BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: altcoin » piątek, 13 stycznia 2017, 08:24

Czy jest możliwość otrzymania "papierowej" wersji historii transakcji (tylko zakup i sprzedaż) - z podpisem osób upoważnionych i jaki byłby jej koszt?
O ile dobrze rozumiem w Polsce Bitmarket działa jako agencja, czy jest możliwe więc otrzymanie kopii pełnomocnictwa wydanego dla polskich agentów?

Wygadany
Posty: 526
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: g100 » piątek, 13 stycznia 2017, 19:59

flamaster pisze: Pytania do @bitmarket.pl - może tutaj otrzymam odpowiedź szybciej niż w mniej uczęszczanym wątku. Część z nich moze być niewygodna ale zapewne większości waszych klientów i Wam zależy na transparentności w kontekście wydarzeń związanych z bitcurexem.

1) Kto stoi (jakie osoby/podmioty) za firmą Bitmarket Limited z Seszeli. Chodzi mi o to, od kogo będzie można domagać się swoich praw, jeżeli coś pójdzie nie tak. Nie żebym Wam źle życzył. Nie o to chodzi. Chodzi o sytuacje nieprzewidziane, niezależne od Was, w których klienci zostają na lodzie ze względu na n.p. włam, utratę bazy lub inne czynniki... Nie ma ani jednej osoby ujawnionej z imienia i nazwiska która PRAWNIE odpowiadałaby za działania giełdy. Bynajmniej takiej nie znalazłem.
2) W kontakcie czytamy że: Poniżej dane naszych agentów do kontaktów w Polsce/UE. Agenci są członkami międzynarodowego holdingu BitMarket/capitalDIGI i tworzą spójny system dodatkowego zabezpieczenia kapitałowego naszych giełd wobec Naszych Klientów.
Czy możecie bliżej naświetlić sprawę owego holdingu i na czym polegają owe zabezpieczenia?
3) Z regulaminu wynika, że handel odbywa się za pośrednictwem spółki z Seszeli. Rozumiem, że działacie wg prawa Seszeli, tak? Czy możecie podać dokładny adres korespondencyjny dla doręczeń poleconych, pism sądowych itd.?
4) Czy środki które przelewamy w depozycie (pytam zarówno o BTC jak i PLN) otrzymuje firma Bitmarket Limited z Seszeli pośrednio czy bezpośrednio. A może otrzymuje je inny podmiot? Jeżeli tak to jaki?
6) Z konta jakiego podmiotu realizujecie wypłaty w PLN.
7) Na jaki dokładnie podmiot są zarejestrowane konta bankowe na które przelewamy PLN?
8) Jaki podmiot jest administratorem danych osobowych użytkowników? Przesyłamy Wam skany dowodów...
9) Czy Wasza baza użytkowników jest zbiorem zarejestrowanym w GIODO, jeżeli tak to jaki podmiot go rejestrował?
10) W jakim kraju znajdują się serwery bitmarket.pl? Ergo pytanie: na terytorium którego kraju faktycznie odbywa się handel BTC?
11) Kto był właścicielem serwisu w dniu 25.03.2014? Czy można prosić o obowiązujący w tamtym dniu regulamin serwisu? Czy przechowujecie historię regulaminów?
Bitmarket.pl, może by jakaś odpowiedź?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1695
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1239
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: blink » sobota, 14 stycznia 2017, 16:08

@BitMarket.pl, czy ja wam wiszę jakiś hajs? :D

Obrazek

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 15:52

@altcoin
Nie prowadzimy usług przekazywania danych klientom w formie papierowej.
Nie orentujemy się, czy jakakolwiek giełda w świecie to robi - ktoś wie? Z ciekawości jak to wygląda na innych giełdach operujących w Polsce, ktoś się orientuje?

W celu trwałego poświadczenia danych Twojego konta dla każdego serwisu internetowego (aukcyjnego, giełdy kryptowalut, fejsa, itp.) - możesz udać się do notariusza, zrobić zdjęcie z historii Twojego konta a notariusz poświadczy za opłatą to co widział i ma na wydruku. To jest najbezpieczniejsza metoda trwałego i niezaprzeczalnego potwierdzenia danych z serwisu.

Agenci działają w Polsce do wpłat i wypłat (konta w polskich bankach) oraz do kontaktu np. z policją, prokuraturą w sprawach związanych np. z wysyłaniem przez oszukanych klientów serwisów aukcyjnych zapłat za towar opatrzonych tytułem "Zasilenie konta w BitMarket login ..." przez procesory płatności (gdy na przelewie w banku z procesora płatności nie jesteśmy w stanie zidentyfikować wysyłające i potencjalnie wszystko się zgadza). Sam serwis operuje z zagranicy w Polsce.

Dodano po 37 minutach 21 sekundach:
@g100
Tak, tu jest oficjalny wątek dotyczący BitMarket w Polsce. Poniżej przekazujemy odpowiedzi na zadane pytania:

ad 1)
Publikujemy osoby do wszelkich prawnych kontaktów w Polsce - na https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=contact.html Wszystkie wymienione trzy spółki w grupie kapitałowej są osobami prawnymi - sp. z o.o. lub odpowiednikami sp. z o.o.
To podobnie (osoby prawne) jak w przypadku innych giełd na świecie.
Nie kojarzymy, żeby któraś z tzw. największych giełd (wg listy http://bitcoincharts.com/markets/) była prowadzona przez osobę fizyczną, ale może się mylimy.

ad 2)
Wszystkie trzy podmioty (jak wskazano w odpowiedzi 1) są powiązane kapitałowo przez beneficjentów rzeczywistych tych spółek, wg zapisów w rejestrach (polski KRS, brytyjski, seszelski) - numery do rejestru polskiego i brytyjskiego (które łatwo sprawdzić z powodów ich elektronicznej wersji) są wskazane w w/w sekcji https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=contact.html

Sposób działania zabezpieczenia na poziomie kapitałowym został wykazany podczas nieszczęśliwych wypadków 1 lutego 2016 roku, gdy zostały przejęte konta czterech klientów. Podpisano odpowiednie umowy, wskutek których klienci otrzymali środki ratujące ich w tej trudnej sytuacji. Sytuacja jest opisana w niniejszym wątku (trzeba cofnąć się do wpisów z tamtego okresu).

Odnośnie punktu 4 poniżej - zgodnie z ustawą BUP musimy przedłożyć do KNFu gwarancję bankową/ubezpieczeniową zabezpieczającą środki klientów przekazywane w ramach wpłat.

ad 3)
Jest wskazany na stronie https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=contact.html dla BitMarket Limited. W przypadku jeśli chcecie przekazać przez przedstawiciela w Polsce - należy zgłosić się do tam wskazanych osób w Polsce.

ad 4)
W Polsce otrzymuje to agent - obecnie po zmianach w banku jest to Digiminex Sp. z o.o. (wskazany na w/w liście naszych kontaktów), który wraz z ostatnimi zmianami rachunków banków został zarejstrowany jako BUP w KNFie -
https://erup.knf.gov.pl/View/faces/subjectsList.xhtml

ad 5)
(Czy ten punkt został pominięty w pytaniu? Prośba o sprawdzenie)

ad 6)
Realizujemy z konta innego agenta działajacego w ramach wypłat na terenie EU czyli Kvadratco Services Limited z UK (jeszcze, dopóki Brexit nie obowiązuje)

ad 7)
Jak powyżej w punkcie 4)

ad 8)
BitMarket Limited jako wlaściciel serwisu

Ad 9)
Nie jest zarejestrowana, nie ma wprost informacji, że jest prowadzona w Polsce (punkt 10 poniżej), podobnie jak z wieloma serwisami w cloudzie

Ad 10)
Niestety z powodów security nie podajemy w którym cloudzie

Ad 11)
Michau Enterprises Limited - jest to w dyskusji na początku niniejszego oficjalnego wątku BitMarket. Na obsłudze customer care nie mamy wcześniejszej wersji, prośba o kontakt z supportem pod [email protected] w celu uzyskania takiego pliku (o ile zespół będzie w stanie to zrobić od ręki, najwyżej przekaże sprawę dalej do przedstawicieli)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 16:35

@blink
Nie wisisz. To jest skutek pozostałości po większej ilości miejsc po przecinku podczas operacji, niż liczba miejsc widoczna w podsumowaniu. Prosimy o zgłoszenie do [email protected] - chętnie usuniemy te 0.00000843 PLN - bo rzeczywiście może denerwować/niepokoić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3295
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 425
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: powered » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 18:59

Wartość w PLN powinno się wyświetlić z mniejszą ilością liczb po przecinku i nie będzie tego widać.
Niepokoić może tylko to że samo podsumowanie nie zgadza się z powyższymi pozycjami.

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: altcoin » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 21:13

Dziękuję za odpowiedź - nie tylko na moje pytania.
Dlaczego nie ma możliwości otrzymania papierowej historii - przecież można byłoby za to zapłacić.
Inne rozwiązanie to może przesyłalibyście mailem potwierdzenie "zawarcia umowy" pomiędzy użytkownikami.

Jak należy interpretować pkt 19 regulaminu - czy nie można za pośrednictwem Bitmarket dokonywać zakupu/sprzedaży kryptowalut w ramach prowadzonej działalności gospodarczej?

Wydaje mi się, że w Państwa regulaminie brak punktu uniemożliwiającego dokonywanie transakcji środkami pochodzącymi z przestępstw, prania brudnych pieniędzy czy służących wspieraniu terroryzmu lub unikania opodatkowania.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 21:20

@powered
Nie ma powodu do niepokoju. Sytuacja jest związana z bardzo dużą dokładnością systemu.
Salda są liczone z dokładnością 12 miejsc po przecinku.
Zlecając wypłatę całości środków BTC możliwe jest maksymalne podanie dokładności jedynie ośmiu miejsc ułamkowych.
W przypadku gdy pozostała część jest większa niż 5, możliwe jest wypłacenie o 0.00000001 BTC więcej. Tym sposobem na koncie pozostaje wartość np -0.000000003 BTC, co podczas wyświetlania całości salda w PLN będzie przedstawiało ujemną wartość licząc aktualny kurs BTC - 0.00001065 PLN.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3295
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 425
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: powered » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 21:30

@BitMarket.pl, Wiem o czym mówisz. Ale patrząc tylko na ten obrazek który zamieścił @blink (nie wnikając jak działa giełda) i nawet jakby tam wstawić w każdej pozycji liczbę 9 na dziewiątej (niewidocznej) pozycji, to suma będzie inna.
Chodzi mi o to, że aby osiągnąć taki wyniki 0.00000843 to w powyższych pozycjach muszą być widoczne jakieś kwoty.

Takie podsumowanie nie wzbudza u mnie niepokoju
-0.00000400
-0.00000400
-0.00000043
---------------
-0.00000843


Ale takie coś jest dziwne
0.00000000
0.00000000
0.00000000
---------------
-0.00000843

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 21:49

@altcoin
Jako potwierdzenie "zawarcia umowy" pomiędzy użytkownikami możesz traktować powiadomienie o dokonanej wymianie na giełdzie.
Można dokonywać zakupu/sprzedaży kryptowalut w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Nie jest dopuszczalne wykorzystywanie konta do innych celów związanych z prowadzoną działalnością np poprzez podanie swoim klientom rachunku do wpłat jako rachunku do dokonywania przez nich płatności za wykonane przez siebie usługi bądź sprzedaż.
altcoin pisze: Wydaje mi się, że w Państwa regulaminie brak punktu uniemożliwiającego dokonywanie transakcji środkami pochodzącymi z przestępstw, prania brudnych pieniędzy czy służących wspieraniu terroryzmu lub unikania opodatkowania.
Jako powyższy zapis należy interpretować punk regulaminu, mówiący, że:
W przypadku otrzymania wpłaty niezgodnej z ustalonymi procedurami właściciel serwisu może odmówić uznania konta serwisu i/lub dokonać zwrotu otrzymanego przelewu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 stycznia 2017, 22:14 przez BitMarket.pl, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: altcoin » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 22:06

OK. Powiadomienia załatwiają problem.
Co do celów gospodarczych - punkt nie jest jasny.
Co do prania brudnych pieniędzy lepiej byłoby napisać to wprost, że "zabrania się ..." - obecnie "ustalone procedury" są nieustalone :) a przeciwdziałaniu praniu służy jedynie zbieranie danych osobowych. Z zapisem o zakazie używania "brudnych środków" przestępca dodatkowo oszukuje Bitmarket i łamie regulamin - to konstrukcja dużo bezpieczniejsza dla Państwa i dla drugiej strony transakcji.
Oczywiście mogę być w błędzie bo Państwo ... nie zabraniają. :)

Mam jeszcze pytanie dokąd i w jaki sposób można wysłać wypowiedzenie umowy oraz wniosek o zaprzestanie przetwarzania danych osobowych. Czy w takim przypadku wykasowujecie wszystkie dane osobowe, a jeżeli nie to jaka jest podstawa prawna (włączając w to prawo "Seszelskie") skoro transakcje zostały już zawarte i rozliczone, a niestety :) nie przysługuje Państwu w tym przypadku prawo z jakiego korzystają instytucje finansowe, tym bardziej, że nie jesteście stroną umowy(transakcji)?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 stycznia 2017, 22:36 przez altcoin, łącznie zmieniany 5 razy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 22:06

@powered
Podstawiając wartość w saldzie BTC wynoszącą -0.0000000024 BTC.
Zostanie ona przedstawiona w saldzie jako 0.00000000
Przeliczając ją na PLN po aktualnym kursie otrzymamy zbliżoną wartość do pokazanej przedstawionym powyżej saldzie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3295
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 425
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: powered » poniedziałek, 16 stycznia 2017, 23:19

BitMarket.pl pisze: Przeliczając ją na PLN po aktualnym kursie otrzymamy zbliżoną wartość do pokazanej przedstawionym powyżej saldzie
Zgadza się. Tylko że tam wszędzie przy każdej walucie wyświetlone jest zero!
W poprzednim poście przedstawiłem jak to powinno wyglądać. Chodzi o to aby nie było podejrzeń że Wam kalkulator źle działa.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 17 stycznia 2017, 14:10

@ altcoin
Dyspozycję wypowiedzenia posiadania konta w serwisie należy przesłać mailowo na [email protected]
W przypadku usunięcia konta zostaje historia wykonanych transakcji.

Dyskutant
Posty: 293
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: altcoin » wtorek, 17 stycznia 2017, 18:41

A wezwanie do zaprzestania przetwarzania danych osobowych gdybym chciał wysłać z potwierdzeniem odbioru to dokąd? Czy osoba odbierająca taką korespondencję jest obywatelem Polski?
Czy w historii transakcji zostaną jakieś dane osobowe, a jeśli tak to jaka jest podstawa prawna skoro nie jesteście stroną transakcji?
Czy serwer jest na terytorium Polski?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2024
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 302
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: slasta » wtorek, 17 stycznia 2017, 19:53

Czy ze strony bitmarketu da się wyciągnąć historyczną cenę BTC starszą niż ostatnie 12 miesięcy które prezentowane są na wykresie ?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 17 stycznia 2017, 21:21

@altcoin
Każdą korespondencję za potwierdzeniem odbioru można wysłać na adresy podane na stronie:
https://www.bitmarket.pl/docs.php?file=contact.html
Historia transakcji nie zawiera danych osobowych
Ze względów bezpieczeństwa nie podajemy lokalizacji.

@slasta
Nie można uzyskać historycznych danych odnośnie ceny BTC niż te, które są prezentowane na stronie.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3859
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bit-els » wtorek, 17 stycznia 2017, 21:26

Na bitcoincharts.com powinno być

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2024
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 302
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: slasta » wtorek, 17 stycznia 2017, 21:40

@BitMarket.pl, czyli mam rozumieć że dane starsze niż za ostatnie 12 miesięcy nie są prezentowane, bo wasza odpowiedź nie jest jednoznaczna
@Bit-els, o bitcoincharts wiem, ale zależało mi aby informacja pochodziła ze strony bitmarketu bo do niego odnosiłem się wcześniej

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 17 stycznia 2017, 21:46

@slasta
Dokładnie - dane starsze niż 12 miesięcy nie są prezentowane.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość