BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » piątek, 26 lipca 2019, 00:40

anagamidev pisze: piątek, 26 lipca 2019, 00:32Notabene, w tym Olsztynie to tam jakaś gruba mafijna działalność kwitnie można wnioskować I dziwne, że oni wszyscy prowadzą jakieś restauracyjki, może to być dobra przykrywka do innych interesów, a prowadząc taką restaurację wychodzi się na miłych panów i zbiera dobre recenzje od klientów budując sobie w rejonie dobrą reputację Grubo się dzieje tam
A to nie wiesz, że prawdziwa mafia to nie cwaniaki z bramy, ale biznesowo-polityczno-służbowe kombinacje? :D

Co do broni w jednym z artykułów lub więcej niż jednym napisano, że ze swej broni. To znaczy, że miał broń legalnie. Inaczej nawet jakby "fizycznie" była jego, formalnie byłaby niewiadomego pochodzenia.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: zomos2 » piątek, 26 lipca 2019, 07:12

@prostyler z noszeniem i przemieszczaniem się z bronią nie jest jak mówisz. To są dwa różne prawnie tematy i zależne od posiadanego pozwolenia. Wg mnie troll nie ma tu nic do rzeczy. Temat jest prosty. Myśleli że zawinal się jak curex. Temat miała ogarniać lokalna prokuratura. Ludzie zaczęli pisać i robić szum nie jak w przypadku curexa. To teraz są efekty. Przenieśli śledztwo a gościa nie ma juz na drugi dzień. Wg mnie to prokuratura w Olsztynie mogła dopuścić się niedopelnienia obowiązków gdyż prawdopodobnie nie zabezpieczyli kluczowego świadka i dowodów.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Magpul » piątek, 26 lipca 2019, 07:34

prostyler pisze: piątek, 26 lipca 2019, 05:58 A pozwolenie na noszenie broni mial? Bo nie zastrzelil sie w domu.


A to w Polsce potrzeba oddzielnego pozwolenia na noszenie broni?

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: vwrafi » piątek, 26 lipca 2019, 08:32

g100 pisze: czwartek, 25 lipca 2019, 21:32Wieść dostatnie życie za kilka milionów? W złotówkach? Za granicą?


5 000 000zł / 120 miesięcy wychodzi 41 666zł miesięcznie przez 10 lat. W zaokrągleniu to 10 000$ co miesiąc. Jeśli zamiast 10 000$ co miesiąc przez 10 lat w jakimś pięknym kraju wybierasz śmierć, to ja czegoś tu nie rozumiem. Jestem w stanie ogarnąć samobójstwo jakiegoś biednego chłopaka, bez perspektyw którego rzuciła dziewczyna będąca dla niego całym życie. OK, to jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazić. Ale samobójstwo gościa, który podobno wykręcił taki wałek jak tutaj, nie chce mi się wierzyć. Musiałaby to być osoba bardzo słaba psychicznie. No ale takie osoby nie robią majątków jak ci panowie ( dla mnie to co mieli to już był majątek - wątpię, żebym w swoim życiu zarobił chociaż milion ).

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 12 stycznia 2012
Reputacja: 15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Qba-da-Intrepid » piątek, 26 lipca 2019, 08:41

@prostyler gadasz bzdury, na pozwolenie do celów sportowych można jak najbardziej nosić. Zgaduje, że mial takie, bo takie łatwiej uzyskać niż do ochrony osobistej.

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: zomos2 » piątek, 26 lipca 2019, 08:56

@Magpul Nie. https://trybun.org.pl/2015/08/26/noszen ... -amunicji/

Dodano po 4 minutach 35 sekundach:
@Qba-da-Intrepid To wcale nie jest oczywiste skoro był zamieszany w jakieś porwania itp to mógł mieć do ochrony osobistej.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: devega » piątek, 26 lipca 2019, 09:13


Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: zomos2 » piątek, 26 lipca 2019, 10:05

@prostyler Chłopie ale brednie opowiadasz... przeczytaj artykuł Trybuna który wkleiłem...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 26 lipca 2019, 10:10

Email był długi. Wynikało z niego, że znalazł się w środowisku szemranych biznesmenów. Podał nazwiska. Nie będę ujawniał jego treści z uwagi na dobro śledztwa, przekazałem emaile prokuraturze. Napisał też, że przekaże pewne materiały. Nie zdążył

Ciekawe czy jednak zdążył. I komu zdążył przekazać.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 26 lipca 2019, 10:21

Spoiler:
Muszę podpytać kumpla jak to jest dokładnie z bronią. On jest pasjonatem, ma w domu arsenał kilkunastu sztuk (także długiej) i nieraz widziałem go z glockiem w kaburze.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: _chybaty » piątek, 26 lipca 2019, 10:34

Mój tata ma broń sportową. Musi mieć sejf na nią I tyle. Każdy może sobie takie uprawnienia wyrobić więc dajcie spokój z tym tematem.

I nie nie musisz nigdzie zgłaszać że z nią jedziesz. Znaleźli go w lesie w jego mieście. Jak jedzie na strzelnicę potrenowac to myślicie że za każdym razem ma to zgłaszać? Dajcie spokój.

Początkujący
Posty: 601
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 103
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: _chybaty » piątek, 26 lipca 2019, 10:43

Ale on nie biedny a w jego towarzystwie na pewno strzelnica I polowania to był popularny temat. U mnie w mieście sporo znajomych co pracują w zwykłym korpo porobiło sobie uprawnienia sportowe.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bit-els » piątek, 26 lipca 2019, 10:47

Skończcie gadać o broni, rozmywacie wątek. Będzie kasowanie niemerytorycznych wpisów

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: vwrafi » piątek, 26 lipca 2019, 10:49

Co to ma za znaczenie czy miał tę broń przy sobie legalnie czy nielegalnie? Czytam sobie teraz te artykuły z jego wywiadem, patrzę na tę fotkę, analizuję w jaki sposób się wysławiał i ciężko mi uwierzyć, że targnąłby się na swoje życie. Według jego słów sam próbował pomóc Marcinowi. Totalnie nie wygląda mi na osobę słabą psychicznie. Jaki sens miałoby popełnienie przez niego samobójstwa bez próby dowiedzenia swojej niewinności? Jak sam podkreślał przez ten wałek może stracić reputację. Zabijając się nie odzyska jej. On miał żonę, dzieci? Jeśli tak, to choćby dla nich chciał żyć a nie zostawiać ich teraz na lodzie. Nie wierzę w to, że popełnił samobójstwo.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bemx2k » piątek, 26 lipca 2019, 11:11

Coś czuję w kościach że On popełnił samobójstwo taka samo jak A.Lepper .
Duża kasa zawsze ściaga byłych szpeców z WSI ewentualnie Ruskie tam w Olsztynie mają delegaturę ;)
Gość miał tyle kasy że mógłby spokojnie przeżyć wspaniałe miesiace w spokoju na Maledivach a On se odpala w głowę ?
BTC>ETH

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4287
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: kozaki_wiesi » piątek, 26 lipca 2019, 11:20

Bemx2k pisze: piątek, 26 lipca 2019, 11:11Gość miał tyle kasy że mógłby spokojnie przeżyć wspaniałe miesiace w spokoju na Maledivach

Jak ci zagrożą życiem dziecka to ochoczo sobie strzelisz w łeb. Nigdy nie wiadomo jakie są motywy, poza tym powyżej pewnego poziomu kasa nie ma znaczenia dla odczuwanego samopoczucia.
"Wszystko mija, nawet najdłuższa żmija"
S.J. Lec

Początkujący
Posty: 134
Rejestracja: 16 lutego 2017
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: vwrafi » piątek, 26 lipca 2019, 11:28

Bemx2k pisze: piątek, 26 lipca 2019, 11:11Gość miał tyle kasy że mógłby spokojnie przeżyć wspaniałe miesiace w spokoju na Maledivach a On se odpala w głowę ?


Dokładnie tak samo myślę. Tylko mógłby spędzić nie miesiące, a lata na jakiejś tańszej wyspie. Zresztą ktoś tutaj wcześniej napisał, że sytuacja jest tak pogmatwana z tymi spółkami, że długo by się to nie wyjaśniło. Nie wiadomo, w jaki sposób Tobiasz zarobił swoje pierwsze pieniądze. Jeśli zrobił to sam od zera, to niemożliwe, żeby dał się wkręcić w coś takiego ( jeśli komuś z trudem przychodzą pieniądze, to później bardzo uważa, żeby ich nie stracić ). Jeśli natomiast swoje pierwsze grubsze pieniądze otrzymał od ojca, to jestem w stanie w 100% uwierzyć w jego wersję, że nie wiedział w co się wpakował i że nie przywiązywał zbyt większej wagi do tego co podpisuje oraz do szczegółów biznesu. Po prostu ufał ludziom, których znał.

Co do zabicia dziecka, to zapewne już wcześniej przeglądał to forum, gdzie było pisane, że ktoś w końcu dorwie tych "oszustów" i wymierzy sprawiedliwość samemu. Pewnie od tego czasu w jakiś sposób zabezpieczył swoją rodzinę jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ja bym tak zrobił. Generalnie czy strzelił sobie sam pod czyimś przymusem, czy też ktoś strzelił za niego z jego broni, to nie zmienia faktu, że nie wierzę iż zrobił to z własnej woli. Kwestia techniczna chyba nie jest tutaj ważna.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » piątek, 26 lipca 2019, 11:46

vwrafi pisze: piątek, 26 lipca 2019, 08:325 000 000zł / 120 miesięcy wychodzi 41 666zł miesięcznie przez 10 lat. W zaokrągleniu to 10 000$ co miesiąc. Jeśli zamiast 10 000$ co miesiąc przez 10 lat w jakimś pięknym kraju wybierasz śmierć, to ja czegoś tu nie rozumiem. Jestem w stanie ogarnąć samobójstwo jakiegoś biednego chłopaka, bez perspektyw którego rzuciła dziewczyna będąca dla niego całym życie. OK, to jeszcze jestem w stanie sobie wyobrazić. Ale samobójstwo gościa, który podobno wykręcił taki wałek jak tutaj, nie chce mi się wierzyć. Musiałaby to być osoba bardzo słaba psychicznie. No ale takie osoby nie robią majątków jak ci panowie ( dla mnie to co mieli to już był majątek - wątpię, żebym w swoim życiu zarobił chociaż milion ).


1. Nie dla wszystkich są to duże pieniądze. Ale to nawet nieistotne - bardziej istotne jest to, o czym już pisałem. Jeśli jest się dorosłym człowiekiem z rodziną, życiem towarzyskim, biznesami, stowarzyszeniem i wszystkim innym - taki wyjazd na drugi koniec świata jest bardzo mało prawdopodobny i trudny w praktycznej realizacji.

Zresztą dlatego było dość oczywiste, że ludzie powiązani z BM są w Polsce, wbrew tutejszym fantazjom niektórych o zmienianiu tożsamości itd.

2. Nie jest jasne czy w ogóle maczał on palce w tym wałku. Może tak, może nie. Może jego rola była drugorzędna. Nie widzę za bardzo na czym miałaby polegać też zajebistość tego wałku. Na razie jest sporo smrodu i zaczynają ginąć ci, których podejrzewano o wzbogacenie się na nim...

3. Zakładając, że to realne samobójstwo to ja założyłbym raczej, że na taki krok decydują się raczej ludzie mocni psychicznie. Zabić się trzeba mieć odwagę, pogodzić się z końcem wszystkiego, podjąć nieodwracalną decyzję itd.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: RuckenFetard » piątek, 26 lipca 2019, 11:53

Nie wiem czy ktoś już wklejał tutaj wypowiedź Pana Niemiro z 2016 w roli Prezesa Stowarzyszenia na rzecz bezpieczeństwa

https://ro.com.pl/tobiasz-niemiro-w-ols ... i/01272953

Można posłuchać audio, jak na razie to ja biorę pod uwagę iż mógł być bardziej ofiarą niż sprawcą jeśli chodzi o Bitmarket a jego rola to głownie inwestor.
tu83 pisze: piątek, 26 lipca 2019, 11:56Jest też możliwość, że ta śmierć nie ma bezpośredniego związku z Bitmarketem, a z innymi sprawami. BM mógł też być jedynie zapalnikiem.


Mam podobne odczucia, uważam że to część jakiejś większej historii :( , jakoś mi ten Pan nie pasuje na gangstera, głównie z uwagi iż on i jego rodzina była majętna i udało im się dojść do tego w legalny sposób, przynajmniej tak to wygląda z wierzchu.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 lipca 2019, 12:00 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: tu83 » piątek, 26 lipca 2019, 11:56

RuckenFetard pisze: piątek, 26 lipca 2019, 11:53Można posłuchać audio, jak na razie to ja biorę pod uwagę iż mógł być bardziej ofiarą niż sprawcą jeśli chodzi o Bitmarket a jego rola to głownie inwestor.
Jest też możliwość, że ta śmierć nie ma bezpośredniego związku z Bitmarketem, a z innymi sprawami. BM mógł też być jedynie zapalnikiem.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: milar i 14 gości