BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: GetBitCoin_pl » czwartek, 16 października 2014, 12:41

Czy wy w ogóle piszecie do nich ze swoimi problemami na kontakt@bitmarket.pl? Przecież tam naprawdę szybko odpisują na pytania ;)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » czwartek, 16 października 2014, 12:59

@djkarmi: Sprawdzimy co powoduje ten błąd. Skany dokumentów można też wysłać emailem.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bit-els » czwartek, 16 października 2014, 19:04

bedąc na głównej bitmarketu nie mozna sie dostać do podstrony z dotacjami dla organizacji, czyli tu
https://www.bitmarket.pl/charity/
jeśli to nie bedzie widoczne nikt nie bedzie wpłacał

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: bithudu » sobota, 18 października 2014, 16:37

Wczoraj dostałem (chyba nie tylko ja) maila o zmianie procedur weryfikacji kont.
Wynika z niego m.in. że konto bankowe musi być zweryfikowane przed przelaniem pieniędzy do bitmarketu. Czy w takim razie mojego konta w bitmarkecie nie może zasilić np. moja żona, czy ktokolwiek inny?

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 19 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: migrzyb » niedziela, 19 października 2014, 05:46

To jest chyba jakiś żart :D.
Wysyłać skany dokumentów osobowych nieznanej firmie zarejestrowanej na Cyprze. obsługiwanej przez 1 osobę, która ma co chwilę problemy, która nie ma czatu, ani infolinii, a tickety obsługiwane są przez zendesk, dodatkowo nie umiejąca obsługiwać cloudflare. Pewnie niedługo w wyniku KOLEJNEGO błędu zaczną ginąć pieniądze. W jaki sposób planujecie rozliczać zablokowane fundusze? Na moim koncie jest 20zł, proszę o przekazanie je na cele charytatywne.

Swoją drogą co za idiotyczny pomysł wysyłanie z automatu na wybrany przez siebie adres list weryfikacyjny. Adres zameldowania != adres zamieszkania != adres korespondencyjny. Może nie chcę, aby moi domownicy wiedzieli, że kupuję BTC? A może się przeprowadziłem i moje dane będą czytać moi byli współlokatorzy?

Nota bene sami jesteście oszustami, bo omijacie podatki. Nie wspomnę, że poszliście na skróty wybierając Cypr.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 288
Rejestracja: 28 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: alwaro » niedziela, 19 października 2014, 08:18

Co to za bot gra?? Ludzi online 1 a przy ofercie sprzedaży przebija mnie o 0,0001 i tak w koło, ludzik to nie jest, zbyt szybko działa.
Kopanie w chmurze: Cloud Mining <- Zacznij kopać kryptowaluty.
Polska kopalnia HDD miningt <- kopanie kryptowalut dyskiem twardym
Sklep z koparkami Kolokacja Koparek <-Hosting Twojej koparki

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: pm7 » niedziela, 19 października 2014, 10:33

migrzyb pisze:Nota bene sami jesteście oszustami, bo omijacie podatki. Nie wspomnę, że poszliście na skróty wybierając Cypr.
O co ich właściwie oskarżasz? O łamanie prawa? Czy takie działanie w ramach prawa, żeby zmaksymalizować zyski, co robi większość?
migrzyb pisze: Swoją drogą co za idiotyczny pomysł wysyłanie z automatu na wybrany przez siebie adres list weryfikacyjny. Adres zameldowania != adres zamieszkania != adres korespondencyjny. Może nie chcę, aby moi domownicy wiedzieli, że kupuję BTC? A może się przeprowadziłem i moje dane będą czytać moi byli współlokatorzy?
Jeżeli się przeprowadziłeś, może należało poinformować Bitmarket o zmianie adresu?

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: MusX » niedziela, 19 października 2014, 10:49

@migrzyb - przecież masz alternatywy, Ty się nie godzisz to nie graj, inni się godzą, taki jest rynek, takie jest prawo i giełda ponad prywatność użytkowników stawia zgodność z prawem. Co do adresu na który jest wysyłany list, to czy przy allegro nie działa to tak samo? Może wystarczy się przemeldować? można również przecież zmienić adres zameldowania na BRAK.
Jeśli chcesz giełdy która nie omija podatków to też Twój wybór, ale musisz się liczyć z wyższą prowizją - taka namiastka wolnego rynku się nam tu robi. Ja bym sobie życzył, żeby Polska miała taki system podatkowy, żeby u nas rejestrowali się zagraniczni przedsiębiorcy aby odprowadzić podatki. Wtedy nikt by nie musiał rejestrować się w innych krajach bo u nas byłoby konkurencyjnie. I dobrym sposobem walki ze słabym systemem podatkowym jest jego omijanie, na miejscu Michała zrobiłbym tak samo.

@alwaro - bot jak bot, zmniejsza spread kosztem jego właściciela (kosztem bo ciężej mieć zysk z takiego zmniejszaniu spreadu), więc chyba pozytywnie? :)

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 19 października 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: migrzyb » niedziela, 19 października 2014, 12:36

Mam prawo także do wypowiedzenia swojej opinii oraz zadawania pytań, dlaczego zamiast poprawić bezpieczeństwo i wyeliminować błędy (np kto cachuje całą stronę cloudflarem albo daje SSL na każdej podstronie?) wprowadzana jest bezsensowna i niebezpieczna weryfikacja. Chyba nie rozumiesz synu jak ważny jest twój pesel i jak głupie jest wysyłanie swoich danych do pierwszej lepszej firmy.

Chciałbyś, aby Polska była takim krajem jak Cypr? Chyba sobie jaja robisz. Jeżeli nie rozumiesz na czym polega oszukiwanie to możesz odnieść się nawet do afery LPP. Jakby każdy miał takie podejście i uciekał za granicę to kraj by zbankrutował.

Allegro wysyła list weryfikacyjny na podany przez ciebie adres (nie na adres podany w allegro przy rejestracji) i jest to robione RAZ gdy NIE możesz wykonać przelewu weryfikacyjnego.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: MusX » niedziela, 19 października 2014, 12:40

Rozumiem jak ważny jest bo już zdarzyło mi się wymieniać DO po wycieku danych z baz. Ale prawo chyba nie zostawia wiele alternatyw dla giełd kryptowalut.

Nie chciałbym. Chciałbym to co napisałem powyżej, czyli żeby miała konkurencyjne podatki :)
Kraj by zbankrutował, a po ogłoszeniu bankructwa kolejne rządy opracowałyby bardziej sensowny model podatkowy, aby sytuacja się nie powtórzyła. Zresztą z takim długiem już dawno powinien zbankurotwać.

Dobrze, że wypunktowałeś swoje uwagi, teraz bitmarket będzie mógł wziąć je pod uwagę przy swoich pracach i usprawnić giełdę :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 października 2014, 12:43 przez MusX, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Chancellor » niedziela, 19 października 2014, 12:41

@MusX: Zmniejszenie spreadu o 0.0001 PLN raczej dużych kosztów właścicielowi bota nie przysporzy. Natomiast chodzi mu chyba o to, żeby przy nie zmieniającym się kursie, dużym spreadzie i niewielkich obrotach robić kasę na samym spreadzie, dlatego podstawia bidy nad najwyższym i aski pod najniższym. Zauważyłem, że jeżeli spread jest mały to bot nie atakuje w ten sposób.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Chancellor » niedziela, 19 października 2014, 12:52

migrzyb pisze:Mam prawo także do wypowiedzenia swojej opinii oraz zadawania pytań
Do balansowania na granicy chamstwa też? Odzywki klasy "nie rozumiesz synu" i krzyczenie o oszustwach są co najmniej niegrzeczne. Co do zaś "oszustwa" samego, to polskie prawo na to pozwala. Możliwości są dwie:
a. Osoby, które to prawo stworzyły są niekompetentne.
b. Osoby, które to prawo stworzyły mają w tym swój interes.
W obu przypadkach nie widzę powodu do podstawiania się pod podatkową golarkę. Jeżeli naród polski uważa, że takie osobniki dobrze rządzą krajem (ktoś ich przecież wybrał w wolnych wyborach), to być może jego bankructwo jest najlepszym rozwiązaniem.

Na zakończenie chętnie się dowiem dlaczego SSL na każdej podstronie (cokolwiek to znaczy, używanie protokołu HTTPS zapewne) jest błędem.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: MusX » niedziela, 19 października 2014, 12:57

@Chancellor - 0.0001 PLN specjalnie nie, ale jeśli jest uzupełniane co sekundę to już trochę może się uzbierać. Takie boty upłynniają rynek, jeden może nie specjalnie ale już kilka tak. Oby więcej takich.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0008 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » niedziela, 19 października 2014, 17:08

Bitcoin ma to do siebie, że z racji swojej anonimowości przyciąga wielu przestępców, pozwalając na pranie pieniędzy i przelewanie środków pozyskanych z nielegalnych źródeł. Stąd bardzo dużo lewych kont zakładanych na giełdach kryptowalut, na przykład:

* Na szwagra: "Kolega zakładał mi konto, i podał swoje imię i nazwisko, czy można je zmienić?"

* Na celebrytę: W ustawieniach konta Adam Małysz, zamieszkały w Warszawie na Wiejskiej 2/4/6.

* Na prezydenta: "Nie mam konta bankowego więc nie mogę zrobić przelewu weryfikacyjnego" (ale wcześniej wpłacił kilkanaście tysięcy przez DotPay z różnych banków).

* Na bezdomnego: "Jestem bezdomny i nie mam adresu pod który można wysłać kod weryfikacyjny" (za kwotę obróconych kryptowalut mógłby kupić mieszkanie w niejednym polskim miasteczku).

* Na gasterbeitera: "Wyjechałem do Niemiec do pracy na trzy tygodnie, czy można mi na ten okres zweryfikować konto?"

* Na podróżnika: "Jestem na wakacjach i nie mogę odebrać kodu" (wakacje odbywa dzięki maszynie teleportacyjnej, w ciągu dwóch godzin logując się na konto z Paryża, Chicago i Kapsztadu, ze szczególnym upodobaniem do serwerów TOR).

* Na babcię: W ustawieniach konta podany adres Domu Pomocy Społecznej (telefon do sekretariatu DPS = informacja iż nikt o takim imieniu i nazwisku w DPS nie przebywa).

* Na grafika: "Skan" dowodu osobistego przerobiony w Photoshopie (przy tej okazji można byłoby chociaż wysilić się na tyle, aby nakleić na czyjś dowód adres nieruchomości która fizycznie w Polsce istnieje).

* Na bandziora: "Jak mi zaraz nie zweryfikujecie konta to was zaj****** wy k****** ch***** p*******".

Jeśli chcecie wiedzieć, czemu giełda wymaga weryfikacji tożsamości, zapytajcie tych wszystkich panów. I zastanówcie się, co stanie się w krótkim czasie z giełdą, która nie weryfikuje swoich klientów, oraz ze środkami tychże klientów (parę takich giełd już było).

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bit-els » niedziela, 19 października 2014, 17:17

Bandzior jest autentyczny? :-)

Michał, a co z Charity, bo nie można się dostać z głównej, żadnego okna, linku, baneru

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2 grudnia 2013
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Michau » niedziela, 19 października 2014, 17:31

Wszystkie przykłady są autentyczne (akurat w porównaniu z innymi groźbami bezprawnymi, jakie otrzymujemy, ten był łagodny).

Zapomniałem jeszcze o sposobie na biznesmena: "Mogę płacić wyższe prowizje, jeśli odstąpicie od weryfikacji mojego konta" ;)

Charity podlinkuję w przyszłym tygodniu aby było lepiej widoczne.

Początkujący
Posty: 38
Rejestracja: 26 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: nvll » niedziela, 19 października 2014, 20:13

@BitMarket.pl, W mailu piszecie "Weryfikacja polega na przesłaniu skanu dowodu tożsamości i jest wymagana dla każdego konta, na które wpłacone zostaną środki o wartości powyżej 1000 EUR.". Chodzi tutaj o wpłacone fiaty o wartości 1k EUR czy również BTC o wartości powyżej 1k EUR?

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: bithudu » niedziela, 19 października 2014, 23:33

@Bitmarkecie, proszę o odpowiedź na moje pytanie z początku strony: czy na moje konto może wpłacić pieniądze (PLN) ktoś inny niż ja, czy nie? (tzn. z nie mojego rachunku).

Swoja drogą nie bardzo rozumiem sens weryfikacji konta przy wpłacie. Jeśli ktoś chciałby wpłacić lewą kasę, to jego sprawa. Chodzi o to, żeby nie mógł jej WYPŁACIĆ. A jeśli przy wypłacie podał by dane swojego konta i je zweryfikował, to macie go na widelcu - dla policji, prokuratury i innych takich.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: bl4ck » niedziela, 19 października 2014, 23:41

bithudu pisze:@Bitmarkecie, proszę o odpowiedź na moje pytanie z początku strony: czy na moje konto może wpłacić pieniądze (PLN) ktoś inny niż ja, czy nie? (tzn. z nie mojego rachunku).

Swoja drogą nie bardzo rozumiem sens weryfikacji konta przy wpłacie. Jeśli ktoś chciałby wpłacić lewą kasę, to jego sprawa. Chodzi o to, żeby nie mógł jej WYPŁACIĆ. A jeśli przy wypłacie podał by dane swojego konta i je zweryfikował, to macie go na widelcu - dla policji, prokuratury i innych takich.
https://bitmarket.zendesk.com/hc/pl/art ... odrzucony-

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 2 grudnia 2013
Reputacja: -6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Michau » niedziela, 19 października 2014, 23:52

Nikt nie wypłaca nielegalnych złotówek na swoje konto bankowe. Nielegalne środki wpłaca się z przejętego konta bankowego (phishing, kradzież tożsamości itp) wymienia na bitcoiny i wypłaca je. Tak wygląda 99 procent nielegalnych operacji na giełdach. Dlatego weryfikacja kont jest niezbędna przy wpłatach a nie przy wypłatach.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 25 gości