BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bitmar » sobota, 21 stycznia 2017, 11:50

@MelomanBTC, w przypadku okcoin i huobi będą to Chiny, Bitfinex to Hong Kong, BTC-e Cypr, Kraken i Poloniex to USA, itd. Prawdopodobnie 99% osób nie będzie chciało się sądzić poza krajem w którym przebywa, nawet w Polsce jak widać idzie to ludziom jak krew z nosa (Bitcurex) a i tak skuteczność tego jest marna jak pokazał Bidextreme. Załóż może osobny wątek ostrzegający przed wszystkimi nieubezpieczonymi giełdami bo przecież sprawa nie dotyczy Bitmarketu a dziesiątek giełd (prawie wszystkich) na całym świecie :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 156
Rejestracja: 21 listopada 2016
Reputacja: 318
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: MelomanBTC » sobota, 21 stycznia 2017, 13:53

Porównaj ile osób z Polski ma kapitał na Chińskich giełdach, Bitfinexie i tak dalej, a ile osób z Polski ma kapitał na Bitmarkecie bawiąc się na giełdzie i chociażby wrzucając w SWAPY :)
W takie ruchy, trzymania kasy na chińskich giełdach bawi się może z 10%, reszta trzyma na Bitmarkecie i Bitbay. I zwyczajnie uczulam, żeby potem nie było zdziwienia, że kasy musicie szukać na Seszelach.

Nie broń ich, bo mi chodzi tylko i wyłącznie świadomość, że miejscem do rozwiązywania sporów sądowych, odzyskania kasy jest Seszele i tyle :)
Tips and donate: 1MeLomanAYHaskzJfidS8nkGFeqmu3giuG

Weteran
Posty: 1540
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: ikswodnal » sobota, 21 stycznia 2017, 14:14

Wydaje się że pretensje do BM że są zarejestrowani na Seszelach jest nietrafna. Raczej należy mieć pretensje do Ministerstwa Finansów że nie stwarza odpowiednich warunków do pracy firm które muszą uciekać za granicę (przynajmniej niektóre). Giełdy są jakie są, jeżeli tylko poprawia to warunki i cenę bieżącej obsługi to mogą być rejestrowani na księżycu.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Bitmar » sobota, 21 stycznia 2017, 15:18

MelomanBTC pisze: chodzi tylko i wyłącznie świadomość, że miejscem do rozwiązywania sporów sądowych, odzyskania kasy jest Seszele i tyle
Jeżeli firma jest zarejestrowana na Seszelach to jest to oczywiste i jest to podane na stronie Bitmarketu:
29 Prawem właściwym do rozwiązywania sporów powstałych w związku z korzystaniem z serwisu jest prawo Republiki Seszeli.
ale dziękujemy za przypomnienie, świetna robota ;)

Dla mnie akurat nie ma to żadnego znaczenia, w przypadku włamu na giełdę i stracie wszystkich środków ani Polskie ani Seszelskie ani prawdopodobnie też żadne inne prawo nie pomoże, bo z pustego to i Salomon nie naleje a rząd z podatków obywateli też nie odda. Jeśli chciałbym mieć gwarancję to skorzystałbym z giełdy ubezpieczonej bez znaczenia gdzie jest zarejestrowana. A jeśli gwarancji bym nie potrzebował, to wybrałbym giełdę, która zapewnia mi większą anonimowość gdzie moje transakcje nie zostaną podane na tacy na zawołanie wścibskim oczom (już niedługo wszystkie giełdy w UE).

Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 31 października 2013
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: altcoin » sobota, 21 stycznia 2017, 18:05

Nie jest takie oczywiste. Jeżeli chodzi o kwestie finansowe to raczej Seszele.
Ale jeśli serwer jest w Polsce (a na 99% jest) i są na nim przechowywane dane osobowe Polaków to niestety w tej kwestii obowiązywać raczej będzie prawo polskie (karne w szczególności).
Pewnie z tego powodu Bitmarket tak kurczowo kryje się z wyjawieniem kraju w którym jest serwer.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Awesomist » niedziela, 22 stycznia 2017, 10:55

Wcześniej wspomnieli, że mają już licencję BUP od KNFu na ich firmę polską, wydaje mi się że na tyle ile mogą powoli wszystko zmierza do lepszej transparentności.
Zobaczcie sobie jak operują inne giełdy, konta bankowe mają pozakładane w przeróżnych krajach i nie tylko BM korzysta z raju podatkowego.

@Bitmar wspomniał o OKCoin, to radzę zapoznać się z ich strukturą :-)
USD przyjmują na firmę, która jest zarejestrowana na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, to jest chyba najwiekszy offshore na świecie.

@MelomanBTC, zapytaj się klientów Cureksa jak się sądzi w Polsce i czy są jakies efekty :-)

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » czwartek, 26 stycznia 2017, 10:10

W dniu dzisiejszym zaplanowaliśmy przerwę techniczną. Prace rozpoczynamy punktualnie o godzinie 22:00 i zostaną zakończone przed godziną 23:00.
Na czas ich trwania strona zostanie wyłączona. Powrócimy niezwłocznie po ich zakończeniu.
Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: sanitas » czwartek, 26 stycznia 2017, 11:15

Ostatnio zmieniła się treść regulaminu serwisu. Zmiana może jest mała, ale w sumie kompletnie zmienia sens 15 punktu regulaminu. Tj. treść została zmieniona z:
Właściciel serwisu dokłada wszelkich starań w celu zabezpieczenia środków finansowych oraz kryptowalut przechowywanych na kontach użytkowników przez dostępem osób trzecich bądź utratą.
na:
Właściciel serwisu dokłada wszelkich starań w celu zabezpieczenia środków finansowych oraz kryptowalut przechowywanych na kontach użytkowników przed dostępem osób trzecich bądź utratą.
Inny punkt regulaminu mówi o tym, że zmiany treści regulaminu wymagają akceptacji użytkowników. Dlaczego użytkownicy nie zostali poinformowani o tej zmianie? W jaki sposób tę akceptację będzie można wyrazić?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: pm7 » czwartek, 26 stycznia 2017, 11:19

@sanitas, jak rozumiesz punkt sprzed zmiany?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 29 listopada 2016
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: sanitas » czwartek, 26 stycznia 2017, 11:41

Rozumiem tak, że wcześniej środki nie były chronione przed dostępem osób trzecich. Teraz są. Jest to istotna zmiana i jest się czym chwalić.

Swoją drogą wstęp regulaminu definiuje kim są osoby trzecie:
[...] osoby trzecie (zwane dalej użytkownikami)
Więc wspomniany punkt regulaminu wciąż jest bezsensu (bo de facto mówi o tym, że środki są zabezpieczone przed dostępem przez użytkowników).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 26 stycznia 2017, 12:29

@sanitas, To wygląda na literówkę jak dla mnie, którą teraz poprawiono. Sformułowanie "na kontach użytkowników przez dostępem osób trzecich" jest niepoprawne gramatycznie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 2 lutego 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: michal_m » czwartek, 2 lutego 2017, 18:26

Witam wszystkich.

Mam problem z API bitmarket w Pythonie. Zakładam że popełniam jakiś błąd podczas wywoływania API transakcyjnego. Wczoraj trochę nerwów zjadłem skasowałem swój kod i roboczo naskrobałem takie coś:



#Import został z poprzedniej wersji programu :)
import hashlib
import hmac
import urllib
import urllib2
import time
import requests
from python_hmac_auth import HmacAuth
import json


key = "kluczpubliczny"
secret = "kluczprywatny"

apicommand = "info"
tonce = time.time()

params = str(apicommand) + " " + str(tonce)

postdata = (params + " " + "&")

signdata = hmac.new(postdata, secret, hashlib.sha512).hexdigest()

headerapi = { "API-Key: ": key,
"API-Hash: " : signdata}



getapi = requests.post(apiurl, data=headerapi ,params=postdata)
print getapi.text




Chciałem jeszcze pochwalić ekipę bitmarket.pl za szybką reakcję na mojego maila :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: wizardking76 » czwartek, 2 lutego 2017, 22:35

zabawne są te wszystkie analizy techniczne.... najlepiej czuć zbierający rynek. Jeśli nikt nie spuści specjalnie dużej ilości BTC to się nic nie zmieni- rynek widać że prze do góry i jeszcze chwilę tak będzie...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » czwartek, 2 lutego 2017, 23:14

@ bioly
Rzeczywista opłata zleconej wypłaty jest uzależniona od jej wagi. Może być zarówno niższa jak i dużo wyższa od pobieranej opłaty za zlecenie wypłaty. W dniu dzisiejszym można zaobserwować znacznie większą ilość transakcji. W związku z ograniczoną wielkością bloku w sieci znajduje się aktualnie ponad 62000 niezatwierdzonych transakcji. Niestety wśród nich znalazło się kilka zlecanych od nas. Z całą pewnością blockchain je potwierdzi. Jeżeli sytuacja będzie się utrzymywać dokonamy korekty opłaty transakcyjnej.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14379
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 2 lutego 2017, 23:54

@michal_m, Ale na czym polega problem? Bo nie napisałeś.
Opis API masz na githubie: https://github.com/bitmarket-net/api
Przykład użycia w c# masz w moim swapbocie :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 111
Rejestracja: 25 czerwca 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: LubieCrypto » piątek, 3 lutego 2017, 00:38

@michal_m https://github.com/search?utf8=%E2%9C%9 ... rchresults naprawde nie trudno na githubie znaleźć przykłady. Nawet jest przykład w pythonie jakiś.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 87
Rejestracja: 2 lutego 2017
Reputacja: -9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: michal_m » piątek, 3 lutego 2017, 08:08

Dzięki za pomoc Panowie! Problem był w tym że API nie chciało zwróć wyniku co było prawdopodobnie winą złego zapytania z mojej strony. Problem póki co rozwiązany :)

I poniżej zamieszczam rozwiązanie. Zabawne że na forum dotyczącym BTC znalazłem prędzej odpowiedź na kwestie programistyczne niż na stack overflow...

http://stackoverflow.com/questions/4200 ... -to-python

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 7 lutego 2017, 01:13

@BitMarket.pl, Czy może wprowadzić możliwość robienia przelewów BTC z wyższym fee niż obecnie? Przy przytkanej sieci, idzie teraz powoli z fee, jakie jest ustawione na bm. https://blockchain.info/pl/unconfirmed-transactions
Fajnie jakby były ze 3 opcje do wyboru, z czego obecna byłaby ta "ekonomiczna".
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 1272
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 259
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: BitMarket.pl » wtorek, 7 lutego 2017, 14:53

@Wymazywanie
W ciągu ostatnich dni zaobserwowaliśmy sytuację, że niektóre wypłaty nie były od razu potwierdzane przez sieć. Dzisiaj nieznacznie podwyższyliśmy opłatę za kilobajt w realizowanych wypłatach.
Koszt zlecenia wypłaty nie uległ zmianie. Stale monitorujemy sytuację. Aktualnie wszystkie wypłaty są płynnie potwierdzane. Na chwilę obecną nie ma konieczności dokonywania zmian.
Prosimy o informację w przypadku zaobserwowania opóźnień w realizacji wypłat.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Postautor: afrus » wtorek, 7 lutego 2017, 21:55

Mi krążą bity między BM finex a polo i max ile czekałem to 30 minut :D
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości