BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 16:20

@bitcoinowyjanusz, może problem leży w głębokości orderbooka?
Zapewne nowa symulacja nie zakłada tego, że nie jesteś w stanie zamknać całej pozycji po obecnej kwocie. Ja miałem tak gdy orderbook był przetrzebiony i aby zamknać pozycję musiałyby być skupione wszystkie oferty w dużych widełkach

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 grudnia 2015
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: bitcoinowyjanusz » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 16:33

@Awesomist, właśnie nie. Zysk przy poszczególnych otwartych dźwigniach pokazuje % zysku dla każdej otwartej pozycji oddzielnie, przy założeniu że teraz bym ją zamknął z natychmiastową sprzedażą. Więc nie jest to wina orderbooka

Dodano po 7 minutach 24 sekundach:
@FlyingAtom,
Dokładnie.
Różnica między moim realnym zyskiem a wyświetlonym przez giełdę to jakieś 8,5%. Nawet gdyby policzyli największą możliwą prowizję 0,45% to byłoby 5 x 0,45%=2,25%
Opłaty za utrzymanie pozycji (dla swaperów) to 0,00805BTC : 1,2734BTC = 0,632%
Czyli wciąż brakuje ponad 5% zysku

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 16:36

@bitcoinowyjanusz, czy w takim razie pozycja została otwarta po jednym kursie? Bo jest dość duża kwota, więc może skupiłeś część orderbooka przy otwieraniu - więc de facto uśredniona cena wejścia jest wyższa, a status pokazuje ten "pierwszy" zakup?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 16:36

Oni sobie chyba coś liczą za to że otwiera się pozycję, coś kiedyś kojarzę że było pisane na forum, poczekajmy aż odpowiedzą.

u mnie tak to wygląda.

Edycja
@Awesomist u mnie na pewno wszystko w tym samym kursie , ba te bitcoiny są już nawet sprzedane na innej giełdzie ; )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 16:45

Jak dla mnie wyświetla się OK:

Przy kursie 3926 PLN kupiłeś 6.37 BTC za pożyczone 25k PLN, jako wkład własny wrzuciłeś 1.27 BTC
Obecnie jest kurs 4463 PLN czyli sprzedajesz 5.60 BTC aby oddać 25k PLN i zostaje Ci 0.77 BTC co jest około 60% zyskiem od wkładu własnego (0.77 BTC / 1.27 BTC)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 17:31

@bitcoinowyjanusz
Przedstawiony i uzyskany wynik Twojej pozycji w handlu z dźwignią jest prawidłowy.
Sprawdzimy co jest powodem niewłaściwych wskazań w wykonanym przez Ciebie teście.
Aktualnie nie jest pobierana opłata za otwarcie i zamknięcie pozycji w handlu z dźwignią. W przypadku dźwigni także obowiązuje "Zero prowizji". W przypadku jej występowania nie ma znaczenia sposób otwarcia pozycji w handlu z dźwignią. W każdym przypadku otwarcie dźwigni związane jest z prowizją Market Maker a jej zamknięcie z prowizją Market Taker.
https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=pricing.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 20:37

mam prośby:
1. Moglibyście wpropadzić pozycję opłat dla ludzi którzy mają duże obroty
2. zrobić wreszcie coś z dzwigniami bo teraz ich nie można normalnie zamykać wpisując kwotę choćby taką żeby zmniejszyć stratę...

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 22 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: reybanger » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 20:43

Super opcją byłoby wprowadzenie trailing stopa - kwoty Stop Loss, która będzie nie oznaczła straty, ale na przykład mniejszy zysk. Mówię teraz w kontekście dźwigni oczywiście.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: altcoin » wtorek, 4 kwietnia 2017, 00:04

Czy dużym problemem byłoby rozesłanie do użytkowników ich aktualnych nr kont do wpłat PLN i adresów do wpłat BTC?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 4 kwietnia 2017, 07:58

@altcoin
Aktualne adresy do wpłat BTC, LTC oraz numery rachunków bankowych do wpłat PLN oraz EUR są dostępne z poziomu konta. Nie widzimy potrzeby ich przesyłania.

@wizardking76, @ reybanger
Na chwilę obecną nie planujemy wprowadzenia zmian w systemie funkcjonowania dźwigni

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: altcoin » wtorek, 4 kwietnia 2017, 10:25

BitMarket.pl pisze: @altcoin
Aktualne adresy do wpłat BTC, LTC oraz numery rachunków bankowych do wpłat PLN oraz EUR są dostępne z poziomu konta. Nie widzimy potrzeby ich przesyłania.
Moim zdaniem jest bardzo uzasadnione - ludzie z bitcurexa nie potrafią udowodnić, że BTC wysyłane na adresy w bitcurex "należały" do nich. Wysłanie adresów BTC i kont PLN mailem może stanowić odpowiedni dowód.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pm7 » wtorek, 4 kwietnia 2017, 10:46

Mail też zasadniczo jest kiepskim dowodem. Dobrym dowodem byłoby podpisane cyfrowo oświadczenie giełdy, dostępne do pobrania np. na stronie z adresami. Szkoda, że większości nie zależy na czymś takim, więc giełdy nie będą tego raczej udostępniać.

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: altcoin » wtorek, 4 kwietnia 2017, 10:51

pm7 pisze: Mail też zasadniczo jest kiepskim dowodem. Dobrym dowodem byłoby podpisane cyfrowo oświadczenie giełdy, dostępne do pobrania np. na stronie z adresami. Szkoda, że większości nie zależy na czymś takim, więc giełdy nie będą tego raczej udostępniać.
Raczej nie liczyłbym na kwalifikowany podpis cyfrowy przez giełdę (marzenie ściętej głowy) ale mail w większości spraw jest pełnoprawnym dowodem - na pewno lepszym niż screenshot nawet podpisany przez notariusza.

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: TomaszT » wtorek, 4 kwietnia 2017, 13:39

reybanger pisze: Super opcją byłoby wprowadzenie trailing stopa - kwoty Stop Loss, która będzie nie oznaczła straty, ale na przykład mniejszy zysk. Mówię teraz w kontekście dźwigni oczywiście.

Też jestem za tym, poważnie zastanawiam się nad przeprowadzką gdzie indziej, za mało opcji w dźwigni. Np. trailing stop
A trochę tej prowizji płacę za dźwignię u Was... i nie tylko...

@BitMarket.pl, hm?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 4 kwietnia 2017, 14:04

BitMarket.pl pisze: @wizardking76, @ reybanger
Na chwilę obecną nie planujemy wprowadzenia zmian w systemie funkcjonowania dźwigni
Piszę, by uzasadnić ocenę -1 dla tego posta. Chodzi mi o cytowane zdanie. Od mniej więcej 2, może nawet ok. 3 lat wiele osób na forum niejednokrotnie pisało, że zmiana na dźwigni w postaci możliwości ustawienia take profit na stracie, byłaby doskonałą zmianą. A tu dalej kiszka i jeszcze "nie planujemy zmian". A ta drobna zmiana pozwoliłaby na:

-ulepszenie głębokości giełdy
-osłabienie potencjału crashowego z likwidacji dźwigni
-możliwość korzystniejszego cut loss dla użytkowników
-prawdopodobnie większa płynność

...i pewnie wiele innych plusów - zarówno dla użytkowników i giełdy.

Nie chcę pisać wypracowań, bo już nieraz się produkowałem na ten temat. Nieplanowanie wprowadzenia tej zmiany przez bm nadal, po 2-3 latach od kiedy ludzie o tym piszą, to albo głupota, albo olewka, albo lenistwo, albo wszystkiego po trochu. Pamiętajcie, że jeśli pojawi się na polskim rynku rozsądnie zrobiona dźwignia na BTC na innej giełdzie, możecie z czasem pójść w odstawkę i pewnie wtedy szybko te zmianę (i inne zgłaszane przez ludzi) wprowadzicie, tylko wtedy może być już za późno. Wolny rynek nie znosi opieszałości i kawał tortu może przypaść temu, który bardziej słucha ludzi... A prędzej czy później się ktoś taki pojawia, nawet jeśli teraz go nie widać.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: novymivo » wtorek, 4 kwietnia 2017, 16:11

@BitMarket.pl, Hej. Czy planujecie naprawic zacinanie sie strony, lagi itp itd jako ze dalej jest z tym problem. Strona wolno dziala, zlecenia dzialaja z opoznieniem .
Polskie Forum Bitcoin.pl

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 4 kwietnia 2017, 18:33

@Wymazywanie
Sprawa jest wytłumaczalna - po prostu brakuje chętnych do pracy w naszym zespole programistycznym i od lat mamy niedobory w tym względzie. Przerobienie dźwigni to poważne zadanie jak dla nas, wymaga wysokich kwalifikacji, doświadczenia i odpowiedniego podejścia. Traktujemy to poważnie, ale pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Dla przykładu na ostatnie nasze ogłoszenie dotyczące zatrudnienia dodatkowego speca - nie zgłosił się nikt, dosłownie.
Ale szukamy nadal, w tym za granicą, więc prędzej czy później uda znów się nam znów wzmocnić zespół (w ostatnich 2 latach nastąpiła bardzo duża przebudowa i wzmocnienia) i pewne oczekiwane zmiany w systemie nastąpią. Na razie jednakże mamy problem krótkiej kołdry w tym względzie.
Tak, mamy świadomość że konkurencja nie śpi i prędzej czy później wystartuje z zapowiadaną od (dłuższego) czasu dźwignią. Widocznie sprawa jednak nie jest tak prosta, skoro nie ma tej funkcjoanalności na innych serwisach w Polsce.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » środa, 5 kwietnia 2017, 12:50

@BitMarket.pl, Rozumiem. Nie jestem informatykiem, więc nie zdaję sobie sprawy czy to łatwo czy trudno zrobić. Możliwość ustawienia take profit na stratnym wydaje mi się drobna zmianą kilku linijek w kodzie, ale jak wspomniałem, nie mam o tym pojęcia. Z perspektywy tradera, najprostsze rozwiązania jeśli chodzi o zrozumienie i użytkowanie wydają mi się najlepsze, dlatego "prostacko" zrobiona dźwignia na poloniexie jest dla mnie świetna. Zwykła tabelka informacyjna z danymi o wielkości pozycji, cenie otwarcia, zysku/stracie, prowizji, szacowanej likwidacji, przycisku zamknij + na dole najzwyklejszy buy/sell i zlecenia warunkowe stop/limit.

Ze znalezieniem nowego pracownika faktycznie niewesoło, aż ciężko uwierzyć, że nikt się nie zgłosił. Miałem nadzieję, że ktoś z forumowiczów się na pewno zgłosi. Trzymam kciuki by się udało. Co do konkurencji, pisałem ogólnie, nie o konkretnej giełdzie. Póki co nie widzę dla Was realnej konkurencji w Polsce, ale giełda powinna wprowadzić trochę zmian w tym roku, by umocnić tą przewagę na rynku, by nie była ona w pewnym czasie po prostu ulotna.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bit-els » środa, 5 kwietnia 2017, 12:59

@BitMarket.pl, Polska wciąż strasznie do tyłu. Jakieś Shapeshifty dostają 10 mln $ dofinansowania od inwestorów, a u nas nikt praktycznie z nieco większymi pieniędzmi w biznes crypto nie wchodzi i jeszcze niedobór chętnych fachowców do pracy.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: afrus » środa, 5 kwietnia 2017, 16:08

Bit-els pisze: @BitMarket.pl, Polska wciąż strasznie do tyłu. Jakieś Shapeshifty dostają 10 mln $ dofinansowania od inwestorów, a u nas nikt praktycznie z nieco większymi pieniędzmi w biznes crypto nie wchodzi i jeszcze niedobór chętnych fachowców do pracy.
No nie do końca tak jest :P
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości