BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 8 stycznia 2018, 17:45

@Ryszardenkota
Zgadzamy się z Twoim wcześniejszym stwierdzeniem, iż to powinien być ostatni post w tym temacie.
Podsumowując.
Jak wielokrotnie jest podkreślane w Twoich wypowiedziach podczas ręcznego wystawiania i anulowania zleceń trafiasz na czasową blokadę mającą na celu nie wykorzystywania przez boty niepublicznego, wewnętrznego API transakcyjnego przez www.
Jesteśmy pełni podziwu dla Twojej wytrwałości i konsekwencji w ręcznym wystawianiu i anulowaniu zleceń z częstotliwością co kilkanaście sekund przez 16 godzin na dobę. Mając na uwadze zaoszczędzenie Twojego cennego czasu, zalecamy napisanie bądź pozyskanie bota transakcyjnego i tradingu za jego pomocą z wykorzystaniem oficjalnego API prywatnego.
Tym sposobem poza oszczędnością czasu znikną Twoje problemy z limitami.

@BugMeNot, @keeper
Na bazie przeprowadzonych analiz wynika, iż obecne limity transakcyjne wystarczające do precyzyjnego tradingu. Wszystko zależy od algorytmu pracy bota. Algorytm pracy wielu botów jest tak napisany, iż 99 % ich zleceń nie ma możliwości realizacji.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Ryszardenkota » wtorek, 9 stycznia 2018, 01:28

@BitMarket.pl
Chyba żartujecie bądź nie potraficie czytać ze zrozumieniem.
Zatem powtórzę.
Wystarczy się zalogować, wystawić/anulować ok. 10 ofert w krótkim czasie i już jest blok, nie trzeba siedzieć 16 godzin.
Mam nadzieję, że zrozumieliscie o co chodzi,bo jaśniejwyjaśnić nie potrafię.
Dodatkowo, bot, który cały czas mnie przebija takiej blokady nie otrzymuje, mimo iż podobno mają mniejszy limit. Ciekawe.

P.S.
Proponuję popracować nad PR, jeśli chcecie dłużej zostać na rynku. Konkurencja nie śpi, a odpisywanie w taki sposób na pewno nie pomoże, co z resztą widać po obrotach na giełdzie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Pawelawe » wtorek, 9 stycznia 2018, 21:23

Nie no, to jest już jakaś kpina, wystawiłem i anulowałem kilka ofert, może kilkanaście i oczywiście po niecałych 5 minutach dostałem blocka. Za to jakiś bot który ciągle mnie przebijał dalej w najlepsze przebija innych oferty mimo, że utworzył ich 3x więcej ode mnie.

Ja tu widzę dwie alternatywy.
Albo usuńcie całkowicie ten cały 'exhausted'.
Albo jeżeli już są takie ograniczenia to powinny obejmować wszystkich graczy z giełdy, również tych używających botów. (Już nie wspominając o tym, że powinno być całkowicie na odwrót, to boty powinny mieć większe ograniczenia.)

Jak tak dalej pójdzie to jestem niestety zmuszony opuścić giełdę, mimo sympatii do niej.
Daytraderzy na tą chwile nie mają tutaj przyszłości...

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » wtorek, 9 stycznia 2018, 22:29

Pawelawe pisze:(Już nie wspominając o tym, że powinno być całkowicie na odwrót, to boty powinny mieć większe ograniczenia.)
Czemu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Pawelawe » wtorek, 9 stycznia 2018, 23:43

g100 pisze:
Pawelawe pisze:(Już nie wspominając o tym, że powinno być całkowicie na odwrót, to boty powinny mieć większe ograniczenia.)
Czemu?
Jak to czemu?:

* Boty mogą wystawiać oferty 24/7, człowiek nie. (więc żeby wyrównać szansę powinny mieć jakieś ograniczenia.)

* Kolejna kwestią jest to, że z czasem dla normalnych trejderów staje się irytujące wieczne próby przebijania botów, które w rezultacie i tak zawsze są szybsze. Więc po prostu w akcie desperacji pójdą do konkurencji, tam gdzie nie ma takich sytuacji.

* Tak samo ktoś tu błędnie pisał, że to niby boty są głównym żródłem zarobku dla BM, nic bardziej mylnego. Boty głównie korzystają z prowizji maker, czyli (0,00zł) - 100% zysku idzie dla nich, nie płacą żadnych prowizji w przeciwieństwie do tradycyjnych trejderów którzy właśnie zazwyczaj korzystają z obecnych ofert.

Mógł bym jeszcze podać kilka argumentów, ale mi się nie chce.
Zresztą, BM pewnie prowadzi statystyki i doskonale wie o kogo interesy bardziej należy dbać i kto przynosi większe profity.

Reasumując, zbyt wielkie prawa dla botów wpływają destrukcyjnie na market, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest dodanie małych ograniczeń dla osób używających boty.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: trader123 » środa, 10 stycznia 2018, 01:07

Jako jeden z użytkowników "botów" chciałbym powiedzieć, że Bitmarket nie stosuje żadnych specjalnych względów w stosunku do ogółu użytkowników API. Aby nie mieć opisanych przez poprzednich użytkowników blokad muszę ograniczać wywołanie algorytmu oraz zmianę oferty jakieś kilkadziesiąt razy. Co najlepsze jest to że kiedy ja mogę to robić maksymalnie raz na minutę, niektóre boty są "chronione" bo widzę jak robią to w niecałą sekundę oraz znacznie częściej niż ja. Trochę to niesprawiedliwie, ale no cóż.

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 21 października 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Patrycja97x » środa, 10 stycznia 2018, 01:51

Ta gielda to jakas masakra. Wystawilam swoja oferte pozniej chcialam ja anulowac bo spadal kurs niestety sie nie dalo. I przez to jestem stratna...

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » środa, 10 stycznia 2018, 12:27

Pawelawe pisze:
g100 pisze:
Pawelawe pisze:(Już nie wspominając o tym, że powinno być całkowicie na odwrót, to boty powinny mieć większe ograniczenia.)
Czemu?
Jak to czemu?:

* Boty mogą wystawiać oferty 24/7, człowiek nie. (więc żeby wyrównać szansę powinny mieć jakieś ograniczenia.)

* Kolejna kwestią jest to, że z czasem dla normalnych trejderów staje się irytujące wieczne próby przebijania botów, które w rezultacie i tak zawsze są szybsze. Więc po prostu w akcie desperacji pójdą do konkurencji, tam gdzie nie ma takich sytuacji.

* Tak samo ktoś tu błędnie pisał, że to niby boty są głównym żródłem zarobku dla BM, nic bardziej mylnego. Boty głównie korzystają z prowizji maker, czyli (0,00zł) - 100% zysku idzie dla nich, nie płacą żadnych prowizji w przeciwieństwie do tradycyjnych trejderów którzy właśnie zazwyczaj korzystają z obecnych ofert.

Mógł bym jeszcze podać kilka argumentów, ale mi się nie chce.
Zresztą, BM pewnie prowadzi statystyki i doskonale wie o kogo interesy bardziej należy dbać i kto przynosi większe profity.

Reasumując, zbyt wielkie prawa dla botów wpływają destrukcyjnie na market, dlatego optymalnym rozwiązaniem jest dodanie małych ograniczeń dla osób używających boty.
Ale wiesz, że za botami też stoją ludzie a nie kosmici, prawda? Dlaczego ci ludzie mają mieć większe ograniczenia niż klikacze?

I co to za powracające argumenty o równych szansach? Rynki finansowe to nie paraolimpiada. Chcesz mieć równe szanse, to napisz sobie bota - w czym problem?

W jednym masz rację, Bitmarket musi zarabiać dużo więcej na klikaczach, bo to głównie użytkownicy API, których do tej pory wycinano jak leci.

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Ryszardenkota » środa, 10 stycznia 2018, 13:15

Nikt tutaj nie jest za tym, aby boty miały gorzej. Wystarczy, żeby każdy miał tak samo. Na tę chwilę boty mają mniejsze ograniczenia i tyle. Jakkolwiek bitmarket nie będzie się tłumaczył to tak po prostu jest, wystarczy wejść i to sprawdzić.

Dyskutant
Posty: 165
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: bn801 » środa, 10 stycznia 2018, 14:29

Jeśli rzeczywiście tak jest, jak piszesz to dlaczego z tego nie skorzystasz i nie grasz przez API?

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Ryszardenkota » środa, 10 stycznia 2018, 18:29

Nie potrafię, nie wiem o co z tym chodzi. Domyślam się, że to są jakieś programy, a takim rzeczom nie bardzo ufam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 133
Rejestracja: 10 stycznia 2018
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Athread4 » środa, 10 stycznia 2018, 19:55

Przeciez na tej gieldzie nie da sie normalnie grac :D
Wystawilem kilka ofert i zaraz dostalem blocka i jeszcze hamsko moja oferta zostala zawieszona na pastwe losu.
Macie zamiar to zmienic? Jezeli nie to dajcie znac i mnie nie ma.

Gaduła
Posty: 307
Rejestracja: 20 maja 2011
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: doooku » czwartek, 11 stycznia 2018, 10:16

@bitmarket.pl

Moglibyście dodać do endpointu https://github.com/bitmarket-net/api#api_trades informacje o pobranej prowizji ?

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: szymon1051 » czwartek, 11 stycznia 2018, 13:20

Czemu potwierdzenie wpłaty PLN znów nie działa.

Początkujący
Posty: 129
Rejestracja: 2 marca 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: caps89 » sobota, 13 stycznia 2018, 01:22

Możecie mi powiedzieć czy jest sens bawienia się w te kontrakty Swap na bitmarket? Mam 1 LTC chciałbym to wpłacić, czy jestem w stanie zarobić jakiekolwiek pieniądze na tym?

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Stiepa » sobota, 13 stycznia 2018, 12:15

Tu masz wszystkie potrzebne dane żeby to oszacować: https://www.bitmarket.pl/swap.php?currency=LTC.
Sam policz i oceń. Dla jednych 10-20% rocznie to już będą "jakiekolwiek pieniądze", dla innych nie.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 30 sierpnia 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: GrzegorzB » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 11:26

@BitMarket.pl
W momencie piątkowego hard forka Bitcoin Casha miałem swoje monety na koncie na Waszej giełdzie. Czy jest szansa, że w przyszłości otrzymam Bitcoin Candy?

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 12:07

Z racji, że cały czas czynnie korzystam z dwóch największych polskich giełd i jestem w miarę obiektywny to się odniosę do kilku rzeczy:
havocboy pisze: - Przerwy techniczne częstsze niż wahania kursu BTC. Nigdy nie wiadomo czego dotyczą, bo serwis nie udostępnia takich informacji.
Ja widzę różnicę w poprawie wydajności, zapewne przez to też że ucięli ilość API ale przeglądarkowo śmiga fajnie.
- Giełda pobiera kosmiczną prowizję za wypłatę Bitcoina, z czego tylko mały procent tej kwoty płaci do sieci BTC. W związku z tym Twój przelew wisi w sieci BTC, a Ty czekasz dwa dni.
Jak ktoś juz wspomniał giełda traci na prowizjach, ktoś to już podliczał. Ciekawe, że userzy często winią giełdy (bo nie tylko BM) za to, że sieć BTC stoi w miejscu ;)

- Kurs BTC w 90% czasu niższy niż na innych giełdach np. konkurencyjnej bitbay.pl. Nie wierzysz? wejdź teraz i sprawdź :)
I jest to wina giełdy, bo to ona ustala kurs? :D
Zarabiaj na tym, a nie marudzisz ;)
- Kontakt z supportem trudniejszy niż wytypowanie przyszłościowego alta
Potrafili mi odpisywać w środku nocy, a i w święta, niedzielę śmigają chyba cały dzień. Ja nie mam zastrzeżeń.
- Konto bankowe w BOŚ Banku, które od stycznia tego roku nie otwiera już rachunków dla podmiotów prowadzących działalność umożliwiająca obrót kryptowalutami (https://www.bosbank.pl/aktualnosci/info ... -wirtualne). W związku z tym mogą wyniknąć w przyszłości problemy z wpłatami, bo BOŚ Bank jak widać odcina się od krypto.
Żaden bank w Polsce już nie otwiera kont dla podmiotów krypto. Nawet spółdzielcze dostały nieoficjalnie taki nakaz z KNFu więc kolejny raz wina giełdy, że banki w Polsce walczą z krypto?

- włamanie w 2014, w związku którym wyprowadzono z giełdy ponad 85 tysięcy złotych w BTC i LTC
Wypominasz coś co było 4 lata temu i to są nie ukrywajmy śmieszne pieniądze. A od 4 lat nie było żadnego włamu.
- błędy, awarie i jeszcze raz błędy (Wystarczy przejrzeć ten temat, aby dowiedzieć się więcej)
-
Polecam iść na Krakena który nie działał od kilku dni ;) zagraniczne giełdy mają takie same problemy jak nasze krajowe.
Brak bugbounty za znalezione bugi
W jednym z artykułów było pisane, że mają bug bounty i support też opisuje dokładne warunki. Plus
https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=walloffame.html
Sam gdy testowałem dla nich dźwignie (na początku gdy wprowadzili można było się zgłosić do testów, kilka lat temu) otrzymałem od nich jakieś części BTC za każdym razem gdy coś było nie tak.

- Weryfikacja konta potrzebna również gdy chcemy pohandlować samymi bitcoinami (Zazwyczaj weryfikacja jest dopiero gdy chcemy pohandlować fiatami)
To jest dla mnie plus - bo większe wymagania KYC/AML to solidny argument w walce choćby z bankami gdy shit hits the fan


Ilość przerw technicznych jest naprawdę duża, chłopaki mówią, że pracują nad wydajnością? Serio? Który już rok? Powiem tak, bitbay.pl oraz bitmarket.pl wystartowały mniej więcej w tym samym okresie. Porównajcie sobie jak rozwinęły się oba serwisy przez te 3 lata (ilość coinów, programy dla użytkowników, czyli właśnie wspomniany wcześniej bugbounty oraz program lojalnościowy). Bitbay miał niedawno premierę 3 odsłony serwisu, ma drugą siedzibę w Amsterdamie i widać, że idzie to do przodu. A Bitmarket niech dalej pracuje nad wydajnością.
Tu masz rację - BitBay rozwinął się w kwestii coinów o wiele lepiej. Nie wiem po co komu ta siedziba w amsterdami i czy ktoś tam w ogóle był? ;)
BM też ma program lojalnościowy, sam z niego korzystam.
Ja się cieszę, że mamy dwie duże giełdy bo można kręcić arbitraż. A i konkurencja jest zawsze lepsza niż monopol

szymon1051
Początkujący
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: szymon1051 » poniedziałek, 15 stycznia 2018, 20:59

Prosta piłka u was będą działać powiadomienia o wpłacie PLN czy nie?
Na chwile włączyliście ale znów nie działają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: amneziahaze » wtorek, 16 stycznia 2018, 07:31

@Awesomist, a mnie zbanowali, chociaż to moja główna i najbardziej zaufana giełda. Za naruszenie regulaminu. Nie wiem nawet jak ugryźć ten temat. Pozdrawiam. :P

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości