BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: the_great_pretender » czwartek, 11 lipca 2019, 16:49

KryptoBanita pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:41Przykłady z historii pokazują, że Polacy największe prawa mają w... Japonii
łojesuuu człowieku... Może chcesz coś dobrego przekazać, ale mieszasz
@KryptoBanita
Ktoś już dostał jakiś zwrot z MtGox? ;-)

Weteran
Posty: 1179
Rejestracja: 7 lutego 2018
Reputacja: 507
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: kajetan » czwartek, 11 lipca 2019, 16:50

the_great_pretender pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:2729. Prawem właściwym do rozwiązywania sporów powstałych w związku z korzystaniem z serwisu jest prawo Republiki Seszeli.

Czy ktoś zechce skomentować?
No cóż, poszkodowani powinni zgłosić bitmarket do seszelskiego regulatora finansowego, prokuratora i do sądu. Raczej trudno będzie, ale to nie pierwszy taki przypadek: http://www.seychellesnewsagency.com/art ... am+victims

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: the_great_pretender » czwartek, 11 lipca 2019, 16:55

kajetan pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:50No cóż, poszkodowani powinni zgłosić bitmarket do seszelskiego regulatora finansowego, prokuratora i do sądu. Raczej trudno będzie, ale to nie pierwszy taki przypadek: http://www.seychellesnewsagency.com/art ... am+victims


Brawo @kajetan

Pierwszy głos rozsądku. Niezależnie, czy to coś może dać, czy nie, czy to wykonalne czy nie, to jest działanie, które może przynieść jakiś efekt.

Szopka medialna wykonana na forum do tej pory nikogo do niczego nie przybliżyła.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 11 lipca 2019, 17:09

the_great_pretender pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:55Szopka medialna wykonana na forum do tej pory nikogo do niczego nie przybliżyła.


Jaka szopka? Normalne, że temat powoduje emocje i sporo zamieszania. Nawet u tych, którzy nie stracili.

Nie rozumiem do końca Twojej postawy. Chcesz pokazać ludziom, że są idiotami i się gubią w sprawie? Jasne, że się gubią, to normalne.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Macieja » czwartek, 11 lipca 2019, 17:10

g100 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 14:44 g100 pisze: ↑ czwartek, 11 lipca 2019, 14:23
Ciekawe, co ma na ten temat do powiedzenia p. Sperczyński, który się ewakuował w 2017r.

@Macieja , mógłbyś grzecznie podpytać?
https://bithub.pl/informacja-prasowa/in ... bithub-pl/

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 10 czerwca 2019
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: prolek » czwartek, 11 lipca 2019, 17:10

the_great_pretender pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:55Szopka medialna wykonana na forum do tej pory nikogo do niczego nie przybliżyła.


jak to nie, a te majle z danymi i stanie środków? A te kancelarie co na start kesz trzeba wpłacać?:)

Biznes musi się kręcić.

Dzieki naszym wspanialym "instytucja pożytku publicznego" i państwu prawa zaraz powstanie kolejna giełda w X bo przecież w kraju nie może i dalej się będzie krecić zabawa.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 13 lutego 2018
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Zavory » czwartek, 11 lipca 2019, 17:13

baggins pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 12:53 @Zavory to może na przykładzie
na BM jest w totalu 500BTC z czego użytkownicy 400BTC mają na swapach, z pozostałych 100BTC w grze powiedzmy 30BTC jest w rękach grubej ryby która wystawia zalewarowanego shorta (sprzedaż) na 300BTC i znajduje się kupiec na tą ofertę, więc ów człowiek nabywa 300BTC i chce je wypłacić.... żeby zrealizować taką wypłatę BM musiałby wypłacić z BTC trzymanych na swapach... podsumowując BM zostaje z 200BTC i sporą ilością gotówki, a pamiętamy, że wirtualnie na samych swapach ludzie nadal mają 400BTC, jak by chcieli je wypłacić to BM nie ma z czego... coś nie tak rozumuję?
Aby giełda mogła udostępniać swoim użytkownikom funkcję lewara, musze być spełnione przynajmniej dwa warunki:
(1) musi mieć wystarczająco dużo środków na ich realizację (własnych, SWAP itd),
(2) musi mieć wystarczająco głęboki rynek (ilość zleceń), żeby je obsłużyć.

Z logiki wynika, że każda giełda ma skończone zasoby, więc i skończone możliwości udostępniania lewara (np. nie istnieje giełda udostępniająca dźwignię "milion razy").

Przy braku:
(1) środków/SWAPów, uczciwa giełda powinna teoretycznie zaczekać na zamknięcie poprzednich dźwigni zanim otworzy następne,
(2) płynności rynku, lewary będą się zamykały po bardzo, bardzo niekorzystnych cenach. W skrajnym przypadku nie zamkną się do końca i... :) nie wiem co wtedy, pewnie czekają aż pojawią się nowe transakcje.

Na Bitmarkecie, w latach 2015-2016 dość częstym zjawiskiem była szpilka cenowa lecąca prawie do samego zera.
Na rynku LTC/BTC, jeszcze przed bańką 2017, można było kupić dziesiątki LTC za 1/10 a nawet 1/100 ceny, wystarczyło tylko wystawić zlecenie i być cierpliwym.

W opisanym przez Ciebie przypadku, short na 300BTC prawdoopdobnie nawet się nie otworzy, bo nie będzie na rynku wystarczająco dużo ofert zakupu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Rumcajs » czwartek, 11 lipca 2019, 17:17

@prolek

nagle sie okazało że w kraju może,niedawno powstała jedna pod specjalnym nadzorem KNF o ile będzie "mała" ale nie wiem dokładnie co to znaczy "mała" bo już nie pamietam.
A co jak z małej urośnie na dużą to ich KNF wpisze nagle też na czarną listę jak wszystkie polskie wcześniej ?

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: the_great_pretender » czwartek, 11 lipca 2019, 17:21

Wymazywanie pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 17:09Jaka szopka? Normalne, że temat powoduje emocje i sporo zamieszania. Nie rozumiem Twojej postawy.
@Wymazywanie
Napisałem wcześniej, powtórzę żebyś nie szukał, że na razie pod przewodnictwem FlyingAtom zrobiono kupę dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty. To jest moje osobiste zdanie, za co już zostałem pokarany minusami.

W tej aferze nie ma żadnej polskiej spółki, są tylko podmioty zagraniczne, działające razem czy w holdingu, z Seszeli, UK i Estonii. W planach jest składanie zawiadomień do polskiej prokuratury, kontakt z kancelariami, które podejmą się współpracy. Do tej pory jeden z kolegów grzebał w googlach i kopiował na forum to, co każdy może wygrzebać.

Nie dysponuje cudzym czasem, każdy robi to co uważa za słuszne.

Krytykuje kierunek podjętych działań, ponieważ FlyingAtom nie jest amatorem, prowadzi największy w Polsce kantor krypto ale z nieznanych mi powodów skupił się na wątku polskim, który jest ślepy imho.

Fundusz, który ma udziały w bitmarket złożył w polskiej prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, ponieważ jako spółka notowana ma taki obowiązek.

Bitmarket jest serwisem, który w regulaminie wskazuje Seszele jako miejsce do rozwiązywania ewentualnych sporów.

Szopką nazywam to, bo poza wydźwiękiem medialnym i tworzeniem nadziei ludziom, którzy umoczyli, niczego w tym sensownego nie ma.

Takie jest moja opinia.

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
Wymazywanie pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 17:09Nie rozumiem do końca Twojej postawy. Chcesz pokazać ludziom, że są idiotami i się gubią w sprawie? Jasne, że się gubią, to normalne.
Chce pokazać ludziom, że tej sprawy nie rozwiążą w sposób zaproponowany przez FlyingAtom.

Zanjdzcie jakiegoś prawnika od prawa handlowego w EU i rajach podatkowych. Niech wyda wstępną opinię. To kosztuje max 1000 zł.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » czwartek, 11 lipca 2019, 17:22

Macieja pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 17:10
g100 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 14:44 g100 pisze: ↑ czwartek, 11 lipca 2019, 14:23
Ciekawe, co ma na ten temat do powiedzenia p. Sperczyński, który się ewakuował w 2017r.

@Macieja , mógłbyś grzecznie podpytać?
https://bithub.pl/informacja-prasowa/in ... bithub-pl/
No to już widzieliśmy: "Ludzie mają prawo wymieniać mnie do początku grudnia 2017".

Dlatego korzystam z tego prawa i pytam czy p. Sperczyński wiedzial, że w 2017 byli 2300 BTC do tyłu tak jak twierdzi Aszkiełowicz?

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: XRPOskar » czwartek, 11 lipca 2019, 17:25

g100 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:28No już. I co teraz?
To że nie wiadomo tak naprawdę kiedy powstała dziura nawet zakładając że zaczęło się od tych 600 BTC to i tak nie wiemy gdzie i kiedy zniknęło kolejne 1700 BTC "...Ich przybliżone saldo wynosiło już w 2017 roku ok. 2300 BTC..." a ile zniknęło do 08.07.2019 ?????. W dodatku nie wiemy czy wszyscy "director" mogą być pociągnięci do odpowiedzialności, a inaczej wygląda sprawa w stosunku do "significant control"
Fakt faktem w przypadku każdej takiej sprawy smród zostaje i ciągnie się za tymi którzy tam i nie tylko tam pracowali i współpracowali - chociaż w tym przypadku trzęsienia ziemi nie ma IQ PARTNERS

Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 28 maja 2019
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Macieja » czwartek, 11 lipca 2019, 17:28

Oświadczenie Igoria Trade na prośbę o udzielenie odpowiedzi na nasze pytania w sprawie Bitmarket:


Szanowny Panie,

Z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa/śledztw i interes osób pokrzywdzonych nie udzielamy żadnych dodatkowych informacji w tym zakresie. 

Z poważaniem,

Igoria Trade S.A. Team


Pytania, które zadaliśmy:

1. Czy w ostatnim czasie zauważyli Państwo nieprawidłowości przy współpracy z bitmarket?
2. Jak duża kwota została zablokowana do wglądu do prokuratury ? - oczywiście w przybliżeniu
3. Czy mają Państwo kontakt z osobą kontaktowa z ramienia Bitmarket ?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bagder » czwartek, 11 lipca 2019, 17:38

the_great_pretender pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 17:21Bitmarket jest serwisem, który w regulaminie wskazuje Seszele jako miejsce do rozwiązywania ewentualnych sporów.
Ale racz zauważyć, że klienci giełdy to też konsumenci, a konsumenci zgodnie z prawem polskim i unijnym mają prawo dochodzić swoich roszczeń przed sądem w miejscu zamieszkania.


Podmioty gospodarcze mogą mieć trudniej, ale nadal prawo dopuszcza dochodzenie praw przed sądem krajowym np. art. 34 kpc

Generalnie - moja opinia jest taka - że albo jesteś zwykłym trollem albo celowo wprowadzasz w błąd czytelników...
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 91
Rejestracja: 3 czerwca 2013
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: kotek34 » czwartek, 11 lipca 2019, 17:41

Odnosnie mojej sytuacji chcialbym poinformowac, ze w dniu dzisiejszym otrzymalem zwrot pieniedzy na rachunek. Dla mnie zamyka to temat, poniewaz na gieldzie nie posiadalem zadnych innych srodkow.

Dla przypomnienia, moja sytuacja:
- w dniu 09.07.2019 o godzinie 7.20 zlecilem przelew na BM (gielda juz wtedy nie dzialala od co najmniej kilku godzin o czym jeszcze nie wiedzialem)
- po okolo 10-15 minutach zorientowalem sie, ze gielda lezy i od razu skontaktowalem sie z bankiem celem zablokowania dyspozycji, ale niestety bezskutecznie (bank odmowil anulowania powolujac sie na swoj wewn. regulamin)
- zlozylem reklamacje w banku oraz napisalem mail na adres support@bitmarket.pl z prosba o zwrot srodkow
- dzisiaj tj. 11.07.2019r pieniadze wrocily na konto

