Bitcurex.com - transakcje od 2012

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: redbog » wtorek, 18 marca 2014, 13:35

Ja mam prowizje od wypłat 0.0005 BTC chyba tak jak było dawniej wy macie większą?

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: SkyValley » wtorek, 18 marca 2014, 13:37

Zmienili :)
Czytają chyba wątek :)
Pozdrawiam :)

Gaduła
Posty: 309
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mirekkk » wtorek, 18 marca 2014, 13:43

Pierwsza sprawa to ustalenie czy doszło do wycieku danych i bazy danych. Nie znalazłem informacji na ten temat. Zakrojony na taką skalę reset haseł (skoro nikt się rzekomo nie włamał) jest co najmniej zastanawiający.
Druga sprawa to przesyłanie jakichkolwiek skanów dokumentów: dlaczego mam ufać i przesyłać im skan dowodu, skoro za miesiąc wszystko może paść celem ataku i zostać wykradzione razem z takimi danymi jak numer konta lub nawet wykorzystane przez właścicieli bitcurex....

Kolejna sprawa: pisali wyraźnie, że opłaty nie będą podniesione, a je podnieśli - kłamstwo.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 marca 2014, 13:44 przez mirekkk, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Zantor » wtorek, 18 marca 2014, 13:44

Nie ma i nie bedzie. Cofnięto transakcje do czasu sprzed ataku. Można zapomnieć o bitach za 10k.
Ok, ale bitów też nia ma. Mam rozumieć że curex zajumał moje pieniądze bo im coś poszło nie tak?

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 116
Rejestracja: 19 grudnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Tubylec

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: JayCee » wtorek, 18 marca 2014, 13:45

white tu masz odpowiedź na swoje pytanie
https://bitcurex.com/pl-pages,security.html

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: redbog » wtorek, 18 marca 2014, 13:47

@Zantor Nie gadaj że nie masz bitów ja mam a też miałem sprzedane w czasie ataku????

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 594
Rejestracja: 27 marca 2013
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: white » wtorek, 18 marca 2014, 13:48

Nie panikowałbym z powodu zmian hasła - to normalna procedura.

Nie panikowalbym również z powodu braku wgladu w ilość środków na giełdzie. Ukrycie tego było bardzo rozsądne, bo nie kusi hakerów/crackerów.

Zantor, spokojnie. Sprawa na pewno się wyjaśni.

Ja z giełdy nie uciekłem.

JayCee, thx, już sobie ogarnąłem chwile temu ;)
"FAT MARK ATE UR BITCOINS"

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 maja 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: slepy » wtorek, 18 marca 2014, 14:04

Może i normalna i jak najbardziej słuszna. Ale procedura zmiany hasła powinny polegać na wygenerowaniu przez curexa nowego hasła i przesłania go pocztą mailową, lub powinnien powstać formularz który po kliknięciu w link przesłany na adres email, powinien dać możliwość zmiany hasła ( + ew. wymóg podania starego hasła ). Pamiętajmy że to nie użytkownicy chcą zmienić hasło, a bitcurex je wymusza i powinni zrobić ukłon w tą strone i nie robić takich kłopotów...

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 224
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: diakon » wtorek, 18 marca 2014, 14:09

@slepy

No chyba sobie żartujesz ze zmianą hasła poprzez generowanie i wysyłanie maila. Akurat zrobili to najbezpieczniej jak się da, czyli link do zmiany mailemi zmiana na kanale zabezpieczonym https. Plus za to.

Jednak brakuje jasnej informacji, czy złodziej miał dostęp tylko do konta użytkownika, czy miał dostęp gdzieś głębiej, np. do ich bazy danych. Zresztą jeżeli mają dobrych programistów to i tak hasła w bazie trzymają napewno zahashowane i zasolone, więc nawet coś takiego nic złodziejowi nie da.

Wymuszona zmiana haseł mogłaby sugerować coś więcej, a osobiście nie sądzę - sądzę że to tylko takie zagranie na w razie czego.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: M4v3R » wtorek, 18 marca 2014, 14:12

W ogóle przydałby się jakikolwiek opis sytuacji - co się stało, dlaczego, jakie działania podjęto aby to wiecej się nie wydarzyło? Gdzie i ile BTC wypłacono?
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bajtcoin » wtorek, 18 marca 2014, 14:15

bitcurex będzie ci robił ukłon, nie rozśmieszaj mnie. @Bitcurex nie wyjaśnił czy dane osobowe wyciekły czy nie a domaga się następnych. Odwalacie taką wiochę że masakra. Oczywiście weryfikacje przeprowadzają w 5min tylko tym którzy mieli jakieś grosze, następna wiocha.
Procedura którą obraliście jeszcze bardziej przyspieszy odpływ kasy z waszej giełdy. Jeszcze przed włączeniem miałem zamiar zostać teraz już nie. Przepraszam za hejt ale sami nas do tego zmuszacie

Gaduła
Posty: 309
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mirekkk » wtorek, 18 marca 2014, 14:16

Dokument prawo jazdy z częściowo zasłoniętym peselem oraz w oświadczeniu numer dowodu (np. z wykropkowanymi trzema cyframi) przejdzie?

Bo zestaw adres, numer dowodu, skan dowodu, pesel, numer dowodu, numer konta to można nabrać sobie na to sporo kredytów, dlatego radzę wam się wstrzymać z przesyłaniem tak wrażliwych danych
1. Właściciele bitcurex mogą wykorzystać te dane
2. Przy okazji następnego włamu włamywacz będzie miał kompet dokumentów.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: radez9 » wtorek, 18 marca 2014, 14:18

mirekkk pisze:Dokument prawo jazdy z częściowo zasłoniętym peselem oraz w oświadczeniu numer dowodu (np. z wykropkowanymi trzema cyframi) przejdzie?
Bo zestaw adres, numer dowodu, skan dowodu, pesel, numer dowodu to można nabrać sobie na to sporo kredytów, dlatego radzę wam się wstrzymać z przesyłaniem tak wrażliwych danych
Ja na skanach napisałem w paincie tekst "SKAN DOKUMENTU DLA Digital Future Sp. z o.o." i przeszło

Gaduła
Posty: 309
Rejestracja: 3 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: mirekkk » wtorek, 18 marca 2014, 14:19

Akurat znak wodny to jest MINIMUM zabezpieczeń, ale i tak wprawny grafik poradzi sobie z nim w 5 min i kredytów można sporo na to nabrać

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Vartan » wtorek, 18 marca 2014, 14:22

W ogóle przydałby się jakikolwiek opis sytuacji - co się stało, dlaczego, jakie działania podjęto aby to wiecej się nie wydarzyło? Gdzie i ile BTC wypłacono?
Pisałem już, było cytowane w wielu miejscach.
Na 99,99% bład z masowa oferta skupu za jedne pieniadze.
PLN nie ruszone, BTC ktore nie byly wystawione tez nie ruszone.

Zaplacili tylko za zaniedbania. Blad znany byl juz od tygodni, wiele osob zglaszalo. Najpewniej odzyskaja od tego 'hakiera' BTC i tyle.
Za miesiac kazdy zapomni, a Curex dostanie jako jedyny opinie, ze w przeciwienstwie do MTGOX i innych shitow, nie dal dupy.

Akcja pokazala, ze maja jakies zabezpieczenia na Hot/Cold, skoro nie poszli z torbami.
To nawet dobrze o nich swiadczy :) Dla mnie pozytywny PR.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: bl4ck » wtorek, 18 marca 2014, 14:24

mirekkk pisze: 2. Przy okazji następnego włamu włamywacz będzie miał kompet dokumentów.
Niby jak skoro dane wysyłasz pocztą tradycyjną?
mirekkk pisze: Akurat znak wodny to jest MINIMUM zabezpieczeń, ale i tak wprawny grafik poradzi sobie z nim w 5 min i kredytów można sporo na to nabrać
Zrób zdjęcie a nie skan.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 marca 2014, 14:27 przez bl4ck, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: grzem » wtorek, 18 marca 2014, 14:25

white pisze: Nie panikowalbym również z powodu braku wgladu w ilość środków na giełdzie. Ukrycie tego było bardzo rozsądne, bo nie kusi hakerów/crackerów.
A ja bym z tego powodu panikował, gdyby pokazywali ilość, to zostaliby poproszeni o dowód na to, że je posiadają. W obecnej sytuacji mogą jechać na rezerwie cząstkowej.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bajtcoin » wtorek, 18 marca 2014, 14:33

Nie odnieśli się do tego więc na 90% dane wyciekły. Wystarczyłoby zapewnienie że po weryfikacji dane, skany są niszczone kasowane, ale właściciel ma to widocznie w dupie.

(down) nie siejemy żadnej paniki, tylko wciąż nie ma informacji od nich, jak dbają o prywatność. Masz swoją kasę gratuluję, żyj dalej w nieświadomości czy wyciekło czy nie wyciekło.
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 marca 2014, 14:38 przez Bajtcoin, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 223
Rejestracja: 4 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: markla » wtorek, 18 marca 2014, 14:35

A wy dalej panike siejecie. Wszystko działa, terminy dotrzymane co do sekundy, weryfikacja u mnie potrwala niecałą godzinę, błędy poprawiane są na bieżąco, starają się jak mogą, a wam dalej źle.

Rozmowny
Posty: 111
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Adun » wtorek, 18 marca 2014, 14:37

Dostaliście maila zwrotnego od nich z informacją o usunięciu Aktywnej Blokady, czy po prostu sprawdzać co jakiś czas?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 7 gości