BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Piotrek » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:10

Wiec jak to wygląda w końcu w relacji giełda / klient a rozliczanie się w dokumencie PITu. Tu nielegalne a tam legalne?

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bitmar » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:12

Przykra sprawa. Nie tylko w Polsce takie rzeczy się dzieją, niedawno podobna sytuację miała giełda Coinfloor z UK, tam też banki się od nich odwróciły. Ale oni znaleźli inny bank... w Polsce :) PKO BP, może Bitmarket weźmie też pod uwagę i ten bank, a najlepiej kilka.

Sytuacja oczywiście trafiła na Bitcoin.pl: http://bitcoin.pl/wiadomosci/prawo-i-po ... tmarket-pl
tam też znajdziecie dlaczego to nie jest prawdą:

Cytat z bakier.pl
Dyrektor oddziału banku z Nowego Sącza uważa, że skoro nie ma ani regulacji, ani rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego – obrót kryptowalutami jest niezgodny z prawem.

Trzymam kciuki za szybkie załatwienie sprawy z innym, "normalnym" bankiem.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:17

Skoro BitCurex bez problemu dogadał się z PKO może użyjcie ich kanałów i też się z nimi dogadajcie.
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: MusX » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:19

PYTON pisze:Liczę na szybki powrót do gry. Jestem z wami. :P
w sumie wystarczyłoby odblokować wpłaty BTC i można grać nadal, jak ktoś robi arbitraż to jeszcze by mu to zyski zwielokrotniło.

Rozmowny
Posty: 100
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Piotrek » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:22

To ja może jeszcze z innej beczki... Kiedy będzie aplikacja na smartfony? Naprawdę bardzo by się przydała

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: MusX » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:32

to teraz łapka w górę kto już napisał na kontakt BPH albo kontakt BZ WBK prośbę o wyjaśnienie/potwierdzenie tych praktyk!! :)

tu dobre stanowisko Ministerstwa Finansów w tym temacie: http://www.pb.pl/3485125,94998,minfin-b ... nielegalny

Wygadany
Posty: 602
Rejestracja: 25 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Coinn » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:36

Jeżeli jakaś gazeta lub TV zrobi materiał o tej sprawie, to odstraszy inne banki od takich praktyk i przy okazji zrobi promocję bitcoinowi. Także zgłaszać gdzie tylko można :)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0013 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:36

Jesteśmy po kolejnych rozmowach z opiekunem konta oraz działem prawnym BPH. Sytuacja wygląda następująco:

* W listopadzie do banku BPH wpłynęło pismo z prokuratury dotyczące jednej wpłaty na konto BitMarket.pl, pochodzącej z phishingu.
* Bank po przeanalizowaniu treści pisma oraz naszej działalności zdecydował się na zamknięcie wszystkich naszych rachunków.
* Podstawą do wypowiedzenia umowy rachunku służącego do obsługi BitMarket.pl było "podejrzenie wykorzystania rachunku do działalności niezgodnej z prawem", zapewne na podstawie tego że prokurator poprosił o zablokowanie jednego przelewu.
* Podstawą do wypowiedzenia umów pozostałych rachunków (głównie walutowych) był numer z saldem debetowym, który opisałem w poprzednim poście.
* Pisma od prokuratora nikt nie chce mi pokazać, podobno nie wolno im.
* Na koncie obsługującym BitMarket.pl zablokowano wczoraj 130000 zł, najprawdopodobniej bezprawnie ponieważ niemożliwe jest aby ów przelew o którym mówił prokurator był aż tak wysoki (w zasadzie takie przelewy zdarzały się bardzo rzadko i bym go pamiętał). Ale oczywiście pisma od prokuratora nie chcą mi pokazać aby to zweryfikować.
* Podobno pieniądze które są na innych kontach mogę wypłacić (zaraz to zweryfikuję w oddziale).

Za chwilę wybieram się do Warszawy na spotkanie z prawnikiem, będziemy omawiać dalsze opcje.

Wypłaty BlueCash nie działają, ponieważ nie istnieje konto bankowe z którego można zasilić BlueCash (zmiana rachunku bankowego do zasileń wymaga zmiany umowy). Wypłaty zwykłe PLN są realizowane w tej chwili w normalnych terminach (za chwilę wysyłam paczkę wypłat zleconych w nocy).

W tej chwili opracowujemy plan przywrócenia serwisu do pełnej funkcjonalności. Po powrocie od prawnika napiszę więcej.

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Mucha » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:46

BitMarket.pl pisze:Jesteśmy po kolejnych rozmowach z opiekunem konta oraz działem prawnym BPH. Sytuacja wygląda następująco:

* W listopadzie do banku BPH wpłynęło pismo z prokuratury dotyczące jednej wpłaty na konto BitMarket.pl, pochodzącej z phishingu.
* Bank po przeanalizowaniu treści pisma oraz naszej działalności zdecydował się na zamknięcie wszystkich naszych rachunków.
* Podstawą do wypowiedzenia umowy rachunku służącego do obsługi BitMarket.pl było "podejrzenie wykorzystania rachunku do działalności niezgodnej z prawem", zapewne na podstawie tego że prokurator poprosił o zablokowanie jednego przelewu.
* Podstawą do wypowiedzenia umów pozostałych rachunków (głównie walutowych) był numer z saldem debetowym, który opisałem w poprzednim poście.
* Pisma od prokuratora nikt nie chce mi pokazać, podobno nie wolno im.
* Na koncie obsługującym BitMarket.pl zablokowano wczoraj 130000 zł, najprawdopodobniej bezprawnie ponieważ niemożliwe jest aby ów przelew o którym mówił prokurator był aż tak wysoki (w zasadzie takie przelewy zdarzały się bardzo rzadko i bym go pamiętał). Ale oczywiście pisma od prokuratora nie chcą mi pokazać aby to zweryfikować.
* Podobno pieniądze które są na innych kontach mogę wypłacić (zaraz to zweryfikuję w oddziale).

Za chwilę wybieram się do Warszawy na spotkanie z prawnikiem, będziemy omawiać dalsze opcje.

Wypłaty BlueCash nie działają, ponieważ nie istnieje konto bankowe z którego można zasilić BlueCash (zmiana rachunku bankowego do zasileń wymaga zmiany umowy). Wypłaty zwykłe PLN są realizowane w tej chwili w normalnych terminach (za chwilę wysyłam paczkę wypłat zleconych w nocy).

W tej chwili opracowujemy plan przywrócenia serwisu do pełnej funkcjonalności. Po powrocie od prawnika napiszę więcej.
Super że znajdujesz czas w takiej chwili na napisanie czegoś na forum chylę czoło , potwierdzam że wplata nocna została dodana do realizacji , mam nadzieje że po tej sytuacji wyjdziecie mocniejsi , tak jak i całe środowisko btc, powodzenia w załatwianiu wszystkiego co jest potrzebne by BM znów funkcjonował :)
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bitmar » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:58

Czyli na tej podstawie bank może zablokować środki każdej firmie której ktoś zapłacił pieniędzmi z nielegalnego źródła. Prowadzisz sklep internetowy i klient zapłaci Ci kasą z phishingu (o czym nie masz pojęcia, klientów też nie weryfikujesz) i bye bye konto ;)

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: k.morawicka » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:02

o co chodzi z dodatkową weryfikacją konta? Moje konto zostało zweryfikowane już wcześniej, teraz ze "względów bezpieczeństwa" weryfikacja została przeprowadzona ponownie, dołączyłam wszystkie niezbędne dokumenty- czekałam całą dobę, dostaję informacje mailową że konto jest aktywne i przywrócona możliwość zlecenia wypłat- co jest niezgodne z prawdą! Dopiero po kontakcie z waszym supportem dostałam informację że dodatkowo został wysłany jakiś list z kodem weryfikacyjnym na który musze czekać kilka dni (wcześniej nie było o tym żadnej informacji) ! Pilnie proszę o wyjaśnienie.

Prawie od samego początku handluję na Bitmarkecie, robiąc tam duże obroty. Zablokowaliście mi obecnie bardzo dużą kwotę PLN, czy dodatkowa, strasznie długa weryfikacja spowodowana jest brakiem środków na wypłatę?

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Mucha » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:11

k.morawicka pisze:o co chodzi z dodatkową weryfikacją konta? Moje konto zostało zweryfikowane już wcześniej, teraz ze "względów bezpieczeństwa" weryfikacja została przeprowadzona ponownie, dołączyłam wszystkie niezbędne dokumenty- czekałam całą dobę, dostaję informacje mailową że konto jest aktywne i przywrócona możliwość zlecenia wypłat- co jest niezgodne z prawdą! Dopiero po kontakcie z waszym supportem dostałam informację że dodatkowo został wysłany jakiś list z kodem weryfikacyjnym na który musze czekać kilka dni (wcześniej nie było o tym żadnej informacji) ! Pilnie proszę o wyjaśnienie.

Prawie od samego początku handluję na Bitmarkecie, robiąc tam duże obroty. Zablokowaliście mi obecnie bardzo dużą kwotę PLN, czy dodatkowa, strasznie długa weryfikacja spowodowana jest brakiem środków na wypłatę?

Mają środki wypłacają po co siejesz ferment ?
Może po przekroczeniu jakiś obrotów , czy wpłat wypłat stosują dodatkową weryfikację poprzez list z kodem (to by było logiczne nawet) a sam piszesz że dużo u nich handlujesz.
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 162
Rejestracja: 8 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: PalmerEldritch » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:15

Przypomniał mi się ten post:
BitMarket.pl pisze:Bitcoin ma to do siebie, że z racji swojej anonimowości przyciąga wielu przestępców, pozwalając na pranie pieniędzy i przelewanie środków pozyskanych z nielegalnych źródeł. Stąd bardzo dużo lewych kont zakładanych na giełdach kryptowalut, na przykład:

* Na szwagra: "Kolega zakładał mi konto, i podał swoje imię i nazwisko, czy można je zmienić?"

* Na celebrytę: W ustawieniach konta Adam Małysz, zamieszkały w Warszawie na Wiejskiej 2/4/6.

* Na prezydenta: "Nie mam konta bankowego więc nie mogę zrobić przelewu weryfikacyjnego" (ale wcześniej wpłacił kilkanaście tysięcy przez DotPay z różnych banków).

* Na bezdomnego: "Jestem bezdomny i nie mam adresu pod który można wysłać kod weryfikacyjny" (za kwotę obróconych kryptowalut mógłby kupić mieszkanie w niejednym polskim miasteczku).

* Na gasterbeitera: "Wyjechałem do Niemiec do pracy na trzy tygodnie, czy można mi na ten okres zweryfikować konto?"

* Na podróżnika: "Jestem na wakacjach i nie mogę odebrać kodu" (wakacje odbywa dzięki maszynie teleportacyjnej, w ciągu dwóch godzin logując się na konto z Paryża, Chicago i Kapsztadu, ze szczególnym upodobaniem do serwerów TOR).

* Na babcię: W ustawieniach konta podany adres Domu Pomocy Społecznej (telefon do sekretariatu DPS = informacja iż nikt o takim imieniu i nazwisku w DPS nie przebywa).

* Na grafika: "Skan" dowodu osobistego przerobiony w Photoshopie (przy tej okazji można byłoby chociaż wysilić się na tyle, aby nakleić na czyjś dowód adres nieruchomości która fizycznie w Polsce istnieje).

* Na bandziora: "Jak mi zaraz nie zweryfikujecie konta to was zaj****** wy k****** ch***** p*******".

Jeśli chcecie wiedzieć, czemu giełda wymaga weryfikacji tożsamości, zapytajcie tych wszystkich panów. I zastanówcie się, co stanie się w krótkim czasie z giełdą, która nie weryfikuje swoich klientów, oraz ze środkami tychże klientów (parę takich giełd już było). Wszystkie przykłady są autentyczne (akurat w porównaniu z innymi groźbami bezprawnymi, jakie otrzymujemy, ten był łagodny).
Z tym zamknięciem kont przez BPH raczej nie chodziło o pojedynczy przypadek wałka...

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: k.morawicka » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:18

To jest jakiś żart obroty robię już od dawna zawsze wypłacam na jeden rachunek. dziwne , że właśnie po ich blokadzie robią dodatkową weryfikacje co to jest ?? . Maja mi do wypłaty sporą sumę PLN i nie mogę jej zrealizować

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 217
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: ubus » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:19

Melduje, że pieniążki przychodzą. Wypłata do mnie doszła.

Gaduła
Posty: 440
Rejestracja: 15 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: kotwica666 » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:20

k.morawicka pisze:To jest jakiś żart obroty robię już od dawna zawsze wypłacam na jeden rachunek. dziwne , że właśnie po ich blokadzie robią dodatkową weryfikacje co to jest ?? . Maja mi do wypłaty sporą sumę PLN i nie mogę jej zrealizować
Spokojnie, chłop biega po bankach, ma spory problem na głowie. Niedługo sytuacja się wyjaśni.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 4 lutego 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: k.morawicka » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:29

Jedno piszą drugie robią bez urazy ale martwię się bo to nie mała kwota , Obecnie nic nie mogę zrobić . Zablokowali mi wypłatę bo tak im się podoba co to ma być . Tak się nie traktuje klienta

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: coco~jambo » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:34

Spokojnie. BitMarket poinformował klientów co się dzieje, stara się na bieżąco relacjonować jak idzie sprawa, więc miej trochę wyrozumiałości. Ja z ich aktualnego działania(informowania co się dzieje jak tylko są w stanie) jestem zadowolony. Przynajmniej wiadomo jaka jest sytuacja.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:37

k.morawicka pisze:Jedno piszą drugie robią bez urazy ale martwię się bo to nie mała kwota , Obecnie nic nie mogę zrobić . Zablokowali mi wypłatę bo tak im się podoba co to ma być . Tak się nie traktuje klienta
https://bitmarket.zendesk.com/hc/pl/articles/201487481
Weryfikacje dodatkowa - list z kodem aktywacyjnym

Ta metoda weryfikacji polega na wysłaniu na twój adres listu z kodem aktywacyjnym, który po otrzymaniu musisz wpisać w panelu użytkownika. Pozwala to na sprawdzenie, czy podany przez ciebie adres jest poprawny.

Weryfikacja ta jest przeprowadzana gdy adres podany przez ciebie w ustawieniach konta jest inny niż adres w dokumencie tożsamości.

Może także być wymagana w przypadku niektórych kont w serwisie, na których nasz system wykrył niestandardowe operacje, budzące wątpliwości co do sposobu wykorzystania konta.
Po prostu wpadłaś w systemowe sito ;)

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Bitmar » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:39

k.morawicka pisze:To jest jakiś żart obroty robię już od dawna zawsze wypłacam na jeden rachunek. dziwne , że właśnie po ich blokadzie robią dodatkową weryfikacje co to jest ?? . Maja mi do wypłaty sporą sumę PLN i nie mogę jej zrealizować
Podali przecież, że powodem blokady mógł być jeden z ich klientów, podejrzanych o phishing. Nie dziw się, że zaraz po tym wydarzeniu (a raczej o informacji, że to mogło być powodem blokady) zdecydowali się na dodatkową weryfikacje kodem, szczególnie, że jak twierdzisz masz tam sporo środków. Ja niedawno też przechodziłem tą weryfikację mimo, iż byłem zweryfikowany wcześniej przez konto bankowe i list z kodem dostałem bardzo szybko bo już następnego dnia więc nie panikuj. Weryfikacja kodem to nie jest to co powstało teraz, pisali już o tym wcześniej, że może się to zdarzyć.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości