BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 26 czerwca 2011
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: the_foe » piątek, 6 marca 2015, 14:21

Piotrek pisze:A ja mam takie pytanie - jesteście złodziejami czy co? (bez urazy) W czym macie problem?
nie wiem, czy sam stosujesz socjotechnikę, czy jesteś jesj ofiarą.
http://tinyurl.com/q88hnme

Firma jest na Seszelach, wiec nie masz ZADNEJ relanej ochrony swoich danych. Za 3 lata mogą sie zlikwidowac a skany dowodów sprzedać za niezlą sumkę. Wg polskiego prawa samo przechwywanie skanów dowodów jest przestepstwem - po spisaniu danych nalezy je niezwlocznie zniszczyć/usunąć. WG GIODO firmy mogą zadac weryfikacji danych tylko tych które są wymagane do skutecznosci danej czynności prawnej. Do czynności opartch wyłącznie na KC wystrczy wyłącznie Imię, Nazwisko, PESEL. Bo te dane jednoznacznie identyfikują stronę. Nie jest nim adres zameldowania, który zreszta znika z nowego DO, wiec jestem ciekaw jak na to zearegują miłośnicy skanów.
Nie mam dobrej opinii o firmach które działając na polskim rynku nie stosują się do polskiego prawo bo nie muszą bo działają z miejsc które wiekszosc ludzi nie wskaze na mapie.
A oszust i tak sobie zrobi dowód na odowolne dane - koszt 260 zł i co smiesznieszje jest to zupelnie legalne. Tylko jestem ciekaw gdzie Bitmarket zgłosi oszustwo: w Polsce czy na Seszelach?

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 26 czerwca 2011
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: the_foe » piątek, 6 marca 2015, 14:36

bartek6949 pisze:masz giełdę zarejestrowaną w polsce i to nie jedną więc co za problem, wolny rynek jeżeli nie pasuje to zmień giełdę, a poza tym są takie narzucone przepisy i wymagania na działania takiej giełdy, że nie ma co ich obwiniać, że trzeba zostawiać tam tyle danych, a jeżeli cię to boli to zawsze można f2f sprzedać,
Prawo nakazuje weryfikacje transakcji pow. 15000€ dla mniejszych to juz niepotrzebne widzi-misie.
Mi "proponują" weryfikację keidy chce zrobić transakcję na... 5€/mo. Sorry, ale bareizmy należy bezwględnie piętnować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: powered » piątek, 6 marca 2015, 17:24

BitMarket.pl pisze:Po drugie, weryfikacja wymagana jest przy wpłacie środków a nie ich wypłacie. Możesz w dowolny sposób wypłacić środki zgromadzone na koncie i je zamknąć jeśli chcesz, weryfikacji potrzebujesz jeśli chcesz dopłacić nowe środki do konta.
Jak to? U mnie była odwrotna sytuacja, nie mogłem nic wypłacić. Nawet zadałem pytanie na PM z tego powodu.

I po przekroczeniu jakiej kwoty weryfikacja jest wymagana? W jednym miejscu pisze 15000 EUR a w innym 1000 EUR.

Gaduła
Posty: 339
Rejestracja: 19 listopada 2013
Reputacja: 223
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: anty » piątek, 6 marca 2015, 23:05

powered pisze:Jak to? U mnie była odwrotna sytuacja, nie mogłem nic wypłacić. Nawet zadałem pytanie na PM z tego powodu.
Dokładnie... dopiero co robili akcje że żeby wypłacić trzeba było weryfikować konto, a teraz odwracają kota ogonem... co to? zaniki pamięci jakieś czy zaklinanie rzeczywistości?

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: The Real McCoin » sobota, 7 marca 2015, 12:09

galt pisze:Zgadza się, ale podpisu elektronicznego nie da się podrobić, więc świstku nim podpisanego nie można użyć do innych celów (w przeciwieństwie do skanów dowodu) więc to duży plus dla bojących się wysyłać skany
Giełdy Bitcoin to nie jest coś dla ludzi bojaźliwych.
Do wizerunku dowodu możesz dorzucić notkę ręczną dla kogo to jest skan, albo giełda nawet sama o to poprosi jak będzie miała wątpliwości.
Podpisy elektroniczne to jest coś co podnieca tylko komputerowych geeków.
Nikogo poza nimi to nie interesuje.
Skanowane elektroniczne dowody tożsamości znakomicie się sprawdzają.
A jeżeli chodzi o bardziej państwowe instytucje, to stosuje się zaufane profile ePUAP, czyli login, hasło i skrzynka emailowa.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » sobota, 7 marca 2015, 15:23

@Lorem_ipsum: Jeśli nikogo nie poinformowaliśmy o zmianie regulaminu, to jak udało Ci się o niej dowiedzieć? ;) Informacja o zmianie regulaminu jest podana na stronie logowania, widzisz ją zawsze kiedy logujesz się do serwisu ponieważ jest umieszczona pomiędzy polem do wpisania hasła a przyciskiem który należy kliknąć aby się zalogować.

@the_foe: W regulaminie od samego początku istnienia serwisu widnieje zapis iż "wypowiedzenie przez użytkownika musi być poprzedzone weryfikacją danych osobowych podanych przez użytkownik." Może nie czytałeś regulaminu rejestrując się w serwisie - zdarza się to każdemu...

Powiadasz o bareizmach. Dla mnie bareizmem jest blokowanie kont bankowych całej giełdy gdy jedna osoba zrobi na niej "podejrzaną transakcję". Na takiej głupocie polskich organów ścigania i innych instytucji cierpią wszyscy, i tak, uważam że z takimi właśnie działaniami należy walczyć, co właśnie czynimy.

Powtórzę to, co pisałem już w tym wątku kilkakrotnie: W interesie wszystkich użytkowników bitcoina leży to, aby był on kojarzony jak najmniej z przekrętami i oszustwami, a jednym ze środków walki z tym jest weryfikacja tożsamości użytkowników dokonujących wymiany fiat -> bitcoin. Kto tego nie rozumie, może w ogóle nie powinien handlować bitcoinami?

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 26 czerwca 2011
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: the_foe » sobota, 7 marca 2015, 21:15

BitMarket.pl pisze: @the_foe: W regulaminie od samego początku istnienia serwisu widnieje zapis iż "wypowiedzenie przez użytkownika musi być poprzedzone weryfikacją danych osobowych podanych przez użytkownik." Może nie czytałeś regulaminu rejestrując się w serwisie - zdarza się to każdemu...
Uparcie ignorujecie fakt, ze jak konto miałem jak najbardziej zweryfikowane! I od miesiecy dokonowayłem zakupu bitcoinów.
Powiadasz o bareizmach. Dla mnie bareizmem jest blokowanie kont bankowych całej giełdy gdy jedna osoba zrobi na niej "podejrzaną transakcję". Na takiej głupocie polskich organów ścigania i innych instytucji cierpią wszyscy, i tak, uważam że z takimi właśnie działaniami należy walczyć, co właśnie czynimy.
Bajeczki. Po pierwsze: nikt poza Wami nie moze robic transakcji na Waszym koncie! Wg ustawy przelewy przychodzące sa w ogole wyjete spod obowiazku rejestracji. Nie jest tak jak mówił Kaczyński, ze nie ma konta bo sie boi sie przestepcy beda wpłacać na jego konto. Nie przelewajcie kasy na konta spoza UE albo do parabanków typu SKOK to nie beda Wam blokowac konta. Przede wszytkim przeczytajcie ustawy, albo lepiej, zatrudnijcie prawnika, bo jestescie niedoinformowani i robicie ze strachu na widok kazdego przychodzącego przelewu.
Powtórzę to, co pisałem już w tym wątku kilkakrotnie: W interesie wszystkich użytkowników bitcoina leży to, aby był on kojarzony jak najmniej z przekrętami i oszustwami, a jednym ze środków walki z tym jest weryfikacja tożsamości użytkowników dokonujących wymiany fiat -> bitcoin. Kto tego nie rozumie, może w ogóle nie powinien handlować bitcoinami?
Po pierwsze nie handluje tylko kupuje. Uwazasz, ze jestem potencjalnym przekreciarzem kupujac BTC za 5€ miesiecznie? SERIO?! I absolutnie nie neguje potzreby weryfikacji. Dane z konta bankowego sa absolutnie wystarczajace.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Regru » sobota, 7 marca 2015, 23:54

@The Real McCoin

Chyba się nie rozliczałeś z zachodnimi urzędami skarbowymi. No chyba że masz tyle kasy aby jeździć do większości krajów osobiście, ale chyba jednak lepiej wydać 100zł na epodpis i rozliczać się zza biurka :)

Czy na prawdę tak ciężko wysłać skan? Przecież było tyle informacji o zmianach dotyczących weryfikacji. Mówisz że masz konto od kilku miesięcy, a informacje który były w listopadzie o nowych etapach weryfikacji nie widziałeś? Pisali o tym wszędzie.

Rozmowny
Posty: 65
Rejestracja: 26 czerwca 2011
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: the_foe » niedziela, 8 marca 2015, 14:10

Regru pisze:@The Real McCoin

Chyba się nie rozliczałeś z zachodnimi urzędami skarbowymi. No chyba że masz tyle kasy aby jeździć do większości krajów osobiście, ale chyba jednak lepiej wydać 100zł na epodpis i rozliczać się zza biurka :)

Czy na prawdę tak ciężko wysłać skan? Przecież było tyle informacji o zmianach dotyczących weryfikacji. Mówisz że masz konto od kilku miesięcy, a informacje który były w listopadzie o nowych etapach weryfikacji nie widziałeś? Pisali o tym wszędzie.
A dlaczego mam się poddawać łamaniu polskiego prawa? Bitmarket nie jest bankiem, a w moim przypadku nie ma mozliwosci zastosowania (nawet najbardziej naciąganego) ustawy dot. prania brudnych pieniedzy (obrót 5€ na miesiąc). Jedyną podstawą prawną jaka moze się posłużyć ta giełda to art 23. 1 pkt 3. UoODO , ale wtedy weryfikacja danych moze być tylko w zakresie danych niezbędnych do identyfikacji, dane z konta bankowego sa wystaczajace i w tym przypadku giełda nie prawa zadac dopdatkowych danych i jakiejkolwiek dodatkowej weryfikacji.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: The Real McCoin » niedziela, 8 marca 2015, 15:08

Regru pisze:@The Real McCoin

Chyba się nie rozliczałeś z zachodnimi urzędami skarbowymi. No chyba że masz tyle kasy aby jeździć do większości krajów osobiście, ale chyba jednak lepiej wydać 100zł na epodpis i rozliczać się zza biurka :)
Po jakiego diabła zwykły obywatel miałby się rozliczać z zachodnimi urzędami skarbowymi???

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Regru » niedziela, 8 marca 2015, 17:59

@The Real McCoin
Mówiłem o rozliczeniach z zagraniczynymi podarnikami np. podczas prowadzenia biznesu na zachodnich rynkach.

@the_foe
"Drodzy użytkownicy,

Ze względu na częste pytania dotyczące procedur weryfikacji kont w naszym serwisie, oraz nadal zdarzające się przypadki wykorzystywania kont w naszym serwisie do nielegalnych celów, postanowiliśmy dokonać modyfikacji procedur weryfikacji kont w naszym serwisie.

Celem wprowadzonych zmian jest uproszczenie procedur w taki sposób aby były jak najbardziej przejrzyste i zrozumiałe dla użytkowników i aby nie stanowiły zaskoczenia np. w chwili próby wypłaty z konta. Dzięki jasnemu określeniu nowych procedur, każdy użytkownik serwisu otrzyma informację w którym momencie weryfikacja jego konta będzie wymagana.

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń ze sposobem wykorzystania kont w serwisie staraliśmy się dobrać nowe procedury w taki sposób, aby były jak najmniej uciążliwe dla normalnych użytkowników, a jednocześnie stanowiły skuteczną barierę chroniącą przed nielegalnymi działaniami.

Nowe procedury weryfikacji przedstawiać się będą następująco:

1. Weryfikacja tożsamości

Weryfikacja polega na przesłaniu skanu dowodu tożsamości i jest wymagana dla każdego konta, na które wpłacone zostaną środki o wartości powyżej 1000 EUR.

Posiadacze kont założonych wcześniej niż 30 dni temu, którzy zweryfikowali tożsamość na podstawie dotychczasowych procedur (przelew bankowy), nie muszą przechodzić tej weryfikacji ponownie.

Dane dokumentu tożsamości muszą zgadzać się z danymi podczas rejestracji konta. Podanie fałszywych danych podczas rejestracji stanowi naruszenie regulaminu serwisu, dlatego też niemożliwa będzie zmiana imienia i nazwiska w danych konta po jego rejestracji. Konta zarejestrowane na fałszywe dane zostaną zablokowane.

2. Weryfikacja adresu

Weryfikacja ta jest przeprowadzana jeśli adres w dokumencie tożsamości jest różny od adresu podanego podczas rejestracji konta. W takim przypadku na podany adres zostanie wysłany list z kodem weryfikacyjnym, który należy wpisać w ciągu 7 dni. Jeśli kod nie zostanie podany w ciągu 7 dni, wypłaty z konta będą zablokowane do czasu wpisania przesłanego kodu.

3. Weryfikacja konta bankowego

Weryfikacja ta jest niezbędna do korzystania z szybkich wpłat elektronicznych, takich jak mTransfer albo Płacę z Inteligo. Konto bankowe, z którego będą dokonywane szybkie wpłaty, musi zostać najpierw zweryfikowane poprzez wysłanie z niego przelewu zwykłego na nasz rachunek bankowy.

Dane nadawcy tego przelewu muszą zgadzać się z danymi podanymi podczas rejestracji konta. Po otrzymaniu przelewu wpłaty elektroniczne z danego banku zostaną odblokowane. Przelewy są księgowane na naszym rachunku bankowym 3 razy dziennie, zgodnie z godzinami przychodzących sesji ELIXIR.

Posiadacze kont założonych wcześniej niż 30 dni temu nie muszą przechodzić tej weryfikacji ponownie i mogą od razu korzystać z kanałów płatności z których korzystali do tej pory. Ponadto dla wszystkich kont odblokowane zostały także wpłaty z banków, z których wykonywano do tej pory zasilenia przelewami zwykłymi.

Stan wszystkich weryfikacji można sprawdzić po zalogowaniu się na swoje konto i kliknięciu odnośnika Konto -.> Weryfikacje. Podane są tam informacje o tym które procedury weryfikacji zostały ukończone, a które wymagają przeprowadzenia.

Weryfikacja tożsamości użytkowników jest niezbędna z uwagi na obowiązujące przepisy prawa. Dzięki procedurom weryfikacji nasza giełda jest bezpiecznym miejscem do przeprowadzania transakcji na rynku kryptowalut dla wszystkich użytkowników. Dziękujemy za wspólną dbałość o bezpieczeństwo obrotu na giełdzie.

Z pozdrowieniami,
Michał Pleban
BitMarket.pl"

17.10.2014

Czyli jeżeli nie przekroczyłeś ok. 4000zł to nie powinni przeprowadzać Ci weryfikacji konta. Co prawda jest to stara wiadomość, ale nowszej dotyczącej takich zmian nie otrzymałem na maila więc powinna nadal obowiązywać.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: sawn1962 » poniedziałek, 9 marca 2015, 11:16

Cieszy mnie ze juz wszystko działa ponownie :mrgreen:

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: thomas515 » poniedziałek, 9 marca 2015, 14:56

Mam dla Bitmarketu mała sugestie. Zapewne już o tym myślicie, ale gdyby jednak nie to powiem, że przydałby się wygodny system dla telefonów np. z Androidem. W tym momencie korzystanie z poziomu nawet 5 calowego smartfonu to katorga, a niestety muszę robić to często.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » poniedziałek, 9 marca 2015, 17:29

Ja już 6 mcy o to marudzę :) Apka na telefon + QT trader :)
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: thomas515 » poniedziałek, 9 marca 2015, 20:33

Nie przypadkowo marudze o to teraz. Największa konkurencja na polskim rynku wprowadziła pare dni temu apke do obsługi serwisu :p

Rozmowny
Posty: 144
Rejestracja: 15 grudnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: programmerpeter » poniedziałek, 9 marca 2015, 22:44

@BitMarket.pl proszę o kontakt ze mną na PW, w sprawie aplikacji mobilnej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: wizardking76 » wtorek, 10 marca 2015, 09:49

z tego co zauważyłem dźwignia na bitmarket mocno nieprawidłowo działa. Od ponad tygodnia nie udało mi się doprosić o poprawę ani słów wyjaśnienia brak. Według mnie jak przy np graniu na wzrosty wartość od wartości początkowej wzrośnie o 5% to wartość zysku powinna wynieść 50% przy dźwigni 10:1 - a ja mam wykaz zysku 44%

Pomijam już sam mechanizm ustalania wartości startu który przy takim działaniu dźwigni też wymaga przyjrzenia się czy dziwnym trafem nie jest on błędny na niekorzyść użytkownika i to że nie startujemy od wartości bitcoina tylko od wartości sprzedaży przy graniach na wzrosty co na bitmarkecie przy dużych widełkach jest mocno krzywdzące kupującego (bo na starcie ma minus kilka procent)

Najśmieszniejsze jest to że przy wzroscie o 1% bitmarket wykazuje stratę o 1% (przy graniu na wzrosty)

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: Stiepa » wtorek, 10 marca 2015, 10:56

wizardking76 pisze:z tego co zauważyłem dźwignia na bitmarket mocno nieprawidłowo działa. Od ponad tygodnia nie udało mi się doprosić o poprawę ani słów wyjaśnienia brak. Według mnie jak przy np graniu na wzrosty wartość od wartości początkowej wzrośnie o 5% to wartość zysku powinna wynieść 50% przy dźwigni 10:1 - a ja mam wykaz zysku 44%

Pomijam już sam mechanizm ustalania wartości startu który przy takim działaniu dźwigni też wymaga przyjrzenia się czy dziwnym trafem nie jest on błędny na niekorzyść użytkownika i to że nie startujemy od wartości bitcoina tylko od wartości sprzedaży przy graniach na wzrosty co na bitmarkecie przy dużych widełkach jest mocno krzywdzące kupującego (bo na starcie ma minus kilka procent)

Najśmieszniejsze jest to że przy wzroscie o 1% bitmarket wykazuje stratę o 1% (przy graniu na wzrosty)
Żeby zrealizować zysk musisz pozycję zamknąć. Long zamykany jest po ofertach z BIDów, inaczej niż poprzez sprzedaż BTC zamknąć się go nie da. Zysk więc nie jest liczony z aktualnego kursu, ale z wartośći ofert skupu po których pozycja zostanie zamknięta. One są zawsze poniżej aktualnego kursu (albo są mu równe). Uwzględnić też trzeba prowizję i koszty utrzymania pozycji.
Przy otwieraniu pozycji jest analogicznie - jeśli nie wprowadzisz ceny otwarcia ręcznie, to zostaną zdjęte oferty sprzedaży z ASKów powyżej kursu, BIDy po których możesz pozycję zamknąć są zawsze niżej, stąd po otworzeniu pozycji na starcie masz te minus ileśtam procent.

Mechanizm grania z dźwignią na BM ma kilka niedoróbek, ale akurat to co opisałeś działa właściwie i w jedyny możliwy sposób w jaki działać powinno.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: wizardking76 » wtorek, 10 marca 2015, 11:51

całkowicie się nie zgadzam , daję przykład
1028.9876 start 1 : 10.00 0.36786735 BTC opłat nie było bo były zawieszone przynajmniej do niedzieli
1095.0000 × 1.30509470 BTC
1098.0000 × 0.38669364 BTC
to pozycje
moj zysk według strony to +50.6031%
a według to co widzę powyżej to [(1095-1029)/1029 ] x 10 = 64%
gdzie jest 14% ?

zresztą widzę teraz że ktoś mi policzył 0.013 btc prowizji za 1 dzień czyli 3% (bo do niedzieli było gratis- chociaż jak dla mnie to nadużycie w stosunku do czynnosci wykonanej w okresie bez opłat nie powinno być opłat) ... to jakieś koszmarne zdzierstwo

apropo otwierania ręcznego... nie da się wprowadzić innej ceny niż jest na rynku - czyli maksymalnie niekorzystnej z minusem na starcie...

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: thomas515 » wtorek, 10 marca 2015, 12:03

wizardking76 pisze:całkowicie się nie zgadzam , daję przykład
1028.9876 start 1 : 10.00 0.36786735 BTC opłat nie było bo były zawieszone przynajmniej do niedzieli
1095.0000 × 1.30509470 BTC
1098.0000 × 0.38669364 BTC
to pozycje
moj zysk według strony to +50.6031%
a według to co widzę powyżej to [(1095-1029)/1029 ] x 10 = 64%
gdzie jest 14% ?

zresztą widzę teraz że ktoś mi policzył 0.013 btc prowizji za 1 dzień czyli 3% (bo do niedzieli było gratis- chociaż jak dla mnie to nadużycie w stosunku do czynnosci wykonanej w okresie bez opłat nie powinno być opłat) ... to jakieś koszmarne zdzierstwo

apropo otwierania ręcznego... nie da się wprowadzić innej ceny niż jest na rynku - czyli maksymalnie niekorzystnej z minusem na starcie...
Oczy mi krwawią od tego postu :p A tak serio to nie rozumiesz mechanizmu działania dźwigni. Za otwarcie i zamknięcie pozycji jest pobierana prowizja procentowa, ale także jest pobierana za pożyczenie bitcoinów. Tak jest musisz pożyczyć bitcoiny od kogoś dlatego naliczane jest w skali minutowej dodatkowa prowizja, która jest pomijalnie mała, ale stąd zapewne Twoje błędy w rachunku

Edit: Ponadto jeśli patrzysz na procentowy zysk wszystkich otwartych pozycji to jest to wartość, która określa zysk, który byś osiągnął zamykając wsyzstkie pozycje. Jak wiadomo do zamknięcia potrzebujesz wypełnić oferty kupna, a jak jest ich mało to wyznaczony zysk może być niższy od oczekiwanego.

Edit2: Dla przykładu ze swojego konta, mam otwarte 2 pozycje long. Każda z nich ma procentowy zysk 39,8%. Ogólny wynik jednak daje wartość 32% ponieważ zamykają obie pozycje wypełnie również niższe oferty skupu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 marca 2015, 12:10 przez thomas515, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości