BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3105
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1094
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 6 czerwca 2019, 13:33

@BitMarket.pl A co jeśli mi się adres zmienił?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » czwartek, 6 czerwca 2019, 13:59

@mudol
Jeżeli adres zamieszkania był wcześniej zweryfikowany za pomocą kodu przesłanego listem poleconym to obecnie nie będzie on weryfikowany, niezależnie od tego czy jest on ten sam czy też nastąpiła jego zmiana.

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tarpan » czwartek, 6 czerwca 2019, 14:18

@BitMarket.pl
Aby dokonać weryfikacji, załącz obraz swójego...

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » czwartek, 6 czerwca 2019, 15:15

Sprawdźcie sobie czy nie rejestrowaliście się podając przeterminowanego dowodu (w sensie teraz jest przeterminowany) lub z zamazanymi danymi.
Ja rejestrowałem się paszportem i wszystko jest cacy - natomiast BB miał podobne wymagania w tym roku, wystarczy zajrzeć do wątku. Tam też pisali ludzie, że nawet bank nie wymaga od nich aktualizacji dowodu no cóż jak widać w krypto regulacje są coraz gorsze. Osobiście obstawiam że komórki compliance w bankach w Polsce chcą uprzykrzać życie giełdom....po raz kolejny.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: adiqq » czwartek, 6 czerwca 2019, 16:20

@Awesomist - to nie tak do końca z tymi bankami..znam na pewno 1 bank- jak ci minie termin ważności DO.., to się nie zalogujesz na konto...trzeba potem z nowym DO udać się do placówki....i to jest historia rok albo 2 lata temu...nie sądzę, żeby od tamtego czasu zmieniło się coś na plus pod tym względem....jak się coś zmieniło, to chyba tylko lista banków które wprowadziły takie lub podobne uregulowania się wydłużyła...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: GetBitCoin_pl » czwartek, 6 czerwca 2019, 19:01

@Awesomist bank wymaga aktualizacji dowodu przy najbliższym spotkaniu w oddziale banku

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 grudnia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: OdoBanks » czwartek, 6 czerwca 2019, 23:03

Obowiązkowa zmiana hasła + blokada wszystkich wypłat na czas dodatkowej weryfikacji (konto z pełną weryfikacją od 2014). Jak dla mnie to wielka czerwona flaga z napisem "EWAKUACJA". Nie ma co ryzykować. Z MtGoxa ludzie do dzisiaj nie odzyskali ani złotówki, a giełda była w stanie ukrywać straty przez kilkanaście miesięcy właśnie dzięki opóźnianiu wypłat. Nie ma co się zastanawiać, innych giełd nie brakuje. Weryfikuję swoje konto żeby go nie zamknęli (chcę zachować historię transakcji) i się żegnam.


Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 38
Rejestracja: 4 marca 2014
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: MorXpe » piątek, 7 czerwca 2019, 00:37

@BitMarket.pl
Czy weryfikacja adresu zamieszkania nadal odbywa się poprzez wysłanie listu z wielkim logiem BITMARKET na kopercie? Jeśli tak, to czy można w jakiś sposób zamówić wysyłkę w zwykłej białej kopercie, nie przyciągającej uwagi osób postronnych? Chętnie dopłacę.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » piątek, 7 czerwca 2019, 08:33

@OdoBanks
Napisz od nas na kontakt@bitmarket.pl - wskażemy jakie w Twoim przypadku występują barki w weryfikacji w odniesieniu do aktualnych wymogów. Jeżeli by nie występowały to nie otrzymałbyś wiadomości o konieczności jej uzupełnienia.

@MorXpe
Tak, listy są wysyłane w kopercie z logiem BitMarket. Jeżeli już wcześniej wprowadzałeś kod z otrzymanego listu to nie będzie on obecnie wysyłany. Napisz do naszego supportu - sprawdzimy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: powered » piątek, 7 czerwca 2019, 10:10

BitMarket.pl pisze: czwartek, 6 czerwca 2019, 13:28Wymóg uzupełnienia weryfikacji dotyczy nielicznej grupy użytkowników, których zakres danych nie spełnia w/w wymogów ustawy lub których dokument stracił ważność.
Przetrzymujecie w swojej bazie nawet takie dane jak data ważności dokumentu? Zastanawia mnie jak tą informację ostatnio weryfikowaliście? Ręcznie przeglądacie zeskanowane dokumenty?

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 18 marca 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Kryptomar » piątek, 7 czerwca 2019, 16:06

Dla jasności, w moim przypadku wymogów ustawy nie spełnia prawo jazdy przez które się weryfikowałem a nie brak ważności dowodu osobistego... I jeszcze jedna rzecz, od kiedy selfie jest wymogiem ustawowym, co to za brednie. Teraz wychodzi na to, że jedni muszą sobie robić fotki a inni nie,

Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
I prawo jazdy jest dokumentem potwierdzającym moją tożsamość, ART. 36 NIC NIE MÓWI ŻE NIE, ale żeby nie było to się zweryfikuję po Waszemu, ale uzasadnienia i tak będę żądał

Dodano po 3 minutach 53 sekundach:
Wszystkie konieczne dane wyszczególnione w ART. 36 DOKUMENT PRAWA JAZDY ZAWIERA-proszę o komentarz albo to tylko Wasz wymóg...

Dodano po 2 minutach 39 sekundach:
I jeszcze najlepsza rzecz... Prawo weszło w marcu 2018r a Wy się budzicie w czerwcu 2019r. po akcji jaką mieliście-dobre.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: iucvkf » sobota, 8 czerwca 2019, 04:30

NIE DZIAŁAJĄ WYPŁATY. SCAM, OSZUSTWO.

Próbowałem wypłacić pieniądze, ale wyświetlił się komunikat że chcą selfie trzymając kartkę z ich nazwą i dowód osobisty.
Nigdy nie zgadzałem się na udział w takim czymś i nie założyłbym tam konta gdybym o tym słyszał. Nie jestem zainteresowany.
W jaki sposób wypłacić pieniądze?

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 5 lutego 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: dar7man » sobota, 8 czerwca 2019, 08:26

@BitMarket.pl Zmieniając trochę temat. Macie w planach dodanie WebSockets api? Nie ukrywam, że bardzo by się przydało.

Pozdrawiam!

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: renekm » sobota, 8 czerwca 2019, 10:39

Witam

Nie siałbym paniki. Na Bitmarket.pl wpłacam w zasadzie codziennie po około 2000 zł.

Temat zmiany hasła pojawił się w Poniedziałek. Zresetowałem je. Potem okazało się, że nie da się wypłacać przez 48 godzin. Wkurzyłem się i zadzwoniłem do nich. Bez problemu przy mnie zrobili mi odblokowanie wypłaty i zrobili to również na następny dzień aż minęło 48h.

Co do dodatkowej weryfikacji to pojawiła się w Czwartek wieczorem. Co ciekawe tylko na koncie firmowym. Też się wkurzyłem i napisałem im parę słów co o tym sądzę ale zrobiłem selfie o 2 w nocy, przesłałem. Rano było wszystko zweryfikowane ok.

Wczoraj wpłacałem 3600 zł, kupiłem LTC, przelałem i wszystko działa. Dlatego nie siejcie paniki. Selfie z kartką i dowodem to standard przy praktycznie każdej weryfikacji na giełdach.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: kotek34 » sobota, 8 czerwca 2019, 12:47

Logowalem sie w czwartek, dostalem info o koniecznosci resetu hasla, reset zrobilem, potem wplacilem 2k PLN i kupilem LTC (nie wiedzialem, ze po zmianie hasla bedzie blokada na 48h z wyplata, za to ode mnie minus bo nie ma tej informacji obok tej o resecie hasla podczas logowania), dzisiaj okolo 11 minelo rowno 48h i wyplata przeszla bez problemu. Na razie obserwuje spokojnie sytuacje, szkoda by bylo, zeby kolejna gielda zakonczyla zywot.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: MelomanBTC » niedziela, 9 czerwca 2019, 10:19

Tak jak ostrzegałem przed Coinroomem - teraz ostrzegam przed Bitmarketem.
Brak obszernych wyjaśnień po zaistniałej sytuacji, dalsze robienie z klientów idiotów jakby "nic się nie stało". Teraz nagle im się przypomniało, że muszą zebrać więcej waszych skanów dokumentów. Bardzo źle wróżące symptomy upadającej giełdy.


Biorąc przykład z upadków polskich giełd (najczęściej wraz z kradzieżą środków klientów): 1) Bitomat.pl, 2) Bidextreme.pl, 3) Bitcurex.pl, 4) Coinroom - zapalona została nad Bitmarketem poważna czerwona lampka.

Sami zobaczcie, jak identycznie Coinroom zawijał problemy pod dywan, odpowiadali zbywającymi, lakonicznymi tekstami (identycznie jak Bitmarket teraz) - i jak to się skończyło ;)?
viewtopic.php?f=55&t=20965&start=460


P.S
Na obrońców Bitmarketu z multikont albo osób powiązanych z Bitmarketem "co ja gadam/nie siej paniki!!11" jestem przygotowany. W wątku Coinroomu (giełda która upadła i ukradła środki klientów) sama administracja z multikont normalnych użytkowników odpisywała, żeby potwierdzać jakoby iż wszystko jest w porządku z giełda i żeby nie panikować :D W przypadku Bitcurexa kiedy zniknęli nagle z całą giełdą w temacie Bitcurexa również był nagle wysyp multi-kont normalnych użytkowników, którzy zawzięcie bronili Bitcurexa, powstrzymywali od jakichkolwiek szybkich działań odzyskania środków (!). Zawsze tak było i jest. Pojawiają się oskarżenia, czarne chmury nad giełdą - nagle zlatuje się chmara kont z zerowym stażem na forum, więc ja na takie konta które tutaj będą teraz bronić Bitmarketu, będę po prostu mówiąc brzydko "lać".

P.P.S

Zresztą, co to za sentymenty? Zapala się czerwona lampka - przenosimy środki najlepiej na własny portfel - lub ewentualnie po prostu na inną giełdę. Wszystkich którzy potracili po 70k PLN, niektórzy po 100k PLN i więcej na Bitcurexach, Coinroomach i innych oszustwach łączy jedna rzecz - SENTYMENT do giełdy. Pozostawali na niej pomimo ostrzeżeń, pomimo pierwszych żółtych lampek "bo napewno nie upadnie". Przeniesienie środków to max 50 minut, a dla osoby wprawionej 10 minut roboty, więc po prostu przenoście swoje środki dopóki nie jest za późno i tyle. A jak sytuacja zdecydowanie się wyprostuje, Bitmarket złoży OBSZERNE wyjaśnienia co do tej akcji, zmieni swoje podejście do klientów - wtedy można na giełdę powrócić. Na razie na pewien czas dopóki się nie uspokoi i wyjaśni cała sytuacja zrobić po prostu z niej exit i tyle.
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 czerwca 2019, 10:38 przez MelomanBTC, łącznie zmieniany 6 razy.
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: prezes » niedziela, 9 czerwca 2019, 10:27

Z moich obserwacji upadających giełd wynika, że w wielu przypadkach było tak, że nagle się okazywało że brakuje kryptowalut w portfelach. Tak jakby ktoś podkradał giełdę co jakiś czas albo jakby były jakieś luki/błędy, które powodowałyby ginięcie kryptowalut. Okradanie siebie samego nie jest jakimś nowy wymysłem, w bankach przez cały czas pracownicy banków okradają banki w których pracują i tylko nieliczne takie przypadki wychodzą na światło dzienne. Giełda jeżeli nie ma solidnych zabezpieczeń i rezerw to prędzej czy później padnie okradziona przez hakerów/błąd w zabezpieczeniach/inside job.

Jak się zapala żółta lampka lepiej wypłacić kasę zanim będzie za późno, a Ci którzy nie grają day tradingu, to w ogóle nie powinni trzymać kryptowalut ani fiatów na giełdzie dłużej niż to jest potrzebne do wykonania wymiany.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: renekm » niedziela, 9 czerwca 2019, 10:43

Ja tutaj nikogo nie bronię. Giełdę wykorzystuję do DG na co dzień (bo to najszybszy sposób przesłania kasy z jednego końca świata na drugi). Już z parę giełd po kolei musiałem żegnać a najbardziej mi było szkoda BM24 bo wykończył ich KNF a bardzo fajnie się z nimi współpracowało. Osobiście lubiłem tą giełdę ale nie można tego nazwać sentymentem.

Co do Bitmarket.pl to tylko napisałem jak było w moim przypadku. Nie mam zamiaru nikogo bronić, na żadnej giełdzie nigdy nie trzymam crypto i nie mam żadnych "sentymentów".

Co do Coinroom to fakt ale oni rozwiązali umowy z klientami z dnia na dzień. Kolega tam miał trochę kasy i ledwie zdążył wypłacić. Według mnie Coinroom od początku trącił "amatorką".

Weźcie też pod uwagę, że zawsze pojawiają się "obrońcy" jak również typowi panikarze, którzy szukają dziury w całym i np. konieczność resetu haseł uważają za preludium upadku giełdy.

Oby tak nie nie było bo w moim przypadku będę skazany na BitBay, czego chciałbym uniknąć bo nie trawię ich oraz było w ostatnim czasie kilka afer z zablokowaniem środków klientów bez podania powodu. Ewentualnie zostanie mi EXMO lub Coindeal.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: MelomanBTC » niedziela, 9 czerwca 2019, 10:53

Weźcie też pod uwagę, że zawsze pojawiają się "obrońcy" jak również typowi panikarze, którzy szukają dziury w całym i np. konieczność resetu haseł uważają za preludium upadku giełdy.
Dowaliłeś teraz, nieźle upraszczasz i umniejszasz problemowi (czyżby celowo, jako obrońca o których mówiłem czyli z zerowym stażem na forum?). Wypunktuję dla innych i pokażę, że to nie jedyny problem, bo widzę, że próbujesz tutaj niezłą manipulację i umniejszenie problemu wykonać.


1) Żadna z giełd nie wykonuje konieczności resetu haseł bez podania obszernych wyjaśnień. To nie jest działanie profilaktyczne, tylko z przyczyną kiedy jest już po zaistnieniu pewnych poważnych rzeczy (np. zaistniał nieautoryzowany dostęp)

2) Najpierw był fuckup giełdy, nie działała poprawnie przez kilka(naście?) godzin. Jeżeli potem po takim fuckupie wykonywana jest prewencyjna wymuszona zmiana haseł to jest spore podejrzenie, że jednak coś poważnego od środka się stało i że to nie była zwykła przerwa techniczna.

3) Giełda przez cały czas w swoich komunikatach była lakoniczna, zero konkretów (identycznie jak w przypadku np. Coinroomu). Żadnych wyjaśnień co się wydarzyło. Zamiatanie pod dywan jest bardzo złym symptomem, lub jak to nazwałeś preludium upadku giełdy. (taka dygresja dla zorientowanych w światku IT - Morele też pięknie próbowało zamieść problem pod dywan, że szczerze to nic wielkiego niby się nie stało - a ludziom do teraz znikają pieniądze z kart bankowych, co chwile ktoś próbuje się włamać na giełdy krypto etc, więc pozdrawiam takie umniejszanie problemu ;)

4) Nagle giełdzie nawet na kontach zweryfikowanych przypomniało się, że potrzebują więcej danych i trzeba im dostarczyć jeszcze kolejne skany dokumentu. (Ktoś pamięta, jak to Bitcurex jeszcze na koniec swojego upadku wyłudził dane tysięcy klientów, dając żądanie że żeby odzyskać środki trzeba przesłać skany dokumentów. Środków żadnych te osoby nie odzyskały, a wrazliwe dane i skany dokumentów zostały na sam koniec wyłudzone :))

5) Panikarzem nie jestem, ja tylko jestem osobą która jest tutaj od 2012 roku i która z racji doświadczenia upadku kilkunastu giełd z tych wszystkich lat może powiedzieć coś więcej niż tylko wróżenie z fusów "upadnie/wstanie" osoby z 9 postami. A, że praktycznie od zawsze działam pro publico bono, to ostrzegam przed wszelkimi scamamami, zagrożeniami czyhającymi w tej branży, z racji troski o innych ludzi którzy są mniej zorientowani lub mają mniej lat doświadczenia.

6) Jak mówiłem - jakieś konta z zerowym stażem, nagle broniące giełdy która ma problemy. Wybacz, ale wyklucza Cię to z dyskusji, bo zbyt dużo takich kont które zapewniały o swojej "normalności" widziałem w wątku Bitcurexa i Coinroomu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 9 czerwca 2019, 11:11 przez MelomanBTC, łącznie zmieniany 1 raz.
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 2 stycznia 2018
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
-5
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: renekm » niedziela, 9 czerwca 2019, 11:11

Wiesz co Ci powiem ? Coś chyba jest z Tobą nie tak, naprawdę.

Nie jestem niczyim obrońcą. Polecam żebyś sprawdził moje archiwalne posty (tyle Ci się nie chciało zrobić a obwołujesz mnie obrońcą giełdy). Nawet w tym temacie znajdziesz mój co najmniej jeden ciekawy post. A dotyczy on problemu z giełdą Bitmarket.pl, który polegał na tym, że po anulowaniu transakcji zakupu BTC, na moje saldo nie powróciły środki w PLN w kwocie kilku tysięcy złotych. Było to chyba 3 lata temu i problem dotyczył mojego konta prywatnego (nie miałem wtedy jeszcze firmy). Po tym incydencie wystraszyłem się tej giełdy i wszystko co robiłem z crypto w PLN było realizowane na Abucoins a później na BM24. Po likwidacji BM24 byłem zmuszony szukać kolejnej alternatywy i padło na Bitmarket.pl

Dlatego wszystkowiedzący kolego jak myślisz, czy po takiej akcji ze zniknięciem kilku tysięcy złotych i po ich odzyskaniu dopiero po kilku godzinach byłbym "obrońcą giełdy" ? I to podstawionym ?

Byłbym niezłym hipokrytą. Polecam sprawdzić też od kiedy mam konto. A to, że nie piszę nic nie znaczy. Może wolę słuchać i czytać ?

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 6 gości