Jezeli ktos podobnie jak ja, wplacil pieniadze juz po ogloszonym koomunikacie o zakonczeniu dzialalnosci gieldy to wyglada na to, ze jest realna szansa odzyskac te srodki.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 17:44 przez kotek34, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3091
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1088
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 11 lipca 2019, 17:42

6BTC... Ciekawe gdzie Aszkiełowicz ZŁODZIEJ przelał wszystkie BTC, które były dostępne w dniu zamknięcia giełdy

Rozmowny
Posty: 81
Rejestracja: 9 lipca 2019
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: XRPOskar » czwartek, 11 lipca 2019, 17:50

the_great_pretender pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 17:21Napisałem wcześniej, powtórzę żebyś nie szukał, że na razie pod przewodnictwem FlyingAtom zrobiono kupę dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty. To jest moje osobiste zdanie, za co już zostałem pokarany minusami.

Szopką nazywam to, bo poza wydźwiękiem medialnym i tworzeniem nadziei ludziom, którzy umoczyli, niczego w tym sensownego nie ma.

Takie jest moja opinia.

Szanuję twoją opinię ale się z nią nie zgadzam
To jest nie potrzebnie zrobiona robota????
viewtopic.php?f=6&t=32504

Dodano po 5 minutach 8 sekundach:
kotek34 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 17:41Jezeli ktos podobnie jak ja, wplacil pieniadze juz po ogloszonym koomunikacie o zakonczeniu dzialalnosci gieldy to wyglada na to, ze jest realna szansa odzyskac te srodki.

Prawdopodobnie Igoria Trade S.A. już po zablokowaniu kont nie przyjęła środków i poszedł zwrot na twoje konto

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: the_great_pretender » czwartek, 11 lipca 2019, 18:05

Bagder pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 17:38Ale racz zauważyć, że klienci giełdy to też konsumenci, a konsumenci zgodnie z prawem polskim i unijnym mają prawo dochodzić swoich roszczeń przed sądem w miejscu zamieszkania.


Podmioty gospodarcze mogą mieć trudniej, ale nadal prawo dopuszcza dochodzenie praw przed sądem krajowym np. art. 34 kpc

Generalnie - moja opinia jest taka - że albo jesteś zwykłym trollem albo celowo wprowadzasz w błąd czytelników...


Powtórzę pytanie,
Co robisz z wyrokiem polskiego sądu? Polski komornik zajmuje nieruchomości na Seszelach? Czy w USA? Czy np w UK?

Ludzie, czy te fantazje są potrzebne?

Dodano po 7 minutach 42 sekundach:
XRPOskar pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 17:50Szanuję twoją opinię ale się z nią nie zgadzam
To jest nie potrzebnie zrobiona robota????
viewtopic.php?f=6&t=32504


@XRPOskar

Powiem ci, co powinno być zrobione w pierwszej kolejności.
Najpierw ustalamy podmiot odpowiedzialny za prowadzenie giełdy - spółka z Seszeli, UK czy Estonii, holding? - nie zrobicie tego bez opinii prawnej.
Następnie ustalacie standard dokumentów, które będą kompletowane, gdzie jest biuro podawcze oraz termin składania.
Ktoś Was reprezentuje i składa zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - w jakiej jurysdykcji? Nie wiem.

Całą reszta, typu wklejki z googla, adresy z blockchain, instrukje jak rozmawiać z prokuratorem albo policją, to można wygooglowac. To są z pewnością pomocne informację, ale nieistotne na tym etapie. Tzn pomagają opanować płacz i emocje tych, co wtopili i dają im nadzieję odzyskania środków.

To, że ktoś się napracował, nie ma większego znaczenia - liczą się tylko efekty.

Dodano po 2 minutach 23 sekundach:
mudol pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 17:426BTC... Ciekawe gdzie Aszkiełowicz ZŁODZIEJ przelał wszystkie BTC, które były dostępne w dniu zamknięcia giełdy


;-)
W tym dniu nie był wśród osób umocowanych do podejmowania takich decyzji.

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: zomos2 » czwartek, 11 lipca 2019, 18:05

@the_great_pretender Gościu czy ty na serio bronisz oszustów ? Na serio ? Jesteś z nazwiska Niemiro czy Kicerman? Uważasz że ktoś tu liczy że coś odzyska ? Czy może jednak wiesz że ktoś jednak powinien pójść pierdzieć ? A może sam jesteś wyjebkowicz np. z olx i jesteś za wyjebywaniem ludzi ? Chyba tak jest...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bagder » czwartek, 11 lipca 2019, 18:12

the_great_pretender pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 18:02Powtórzę pytanie,
Co robisz z wyrokiem polskiego sądu? Polski komornik zajmuje nieruchomości na Seszelach? Czy w USA? Czy np w UK?
Polski komornik działa tam gdzie jego jurysdykcja, a wyroki polskie można zaopatrzyć tzw. Europejski Tytułu Egzekucyjny lub Europejski Nakaz Zapłaty. Zapewne znajdą się kancelarie, które odpowiednią procedurę przeprowadzą w razie potrzeby na Seszelach.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-wy ... 32996.html

Ale zdaje się, że w efekcie postępowania karnego - będzie istniała krótsza polska droga - dochodzenie odszkodowań od osób, które zawiniły. Czyżbyś był jedną z tych osób?
W takim razie, dziękuję w imieniu poszkodowanych za informacje - że Bitmarket posiada nieruchomości na Seszelach.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 18:14 przez Bagder, łącznie zmieniany 1 raz.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 163
Rejestracja: 26 listopada 2018
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: the_great_pretender » czwartek, 11 lipca 2019, 18:19

zomos2 pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 18:05@the_great_pretender Gościu czy ty na serio bronisz oszustów ? Na serio ? Jesteś z nazwiska Niemiro czy Kicerman?
@zomos2
Nie bronie nikogo.

Nie mam stosunku emocjonalnego do tej sprawy. Wiele osób ma. Ale tak jak ja do tego podejdzie prawnik, prokurator, policjant i każda osoba trzecia. Albo dysponujecie dowodami albo są to opowieści dziwnej treści. A dziś czytam o adresach BTC, jakieś wystąpienia anonimowe byłego dyrektora giełdy.

np. nikt jeszcze nie zasięgnął porady prawnej i nie poinformował zainteresowanych, kto będzie wskazany w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa i gdzie zostanie one złożone? W Polsce? W UK? W Estonii? Na Seszelach? Kto zostanie z imienia i nazwiska wskazany? Obecni dyrektorowie? Przeszli?

Dodano po 6 minutach 1 sekundzie:
Bagder pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 18:12Polski komornik działa tam gdzie jego jurysdykcja, a wyroki polskie można zaopatrzyć tzw. Europejski Tytułu Egzekucyjny lub Europejski Nakaz Zapłaty. Zapewne znajdą się kancelarie, które odpowiednią procedurę przeprowadzą w razie potrzeby na Seszelach.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Jak-wy ... 32996.html

Ale zdaje się, że w efekcie postępowania karnego - będzie istniała krótsza polska droga - dochodzenie odszkodowań od osób, które zawiniły. Czyżbyś był jedną z tych osób?


@Bagder ja cie mam za osobę poważną i praktyka.... a ty tu piszesz, że za odpowiednią opłatą znajdą się kancelarie, które przeprowadzą procedurę na Seszelach? Albo w EU?

No sorry ale odpłynąłeś.

Nie jestem osobą, która zawiniła. I nie mam wiedzy, czy osoby fizyczne, bądź prawne, które znam albo nie znam z nazwiska i imienia, mają na Seszelach nieruchomości.

A tak na serio, na miejscu prokuratora (jeżeli to będzie polska prokuratura), po przeczytaniu tego wątku wezwałbym na przesłuchanie w charakterze świadków osoby tu piszące i mam na myśli również siebie. Mogłoby to być zabawne, spotkalibyśmy się pewnie jednego dnia w tej samej prokuraturze gdzie w Polsce.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 18:23 przez the_great_pretender, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości