Bitfinex

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » środa, 20 września 2017, 01:00

Ciastek pisze: Chciałem przelać wczoraj eth z bitfinex na bitbay niestety transakcja nie doszła do skutku, wisi jako anulowana a środki zostały na bitfinexie. Ktoś podpowie jaka jest tego przyczyna? Wysyłałem z exchange wallet, tutaj musze coś zmienić?
Może być potrzebne potwierdzenie. Na email powinna przyjść ci wiadomość o zaplanowanej tranakcji. Proszony jetseś o kliknięice w link. Ale to jeszcze nie wszystko, gdy otworzy się strona masz info o planowanej transakcji i TRZEBA KLIKNĄĆ zielony guzior 'accept' (nie pamietam jaką ma dokładnie nazwę). Dopiero wtedy tranakcja rusza do przetworzenia.

Dodano po 1 godzinie 39 minutach 4 sekundach:
ekonokomik pisze: Czy na finex, mając longa na BTC można w jakiś sposób kupić za te "posiadane" BTC inną walutę, nie zamykając longa?
Możesz kupić na Exchange BTC (lub inne - choć ja sprawdzałem tylko btc), potem jednym ruchem wnieść je na Margin i tam dokonać otwarcia pozycji na jakim chcesz walorze i na dowolnej parze walutowej. Twoje BTC (lub inne) stanową zabezpieczenie pozycji. Co oczywiste, nie możesz wyciągnąć z giełdy środków 'zainwestowanych' w otwartą pozycję.
Możesz swobodnie operować równowartością wniesionych środków na dostępnych parach (nie wszystkie pary są u nich dostępne, głownie jest to BTC, USD, czasem ETH). Wartość Twojego potencjału jest na bieżąco przeliczana.
Spoiler:
Jeśli otworzyłeś pozycję za 50% wartości konta Margin (czyli nie skorzystałeś z dźwigni) to całość środków tego Margin tworzy twoje zabezpieczenie z nadmiarowym zapasam, wyznaczając odpowiednio przekalkulowany poziom likwidacji w tym wypadku znacznie poniżej zera. Zatem możesz swobodnie operować pozostałym 50% np wyciągnąć go z giełdy. Wtedy tylko zmieni się poziom likwidacji dla Twojej już otwartej pozycji (oczywiście co zrozumiałe na płytszy), ale nadal będzie on oscylował na poziomie bliskim zeru.
Realny (niezerowy i nieujemny) poziom likwidacji pojawia się wyłącznie gdy otwierasz pozycję powyzej 99% (sto procent pomniejszone o prowizję giełdy) swoich zasobów - czyli już zalewarowaną.
*doprecyzowane w edycji


Problem kalkulacji lewarowania:
Lewarowania nie włącza się jakoś dodatkowo. Ot po prostu jesteś na Margin, to masz dostępny lewar. Przy otwieraniu pozycji na Margin, definiujesz za ile chcesz ją otworzyć. Możesz wykorzystać część swoich środków, wszystkie, lub PONAD wszystkie. To ponad, to już jest pozycją lewanowaną. Ile możesz w danej chwili wziąć "kredytu" podaje ci indykator. Klikasz w ikonkę i wylicza ci Twój max, wpisując tą wartość do pola. Ty decydujesz czy zredukujesz zaproponowany ci "kredyt" czy polecisz po całości oferowanego.
Jeśli nie chcesz korzystać z lewara a dokonywać transakcji będąc mimo wszytko na Margin, to zwyczajnie nie kupujesz ponad to, na co masz pokrycie 100%. Musisz to ręcznie wyliczać, ale to nie jest jakimś dużym problemem - wejście na lewar niewielkimi wartościami jest praktycznie bezbolesne. Lewar na BFX nie jest wysoki.

W przypadku gdy grasz na margin z wniesionym USD to zawsze widzisz ile masz, i ile możesz kupić a ile ci proponuje lewar. Masz stosunkowo łatwą kontrolę. Jak wniesiesz BTC i będziesz grał na innych parach to kłopotliwe będzie przeliczanie. Bo podaje ci Twój budżet w wybranej innej walucie, i to co pisałem wcześniej, podaje ci max Twojej dźwigni w kolejnej walucie.
Jeśli używasz lerwau jak swoich, to nie ma problemu po prostu grasz tym co masz do dyspozycji i tyle. Jeśli natomiast z jakiś względów masz opór, to musisz siedzieć z kalkulatorem w łapie.


Innymi słowy Margin na BFX należało by traktować jako pewien aport wartości. Wnosisz coś co ma określoną wartość a oni wirtualizacją ci możliwość dokonywania operacji w obrębie tej wartości (nie patrząc w jakiej jest walucie), byle byś miał pokrycie na swoje działania. Lewar jest tu tylko dodatkiem rozszerzajacym ci Twój budżet.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 września 2017, 07:26 przez spamboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: scibi » środa, 20 września 2017, 20:24

Hej,
mam pytanie, czy na Bitfinex moge grac tylko na BTC/USDT bez weryfikacji?
Czy bezproblemowo potem wyplace swoje BTC?
Czy jest jakies ograniczenie ilosci BTC bez weryfikacji?
Rozumiem ze USD nie wyplace

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitfinex

Postautor: adam1226 » środa, 20 września 2017, 20:32

@spamboy, czyli jeśli mam 1000usd i otworze longa za 990 to nie grozi mi likwidacja?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » środa, 20 września 2017, 22:42

scibi pisze: mam pytanie, czy na Bitfinex moge grac tylko na BTC/USDT bez weryfikacji?
Ja gram na wszystkich możliwych walutach bez weryfikacji. Weryfikacja jest chyba tylko przy bardzo dużym kapitale wymagana.
scibi pisze: Czy bezproblemowo potem wyplace swoje BTC?
Ja nie miałem problemów. Wpłacałem i wypłacałem po 20 BTC więc całkiem spora suma IMHO.
scibi pisze: Rozumiem ze USD nie wyplace
Nie ma takiej opcji na wpłacenie czy wypłacenie USD. Jak chcesz przelać środki musisz kupić krypto i je wypłacić.

Dodano po 3 minutach 46 sekundach:
spamboy pisze: Możesz kupić na Exchange BTC (lub inne - choć ja sprawdzałem tylko btc), potem jednym ruchem wnieść je na Margin i tam dokonać otwarcia pozycji na jakim chcesz walorze i na dowolnej parze walutowej. Twoje BTC (lub inne) stanową zabezpieczenie pozycji. Co oczywiste, nie możesz wyciągnąć z giełdy środków zainwestowanych w otwartą pozycję nawet jeśli nie korzysta ona z lewara.
adam1226 pisze: @spamboy, czyli jeśli mam 1000usd i otworze longa za 990 to nie grozi mi likwidacja?
Spamboy chyba coś pomylił. Jeśli grasz na margin i otworzysz pozycję na 1000usd->btc, to automatu te 1000usd masz zablokowane do jakiejkolwiek inne transakcji jako zabezpieczenie. Nie da się ich użyć do innego zakupu.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: scibi » środa, 20 września 2017, 23:02

@Excray, dziekuje za odpowiedz!
Jak tutaj ustawic stop losa/take profit na margin trade.
oraz co robi "claim this position" na margin trade

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » środa, 20 września 2017, 23:40

scibi pisze: Jak tutaj ustawic stop losa/take profit na margin trade.
Wszystko działa tak samo jak na exchange.
Stop loss to wybierasz Stop, wpisujesz wartość przy jakiej chcesz awaryjnie sprzedać i wpisujesz ilość taką jaką uprzednio kupiłeś.
Trailing stop - to ustawiasz dystans w USD w jakim ma kroczyć "kroczący stop"
Trailing Stop możesz też wykorzystać do zakupu po odwróceniu trendu. Tyle, że zamiast sell klikasz buy. Jak kurs zawróci i przekroczy ustawiony przez Ciebie dystans to automatycznie zostanie zakupiona waluta. Oczywiście po cenach zleceń, więc cena zakupu może się różnić od ustawionego progu przy dynamicznej zmianie kursu.
Take profit robisz w oparciu o Limit
Jeszcze tak na marginesie napisze jakby ktos nie wiedział. Na BFX mamy 2 rodzaje handlu, oraz możliwość zarabiania na pożyczaniu pieniędzy:
1. Exchange - czyli kupujemy walutę. Mamy 4000$ i za to możemy kupić 1BTC i robić co nam się żywnie z nim podoba
2. Margin - czyli gramy na pożyczce z dźwignią bodajże 3,33. Nasze 4000$ służy jedynie za zabezpieczenie pożyczki. Czyli za 4000$ możemy kupić 3,33BTC. Niemniej nie możemy tym BTC obracać, tak samo jak kwotą 4000$ zabezpieczenia. Z racji, że gramy z dźwignią 3,3 tolerancja na - jest na 15%. Jeśli kurs BTC zmieni się o 15% na naszą niekorzyść pozycja sama się zamknie czyszcząc nasze całe zabezpieczenie - 4000$. Na dodatek przy otwartej pozycji płacimy odsetki za pożyczone USD/BTC czy cokolwiek co służy za zabezpieczenie pożyczki w wysokości na ten moment około 0,05% dziennie dla USD. Dokładną wartość oprocentowania mamy podaną przy otwartej pozycji, a bez otwierania - w zakładce funding. Tam też macie podane jakie waluty mogą służyć za zabezpieczenie pożyczki - praktycznie wszystkie.
3. Funding. Możemy pożyczać nasze pieniądze właśnie dla graczy z dźwignią jak i od innych graczy. Ustalamy oprocentowanie i maksymalny czas pożyczki. Średnie oprocentowanie dla USD na chwilę obecną - 0,05% dziennie. Oczywiście kapitał po udzieleniu pożyczki jest dla nas niedostępny do jakiejkolwiek operacji aż do momentu zwrotu pożyczki. Procent jest wypłacany raz na dobę gdzieś po północy niezależnie od momentu zwrotu, choć jest opcja bodajże FRR i wtedy raz na godzinę są wypłacane odsetki.

Dodano po 23 minutach 47 sekundach:
scibi pisze: "claim this position"
Redukuje pozycję. Chcesz tylko częściowo sprzedać pozycję - używasz "claim this position" i wpisujesz o ile chcesz zredukować.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » czwartek, 21 września 2017, 05:57

adam1226 pisze: @spamboy, czyli jeśli mam 1000usd i otworze longa za 990 to nie grozi mi likwidacja?
Jeśli otworzysz bez dźwigni to NIE. Możesz trzymać tego longa aż spadnie do 1USD. Rozważmy prosty przykład z pominięciem giełdowego fee:

Otwarcie długiej za kwotę $100 to zakup 0.1BTC przy hipotetycznej cenie $1.000 i Twoim zabezpieczniu $100.

Cena spada do $900
Ty nadal masz 0.1BTC ale warte już tylko $90
Cena spada do $500
Ty nadal masz 0.1BTC ale warte już tylko $50
Cena sprada od $100
Ty madal masz 0.1BTC wartego $10
Cena sprada od $10
Ty madal masz 0.1BTC wartego $1
Cena sprada od $1
Ty madal masz 0.1BTC wartego $0.1

Przy hipotetetycznych załozeniach nie może ci zlikwidować pozycji, bo masz na nią cały czas pokrycie.


Teraz to samo z lewarem:
Otwarcie długiej za kwotę $100 to zakup 0.1BTC przy hipotetycznej cenie $1.000 i Twoim zabezpieczniu $60. Czyli masz swoja pozycję zlewarowaną o dodatkowe $40 (pomijam tu fakt jaki jest aktualnie dostepny na BFX, ma być to jedynie klarowny przykład).

Cena spada do $500
Ty nadal masz 0.1BTC, warte już tylko $50
Twój long się trzyma bo masz jeszcze kasę na pokrycie pozycji. Jeśli przy tym poziomie zamkniesz zostanie ci $10.
Cena spada do $400
Ty masz 0.1BTC które w tej chwili jest warte $40.
Pozycja jest LIKWIDOWANA ponieważ twój REALNY majątek był 60$ i o tyle straciła wartość Twoja cała inwestycja. Nie masz już wiecej kasy na pokrycie ewentualnych dalszych spadków kursu. Zostajesz z niczym.


Teraz taka uwaga: O tym czy masz aktywną kwotę likwidacji zarówno na pozycji krótkiej jak i długiej, informuje kolumna "LIQ PRICE" figurujacą na liście otwartych pozycji. Jeśli nie korzystasz z lewaru (czyli masz środki na pełne pokrycie swoich operacji) pozycja ta pozostaje pusta. W cenę likwidacji są wliczane Fee za operację oraz "FOUNDING COST". To ostanie to jest koszt Twojego kredytu. Informacje o kosztach kredytu, też masz na bieżąco podawane w zestawieniu otwarych pozycji. Mogą być one w rozliczeniu dobowym lub na przestrzni całego czasu owatrcia pozycji - "FUNDING TYPE" i możesz to zmieniać wg potrzeby.

Dodano po 56 minutach 44 sekundach:
Excray pisze: Spamboy chyba coś pomylił. Jeśli grasz na margin i otworzysz pozycję na 1000usd->btc, to automatu te 1000usd masz zablokowane do jakiejkolwiek inne transakcji jako zabezpieczenie. Nie da się ich użyć do innego zakupu.
Nie nie pomyliłem, tylko Ty nie doczytałeś. Pisałem że można dysponować tą częścą, która stanowi nadwyżkę nad kwotę otwartej pozycji. Nie wspominałem o sytuacji otwarcia pozycji na 100% kapitału, lecz sugerowałem, że jak zainwestuejsz przykładowo 50% wprowadzonego na margin kapitału, to drugim 50% możesz swobonie operować (przenosić, wypłacać, pożyczać).
Być może można operować nawet WIĘKSZĄ kwotą niż te 50%, bowiem wyciągając większą część z 'margina' tworzylibyśmy automatycznie pozycję zlewarowaną. Zatem dostepne były by takie środki, na ile w danej chwili byłby dostępny dla nas lewar. edit: sprawdzone i potwierdzone 21.09.2017 17:00

W zakładce 'Wallets' przy kazdej walucie były dwie pozycje: Total i Available każda z nich dotyczy innego portfela: Exchange Wallet, Margin Wallet, Funding Wallet. Wskazują jakie środki są na daną chwilę zainwestowane (zablokowane) a jakie dostepne. Jeśli twój depozyt na margin jest w USD i otworzysz pozycję np długą (teoretycznie nabywając BTC) to w tej zakładce 'Wallets' nie pojawią się Bity, a zmieniszy się jedynie ilość USD Available w stosunku do USD Total. To jest właśnie ta virtualziacja zakupu o której wspominałem.
Ta pozycja 'Available' pokazuje właśnie ile masz fizycznie dostęnych środków. Zatem wracjąc do obrazowego 50%, prawdopodbnie będziesz mógł ruszyć znacznie wiecej niż tylko 50% ale wpędzjac się w najwyższy dostepny lewar (edit: sprawdzone i potwierdzone 21.09.2017 17:00).




Dodano po 49 minutach 54 sekundach:
scibi pisze: Hej,
mam pytanie, czy na Bitfinex moge grac tylko na BTC/USDT bez weryfikacji?
Czy bezproblemowo potem wyplace swoje BTC?
Czy jest jakies ograniczenie ilosci BTC bez weryfikacji?
Rozumiem ze USD nie wyplace


Można grać bez weryfikacji. Wszytkie pary są dostępne tak z, jak i bez weryfikacji. Wypłaty są możliwe w crypto. O wypłatach USD zapomnij - przez tyle czasu ich nie przywrócili, to pewnie nikt z nimi nie chce już gadać.
Od długiego czasu nie miałem problemu z wypłatami, wszytko idzie sprawnie, ale ja tam już gram tylko bierkami, po tym jak mnie "przycięli" na padzie ich giełdy, obraziłem sie i nie odpuszczam.
Skądinąd paradoksalnie rynek rośnie a możliwości się coraz bardziej kurczą, chińczycy mi wypadli, btc-e też mnie ostanio zabolała (a nigdy też nie mieli dobrych instrumentów). Amerykańskie Stamp i Coinbase, chciały by prześwietlić mi nawet numer buta... Gdax to chyba to samo co Coinbase. Japończycy niestety hermetyczni. Polskie zbyt płytkie. Jak żyć?


W Bitfinex lubię dopracowany interface i naprawdę przemyślany koncept UX (nie jest to jak w Bitbay tylko ładne, ale też mega praktyczne). Niestety jak to z wszelkimi ficzerami bywa, czasem lubą przymulić (może i nawet z winy zaorania mojego złomu mimo SSD/i7/32GB) w kluczowych momentach, dlatego polecam w asekuracji mieć apkę pracujacą przez API na telefonie, nie raz mi to urawtowało dupę).
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 września 2017, 18:32 przez spamboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » czwartek, 21 września 2017, 07:41

Chciałbym coś uściślić, bo kolega Spamboy pisze bardzo chaotycznie, o otwieraniu longów z dźwignią i bez dźwigni i chyba nie rozumie różnic między giełdą Margin i Exchange. Tylko patrzeć jak ktoś po przeczytaniu jego odpowiedzi będzie próbować otworzyć shorta bez dźwigni.

Na Bitfinex są 2 rodzaje handlu: Exchange i Margin. Jak sama nazwa wskazuje exchange to wymiana. Można tam kupić albo sprzedać krypto, ale sprzedać tylko pod warunkiem, że je mamy. Nie otwiera się tam żadnych pozycji. Po prostu kupujesz walutę i robisz sobie z nią co chcesz (poza USD oczywiście której oczywiście nie możesz wypłacić).
Drugi rynek to Margin. Tutaj zawsze jest dźwignia, i zawsze pożyczamy pieniądze na pozycję. Nawet jak kupimy za ułamek kwoty którą dysponujemy. Tego nie da się zmienić. Dzwignia jest stała, a oprocentowanie zależy od aktualnego kursu po jakim są udzielane pożyczki -> zakładka funding. I tutaj dopiero się zakłada pozycje i dopiero tutaj możemy założyć pozycję na sprzedaż BTC nie mając ani ułamka BTC w portfelu. Co ciekawe w przeciwieństwie do Forexa nie gramy na kontraktach tylko podobno rzeczywiście są pożyczane USD za które kupujemy krypto, a przy zamykaniu pozycji są odkupowane i zwracane właścicielowi wraz z procentem (opis dotyczy opcji long). Nie możemy w żaden sposób operować zakupionymi w ten sposób BTC, a jeśli ich kurs spadnie do takiego poziomu, że zadeklarowana przez nas kwota zabezpieczenia nie wystarczy na pokrycie strat pozycja zostanie automatycznie zamknięta. Tak samo USD użyte na pokrycie naszej pożyczki - nie są dla nas już dostępne - choć są widoczne w portfelu, ale już w górnym wierszu który pokazuje wszystkie środki z naszego portfela - również te które są z jakiegoś powodu dla nas zablokowane. Dostępne dla nas do dalszych operacji jest tylko to co jest w dolnym wierszu.
spamboy pisze: Nie nie pomyliłem, tylko Ty nie doczytałeś. Pisałem że można dysponować tą częścą, która stanowi nadwyżkę nad kwotę otwartej pozycji.
No to jest chyba oczywista oczywistość dla każdego. To raczej kolega nie zrozumiał intencji kolegi ekonokomik. Kolega ekonokomik po zakupie na margin, widząc dalej środki na portfelu margin (tyle, że w górnym wierszu) łudził się, że może jeszcze za nie coś kupić. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że każdy portfel ma 2 wiersze: górny - total i dolny - available. I do ewentualnych innych operacji dostępna jest tylko ta kwota w dolnym wierszu:
Obrazek
Teoretycznie na tym portfelu mam 100$, ale tak się składa, że je komuś pożyczyłem na procent. Do dyspozycji posiadam jedynie 5 centów które zostały mi wypłacone jako opłata za tą pożyczkę. Jak pożyczka zostanie zwrócona kwota 100,05 będzie widoczna w dolnym wierszu.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » czwartek, 21 września 2017, 09:52

@Excray Ok, może nie wszystko jest klarowne bo piszę o b. poznych godzinach ale argument ze nie rozróżniam Exchange od Margin jest... przemilczę.

Wskaż na prv (by nie offtopić) fragmenty budzące wątpliwośc to skoryguję.

Przypominam że nie wnikałem w zasadność czy ktoś chce używać margin do otwierania longów bez lewara - starałem się opisać, że da się to zrobić i z czym się to wiąże. Informacje wrzuciłem z premedytacją w spoiler jako poboczne.

Kolumnę kosztu (na margin) masz zerową, jeśli twoja pozycja nie przekracza twoich środków - czyż nie? A skąd to wynika skoro wg Ciebie zawsze jest pożyczana? Bo jeśli pożyczka -to przecież procent musi byc. Sam o tym piszesz wskazując Founding. No to proszę, chętnie wysłucham jak to jest z tą "bezkosztową pożyczką"... .
Bo wg mnie, pożyczasz TYLKO część lewarowaną.

MOGĘ się tu mylić, i sprawdzę to przy najbliżeszej okazji.


Wracając do pytania @Ekonokomika odniosłem wrażenie że kolega nie tyle dokonał operacji (bo pewnie nawet tam nie wchodził), ile był zainteresowany czy można 'jakimkolwiek' sposobem nie rezygnując z inwestycji BTC (odpowiednik longa) obracać tym kapitalem na innych parach walutowych. I ja to właśnie potwierdziłem - można - wnosząc na margin depozyt nie w USD, a właśnie w BTC. Ma to sens, gdy ktoś nie chce nigdy schodzić na fiaty.
Nie upieram się mogłem źle zrozumieć pytanie, ale to musi doprecyzować sam zainteresowany.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 września 2017, 18:23 przez spamboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » czwartek, 21 września 2017, 12:05

Na margin zawsze jest z dźwignią i pożyczką. Zrób zlecenie na 0.01BTC po cenie 3000$. Powinno Ci zablokować według Twojej teorii 30$. Sprawdź ile zabiorą Ci z konta.

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 3 sierpnia 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: kasza77 » czwartek, 21 września 2017, 12:33

wamak pisze: Mam mały problem z pełnym wykorzystaniem giełdy.
Pytanie: Jak tu ustawić zlecenie, które zawiera w sobie zarówno "take profit", jak i "stop loss"? Jak już zrobię zlecenie sprzedaży "STOP", to potem już dla danego posiadanego BTC nie mogę ustawić "LIMIT" (krzyczy, że brak środków). Chodzi mi o to, abym mógł iść spać zamiast pilnować kursu.
Udało Ci się to rozkminić?
Też nad tym siedziałem trochę i nie znalazłem rozwiązania.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » czwartek, 21 września 2017, 18:03

kasza77 pisze:
wamak pisze: Mam mały problem z pełnym wykorzystaniem giełdy.
Pytanie: Jak tu ustawić zlecenie, które zawiera w sobie zarówno "take profit", jak i "stop loss"? Jak już zrobię zlecenie sprzedaży "STOP", to potem już dla danego posiadanego BTC nie mogę ustawić "LIMIT" (krzyczy, że brak środków). Chodzi mi o to, abym mógł iść spać zamiast pilnować kursu.
Udało Ci się to rozkminić?
Też nad tym siedziałem trochę i nie znalazłem rozwiązania.
Od takich łączonych transakcji jest One Cancels Other - oznaczone OCO widoczne w formularzu składania zamówienia. Jest to opcja dostępna tylko dla zleceń LIMIT. Składane są dwa zlecenia jedno STOP drugie LIMIT realizujace zysk, tak jakbyś to wykonywał ręcznie z tym, że automat pilnuje za Ciebie by zlikwidować drugą pozycję, gdy jedna z nich zostanie zrealizowana. Proszę bardzo tu naoczny instruktarzowy przykład:


Gdy robiłeś to ręcznie i w odwrotnej kolejności najpierw STOP (system 'rezerwował' Ci środki na poczet realziacji tej transakcji wstawiając zamówinie o tej kwocie do orderbooka), to potem brakowało ci na ewntualny zakup tworzony zleceniem LIMIT. Robiłeś to jako dwie odrębne transakcje i na każdą z nich system oczekiwał odpowiednich środków.

Dodano po 3 godzinach 11 minutach 48 sekundach:
Excray pisze: Na margin zawsze jest z dźwignią i pożyczką.
Pożyczką być może faktycznie, ale lewarem niekoniecznie.
Excray pisze: Zrób zlecenie na 0.01BTC po cenie 3000$. Powinno Ci zablokować według Twojej teorii 30$. Sprawdź ile zabiorą Ci z konta.
Wg mojej teorii zablokuje ~$10. Bo system podsunie Ci do dyspozycji całość środków łącznie opcją ewentualnego zalewarowania Twojej pozycj. Czyli $70 możesz ruszyć BEZ wpędzania się w lewar (i tworzenia pozycji likwidacji). Natomiast system podpowiada Ci, że masz do dyspozycji ~$90. Jeśli ruszysz kwotę z przedziału $70-$90 to dopiero wtedy w otwartej pozycji ZMIENI SIĘ cena likwidacji.

A teraz przykład z dnia dzisiejszego special 4u:
Przejrzyj kolejne screany, na których otwieram pozycję długą na Margin za wspomnianą przez Ciebie kwotę. Przenoszę część zabezpieczenia na inny portfel (Exchange) i wykazuję brak pozycji likwidacji. Następnie przenoszę jeszcze większą część środków na ten drugi portfel i tym samym moja pozycja samoczynnie wpada w lewar. Co oczywiste gdy wracam środki ponownie na margin zabezpieczajac tym samym całość swoich zobowiązań i kwota likwidacji się zeruje.
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zachecam do przemyśleń.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » czwartek, 21 września 2017, 19:57

spamboy pisze: Pożyczką być może faktycznie, ale lewarem niekoniecznie.
To po co Ci pożyczka, skoro nie lewarujesz pozycji? Przecież to nie ma sensu.
spamboy pisze: Wg mojej teorii zablokuje ~$10.
Ale to nie trzeba robić "według teorii". Otwierasz pozycję i widzisz. Przy zakupie 0.01BTC za 3000$ na margin zabierze Ci 9$. Dobra cena za 0.01BTC. Wychodzi 900$ za 1BTC. A 3000$/900$ to wychodzi 3.333. Dokładnie tyle ile wynosi lewar na BFX.
spamboy pisze: Przejrzyj kolejne screany, na których otwieram pozycję długą na Margin za wspomnianą przez Ciebie kwotę. Przenoszę część zabezpieczenia na inny portfel (Exchange) i wykazuję brak pozycji likwidacji. Następnie przenoszę jeszcze większą część środków na ten drugi portfel i tym samym moja pozycja samoczynnie wpada w lewar. Co oczywiste gdy wracam środki ponownie na margin zabezpieczajac tym samym całość swoich zobowiązań i kwota likwidacji się zeruje.
Przy zakładaniu pozycji "za wszystko" masz wyliczoną zaliczkę na transakcję z progiem LIQ PRICE na 15%. Jeśli masz wolne środki na portfelu margin to mogą posłużyć one do ratowania tej pozycji przy odbiciu ceny powyżej 15% i dlatego Ci się zmienia wartość LIQ PRICE tej pozycji. Co nie zmienia, że dalej jedziesz na lewarze i pożyczce. Niemniej dobrze, że zwróciłeś na to uwagę. Bo do tej pory myślałem, że transakcja obejmuje jedynie kwotę przeze mnie zadeklarowaną na zabezpieczenie. A wygląda na to, że przy fatalnym zrządzeniu losu jest w stanie wyczyścić mi całą zawartość portfela margin. To nie jest dobra wiadomość.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: wamak » czwartek, 21 września 2017, 21:41

spamboy pisze: Od takich łączonych transakcji jest One Cancels Other - oznaczone OCO widoczne w formularzu składania zamówienia. Jest to opcja dostępna tylko dla zleceń LIMIT. Składane są dwa zlecenia jedno STOP drugie LIMIT realizujace zysk, tak jakbyś to wykonywał ręcznie z tym, że automat pilnuje za Ciebie by zlikwidować drugą pozycję, gdy jedna z nich zostanie zrealizowana. Proszę bardzo tu naoczny instruktarzowy przykład:
O to mniej więcej mi chodziło. Wcześniej była mowa o "OCO", ale nie wiedziałem, czego to jest skrót. :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » czwartek, 21 września 2017, 23:10

Excray pisze: Ale to nie trzeba robić "według teorii".
Ty to nazwałeś to "teorią" próbując w ten sposób zdyskredytować to o czym pisałem. Ja się w odp posłużyłem Twoim terminem. Mało tego, moja odp. pokrywa sie z Twoim wyliczeniem - napisałem ~$10 i potem pokryłem to testem jaki dla Ciebie wykonałem. Ten znaczek (~) to przybliżenie. Ale mniejsza o to, by się tu rozdrabniać o ćwiartki dolara.
Wykazłaem, że możesz w zakresie posiadanych środków modyfikować zakres zabezpieczania margin wpływając na to czy aktualnie otwarta pozycja jest zlewarowana czy nie i do jakiego zakresu możesz to robić. Dla ciebie i dla mne jest to oczywiste, dla innych próbujacych to zorzumieć - niekoniecznie.
Excray pisze: To po co Ci pożyczka, skoro nie lewarujesz pozycji? Przecież to nie ma sensu.
Napisałem, że nie wnikam w zasadność takiej operacji, ale przwineło się pytanie czy da się operować częścią kapiatłu, to wykazałem, że TAK i pokazłem kiedy i jak to wpływa na otwartą już pozycję. Przypominam, że padło też pytanie o to czy zainwestowane w długą $900 z $1000 zdeponowanego na 'margin' mogą ulec likwidacji. Sucha odpiwiedź NIE, niewiele wnosi, bo nie pozwala zorumieć zasady.

Ludzie zadają proste pytania i oczekuja możliwie orbazowej odpowiedzi która ich naprowadzi lub da wyobrażenie 'how it works'. Nie są ekspertami, często mają zupenie inne wyobrażenia mechanizmów z innych giełd. Z czasem szczegóły sami odkryją małymi kroczkami.
  • Jeżeli umiesz lepiej możlwie prosto i przytępnie (w wersji dla opornych) wyłożyć temat - śmiało. Wiele osób ci podziękuje.
  • Jeżeli punktujesz mnie, że sie mylę i wprowadzam ludzi w błąd, króty może ich dużo kosztować (OMG!) - to czekam aż wykażesz gdzie są te kosztowne nieprawidłowości/niezgodności, poza ewntualnymi uproszczeniami, których potrzebowałem do zobrazowania tematu. Odszczekam wszytko, co powiedziałem niegodnego tego wątku.
Excray pisze:Przy zakładaniu pozycji "za wszystko" masz wyliczoną zaliczkę na transakcję z progiem LIQ PRICE na 15%.
Ależ ja nie opisywalem ani razu sytauacji "za wszytko". Co żeś sie z tym tak uparł? Robiłem przykady na częściowej inwestycji. Dla inwestycji na all-in będzie jak mówisz - zostanie wyznaczona kwota likwidacji, bo bierzesz z pełnym lewarem (x3.33), a zatem inwestuejsz swoje i pożyczone. Co do tego sie zgadzamy.

Dodano po 48 minutach 31 sekundach:
Excray pisze:
Obrazek
Abstrachując, od niuansów zachowań Margina - ja mówię cały czas nie o ORDERZE (na co ty wskazujesz w swoim obrazku), a o aktywnej pozycji. Specjalnie pod Ciebie dokonałem zakupu (zresztą w czasie obecnej obsuwy kursu) abyśmy mogli rozmawiać na realnym przykładzie. Może to nie ma wielkiego znaczenia ale może też być powodem mijania się w komunikacji.

Jedyną rzeczą, której nie przyuważyłem w czasie testu, to czy pojawia się Funding Cost w początkowym etapie, gdy jeszcze nie naruszyłem lewara. Bo potem już go widziałem (mimo że na moich obrazkach jest jeszcze wciaż 0.00) i nie znikał nawet po przywróceniu środków i wyzerowaniu kwoty Liqidation. Moglo ta być zanim zaczął być zauważalny dla tak małej kwoty, musiał upłynąć pewien czas. Ale jest to do sprawdzenia przy kolejnej okazji zakupu.
Jeżeli by się okazało, że się nie pojawia (konkretnie nie rośnie) - to znaczyłoby, że koszt ponosisz dopiero od pożyczonej nadwyżki (czyli od kwoty samego lewara). Uzasadniam to tym, że na logikę biorąc, do czasu pełnego pokrycia mojej operacji dysponują moimi środkami którymi mogą pokrywać niezbędny zakup (tym bardziej że jest to operacja virtualzowana - nie dostajemy do reki fizycznie nic i nic nie możemy wynieść). Platforma mogła by zatem (w sytuacji long) kupować za moje. Short trochę by tu komplikował, ale kto wie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Bitfinex

Postautor: adam1226 » piątek, 22 września 2017, 07:31

@spamboy, sprawdz to w szczegolowym rozliczeniu konta
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » sobota, 30 września 2017, 04:32

Pora abym potwierdził, to co zadeklarowałem. Oto na poniższym screanie otwarty na Margin ekperymentalny long. W orderze widnieje stop-loss dla pozycji i widać w jego parametrach, że minęło już wystarczająco dużo czasu, a i kwota nie jest zupełnie marginalna, aby naliczone zostało jakieś oprocentowanie (pozycja Founding Cost).

Jak widać przy pełnym zabezpieczeniu pozycji (nie wszedłem w lewar) o czym świadczy LIQ na 0, moja pozycja tak jak wcześniej sądziłem, nie jest oprocentowywana. Tudzież prawdopodobnie kolega @Excray się mylił twierdząc, że jakakolwiek pozycja na Margin jest ZAWSZE pożyczką.

Obrazek

@adam1226 sprawdzę to w logach, ale jak już zamknę pozycję. Na tą chwilę nie ma żadnych wpisów z obciążeniami po otwarciu niniejszej pozycji. Mimo, że status pozycji jest Daily - co wskazywało by na dzienne rozliczeanie zadłużenia.

Dodano po 1 godzinie 24 minutach 13 sekundach:
Sprawy zawodowe nie pozwalają mi ostanio aktywnie grywać, ale może do końca roku uda się wyszarpać trochę wolności i pokuszę się o serię video-tutoriali z kompleksowej obsługi tej platformy. Widział bym to jako odcinki o metodach składania zleceń prostych, otwierania pozycji długich/krótkich i zabezpieczania ich, realnych przykładów zachowania stopów, stawiania zleceń złożonych, efektywnego wykorzystania founding. Przy okazji można by było rozwikłać "zagadakę" oprocentowania na pozycjach 'margin' i z kalkulatorem w ręku wybadać gdzie, kiedy i za co Finex faktycznie czardżuje nas przy udzielanych pożyczkach. Może nawet odświeżyłbym temat Qt Tadera - ponoć nadal jacyś fascynaci go rozwijają... (wspaniałe narzędzie - dało mi niegdyś wiele frajdy przy tworzeniu własnego bota). Ktoś z Was może używa tego nadal?

Zawsze to trochę inaczej, niż mało mówiące screany i opisy. Te polskie tutoriale, które dotychczas widziałem, to jakaś żenada. Produkują się na YT 'specyjaliści' od żebro-klików, a każdy boi się zainwestować choćby kilkunastu dolców. "...gdybyśmy nacisnęły ten guziczek, ale nie mam właśnie środków na koncie, to zobaczylibyście..." (ROTFL)

Proszę na PRIV info, kto jest czym zainteresowany. Najpierw utworzyłbym listę usystematyzowanych tematów, a potem pomyślał nad konwencją realizacji tego. Może ktoś byłby też zainteresowany współpracą?
Widziałbym to jako 10 minutowe odcinki obrazujące dany problem. Krótko zwięźle i treściwie. Nawet jeśli zobrazowanie zagadnienia wymagało by dłuższego czasu, to z użyciem time-shiftów lub retrospekcji powinienem dać radę to ogarnąć.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » sobota, 30 września 2017, 07:47

spamboy pisze: Jak widać przy pełnym zabezpieczeniu pozycji (nie wszedłem w lewar) o czym świadczy LIQ na 0, moja pozycja tak jak wcześniej sądziłem, nie jest oprocentowywana.
Wybacz, ale powtórzę z uporem maniaka. Liq na 0 nie świadczy o tym, że pozycja nie jest pożyczką tylko świadczy o tym, że masz wystarczającą ilość środków na margin na zabezpieczenie tej pożyczki nawet gdyby cena BTC spadła do 0. Usuń z konta Margin wszystkie pozostałe środki a od razu liq zmieni Ci się na kwotę otwarcia - 15% (bo masz longa czyli jakieś 3886$). Dzieje się tak dlatego, że wszystkie nie wykorzystane środki na Margin służą do zabezpieczania otwartych pozycji przy zmianie kursu o ponad 15%.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » sobota, 30 września 2017, 11:08

Excray pisze:Wybacz, ale powtórzę z uporem maniaka. Liq na 0 nie świadczy o tym, że pozycja nie jest pożyczką tylko świadczy o tym, że masz wystarczającą ilość środków na margin na zabezpieczenie tej pożyczki nawet gdyby cena BTC spadła do 0.
Nawet z poprawną interpretacją postów masz problem. Nie świadczy o tym stricte Liq na zero, tylko brak oprocentowania który wtedy występuje (korelacja zdarzeń) - co starałem się przedstawić post wyżej. Zerowy LiQ inforuje nas, że mamy aktualnie w pełni pokrycie na zajętą pozycję - co do czego się zgadzamy mimo, że interpretujemy to z nieco innej perspektywy. Natomiast moim zdniem pozycja staje się pożyczką dopiero gdy zabraknie środków na pokrycie tejże pozycji. Wcześniej nią nie jest - to jest oczywiście moje zdanie i możesz się z tym nie zgadzać, ale musisz to wykazać.
Excray pisze:Usuń z konta Margin wszystkie pozostałe środki a od razu liq zmieni Ci się na kwotę otwarcia - 15% (bo masz longa czyli jakieś 3886$).
Nie twierdzę, i nie twierdziłem, że tak się nie stanie. Tylko Ty - co powtórze - nie czytasz ze zrozumieniem postów adwersarzy (co zresztą po ujemnej reputacji już widać). Jak najbardziej opisywałem sytuację, w któryj gdy naruszy się to co jest ponad pełne zabezpieczenie pozycji, to wpada się w zadłużenie. Podawałem, że dzieje sie to z równoczesnym ustwieniem Liq na stosowną wartość i rozpoczęciem naliczania opocentowania. Jak dla mnie, jest to cały czas spójne, bowiem dopiero wtedy (w mojej opinii) następuje zaciągnięcie owego kredytu (vide: zlerwarowanie pozycji).
Prosta sprawa,
- masz kredyt - masz oprocentowanie,
- nie masz kredytu - nie masz oprocentowania,
bez wzgledu na to czy jesteś na Margin czy nie.

Excray pisze:Margin służą do zabezpieczania otwartych pozycji przy zmianie kursu o ponad 15%.
Jak najbardziej, i nie jest to w sprzeczności do tego co pisałem.



A teraz jeszcze na dobitkę przykład na wykorzystaniem 'margin' bez użycia lewaru. Np, możesz marginem hedgeować środki, które wynościsz z giełdy. W sytuacji dużych ruchów na rynku, kiedy potrzbujesz przenieść część kapitału w inne miejsce, możesz na margin otworzyć pozycję odwrotną (de facto krótką). Pewne koszty takiej operacji są, ale jest to powielokroć mniej bolesne niż gwałtowna zmiana w trakcie samego transferu.
To wspoinam tak tylko moimochodem - bo się wcześniej głowiłeś, po co komu margin bez lewarów...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: KryptoBanita » sobota, 30 września 2017, 11:18

Spamboy pisze: pokuszę się o serię video-tutoriali z kompleksowej obsługi tej platformy.
Bardzo fajny pomysł :)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości