BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: majkel_94 » wtorek, 3 marca 2015, 16:13

Wydzielić, a potem ktoś przejmie 51% udziałów czy nawet całość ;)

Sukces i obecny status giełdy to w głównej mierze zaufanie i ludzie za nią stojący. O ile zmianę prawną spółki można przecierpieć, to przy sprzedaży raczej połowa ludzi ucieknie przynajmniej na jakiś czas, bo to nie tyle sam ładny layout czy silnik decyduje o popularności giełdy :P

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » wtorek, 3 marca 2015, 23:47

Nie mogę wypłacić PLN przez bluecash, albo nie przychodzi mail do weryfikacji a jak już przyjdzie kliknięcie w link przenosi na główną stronę zamiast do potwierdzenia zrealizowania przelewu, prośba o sprawdzenie.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 510
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Toronto

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: CanCan » środa, 4 marca 2015, 03:24

big_digger pisze:
afrus pisze:Bitmarket się nie sprzedaje tylko odłącza od aftermarket jako osobna spółka. Przynajmniej ja to tak rozumiem.
Skad ta pewnosc ? Moze warto aby wypowiedzial sie wlasciciel.
Dla mnie to info jest zadowalające :
W skrócie:

1. Nasza firma nie wysyłała żadnego newslettera do użytkowników AfterMarket.pl związanego ze sprzedażą serwisu BitMarket.pl, ani o treści podanej przez "inkaste" ani żadnej innej (wystarczy zapytać dowolnego użytkownika AfterMarket.pl)

2. Nie komentujemy plotek rozsiewanych przez nieznane osoby (proponuję w wolnej chwili sprawdzić, o jakich innych giełdach wypowiada się na forum użytkowni "inkaste" i o której z nich pisze że jest "wspaniała" - wnioski niech każdy wyciągnie samodzielnie)

3. Kończymy prace nad wydzieleniem obsługi giełdy do dedykowanej spółki BitMarket Limited, jest to głównie uzależnione od zakończenia wdrożenia wpłat masowych w PKO BP.

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: big_digger » środa, 4 marca 2015, 10:34

A dla mnie nie ;) Tym bardziej jezeli plotki ktore tutaj kraza sa prawda i jezeli do zlozenia oferty szykuje sie ambasada to slabo bedzie ;)
Build your own network Zarfund https://www.zarfund.com/ref/30ff27f064

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Nuke » środa, 4 marca 2015, 18:23

Ambasada już nie trwoży giełdy.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 4 marca 2015, 21:47

Panowie, koniec dyskusji. Jeżeli wolicie wierzyć plotkom (mailom niewiadomego pochodzenia) i nowym użytkownikom na forum to powodzenia. Ja wolę opierać się na oficjalnym stanowisku bitmarket.pl które chyba jasno się wypowiedziało, giełda nie jest na sprzedaż.

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 26 czerwca 2011
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: the_foe » czwartek, 5 marca 2015, 00:35

od dłuzszego czasu kupowałem drobne na tej giełdzie a tu nagle chca skanu dowodu bym mógł wpłacic kasę. Jest to mocno podejrzane. Bo:
- nie do konca jest to zgodne z prawem. Wg GIODO zadac skanu/zdjecia/ksera DO mozna tylko w przypadku umowy na odległość i tylko w przypadku potwierdzenia danych osobowych niezbednych do prawnej skutecznosci tej umowy. Przelew bankowy nie jest anonimowy, wiec sam w sobie jest potwierdzeniem tozsamosci. Wg GIODO, zbieranie danych osobowych, które nie są potrzebne sa same w sobie nielegalne, wiec łamią prawo.
- nie ma przepisu prawnego nakazujące w ogole weryfikowanie danych. Bitcoin na gruncie prawa nie jest pieniądzem tylko towarem/usługą. Legitymują was w Biedronce? Bo mnie nie.
- Bitmarket jest firmą cypryjską wiec sa poza jurysdykcją polską. Tym bardziej potrzeba skanów wydaje sie dziwna i wyglada na to, ze wykorzystuja to ze nie muszą się przejmowac GIODO.
- SKan nic nie daje, przeciez to tylko grafika, wygenerować dowolny dowód w Gimpie to nie rocket science. Wiec po co to? Oszustów to tylko spowolni o 2 godziny a uczicwym miesza w głowie - moze sie okazac ze nagle mamy lawinę kredytów na głowie nie wiadomo skąd.
- a najbardziej podejrzane dla mnie jest to, ze juz zweryfikowałem konto przelewem bankowym a tu nagle znikąd pojawia się kolejny etap. Po co?
- IMO to jakis objaw megalomanii. Taka potęga jak Skrill nie zada w ogole dowodu tozsamosci a w Polsce mając jedno konto bankowe mozna zakładać inne gdzie weryfikacja jest symboliczny przelew.
Wiec jeszcze raz pytam: po co?

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: MusX » czwartek, 5 marca 2015, 01:43

Wydaje mi sie że jakby skan nic nie dawał to nie zbierało by skanów większość poważnych giełd.
Dość mocno mi się wydaje mi się, że jednak skan coś daje. Jak boisz się o wyciek dokumentów to możesz (a przynajmniej kiedyś można było) nanieść napis na skan dowodu typu "do weryfikacji na bitmarket", tak aby nie można go było łatwo re-użyć w innym miejscu.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: The Real McCoin » czwartek, 5 marca 2015, 07:23

the_foe pisze:- SKan nic nie daje, przeciez to tylko grafika,
To jest elektroniczny dowód tożsamości.

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: mrosol » czwartek, 5 marca 2015, 07:56

Przyznajmy, że w większości to biadolenie na weryfikacje wynika ze zwykłego lenistwa ;)
Ruszyłem dupsko, poskanowałem różne dokumenty i teraz mogę się weryfikować.

Przy rejestracji na IronFX też jest wymagana weryfikacja, a to cypryjski broker.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » czwartek, 5 marca 2015, 08:07

Finex wymaga skanu 2 dokumentów, po ostatnich akcjach z phishingiem i blokowaniem kont ze strony banków nie dziwię się że BM się odpowiednio zabezpiecza.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Piotrek » czwartek, 5 marca 2015, 09:22

Hipotetycznie coś się złego stanie i zginie kasa/btc z waszego rachunku. Jak myślicie co taki Gall Anonim dostanie?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 276
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bajtcoin » czwartek, 5 marca 2015, 09:25

@up Praktycznie i tak i tak g...

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwietnia 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: galt » czwartek, 5 marca 2015, 09:26

Jak ktoś się boi wysyłać skany może się przecież zweryfikować podpisem elektronicznym - duży plus dla Bitmarketu za taką możliwość

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Piotrek » czwartek, 5 marca 2015, 09:37

Dzisiaj dowód trzeba pokazywać w wielu miejscach, mówiąc ordynarnie mogą Nas opierdolić na każdym kroku. Nie wiem jak Wy, ale gdybym miał choćby cień wątpliwości (patrz - bitcurex) to by mnie tu już dawno nie było nawet bez skanu. Do skanu zawsze możecie dołączyć na kartce informacje, że ów dokument jest do wykorzystania tylko na potrzeby weryfikacji. Wiadomo dla niektórych nie wystarczy, ale zawsze to już coś
Ostatnio zmieniony czwartek, 5 marca 2015, 11:18 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: adam1226 » czwartek, 5 marca 2015, 10:38

Skoro to niezgodne z prawem to może zgłosić się ze sprawą np. do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 stycznia 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: dexrer » czwartek, 5 marca 2015, 11:13

możecie wejść na stronę??


Edit. Już działa

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: big_digger » czwartek, 5 marca 2015, 11:26

the_foe pisze:[..] zadac skanu/zdjecia/ksera DO mozna tylko w przypadku umowy na odległość i tylko w przypadku potwierdzenia danych osobowych niezbednych do prawnej skutecznosci tej umowy.

Popraw mnie jeśli się myle, rejestracja w serwisie jest rownoznaczna z akceptacja regulaminu serwisu i jest tożsama z zawiazaniem umowy pomiedzy Toba, a Bitmarket czy inna giełda i jest to umowa zawarta na odległość bo nie podpisujesz żadnych papierków osobiście w siedzibie firmy, co do kolejnej cześci jeżeli usługodowca uważa, że potrzebuje właśnie skanu dowodu w celu potwierdzenia Twojej tożsamości na potrzeby świadczenia pewnego zakresu usług to albo dostarczasz i korzystasz albo nie i nie korzystasz. Boże naprawde czasami Was nie rozumiem, nie pasują warunki giełd polskich to szukajcie innych, takich bez weryfikacji takich gdzie jest wolna amerykanka, a takich co raz to mniej. Jest jeszcze opcja, że założycie grupe "STOP user verification" powołacie spółke i otworzycie swoja giełde :)
Build your own network Zarfund https://www.zarfund.com/ref/30ff27f064

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » czwartek, 5 marca 2015, 15:05

Informuję, że proces przywracania funkcjonalności giełdy BitMarket.pl został zakończony. Poprawnie funkcjonuje weryfikacja kont do przelewów elektronicznych oraz wpłaty zwykłe. Własność serwisu została przeniesiona do wydzielonej spółki BitMarket Limited, która zajmuje się obsługą tylko i wyłącznie giełdy BitMarket.pl. Dzięki odseparowaniu zarówno podmiotowemu (osobne spółki) jak i bankowemu (konta w innych bankach) działalność serwisów BitMarket.pl i AfterMarket.pl powinna być już całkowicie niezależna od siebie.

Do końca tygodnia obrót na giełdzie odbywa się bez prowizji. Prowizje zostaną włączone w poniedziałek, i tutaj mam do Was prośbę :) Zastanawiamy się nad nowym modelem prowizji i prosimy w związku z tym o odpowiedź w poniższej ankiecie:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=55&t=16950

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Piotrek » czwartek, 5 marca 2015, 15:43

Proponuje model prowizji - 0 prowizji ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości