Bitcurex.com - transakcje od 2012

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bajtcoin » środa, 17 września 2014, 06:29

ShadowOfHarbringer pisze:
plazet pisze:Dlaczego nie jest możliwe zaimportowanie danych z poprzedniego profilu?
Bitcurex zmienia system i my klienci mamy sie dostosowac?
plazet pisze:chetnie zamknalbym konto na bitcurexie ale szkoda mi tych marnych kilku pln ktore tam sa a kaza mi wysylac dokumenty i robic weryfikacje..
(boje sie im wysalc moje dokumenty bo ich nowe logo to smieszne jest ze niby secure itp a wszyscy wiemy jak u nich bylo ostatnio z tym bezpieczesnstwem)
Nie rozumie ze jesli przez ten caly czas uzywalem jednego konta pln i nie przeszkadzalo bitcurexowi ze nie jestem zweryfikowany itp
Poprosilem ich o wyslalenie tych pln na moje konto bankowe ktore uzywalem przez caly czas bo chce zamknac konto bitcurexowe a oni ze nie moge, ze weryfikacja musi byc...
No dobra, teraz jestem już pewien , że oni specjalnie chcą dorżnąć sobie tą stronę. Chyba skarbówka lub ABW za bardzo dają się we znaki i chłopaki postanowili że rozjadą tą stronę na 4 strony świata tak bardzo, że nikt nie będzie chciał używać - PROBLEM SOLVED !
@bitcurex jeśli to prawda to NIE ODPOWIADAJCIE na te zarzuty tym samym będziemy wiedzieli że rzeczywiście coś jest na rzeczy.

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Piotrek » środa, 17 września 2014, 08:15

Ja mam tego dosyć, zrobiłem turbo szybki desant BTC i przynajmniej będę spał spokojnie. Wolumen straszy od jakiegoś czasu teraz poszedł dołek i te plotki. Sami się zarżnęli

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: MegaMol » środa, 17 września 2014, 09:16

Omg jaka paranoja. Co wy bierzecie chłopaki, ja też to chce :)

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Molisz » środa, 17 września 2014, 09:24

ale kopanie leżącego... wolumen leci do konkurencji, serwis się wiesza.

Aż się chce powiedzieć "umarł król niech żyje król" tylko który to nowy król?

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 września 2014, 09:25

MegaMol pisze:Omg jaka paranoja. Co wy bierzecie chłopaki, ja też to chce :)
Spoko, wystarczy 2 ml zdrowego rozsądku, dożylnie. Dam ci numer do mojego dilera.

PS.
Wrzucam sobie to tutaj, tak zupełnie przypadkowo:
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-s ... nId,592875
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Piotrek » środa, 17 września 2014, 10:23

Aż ciśnie się na usta...czemu mnie to nie dziwi :)

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Piotrek » środa, 17 września 2014, 10:24

Ps. Ciekawe czy mogę zwinąć od nich moje dane

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 230
Rejestracja: 15 lipca 2012
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bitcurex.com » środa, 17 września 2014, 10:53

@plazet:
- jesteś w błędzie. Po zalogowaniu się w nowym serwisie użytkownik wypełnia formularz (który ma podstawowe walidatory - np. czy wpisany PESEL zgadza się z polskim standardem), co nie jest tożsame z weryfikacją - serwis nie weryfikuje wprowadzonych danych aż do momentu, kiedy ktoś wyrazi taką wolę i poświadczy je dokumentem. Dopiero wtedy pracownik sprawdza, czy są poprawne, tj. czy dane z dokumentu pokrywają się z podanymi w formularzu. Po przekroczeniu limitów także nie trzeba się weryfikować, po prostu nie można już więcej wpłacać lub wypłacać pieniądza fiducjarnego (FIAT) - w odróżnieniu od BTC. Handlować można dalej. Z kolei wcześniej zweryfikowani użytkownicy wypełniają dane, zgłaszają się, pracownik porównuje je z tymi podawanymi wcześniej i już, nie trzeba wysyłać ponownie dokumentów.

@ShadowOfHarbringer:
- rozgryzłeś nas, jednak ABW i US to wierzchołek góry lodowej, wręcz przykrywka. Nawet w tej chwili z korytarza naszego biura dobiega tętent kopyt Kanadyjskiej Policji Konnej, męczące są także częste wizyty Navy SEALs i zaprzyjaźnionych wojsk napoleońskich. Niedawno, i z tym akurat mamy problem, nawiązali z nami współpracę Reptilianie. Chapeau bas, détective Poirot! :D

@Piotrek:
- dane są usuwane wraz z zamknięciem u nas konta przez użytkownika.

@Bitmar:
- zmiana z wykrywaniem języka, którą postulowałeś, jest już wprowadzona. :)

Pozdrowienia
https://bitcurex.com - Polska Giełda Bitcoin
https://dashcurex.com - Polska Giełda Dash
Darmowe ekspresowe wpłaty PLN i BTC /// Weryfikacja przez Skype w minutę /// Konwertowanie innych kryptowalut
Zapraszamy!

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: ShadowOfHarbringer » środa, 17 września 2014, 10:58

Bitcurex.com pisze:@ShadowOfHarbringer:
- rozgryzłeś nas, jednak ABW i US to wierzchołek góry lodowej, wręcz przykrywka. Nawet w tej chwili z korytarza naszego biura dobiega tętent kopyt Kanadyjskiej Policji Konnej, męczące są także częste wizyty Navy SEALs i zaprzyjaźnionych wojsk napoleońskich. Niedawno, i z tym akurat mamy problem, nawiązali z nami współpracę Reptilianie. Chapeau bas, détective Poirot! :D
A hiszpańska inkwizycja ?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Piotrek » środa, 17 września 2014, 11:12

Wraz z danymi papierowymi?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 230
Rejestracja: 15 lipca 2012
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bitcurex.com » środa, 17 września 2014, 12:02

@cosurgi:
- przesłaliśmy Ci info w PW.

@Piotrek:
- zgadza się.

@ShadowOfHarbringer:
- nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji.
https://bitcurex.com - Polska Giełda Bitcoin
https://dashcurex.com - Polska Giełda Dash
Darmowe ekspresowe wpłaty PLN i BTC /// Weryfikacja przez Skype w minutę /// Konwertowanie innych kryptowalut
Zapraszamy!

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bitmar » środa, 17 września 2014, 12:51

@ShadowOfHarbringer, nie rób już komedii z forum :) Czasem można się pośmiać ale jak się długo coś ciągnie to robi się to nudne.
Ja wiem, że jesteś wrogo nastawiony do tego systemu i ja Cie rozumiem ale wylewasz te żale na firmę która musi grać jak ten system jej zagra bo inaczej ją zamknął a to trochę przesada. To system jest zły a nie firma która chce działać legalnie i bezpiecznie. Zauważ, że wszystkie polskie giełdy mają weryfikację. W dodatku bitcurex wprowadził teraz weryfikację na paszport i prawo jazdy, widać, że jednak słuchają sugestii klientów.

@Bitcurex.com, dzięki za zmiany językowe :) Pomyślcie jeszcze nad weryfikacją przez przelew bankowy to już będziecie mieli to samo co na innych giełdach i nikt wam nie będzie mógł już niczego zarzucić.

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Piotrek » środa, 17 września 2014, 13:00

No tak najważniejsza jest weryfikacja, czyli jak to w Polsce bywa papierkowa robota a w sumie minęło już 17 dni a interfejs nadal można sobie wsadzić w żyć. Dziwne, że inne giełdy jakoś dają radę a tu nagle biedny BitCurex nie i on niczym rycerz w lśniącej zbroi postanowił stanąć na straży sprawiedliwości... Bitmar no litości ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Bitmar » środa, 17 września 2014, 15:37

@Piotrek, oni mają jeszcze wiele pracy, giełda to nie tylko to co widać, jest jeszcze API, inne metody płatności, inne krypto-waluty itd. Wygląd mają poprawić, tak samo funkcjonalność, to co mogą poprawiają na szybko na resztę trzeba poczekać. To nie jest przecież wersja finalna. Może się trochę pospieszyli z tą nową wersją ale cóż, wszystkiego się nie przewidzi. Wypuścili przecież wersję demo to nikt niczego nie krytykował więc uznali, że jest ok.

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Piotrek » środa, 17 września 2014, 17:56

Masz rację tylko pytanie ile na demie użytkowników było. No i po drugie, klienta nie obchodzą bebechy, on chce widzieć efekty, zresztą to widać po spadku obrotów.
Przy takiej operacji powinien być transwer użytkowników i zachowane weryfikacje, to jest giełda nie bazar. Detale zawsze mają znaczenie, całość jest nieprzemyślana i zrobiona po łepkach. Wyobrażasz sobie coś takiego w banku?
Dali d**y jednym słowem

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 31 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: cosurgi » środa, 17 września 2014, 18:14

Bitmar pisze:[...] Zauważ, że wszystkie polskie giełdy mają weryfikację. W dodatku bitcurex wprowadził teraz weryfikację na paszport i prawo jazdy, widać, że jednak słuchają sugestii klientów.
potwierdzam - już mam konto zweryfikowane na prawo jazdy.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: plazet » środa, 17 września 2014, 21:27

Jakim błędzie?
Moim błędem było to że nie sprawdziłem emaila od was że zmiany takie nadchodza too bym przlał te kilka złotych na konto.
Nie rozumie dlaczego ktos (ja) uzywal "full service" tzn. mialem przypisane konto pln do mojego konta w bitcurexie musi dostarczac jakiekowleik dokumenty.
Chyba dostatecznie zweryfikowany bylem/jestem jesli przez ponad rok a moze dwa lata uzywalem serwisu i nie potrzebowalem wysylac niczego?

prosze o przelanie tych kilku zlotych na moje konto pln ktore bylo przez caly czas w starym serwisie?
(klient prosi.. a potem prosze zamknac)

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: Molisz » środa, 17 września 2014, 22:25

Bitmar pisze:oni mają jeszcze wiele pracy, giełda to nie tylko to co widać, jest jeszcze API, inne metody płatności, inne krypto-waluty itd. Wygląd mają poprawić, tak samo funkcjonalność, to co mogą poprawiają na szybko na resztę trzeba poczekać. To nie jest przecież wersja finalna. Może się trochę pospieszyli z tą nową wersją ale cóż, wszystkiego się nie przewidzi. Wypuścili przecież wersję demo to nikt niczego nie krytykował więc uznali, że jest ok.
...to jak to jest że inne nowe firmy w branży wystawiły swoje systemy i każdy z nich jest lepszy
a firma, która ma największe doświadczenie i środki boryka się problemami, które nowa konkurencja rozwiązała już na początku?
Nowi byli w znacznie trudniejszej sytuacji a musieli przechodzić te same problemy.

Dziwie się że jeszcze ich tłumaczysz... "Król jest nagi"

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: konkor » czwartek, 18 września 2014, 00:40

Ja z Curexa na jakiś czas zrezygnuję głównie z powodu długiego czasu wysyłania BTC. Korzystam z kilku giełd i nigdzie nie ma czegoś takiego, bity wychodzą od razu. Przy arbitrażu to jest kluczowa sprawa. A tutaj mimo tych wszystkich zabezpieczeń i weryfikacji - nadal czekam często nawet godzinę (i dłużej) na wyjście bitów z Curexa. Niby dlaczego? Na co ten przelew "Oczekuje"? Hot wallet ciągle pusty, czy jak? ;)

Proszę o konkretną odpowiedź przy kolejnym poście z odpowiedziami. Tylko nie mówcie, że ręcznie sprawdzacie te przelewy tak jak fiaty... A jeśli hot wallet musi być tak często uzupełniany RĘCZNIE, no to ja podziękuję. BTC ma być szybki, a tutaj widzę wąskie gardło.

edit: Niedługo stukną 2 godziny i nic. No ale przecież w środku nocy nie ma kto popchnąć.... Prawdopodobnie jutro po raz pierwszy zaliczę przez Was stratę finansową, a tego się nie wybacza ;) Kilka dusz postaram się zabrać ze sobą.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: [PLN] pln.bitcurex.com - Dyskusja Ogólna

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 18 września 2014, 02:11

pm7 pisze:A jakie znaczenie ma, czy ma dostęp do swojego klucza prywatnego w danym momencie?
Celem weryfikacji jest możliwość późniejszego udowodnienia kto jest właścicielem danego konta.
Jeżeli ktoś sobie wygeneruje "deklaracje" z góry, na przyszłość, to dlaczego mielibyśmy blokować?
Pytanie, co jest naszym celem: sprawdzenie, czy ma swoją kartę przy sobie (co nas to obchodzi?), czy powiązanie konta z konkretną osobą.
Weryfikacja tego, że dysponuje się czymś, polega na demonstracji dysponowaniem na żądanie.
Jak ktoś chce zweryfikować, że dysponujesz:
  • tożsamością - poprosi o podanie do ręki dowodu osobistego
  • tożsamością elektroniczną - poprosi o podpisanie czegoś
  • lokalem - wyśle list z kodem na adres lokalu i poprosi o podanie kodu
  • emailem - wyśle wiadomość z kodem/linkiem na adres i poprosi o podanie kodu/kliknięcie linka
  • domeną - wyśle wiadomość na adres admin@domena i poprosi o kliknięcie linka
Tak działa uwierzytelnianie.
Już pomijam takie aspekty jak ochrona przed atakiem typu replay, przed którym chroni uwierzytelnianie "challenge -> response".
ShadowOfHarbringer pisze:Jeżeli pojawiają się już takie dyskusje, dla mnie oznacza to, że powinienem zakończyć współpracę z Curexem.
To, że pojawiają się takie dyskusje, jest tylko skutkiem tego, że ludzie to takie stworzenia, że trzeba je obserwować i pilnować bo inaczej zaczynają robić rzeczy nierzadko złe oraz tego, że obecnie w Polsce, w kwestii cyfryzacji, szczytowym osiągnięciem jest upscalowanie programów informacyjnych z rozdzielczości SD i nadawanie tego jako Full HD, a o darmowych elektronicznych dowodach osobistych umożliwiających składanie podpisu, możemy tylko pomarzyć w ciągu następnych kilku-kilkunastu lat.
Jakiś indolent wymyślił sobie, że gdy się zeskanuje dowód osobisty, to powstanie elektroniczny dowód osobisty.
Potem ten ktoś odkrył, że taki sam skan można mu przysyłać wielokrotnie i zaczęło dochodzić do takich rzeczy:
Please provide a high resolution image of yourself holding your ID and "[date of submission] For Bitstamp LIMITED only" written on a piece of paper.
Przecież to jest jakaś żenująca szopka.
Gdyby Rivest, Shamir, Adleman czy inni, nie żyli, to by się przewracali w grobach.
Przez to weryfikacja stała się wrzodem na tyłku.
Tych dyskusji nie byłoby gdybyś mógł złożyć pseudoanonimowy podpis swoim darmowym elektronicznym dowodem tożsamości.
Instytucja obowiązana otrzymywała by tylko nr seryjny certyfikatu i ten numer byłby zapisywany w rejestrach transakcji.
Gdyby jakieś duże transfery się nie spodobały to agencje rządowe same by sobie sprawdzały co to za obywatel w swoich bazach danych na podstawie nr seryjnego.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości