BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: XRPOskar » czwartek, 11 lipca 2019, 22:41

baggins pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 21:38jednak nie rozumiesz nadal
To ty nie rozumiesz
baggins pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 21:38Zavory pisze: ↑ czwartek, 11 lipca 2019, 17:13
W opisanym przez Ciebie przypadku, short na 300BTC prawdoopdobnie nawet się nie otworzy, bo nie będzie na rynku wystarczająco dużo ofert zakupu.



Zobacz to: https://poloniex.com/lending#BTC
LOAN OFFERS Total: 1701.76301489 BTC jeżeli na liczniku pojawi się 0 BTC to nie będziesz miał czego pożyczyć to samo w przypadku jak ustawisz zbyt mały dostępny Rate i wtedy twoja pozycja otwarcia pojawi się w oczekujących LOAN DEMANDS a to oznacza że @Zavory dobrze to opisał "short na 300BTC prawdoopdobnie nawet się nie otworzy" - ale tylko to

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Lechu » czwartek, 11 lipca 2019, 22:54

Następny niewinny się odezwał, tym razem po prezesie IQ Partners (również sklasyfikowany jako niewinny, ba nawet jako ofiara - gwałtu prawdopodobnie) czyli wspólnik Aszkiełowicza Niemiro. Have fun :)

https://www.money.pl/gospodarka/tylko-w ... 4273a.html

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » czwartek, 11 lipca 2019, 23:07

Sądząc po tym co mówi Niemiro oraz po "oświadczeniu" Aszkiełowicza - są to jacyś totalni amatorzy.

A wczoraj pisał ktoś tu o jakichś drugich tożsamościach, zwiewaniu na inny kontynent czy powiązaniach ze służbami...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Zavory » czwartek, 11 lipca 2019, 23:11

anagamidev pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 22:33 w przypadku gdy system likwidacyny zaczyna działać na 80% straty, a na giełdzie nie ma orderów, to co wtedy się dzieje? :D Gracz traci wszytko czy może zgłosić reklamację? :D
Nie wiem jak faktycznie było to rozstrzygane z Bitmarketem. Kiedyś (chyba nawet w tym wątku) było dużo kłótni użytkowników z giełdą po właśnie takich akcjach. Zdecydowanie wina leży po obu stronach, giełdy - bo udostępnia narzędzia nieadekwatne do skali rynku, użytkownika - bo inwestuje bez jakiejkolwiek analizy. Moim subiektywnym zdaniem, właściwe by było poczekać na napływ nowych zleceń, aż lewar w końcu sam się zamknie. Przedłużona pożyczka ze SWAP, oczywiście, na koszt lekkomyślnego shortującego.
XRPOskar pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 22:41 Zobacz to: https://poloniex.com/lending#BTC
Jak się kończy pożyczanie BTC na 2% rocznie... to właśnie się przekonaliśmy 8-)
XRPOskar pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 22:41 ale tylko to
wyjaśnij, pls. ;)

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: XRPOskar » czwartek, 11 lipca 2019, 23:19

Spotkanie w TJS było bardzo ciekawe a zwłaszcza rozmowa z prezesem IQ PARTNERS S A - dużo ciekawych informacji podał
Uważam że IQ PARTNERS S A formalnie nie jest odpowiedzialne za to co się stało - co innego z moralnością.
Fakt można by uważać że informacja zamieszczona przez IQ PARTNERS S A link może wprowadzać w błąd obecnych i przyszłych użytkowników bitmarket (w tamtym czasie) ale faktycznie jak się wczytać kilka razy to formalnie są czyści - a dodatkowo podejrzewam że mało kto wiedział o tym w tedy - ja dowiedziałem się dopiero teraz a na bitmarkecie jestem prawie od początku i zaczynałem od handlu DOGE

Dobra ale do sedna
Uruchomienie ponownie dostępu do serwisu - jestem za i czekam ( tłumaczenie Prezesa IQ PARTNERS S A było typu masło maślane - zawsze można zrobić z panelu logowania tylko dostęp do podglądu sald rachunków przypisanych do danego konta bez możliwości wprowadzania zmian)
Formularz zgłoszenia do prokuratury - jestem za i czekam
No i chętnie podepnę się do jakiejś grupy albo do konkretnej już otwartej sprawy

To czy odzyskam swoje środki w tym momencie jest mało ważne - ważne jest to żeby tej sprawy nie zostawić - niech winni się trochę po pocą

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » czwartek, 11 lipca 2019, 23:24

Bardzo ładnie zebrano tutaj w punktach wiele konkretów z dzisiejszego spotkania TJS z rozmowy z Wojciechem Przyłęckim, wiceprezesem IQ Partners.

32 punkty, dużo konkretów. Źródło: https://kryptowaluty.org.pl/aktualnosci ... ndacji-tjs
Spoiler:
(1) prokuratura działa bardzo szybko. Dzisiejsze przesłuchanie w prokuraturze wiąże mi ręce. Z oczywistych względów nie mogę udzielać szczegółowych informacji.

(2) według mojej wiedzy na wczoraj rano środki w postaci fiat w Mistertango nie zostały zablokowane.

(3) jakakolwiek ingerencja w system może rodzić wątpliwości prawne ze strony poszkodowanych (np. zalogowanie się w celu sprawdzenia salda)

(4) snapshot (zapis/zrzut) bazy danych został wykonany

(5) od samego początku (zakupu praw do BitMarket) nie chcieliśmy brać odpowiedzialności za wszystkie komponenty - było to fizyczny niemożliwe, wychodziliśmy za założenia "najpierw przygotujmy system, potem wykonamy migrację wszystkiego". Transakcja podzielona była na etapy.

(6) rozmowy na temat potencjalnego przejęcia BitMarketu rozpoczęliśmy na przełomie 2017/2018 roku

(7) Gyptrade jest/był spółką, która operacyjnie nie wystartowała. Spółkę kupiliśmy od Marcina Aszkiełowicza.

(8) nie znam Pana Roberta Bochenka - nowego właściciela Kwadratco Services Limited

(9) nie mieliśmy żadnej umowy w kwestii Kwadratco Services Limited z Marcinem Aszkiełowiczem

(10) na moją wiedzę Bitmarket Limited należy do Kwadratco Services Limited

(11) Bitmarket Limited została stworzona na Seszelach na moje rozumowanie, aby móc świadczyć usługę dźwigni - która w Polsce mogła by zostać zakazana

(12) analizujemy od strony prawnej możliwość udostępnienia użytkownikom BitMarket zalogowania się do serwisu. Obecnie wymagałoby to dużej ilości przygotowań od strony technicznej. Osobiście bardzo bym tego chciał

(13) o problemach BitMarket dowiedzieliśmy się w okolicy 1/2 lipca br, kiedy to jeden z zagranicznych klientów skarżył się, że BitMarket nie spłaca swoich zobowiązań wobec jego firmy. Po uzyskaniu wiedzy na ten temat próbowałem wielokrotnie umówić się na spotkanie (lub skontaktować się) z Marcinem Aszkiełowiczem. Marcin wielokrotnie rozmowę odkładał.

(14) bez zgody prokuratury na to abyśmy mogli uruchomić serwis w trybie tylko do odczytu, nic nie możemy zrobić

(15) obecnie nie jesteśmy (IQ Partners) stroną w sprawie

(16) Pan Marcin Aszkiełowicz jest osiągalny w Polsce. Nie próbowałem się kontaktować z Panem Robertem Bochenkiem. Z naszego punktu widzenia (IQ Partners) nie jest on również osobą z którą powinniśmy się kontaktować

(17) pracownicy wydziału ds. Zwalczania Cyberprzestępczości będą zabezpieczać serwery oraz dane. Rozmawiałem z nimi na ten temat

(18) ani ja, ani nikt z IQ Partners nie ma dostępu do serwera produkcyjnego. Aby uruchomić teraz serwis w trybie tylko do odczytu trzeba by też przekonać do tego firmę hostingową

(19) nie wiem, kto zamieścił komunikat o wyłączeniu serwisu BitMarket i upadłości. Nie znaliśmy godziny ani dnia wyłączenia serwisu

(20) przekazałem Policji dane do osoby odpowiedzialnej za obsługę techniczną BitMarketu. Serwery są opłacone do końca tego miesiąca. Fizycznie serwery były przechowywane w budynkach ATMAN.

(21) wiem, że środki z Mistertango nie zostały na ten moment przez nikogo naruszone

(22) historia, którą usłyszałem od Marcina - przyczyny upadłości - opowiedziałem w prokuraturze

(23) część danych AMLowych znajduje się w Igoria Trade - w związku ze zmianą przepisów - natomiast kluczowe dane są na serwerach BitMarket

(24) nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie, kto jest administratorem danych osobowych - nie wiem która spółka powiązana z BitMarketem

(25) nie poruszałem z Panem Marcinem tematu Pana Roberta Bochenka. Dla nas (IQ Partners) nie ma to żadnego znaczenia

(26) incydent w czerwcu związany z resetem haseł oraz wyłączeniem serwisu, związana była z przekierowaniem DNS domeny bitmarket.net na stronę administrowaną przez oszustów

(27) właścicielem portfeli na które były wpłacane kryptowaluty było/jest Kwadratco Services Limited. Dysponentem rachunków walut fiat również było Kwadratco Services Limited, ich prawowitym właścicielem była odpowiednio Igoria Trade oraz Misterango

(28) od strony księgowej, wpłaty w PLN obsługiwane były przez bank pocztowy w ramach tzw. usługi collect. Każdy użytkownik miał swój własny rachunek do wpłat

(29) wedle mojej wiedzy BitMarket miało konto na Krakenie - dokonywany był tam arbitraż (cytując słowa Marcina Aszkiełowicza, który mi o tym wspominał). Nie jestem w stanie powiedzieć czy środki użytkowników były wykorzystywane do artbitrażu.

(30) stan majątku BitMarket był dla nas sprawą trzeciorzędną. Nie wykonaliśmy audytu posiadanych przez BM środków, bo i tak musielibyśmy to zrobić później. "Biznesowo nie było to dla nas istotne".

(31) problemy z płynnością BitMarket zaczęły się na długo przed rozpoczęciem przez nas rozmów (IQ Partners) na temat przejęcia BitMarket. Nie znam do końca chronologii wydarzeń i nie jest również dla mnie jasna.

(32) nie wiem na jaki adres poszkodowani mają wysyłać wezwania do zapłaty do BitMarket

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: XRPOskar » czwartek, 11 lipca 2019, 23:28

Zavory pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:11wyjaśnij, pls.

Choć by to że nie otworzysz ani shorta ani longa nie mając BTC tylko kryptowalutą grasz na lewarze
Chyba że myślałeś o sprzedaży albo kupnie ale tam niema shorta ani longa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: hanti » czwartek, 11 lipca 2019, 23:35

Mnie ciekawi jeszcze jedno, nikt chyba się nie zastanawiał: Kto odpowiadał za konto bitmarket tutaj na forum :) ost aktywność w czerwcu, wiedział że coś nie tak, niestety nie powiadomił.
Do tego fajne przyznanie się podczas relacji ze spotkania, że giełda obracała depozytami użytkowników (arbitraż na krakenie) :/
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: XRPOskar » czwartek, 11 lipca 2019, 23:41

hanti pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:35obracała depozytami użytkowników
tego to prezes nie powiedział - powiedział że miała konto na krakenie (arbitraż na krakenie) powiedział ten gościu obok Pani adwokat

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: anagamidev » czwartek, 11 lipca 2019, 23:44

Giełda nie ma swoich pieniędzy tak czy siak :D
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: baggins » czwartek, 11 lipca 2019, 23:58

Zavory pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 22:18 Błąd jest w czerwonym zdaniu.
błąd jest w Twoim rozumowaniu czy też raczej w całkowitym braku zrozumienia opisanego mechanizmu, ale już chyba prościej nie da się wytłumaczyć niz autor posta, więc ja tez zaprzestaję
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » czwartek, 11 lipca 2019, 23:58

XRPOskar pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:41
hanti pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:35obracała depozytami użytkowników
tego to prezes nie powiedział - powiedział że miała konto na krakenie (arbitraż na krakenie) powiedział ten gościu obok Pani adwokat
Powiedział, powiedział. Co więcej według niego, człowieka niby bardziej obeznanago z rynkami kapitałowymi niż przeciętny Kowalski, arbitraż robiony przez operatora giełdy to nic gorszącago....

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: XRPOskar » piątek, 12 lipca 2019, 00:00

g100 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:58Powiedział, powiedział.
Przepraszam odsłuchałem to jeszcze raz masz rację

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9174
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 6980
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: anagamidev » piątek, 12 lipca 2019, 00:15

Zavory pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:11Nie wiem jak faktycznie było to rozstrzygane z Bitmarketem. Kiedyś (chyba nawet w tym wątku) było dużo kłótni użytkowników z giełdą po właśnie takich akcjach. Zdecydowanie wina leży po obu stronach, giełdy - bo udostępnia narzędzia nieadekwatne do skali rynku, użytkownika - bo inwestuje bez jakiejkolwiek analizy. Moim subiektywnym zdaniem, właściwe by było poczekać na napływ nowych zleceń, aż lewar w końcu sam się zamknie. Przedłużona pożyczka ze SWAP, oczywiście, na koszt lekkomyślnego shortującego.
Czyli sprawa jest jasna dla mnie :D W zasadzie to co opisałem plus gość chcąc zapewnić płynność na swojej giełdzie po prostu skupował bądź sprzedawał BTC na krakenie, częstokorć po zawyżonej bądź zaniżonej cenie, a fiatów i BTC ubywało z czasem :D Gość pewnie liczył, że BTC spadnie nisko i ostatecznie uda mu się odkupić wszystko i wyjść z tego cało :D Jeszcze pewnie właśnie szukał inwestorów typu IQ Partners, ale że coś im się nie zgadzało i koleś kręcił, to zawiązali z nim warunkową umowę :D Kto wie czy te 100 mln PLN nie napompowało BTC do 20k$ :D Teraz w zasadzie jedyne co to wziąć gościa na krzesełko i nie wypuszczać aż nie wyjawi ostatniego klucza i coś tam uda się uratować :D Być może miał jakichś insider'ów, którzy korzystali z tego mechanizmu :D W każdym razie ten gość wiedział o wszystkim, wiedział, że deficyt się pogłębiał i świadomie powiększał tą patologię :D Typowa indolencja, a ludzie tam powierzyli gościowi setki tysięcy złotych :D A jeśli ten Aszkiełowicz nic nie zarobił, to tak naprawdę nie było kradzieży bazpośdniej, poza tą początkową - hack i niektórzy gracze stracili, inni gracze zarobili, czyli nic nowego na giełdzie doszło do redystrybucji :D

Po takich akacjach aż odechciewa się gry na giełdzie :D Kurdę, mogło trafić na mnie :D Zawsze wierzyłem, że crypto może być antyfraudowe, jeden kupuje, drugi sprzedaje, system jest szczelny, technologia piękna, a tutaj okazuje się, że znowu zawinił człowiek :D Chyba trzeba będzie się wycofać i zostawić sobie jednego Bitka na szczęście dopóki to jakoś się nie ureguluje :D
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 00:23 przez anagamidev, łącznie zmieniany 2 razy.
BTC 122k$ soon! & 288k$ by 2024|Golden rule - BTFD|LTC 5k$ soon! & LISK 1kPLN soon!|SVG Image@Anagamidev
HODL on for dear life! | Never sell lower than you buy, buy more, average!
Liftoff, liftoff, liftoff :D

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » piątek, 12 lipca 2019, 00:17

Swoją drogą skoro snapshot bazy danych został wykonany, to za chwilę polska prokuratura będzie mieć na talerzu wszystkie dane: kto, co, ile, jak to ma się do tego co zadeklarowane w PIT.

Dane osobowe, numery rachunków bankowych powiązanych - również.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bagder » piątek, 12 lipca 2019, 00:39

hanti pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:35Do tego fajne przyznanie się podczas relacji ze spotkania, że giełda obracała depozytami użytkowników (arbitraż na krakenie) :/
To będzie bardzo ciekawe zagadnienie. Może już ktoś zgłębił regulamin Bitmarketu w tym zakresie? A jeszcze lepiej, by zgłębił prawo na Seszelach i w Zjednoczonym Królestwie... Z pewnością "są to kraje cywilizowane" i korzystanie z pieniędzy/rzeczy klientów bez wyraźnego zezwolenia nie jest tam dopuszczalne. Nawet gdyby w regulaminie coś takiego byłoby wpisane - to przedstawienia się jako giełda rodziło słuszne przekonanie. że nie jest to instytucja zarządzająca finansami klientów (jak jakiś fundusz inwestycyjny) ale jedynie pośrednik ułatwiający handel pomiędzy klientami.

Wreszcie powstaje zagadnienie opodatkowania w Polsce PCC takowego depozytu nieprawidłowego...

Co do wypowiedzi, kolejnej osoby pana N. - to parę stron temu już pisałem - że wszystkiemu jest "winna księgowa i informatyk". Obawiam się, że taka linia obrony nie przejdzie... ale kto wie...
Sic semper evello mortem tyrannis

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » piątek, 12 lipca 2019, 00:42

tu83 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 23:24Bardzo ładnie zebrano tutaj w punktach wiele konkretów z dzisiejszego spotkania TJS z rozmowy z Wojciechem Przyłęckim, wiceprezesem IQ Partners.

32 punkty, dużo konkretów. Źródło: https://kryptowaluty.org.pl/aktualnosci ... ndacji-tjs


Moje wrażenia:

- Z wszystkich tam występujących w głównej roli nie widzę nikogo, kto by był wystarczająco ogarnięty i charyzmatyczny, żeby tę sprawę pociągnąć. Lech najbardziej konkretny, ale to chyba nie ten kaliber jednak. Reszta widać, że do zaoferowania ma głównie dobre chęci i dużo do powiedzenia, ale to nie wystarczy w takiej sprawie.

- Pan Wołoch to jakieś nieporozumienie. Zorganizowane przez siebie spotkanie otwiera stwierdzeniem, że szans na odzyskanie czegokolwiek nie ma i właściwie to wszyscy się mogą rozejsć do domów? Potem jeszcze jakieś pomieszane fakty, setki milionów wzięte z sufitu etc.

- Zszargane nerwy p. Sperczyńskiego. No cóż Panie Mariuszu, fakty są takie, że był Pan współnikiem w interesach p. Aszkiełowicza przez prawie cały 2017 rok, a z tego co wiemy, już wtedy Bitmarket był w zaświatach. Dlaczego ta informacja nie została ujawniona wtedy i może parę słów wiecej o tej izraelskiej kancelarii? Wystarczy odpowiedzieć na te dwa proste pytania, żeby oczyścić wokół siebie atmosferę.

- Prezes Przyłęcki sprawił akurat najlepsze wrażenie. Z sensem, precyzyjnie i na temat. Natomiast coś mi tu nadal nie pasuje jeśli chodzi o relacje IQP z Bitmarketem. Brak jakiegokolwiek due diligence przed zakupem i oszacownie zysków wyłącznie na podstawie obrotów? Tych samych obrotów, które 90% giełd fałszuje na potęgę? Czy to przypadek, że dzisiaj opuściła RN p. Jarmińska?
Po co Niemiro I Aszkiełowicz wyłożyli prawie dwie bańki za udziały w spółce, która ledwo zipie i jest znana głównie z tego, że była kiedyś jedną z wydmuszek Patrowicza służącą wyłącznie jego brudnym interesom? Dlaczego niedługo po kupnie udziałów sprzedają spółce giełdę Bitmarket (przepraszam, domenę i kod źródłowy) za symboliczny eurogrosik? Tak p. Przyłęcki, za grosik, a nie za 7mln w warrantach, bo już w tym momencie wiedzieli, że wymaganego do finalizacji zysku nie zrealizują w tym stuleciu.

- Prezes wspomniał o 350 ukradzionych BTC, u Aszkiełowicza to już 600 BTC. Ale OK, być może włamów było więcej niż jeden. Incydent z czerwca tego roku, to podobno próba przejęcia domeny bitmarket.net poprzez atak na operatora DNS. Z tego co widzę na dzisiaj tym operatorem jest Cloudflare. Naprawdę było ostatnio włamanie do CF, czy oni byli po prostu wcześniej u innego?

- Na koniec perełka: okazuje się, że Bitmarket robił arbitraż na Krakenie i wszyscy włącznie z IQP o tym wiedzieli. Za samo to należy się pobyt w pierdlu i to niezależnie od tego, czy handlowano środkami klientów, czy nie. To jest ewidentny konflikt interesów i nie bez powodu do takich zadań zatrudnia się niezależnych animatorów. Do tego podobno negatywny bilans na Krakanie... Jedyny znany mi sposób zejścia poniżej zera na Krakenia to lewarowanie. Ponownie powstaje pytanie: za czyje środki?
Ostatnio zmieniony piątek, 12 lipca 2019, 08:58 przez g100, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: the_great_pretender » piątek, 12 lipca 2019, 01:17

g100 pisze: piątek, 12 lipca 2019, 00:42- Z wszystkich tam występujących w głównej roli nie widzę nikogo, kto by był wystarczająco ogarnięty i charyzmatyczny, żeby tę sprawę pociągnąć. Lech najbardziej konkretny, ale to chyba nie ten kaliber jednak. Reszta widać, że do zaoferowania ma głównie dobre chęci i dużo do powiedzenia, ale to nie wystarczy w takiej sprawie.
Mi się najbardziej podobało, jak FlyingAtom powiedział, że dzwonił w mnóstwo miejsc, nawet do Kancelarii Premiera (czy Prezydenta) oraz że przy upadku Bitcurexa miał tam ok 34 tys zł i nawet nie pofatygował się, żeby próbować to odzyskiwać.

Najgorsze wrażenie robił człowiek przy stole, obok tej pani prawnik. Chyba chciał skraść cały czas na wizji ;-) Ta Pani, Marcelina chyba, mam nadzieję zrozumiale wyjaśniła czym się rożni droga cywilna od karnej oraz, ze owszem złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa ale oni złoża swoje.

No i dyskusja, która spółka jest odpowiedzialna - na to też nie odpowiedziano, wskazano tylko spółkę UK jako najbardziej prawdopodobną.

Pisałem, że to jest początek działań.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14347
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: rav3n_pl » piątek, 12 lipca 2019, 01:39

g100 pisze: piątek, 12 lipca 2019, 00:42Na koniec perełka: okazuje się, że Bitmarket robił arbitraż na Krakenie i wszyscy włącznie z IQP o tym wiedzieli. Za samo to należy się pobyt w pierdlu i to niezależnie od tego, czy handlowano środkami klientów, czy nie.
Dlaczego? Kto im zabroni arbitrować własnymi środkami?

Dodano po 7 minutach 2 sekundach:
the_great_pretender pisze: piątek, 12 lipca 2019, 01:17Najgorsze wrażenie robił człowiek przy stole, obok tej pani prawnik.
Obok Marceliny siedział Robert Wojciechowski, prezes @IGBiNT
Został poproszony przez TJS o moderowanie całego spotkania.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.25
Linki do YT, TT, LI i reszty

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » piątek, 12 lipca 2019, 01:43

rav3n_pl pisze: piątek, 12 lipca 2019, 01:32 Dlaczego? Kto im zabroni arbitrować własnymi środkami?


A nie widzisz w tym konfliktu interesów? Front running coś mówi? Widzę, że na mojej giełdzie ktoś sprzedaje po 100EUR, a na Krakenie kupują po 110EUR. To może zablokuję sobie albo opóźnię zlecenia klientów, żeby mi nie zwinęli tej oferty po 100 sprzed nosa, a jak już skończę arbitraż to wpuszczamy z powrotem.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości