Bitfinex

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: robithc » wtorek, 16 grudnia 2014, 23:30

witam, mógłby ktoś wytłumaczyć sprawę swapów na finexie? ;) po akcji z bitmarketem stopy procentowe spadły tam niesamowicie i nie wiem czy wrócą. Miałem już otwarte swap offer na tej giełdzie ale chciałbym dokładnie zgłębić temat 8-)

Wybierając offer swap to podobnie jak na bitmarkecie składam propozycje na ile i jaki procent oferuje "pozyczke" tym którzy grają na lewarze. A opcja receive?

Na logikę to byłaby odwrotna sytuacja czyli potrzebuje btc i wystawiam warunki na jakich chce pożyczyć, ale czy to nie powinno być tam gdzie się lewar ustawia i z automatu łączyć z istniejącymi ofertami ?
I dobrze rozumiem że 15% zysku od pożyczki zbiera finex?

Natomiast opcja flash return rate to taki "ruchomy" procent zależny od ceny btc i ofert na rynku , dobrze myślę ?
get rich or die trying

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: panczor » środa, 17 grudnia 2014, 07:32

Wszystko dobrze zrozumiales opcja recive sluzy do zlozenia oferty pozyczki dla aiebie btc/usd. Nie musi byc przy lewarze bo pozyczyc mozesz wczesniej np jak pozycje chcesz otworzyc jutro a uwazasz ze jutro bedzie wyzsze oprocentowanie to mozesz wziac dzisiaj. Flasz return rate- ruchomy procent gdzies po srodku wwzystkich ofert ask i bid na swapach - sam sie zmienia i prawie zr gwarantuje ze oferta bedzie "wzieta". Tak 15% z procentow na swapie to prowizja finexa ktora placi oferent. Uwaga moja jest taka jak wystawisz oferte na 30 dni i ktos od ciebie pozyczy brc to masz je zamrozone do momentu uplyniecia 30 dni lub zwolnienia przez pozyczajacego. Nie ma opcji anulowania pozyczki jak ktos ja wzial. Anulowac mozna nie wykorzystane oferty.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: robithc » środa, 17 grudnia 2014, 11:07

Dzięki za potwierdzenie :) to ze nie da się anulować zauważyłem w praktyce :p
get rich or die trying

Dyskutant
Posty: 158
Rejestracja: 8 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: biolo » poniedziałek, 5 stycznia 2015, 00:01

Zna ktoś inne giełdy gdzie można udzielać swap w walutach narodowych??

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Rewi » niedziela, 18 stycznia 2015, 23:48

Trochę czasu upłynęło od ostatniego posta. Przydała by się aktualizacja od osoby aktywne tam grającej. Zwłaszcza po "padzie" Stampa.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: robithc » czwartek, 22 stycznia 2015, 11:15

Mam tam środki od dawna, co prawda nie gram za często bardziej użyczam swapow ale cała strona itp pełna profesja, nie ma się do czego przyczepić (no jedynie do braku PL języka do wyboru) Polecam bo ta giełda rośnie na lidera, i nie ma opłat za wpłatę i wypłatę btc.

https://www.bitfinex.com/pages/fees
get rich or die trying

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Rewi » czwartek, 22 stycznia 2015, 12:17

Dzięki za odpowiedź. Przy okazji, może zapodasz reflinka ?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: robithc » czwartek, 22 stycznia 2015, 12:46

Obecnie nie prowadzą reflinkow z tego co widzę
get rich or die trying

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Rewi » czwartek, 22 stycznia 2015, 13:01

A to dziwne bo pytają o to przy zakładaniu konta.
No i znalazłem wpis na reddicie http://www.reddit.com/r/BitcoinMarkets/ ... _bitfinex/
To może jednak gdzieś w opcjach się znajdzie :P

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: robithc » czwartek, 22 stycznia 2015, 15:00

Szukałem, wchodziłem tez przez link z reddita, wydaje mi się że wylaczyli ta opcje jednak stare reflinki nadal działają
get rich or die trying

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: kingscrown » wtorek, 27 stycznia 2015, 02:27

Reflinki są już tylko dla niektórych :) ALe dobra wiadomość ja mam jeden!

10% zniżki na 30 dni od rejestracji używając http://fuk.io/bitfinex - warto bo to giełda ze stabilnością, lewarem a nawet pożyczkami!

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: afrus » środa, 28 stycznia 2015, 19:27

Zweryfikowałem się u nich całość zajęła 12h po czym dostałem maila że wszystko ok, polecam!
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: marcobit » środa, 28 stycznia 2015, 22:36

mam pytanie o swap w BTC
kilka dni temu przelałem sobie z konta exchange na deposit minimalną kwotę ( czyli nie mniej niż równowartość $50) dla testu 0.25 BTC i złożyłem ofertę swap 0.039% na 30 dni i taka też została zrealizowana koło 21 stycznia. Dziś widzę że nie mam żadnych "Swaps currently provided".
Czy jest tak, że ktoś się z tego wycofał, czy może jednak nie zostało to zrealizowane, a ja miałem jakiś oczopląs?

Gaduła
Posty: 375
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: aaaxn » środa, 28 stycznia 2015, 23:51

marcobit pisze:mam pytanie o swap w BTC
kilka dni temu przelałem sobie z konta exchange na deposit minimalną kwotę ( czyli nie mniej niż równowartość $50) dla testu 0.25 BTC i złożyłem ofertę swap 0.039% na 30 dni i taka też została zrealizowana koło 21 stycznia. Dziś widzę że nie mam żadnych "Swaps currently provided".
Czy jest tak, że ktoś się z tego wycofał, czy może jednak nie zostało to zrealizowane, a ja miałem jakiś oczopląs?
Podawany termin to maksymalna długość pożyczki. Biorący pożyczkę może w każdej chwili z niej zrezygnować.

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Au 79 » czwartek, 29 stycznia 2015, 14:45

Wykonałem ostrożny eksperyment, na razie udało mi się ustalić poniższe:
- Założyłem konto bez żadnej weryfikacji (2FA przez GA lub SMS)
- ogarnięcie interfejsu stanowi pewne wyzwanie :?
- są trzy osobne portfele: exchange (klasyczna wymiana) / trader (margin tr.) / deposit (liquidity provider, tak można z minimalnym ryzykiem udostępnić swoje środki traderom poprzez swapy)
- przelałem BTC-e --> Birfinex 0.4 bitcoina na portfel "trader"
- grając jako "trader" muszę pożyczać środki poprzez swapy od "liquidity providers", moja kwota leżąca w porfelu "trader" to zabezpieczenie dla pożyczkodawcy
- otworzyłem kilka razy pozycję short, w portelu "trader" pojawiło się ~16$
- przełożyłem $ do portfela "exchange", kupiłem za nie BTC, które przełożyłem z powrotem do porfela "trader"
- wycofałem całość z giełdy na prywatny adres.

Na giełdzie nie znalazłem sensownych wykresów ceny, widzę tylko oreder book'a. Dlatego używałem BFX:
http://bfxdata.com/orderbooks/btcusd.php
http://bfxdata.com/swapstats/usd.php

Tak więc można wejść i wyjść przez BTC bez weryfikacji. Ciekawe, czy są jakieś limity dla większych kwot... chyba nie, nigdzie nie widzę żadnych ograniczeń pod tym względem.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Re: Bitfinex

Postautor: majkel_94 » czwartek, 29 stycznia 2015, 21:28

Też się właśnie chciałem spytać czy na bitfinex jest jak na btc-e, że można handlować drobnymi (kilka BTC) na linii USD-BTC bez werfyfikacji?
Nie chcę przelewać fiatów, tylko handlować, a na btc-e wszystkich bitków boje się trzymać, a stamp od razu woła o dowód przy głowie :P

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Au 79 » czwartek, 29 stycznia 2015, 22:20

@majkel_94

Tak, potwierdzam. Przy zakładaniu konta trzeba wybrać między trzema typami porteli, ale z tego co widzę można przesuwać dowolnie środki między portfelami exchange - trader - deposit. Więc w każdej chwili możesz zaszortować jeśli najdzie Cię fantazja, decyzja nie jest ostateczna.
Na razie był jeden eksperymet, teraz wprowadziłem większą kwotę... i obawiam się że nie można wyłączyć lewara. Gdzieś w okolicach 2014.08 wprowadzono "uproszczenia" w platformie i z zakładki "Account Settings" zniknęła możliwość ustawinia ratio 1:1. Napisałem do supportu, żeby się upewnić; dam znać co odpiszą. Jeśli levar 3.33:1 jest na stałe to ja jednak się nie skuszę i ewentualnie będę korzystał tak jak Ty planujesz.
Ale za to dobra wiadomość: QTBitcoinTrader go wspiera, sprawdzone, działa na portfelu change :D

A takie pytanie: gdzie można shortować bez lewara? Bitmarker to oferuje (...z tym że płytko...)?
Jakaś jeszcze giełda na to pozwala?
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3928
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Re: Bitfinex

Postautor: __kot__ » czwartek, 29 stycznia 2015, 22:24

Jeśli nie chcesz używać lewara to nie kupuj/sprzedawaj więcej BTC niż równowartość posiadanych na koncie USD

Dyskutant
Posty: 267
Rejestracja: 8 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Au 79 » czwartek, 29 stycznia 2015, 22:32

@up

Dzięki za podpowiedź.
Tak, jak nie umiemy przewidzieć kursu BTC w przyszłości, tak samo nie umiemy wytłumaczyć jego wahań w przeszłości.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: panczor » piątek, 30 stycznia 2015, 10:18

__kot__ pisze:Jeśli nie chcesz używać lewara to nie kupuj/sprzedawaj więcej BTC niż równowartość posiadanych na koncie USD

?? Wg mnie zle koledze radzisz ale moze wytłumacz trochę lepiej jak niby miałoby to działac?


Wg mnie jest tak jezeli dokonasz jakiejkolwiek transakcji w zakładce margin trading wtedy korzystasz z lewara 3.3:1.
Więc załóżmy masz 1btc - przelewasz na portfel trading - otiwerasz shorta na 1btc (czyli tyle ile masz w depozycie) i wtedy - twój depozyt zmniejszany jest (nie odejmowany lecz zamrazany) i zostaje ci ok 0.7 w tym portfelu a widoczne masz ze mozesz jeszcze otworzyć ok 2.3 btc. Czyli korzystasz z lewara, bedziesz miał margin calla który Ci wyzeruje depozyt w przypadku wzrostu kursu o 90% bodajze. (jakbys wykorzystał 100% depozytu to byłby po 30% z ze wykorzystałeś 1/3 to 90 oczywiście to przyblizenie bo lewar jest nie 1 do 3 tylko 1 do 3.3).

Nie ma mozliwości otworzenia shorta na finexie bez lewara, z prostej przyczyny zeby otworzyć shorta musisz od kogos btc pozyczyć pod zastaw depozytu - a opcja taka jest tylko w margin trading. Kiedys była opcja wyboru lewara 1 teraz takiej opcji nie ma.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości