BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » niedziela, 16 marca 2014, 07:45

Jeszcze w kwestii jawności i poprawności adresów. Załączam dokument dokumentujący strukturę udziałów i zarządu spółki:

http://www.bitmarket.pl/Affidavit.pdf

(nie mogę go załączyć do posta ponieważ skan ma więcej niż 256 kB).

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: qertoip » niedziela, 16 marca 2014, 07:51

BitMarket.pl pisze:Pan Ioannis Ioannou mieszka w Nikozji, przy ulicy Ioanni Kapodistria 1. Jest to jego prawdziwy adres (fizycznie on tam mieszka). Osobą odpowiedzialną będzie w pierwszej kolejności on, z racji tego że jest większościowym udziałowcem i jednocześnie dyrektorem spółki.
Ja nazywam się Michał Pleban, mieszkam w Piastowie (woj. mazowieckie) przy ulicy Żółkiewskiego 9/3. Prowadzę w Polsce działalność gospodarczą (płacę VAT i PIT :) )
Czy tak jest OK?
Tak, jest już znacznie lepiej. Dzięki, zaufanie poszło do góry!
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 6 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: blueshark » niedziela, 16 marca 2014, 10:53

@BitMarket.pl a ja mam jeszcze takie pytanie ile osób pracuje w Waszej firmie (oprócz oczywiście p. Ioannis Ioannou (prezesa zarządu?), sekretarki w waszym wirtualnym biurze na Cyprze oraz Ciebie. Czy ktoś jeszcze pracuje w Waszej firmie (nie licząc oczywiście outsourcingu hostingu przez greener)? Jeśli tak to gdzie? W jakimś dodatkowym biurze w Polsce?

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: grzem » niedziela, 16 marca 2014, 10:58

qertoip pisze:
BitMarket.pl pisze:Pan Ioannis Ioannou mieszka w Nikozji, przy ulicy Ioanni Kapodistria 1. Jest to jego prawdziwy adres (fizycznie on tam mieszka). Osobą odpowiedzialną będzie w pierwszej kolejności on, z racji tego że jest większościowym udziałowcem i jednocześnie dyrektorem spółki.
Ja nazywam się Michał Pleban, mieszkam w Piastowie (woj. mazowieckie) przy ulicy Żółkiewskiego 9/3. Prowadzę w Polsce działalność gospodarczą (płacę VAT i PIT :) )
Czy tak jest OK?
Tak, jest już znacznie lepiej. Dzięki, zaufanie poszło do góry!
Uważam, że nie mogliśmy tego oczekiwać od właścicieli, jestem mocno zaskoczony ich otwartością. Dlaczego? Wystarczy się postawić na ich miejscu.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: bl4ck » niedziela, 16 marca 2014, 11:08

Te pytania są coraz bardziej żenujące, chcecie robić włam że wypytujecie tak o adresy....

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: GetBitCoin_pl » niedziela, 16 marca 2014, 11:35

Te pytania nie są żenujące. Informacje kto stoi za prowadzeniem firmy są podstawowe. Pierwszy byś się o to zapytał po wpadce/ bankructwie firmy gdybyś trzymał tam pieniądze.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: TypowyFacet » niedziela, 16 marca 2014, 11:47

Dlaczego wypłaty nie są automatyczne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: bambak » niedziela, 16 marca 2014, 11:50

prawda jest taka, że obroty nawet na średniej giełdzie BTC , albo nawet na dużej (jak na polskie warunki)
obroty i ilość trzymanej kasy , znacznie przekraczają kapitał zakładowy

czy jest to 5 tyś złoty, czy 5 tyś euro jeden pies i tak nie pokryje strat,
a tym bardziej jeśli spółka jest na cyprze to szukaj wiatru w polu.

osobiście wole jak przynajmniej firma jest z polski, a nie jakieś kombinacje

rozumiem, też że po wtopie bitcurexa bitmarket zaczął się intensywnie promować bo znacznie wzrosła ilość wypowiedzi w wątku

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: BitMarket.pl » niedziela, 16 marca 2014, 13:05

@blueshark:

Oprócz mnie naliczyłem jeszcze:
  • Programiści: 3
  • Dział obsługi klienta: 4
  • Dział PR: 2
  • Dział finansowy: 1
Oczywiście mówimy o osobach których podstawowym zajęciem jest praca dla nas, nie o firmach zewnętrznych które robią zlecenia dla nas ale i dla innych firm (serwery, testy, SEO itp.).

Zasadą firmy jest, że każdy (w tym ja) pracuje zdalnie w domu.

@TypowyFacet:

Twoja wypłata ma status "Niepotwierdzona", co oznacza że nie zatwierdziłeś jej kliknięciem, w odnośnik otrzymany w emailu.

@bambak:

Liczba udzielanych przeze mnie odpowiedzi jest ściśle skorelowana z liczbą zadawanych mi pytań :P Od piątku liczba środków zdeponowanych na naszej giełdzie wzrosła wielokrotnie, nic dziwnego że ludzie pytają o różne rzeczy, a skoro pytają, ja odpowiadam :)

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: MusX » niedziela, 16 marca 2014, 16:12

Jak już ogarniacie public API to weźcie pod uwagę wymagania jakie stawiają serwisy bitcoincharts i bitcoinwisdom - opisane wcześniej wskazówki przeze mnie powinny wystarczyć.
I oczywiście wyślijcie do nich namiary na swoją giełdę, aby je dodali. Bitcoinwisdom wiem że wolumenu jakiegoś wymagają. Ale obie te strony to dla mnie fundament dostępu do informacji o giełdzie jeśli pominąć własne przetwarzanie waszego API.

jeśli chodzi o wykres na stronie to czemu ma zahardcodowane wartości zakresu skali y? grid jest trochę gęsty.
brakuje info o granularności wykresu. jest zakres 90m, 6h, itd. ale nie wiadomo jaki okres czasu odzwierciedlają pojedyncze ticki/słupki - widać z popup'ów to ponakierowaniu na jeden słupek, potem na kolejny i odjęciu różnicy czasu - na 6h to jest np. 4min. Wydaje mi się, że już lepiej info o zakresie "90m"/"6h" wywalić z nagłówka wykresu i dać tam granularność, w końcu zakres widać patrząc na labele osi x. Ale można dać też obie informacje do nagłówka. Może to brzmieć jak detal, ale jak się chce mieć high quality service to warto zadbać o takie detale, żeby oferować pełny komplet informacji. Poza tym to info jednoznacznie wyznacza najwyższą sensowną częstotliwość odświeżania strony przez user'ów śledzących wasze wykresy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: baggins » niedziela, 16 marca 2014, 20:01

czy że konto zostało zweryfikowane, a nie tylko zaksięgowany przelew to dostanę potwierdzenie?
dobrze by było gdzieś na panelu "Twoje konto" dodać jakieś info na temat statusu weryfikacji konta ... zweryfikowane/nie zweryfikowane/w trakcie weryfikacji/cokolwiek

z wpłatą to bajka... błyskawiczna akcja, teraz zobaczymy czy Bity da się wyciągnać ;)

PS
- coś się wykres dość regularnie wywala przynajmnie u mnie (trzeba odświerzać)
- miałem chwilę konsternacji jak zlecenie mi weszło (znikło z tabeli ofert), a nie pokazała sie zamiana w stanie konta który jest wyświetlany na górze pod loginem (odświerzenie dopiero pomogło)

EDIT: propozycja - samą operację wypaty warto również zabezpieczyć podaniem kodu z 2FA - tak na wszelki wypadek jak by ktoś się dorwał do kompa zalogowanego na giełdę i skrzynkę
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 25
Rejestracja: 1 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Turek

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: raiden00 » poniedziałek, 17 marca 2014, 07:51

Wczoraj zrobiłem małe zakupy. Wszystko poszło jak po maśle. Błyskawiczna wpłata kasy, z wypłatą coinów też żadnych problemów. Jednym słowem daję plusa :)

Wygadany
Posty: 549
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: wookie85 » poniedziałek, 17 marca 2014, 08:21

bl4ck pisze:Te pytania są coraz bardziej żenujące, chcecie robić włam że wypytujecie tak o adresy....
A kiedy giełda domaga się skanów papierów, naszych fotek etc. etc. to jest ok? To my powierzamy im kasę a nie oni nam...

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 11 stycznia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: gerardo » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:03

Nie chce siać paniki, ale czy przypadkiem baza użytkowników nie wyciekła z bitmarket ?

Bo założyłem sobie konto na bitmarket (na innego maila niż tutaj na forum) i na następny dzień, już dwa razy ktoś mi próbował odzyskiwać hasło z maila (raz z IP z niemiec, a raz z ip z chin) . Pozmieniałem sobie hasła więc w sumie nic się nie stało i prawdopodobnie jest to nie związane z tematem, ale wole dmuchać na zimne.

Sprawdzałem komputer programem antywirusowym i raczej nie mam wirusa, który mógł by wykradać hasła. Macie może pomysł co może być przyczyną ? Dużo ma ludzi dostęp do bazy danych u was ? w jakiej serwerowni jest baza ? taka z ochroną giodo i dostępem fizycznym ?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: maxkolonko » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:30

a ja mam inny problem,
przelałem bitki - wszystko ok.
sprzedałem, chciałem wypłacić przez bluecash na mbank albo sync i wyskakuje napisik:

"W tej chwili nie możesz zrealizować wypłaty BlueCash na wskazane konto"

o co kaman ? - złotówek brak ?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 241
Rejestracja: 22 lutego 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Dolnośląskie, Polska

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: M4v3R » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:37

@maxkolonko: O której godzinie próbowałeś zrobić ten przelew? O ile wiem szybkie przelewy w Bluecash chodzą tylko w określonych godzinach, od 9 do 21 czy jakoś tak.
Bitalo - bezpieczniejsza giełda i portfel Bitcoin.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: maxkolonko » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:44

@M4v3R
nawet przed chwilą próbuję zlecić 90 pln i tak nie da rady.

W sobotę w nocy zleciłem na mbank na próbę i spokojnie w trymiga doszło.

Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 26 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: wwa

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: mgrudzien » poniedziałek, 17 marca 2014, 10:49

Z wypłatą ltc też mają jakiś problem bo nie dochodzą maile z linkiem do potwierdzenia. Zgłosiłem im to czekam na odpowiedź.
Swoją drogą mogliby jakieś namiary telefoniczne na siebie dać. Infolinia?
BTC 1C3UrNMPm2Fq7ZJrgBRdENMibsamXkDp8g
LTC LhF26xLn7eGj2tNyPkR3AYXyfnrakpDFxr
DASH XpULqJAwdqyB8ikKvHQx9MJMok9VVmZGYw
filmowanie dronem

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: maxkolonko » poniedziałek, 17 marca 2014, 11:02

@mgrudzien - wiesz jak to jest z infolinią. Zaraz z każdą pierdołą ludzie by wydzwaniali. Wystarczy tylko dobry support przez maila. Jako że bitmarket dopiero startuje to ja daję im pewien kredyt zaufania.
Jednak czas reakcji supportu na zgłaszane problemy jest dla mnie bardzo ważny.
Co do maili potwierdzających to ja zawsze miałem jakieś problemy dopóki nie zacząłem korzystać z gmaila. Wiem, wiem zaraz ktoś napisze, że śledzą, że zbierają informacje, itd. itp. Rozumiem to - jednak odkąd mam konto na google to wszystko zazwyczaj dochodzi bez problemu. Taki urok chyba...

Dyskutant
Posty: 231
Rejestracja: 26 kwietnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: wwa

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: mgrudzien » poniedziałek, 17 marca 2014, 11:11

Z mailem jest tak, że nie wiesz czy ktoś go w ogóle przeczytał. Może jakiś system ticketowy? Jednak rozmowa telefoniczna jest czasem niezastąpiona - podobno Pani w curexie zrobiła dobrą robotę studząc klientów i zapewniając że wszystko będzie w porządku.
Konto mam na gmailu. Kolega któremu poleciłem tą giełdę dzwonił do mnie z pytaniem dlaczego nie może wypłacić LTC. Również nie dostał maila z linkiem..
BTC 1C3UrNMPm2Fq7ZJrgBRdENMibsamXkDp8g
LTC LhF26xLn7eGj2tNyPkR3AYXyfnrakpDFxr
DASH XpULqJAwdqyB8ikKvHQx9MJMok9VVmZGYw
filmowanie dronem

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości