, 7 lipca 2015, 18:09

@satriani czekaj bo nie kumam, jak straciłeś takie kwoty skoro transakcje zostały jak rozumiem cofniete, chyba że piszesz o stracie potencjalnego zarobku?
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: pm7 » wtorek, 7 lipca 2015, 18:25

baggins: To proste. Wiesz, jak działa arbitraż? Jednocześnie kupuje się na giełdzie, gdzie jest tanio i sprzedaje na innej, gdzie jest drogo.
Problem (strata) powstaje, jeżeli jedna giełda cofnie transakcje, a kurs się zmieni.
Ma teraz prosić drugą giełdę, żeby mu cofnęła dokonaną transakcję? :)
Co do kwot - satriani nie podał (przynajmniej w ostatnich postach nie widzę) ile stracił, chyba, żeby liczyć stracony zysk.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: baggins » wtorek, 7 lipca 2015, 19:51

Doskonale wiem jak działa, ale w zaistniałej sytuacji gdzie kurs jest wyższy niż w momencie zakupu BTC na innej giełdzie to raczej powinien im dziękować bo może te nadmiarowe BTC drożej opchnac, a sprzedane mu zwrócili... zgoda? Jasne, że źle się stało ale nie popadajmy w rozpacz po straconych majatkach.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: satriani » wtorek, 7 lipca 2015, 22:20

W moim odczuciu stracony zysk to również strata. Jeśli namalujesz obraz, a ktoś nie zapłaci Ci za niego zgodnie z umową, to nie zyskałeś czy straciłeś?

Szkoda, że firmy brokerskie sprzed pół roku nie cofnęły transakcji, kiedy Szwajcarski Bank Centralny zdjął sztywny kurs franka. Wiele firm wtedy zbankrutowało, bo musiało pokryć zyski klientów, a zlewarowani inni klienci na stracie nie chcieli uzupełniać depozytu.
Tak wiem, że rynek kryptowalut to nie rynek regulowany, ale brak prowizji przez 3 miesiące na zdyskredytowanej giełdzie, to jak splunięcie w twarz klientom, a nie wyjście z twarzą z sytuacji i rozwiązanie problemu poszkodowanych klientów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: baggins » wtorek, 7 lipca 2015, 22:54

Ja widzę inaczej tą kwestię straconego zysku w rozwazanym przypadku, bardziej tak jakby przez błąd oprogramowania w banku przez godzinę stan konta jakiegoś klienta wynosił 10cio krotnosc stanu faktycznego, potem ten błąd został naprawiony, ale Klient zaczyna gardlowac, że mu 90% oszczędności zycia bank ukradł
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 2 lutego 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: satriani » wtorek, 7 lipca 2015, 22:58

baggins pisze:Ja widzę inaczej tą kwestię straconego zysku w rozwazanym przypadku, bardziej tak jakby przez błąd oprogramowania w banku przez godzinę stan konta jakiegoś klienta wynosił 10cio krotnosc stanu faktycznego, potem ten błąd został naprawiony, ale Klient zaczyna gardlowac, że mu 90% oszczędności zycia bank ukradł
oczywiście zawsze masz prawo do swojej opinii.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: devega » wtorek, 7 lipca 2015, 23:41

satriani pisze:W moim odczuciu stracony zysk to również strata. Jeśli namalujesz obraz, a ktoś nie zapłaci Ci za niego zgodnie z umową, to nie zyskałeś czy straciłeś?

Szkoda, że firmy brokerskie sprzed pół roku nie cofnęły transakcji, kiedy Szwajcarski Bank Centralny zdjął sztywny kurs franka. Wiele firm wtedy zbankrutowało, bo musiało pokryć zyski klientów, a zlewarowani inni klienci na stracie nie chcieli uzupełniać depozytu.
Tak wiem, że rynek kryptowalut to nie rynek regulowany, ale brak prowizji przez 3 miesiące na zdyskredytowanej giełdzie, to jak splunięcie w twarz klientom, a nie wyjście z twarzą z sytuacji i rozwiązanie problemu poszkodowanych klientów.
W polskim prawie istnieje coś takiego, jak utracone potencjalne korzyści; moim zdaniem możesz (i masz szansę wygrać) walczyć o swoje. Kwestia czy możesz dokładnie wykazać (wycenić) utraconą korzyść.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitBay.pl BTC / LTC / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Bitmar » wtorek, 7 lipca 2015, 23:49

@baggins to pomyśl sobie inaczej to może zrozumiesz o co chodzi. Twoja sytuacja: Wiesz, że masz na koncie 10tys, któregoś dnia zaglądasz i masz 1mln (bank się pomylił), myślisz sobie, może spadek, może jakaś wygrana, może ktoś Ci oddał stary dług lub tysiące innych rzeczy. Nagle jesteś bogaty, bierzesz rozwód bo myślisz sobie, że znajdziesz teraz 20 latkę, sprzedajesz mieszkanie (połowa dla żony) bo planujesz kupić wille z basenem, zakładasz firmę i podpisujesz kontrakt na dużą kwotę, możesz bo masz fundusze aby wykonać robotę. Nagle zaglądasz na konto a tam znowu 10tys. Zostajesz z niczym i jeszcze z wielką karą za niewywiązanie się z kontraktu.

Mój punkt widzenia opisałem tutaj: http://bitcoin.pl/wiadomosci/bezpieczen ... bitbay-net

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości