BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: _chybaty » czwartek, 5 kwietnia 2018, 09:47

wantwrite2014 pisze:Na razie nie dostali bo pytałem ich o to , a dostałem taką oto odpowiedź: na chwilę obecną nie otrzymaliśmy żadnego pisma z KAS. Jeżeli je otrzymamy będziemy z naszym działem prawnym ustalać czy i jakie dane zostaną udostępnione.
Ok, kazdy tak samo odpisuje jezeli chodzi o 2 część. Ale zadna zagraniczna gieldna z tego co widac nie dostala.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 7 lutego 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: dawidgut » czwartek, 5 kwietnia 2018, 14:55

_chybaty pisze:
wantwrite2014 pisze:Na razie nie dostali bo pytałem ich o to , a dostałem taką oto odpowiedź: na chwilę obecną nie otrzymaliśmy żadnego pisma z KAS. Jeżeli je otrzymamy będziemy z naszym działem prawnym ustalać czy i jakie dane zostaną udostępnione.
Ok, kazdy tak samo odpisuje jezeli chodzi o 2 część. Ale zadna zagraniczna gieldna z tego co widac nie dostala.
I mam nadzieje, że nie dostanie, a jak dostanie to nie będzie miała prawa udostępnić..

smp
Początkujący
Posty: 238
Rejestracja: 21 maja 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: smp » czwartek, 5 kwietnia 2018, 18:47

Drogie giełdy! Zbliża się termin podatkowy i wasi użytkownicy potrzebują pomocy:

1. naciskajcie na ministra żeby wydał korzystne rozporządzenie w sprawie podatków, może to coś da...

- nie może być przecież tak, że ktoś kupił w złym momencie, jak cena zaczęła spadać to w panice zaczął wykonywać dużo transakcji... i nie dosyć że stracił to jeszcze narobił sobie wirtualnych obrotów na kilkaset tys. i teraz jeszcze podatek PCC będzie musiał zapłacić i wpadnie w długi!

2. jak nie da, zgłoście się do obecnej opozycji, może na coś się przyda w końcu

3. udostępnijcie narzędzie do obliczenia tych podatków! zanim się zobaczy obliczenia może być i 10 ostrzeżeń o tym, że nie bierzecie odpowiedzialności i że to kwota orientacyjna itd... jak sam policzę to nie wiem czy się nie pomyliłem, jak mi wyjdzie tyle samo co wam to jest szansa, że dobrze... do tego takie narzędzie powinno służyć

dziękuję!

Początkujący
Posty: 143
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Pietaszek » czwartek, 5 kwietnia 2018, 19:40

Jako firma prowadząca działalność na Seszelach, nie macie obowiązku udostępniania danych Krajowej Administracji Skarbowej. Pamiętajcie, że Wasz system nie umożliwiał nam prawidłowego obliczenia podatku PCC, a jeśli teraz udostępnicie dane sprzedawcy i nabywcy każdej transakcji, wystawicie nas na talerzu.

Rozumiem jeśli współpracujecie w przypadkach konkretnych, gdzie są podejrzenia o pranie pieniędzy itp. Ale tutaj mamy do czynienia z nalotem na userów, po kilku latach milczenia ze strony rządu na temat sposobu opodatkowania kryptowalut. Większości transakcji, z których pobraliście przecie prowizję nie dokonalibyśmy mając świadomość, że może nas czekać dodatkowy 1% PCC więc teraz mamy prawo oczekiwać, że staniecie po naszej stronie.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: _chybaty » czwartek, 5 kwietnia 2018, 19:45

Pietaszek pisze:Jako firma prowadząca działalność na Seszelach, nie macie obowiązku udostępniania danych Krajowej Administracji Skarbowej. Pamiętajcie, że Wasz system nie umożliwiał nam prawidłowego obliczenia podatku PCC, a jeśli teraz udostępnicie dane sprzedawcy i nabywcy każdej transakcji, wystawicie nas na talerzu.

Rozumiem jeśli współpracujecie w przypadkach konkretnych, gdzie są podejrzenia o pranie pieniędzy itp. Ale tutaj mamy do czynienia z nalotem na userów, po kilku latach milczenia ze strony rządu na temat sposobu opodatkowania kryptowalut. Większości transakcji, z których pobraliście przecie prowizję nie dokonalibyśmy mając świadomość, że może nas czekać dodatkowy 1% PCC więc teraz mamy prawo oczekiwać, że staniecie po naszej stronie.
Podpisuje sie pod tym.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: krisodrigo » czwartek, 5 kwietnia 2018, 21:40

Ja tez.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: marimach77 » piątek, 6 kwietnia 2018, 11:57

@BitMarket.pl Jak się nazywa Wasza apka na iOS? Nie mogę jej odszukać w Apple Store.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » piątek, 6 kwietnia 2018, 12:01

@Pietaszek
Jesteśmy po stronie użytkowników.
Prosimy o cierpliwość. Sprawa PCC z całą pewnością zostanie wyjaśniona w przyszłym tygodniu.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
38
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » piątek, 6 kwietnia 2018, 12:09

Zgodnie z wcześniejszą informacją w zakładce KONTO/PRZEGLĄD znajdziecie sekcję PODATKI, w której została dodana możliwość wygenerowania zestawienia wielkości zakupu i sprzedaży kryptowalut na rynkach PLN oraz EUR pomocnych do obliczenia wysokości należnego podatku.
https://www.bitmarket.pl/account.php
W otrzymanych danych należy uwzględnić wartości uzyskane z transakcji wykonanych poza serwisem BitMarket.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » piątek, 6 kwietnia 2018, 12:14

@marimach77
Na chwilę obecną nie ma możliwości pobrania aplikacji mobilnej na iOS. Jest w trakcie aktualizacji. Wkrótce zostanie udostępniona.
Wszystkich użytkowników korzystających z wcześniejszej wersji aplikacji na Androida, którzy nie dokonali jej zamiany, prosimy o jej odinstalowanie i ponowną instalację z aktualnej lokalizacji:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ket.trader

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » piątek, 6 kwietnia 2018, 12:27

BitMarket.pl pisze:Zgodnie z wcześniejszą informacją w zakładce KONTO/PRZEGLĄD znajdziecie sekcję PODATKI, w której została dodana możliwość wygenerowania zestawienia wielkości zakupu i sprzedaży kryptowalut na rynkach PLN oraz EUR pomocnych do obliczenia wysokości należnego podatku.
https://www.bitmarket.pl/account.php
W otrzymanych danych należy uwzględnić wartości uzyskane z transakcji wykonanych poza serwisem BitMarket.
Brawo, historia podatkowa za wszystkie lata w parę tygodni. Porównać to z BitBay, którym zrobienie eksportu transakcji do CSV zajęło miesiące...

Inna sprawa, że ze względu na asymetrię zakupów i sprzedaży mam masę "strat". Jak MF jest takie cwane, to sobie to zaliczę w poczet odliczeń za zyski z innych źródeł.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » piątek, 6 kwietnia 2018, 12:38

g100 pisze:
Inna sprawa, że ze względu na asymetrię zakupów i sprzedaży mam masę "strat". Jak MF jest takie cwane, to sobie to zaliczę w poczet odliczeń za zyski z innych źródeł.
W przypadku jednokierunkowego tradingu tak ten raport będzie wyglądał. Jeżeli w zdecydowanej większości użytkownik wpłacał PLN i wypłacał BTC (lub inne krypto) to bilans będzie wykazywał (możliwie, że olbrzymią) stratę.
W przypadku przewagi wpłat kryptowalut i wypłaty PLN - możliwe, że będzie olbrzymi "dochód".

W celu uzyskania prawidłowego wyniku konieczne jest więc uwzględnienie danych ze wszystkich serwisów.

2zl
Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 8 stycznia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: 2zl » piątek, 6 kwietnia 2018, 14:04

@BitMarket.pl,
bardzo ładnie brawo. A pytanie co z dźwignią? Bo chyba nie brana do zestawienia?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » piątek, 6 kwietnia 2018, 14:14

@2zl
Pozycje w dźwigni nie są brane do zestawienia.
Zabezpieczenie oraz rozliczenie dźwigni następuje w danej kryptowalucie (BTC - w przypadku dźwigni BTC i LTC w przypadku pozycji w dźwigni LTC). Z technicznego punktu widzenia w przypadku dźwigni nie zachodzi więc jakakolwiek wymiana posiadanej kryptowaluty.

2zl
Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 8 stycznia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: 2zl » piątek, 6 kwietnia 2018, 18:08

Aha. Ale swoją drogą to też przydatne takie narzędzie do zliczania wartości zamkniętych lewarów.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: dar7man » piątek, 6 kwietnia 2018, 19:28

@BitMarket.pl
Dziękujemy za dodanie tak szybko nowe zestawienie. Mam prośbę. Czy moglibyście opisać w jaki sposób obliczacie te wartości? Coś nie mogę się doliczyć i nie wiem gdzie popełniam błąd...
Z góry dzięki!

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: japu » piątek, 6 kwietnia 2018, 22:50

A ja policzylem koledze i sprzedaz sie zgadza co do zlotowki, a w zakupach sie rozjechalo o 10% :(
Czy przy zakupie jako hmmm srodki wydane na zakup liczycie razem z prowizja czy bez? Bo srodki w sumie sa wydane jednakze waluty po danym kursie kupujemy mniej. Z drugiej strony to nie powinno byc 10% :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: krisodrigo » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:16

Jak komuś wyszedł bilans na minusie to chyba nie musi się przejmować podatkami ? Podatek od straty - to tylko w Polsce możliwe

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » piątek, 6 kwietnia 2018, 23:42

@japu
Wynik jest obliczany z uwzględnieniem poniesionej prowizji tzn: Za kwotę X jest kupowana kryptowaluta po sprzedaży której na koncie użytkownika jest kwota Y. Wartość X zwiększa sumaryczną wartość kwoty zakupu kryptowaluty a kwota Y zwiększa kwotę UZYSKANĄ ze sprzedaży kryptowaluty.
Czy podczas wyliczania kwoty zakupu był brany pod uwagę typ wykonywanej operacji (wartość z transakcji Market Maker + wartość z transakcji Market Taker)?
W przypadku sprzedaży typ transakcji nie ma znaczenia. Z tego powodu wynik ze sprzedaży mógł wyjść prawidłowy a wynik zakupu już nie.

@krisodrigo
Uzyskanie minusowego bilansu nie jest równoznaczne z poniesieniem straty jeżeli część zakupionych kryptowalut została wypłacona i wymieniona na PLN poza serwisem BitMarket. Do uzyskania prawidłowego wyniku konieczne jest uwzględnienie danych z transakcji wykonanych w innych serwisach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: krisodrigo » sobota, 7 kwietnia 2018, 16:04


Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości