Bitfinex

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: prezes » poniedziałek, 6 lipca 2015, 19:57

No i mamy pretekst do korekty ;)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: SHV » piątek, 10 lipca 2015, 13:41

Korzysta ktoś z trailing stop? Trailing stopy nie uruchomiły mi się już 2 x z rzędu... Radzę korzystać z nich dziś ostrożnie.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 26 października 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Mido » środa, 28 października 2015, 13:26

Do jakiej kwoty (w BTC) weryfikacja tożsamości nie jest wymagana?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Bit-els » środa, 28 października 2015, 13:46

zapytaj supportu, ale jeśli wpłacasz/wypłacasz tylko crypto, nie fiaty, to nie trzeba weryfikacji.

No może przy jakis dużych kwotach, tego nie wiem

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: robithc » sobota, 12 grudnia 2015, 17:45

Wie ktoś gdzie ustawia się wielkość lewaru i jaka jest jego domyślna wartość??
get rich or die trying

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cryptotrader » niedziela, 13 grudnia 2015, 12:49

robithc pisze:Wie ktoś gdzie ustawia się wielkość lewaru i jaka jest jego domyślna wartość??
Nie ma takiej opcji. Lewar jest ustalony na stałe na poziomie 3.3:1. Szczegóły te masz podane w prawym górnym okienku przy wybranej opcji "Trading" np. "Initial Equity Required: 30%", a więc takiego zabezpieczenia potrzebujesz dla zajęcia danej pozycji.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: robithc » niedziela, 13 grudnia 2015, 13:07

cryptotrader pisze:
robithc pisze:Wie ktoś gdzie ustawia się wielkość lewaru i jaka jest jego domyślna wartość??
Nie ma takiej opcji. Lewar jest ustalony na stałe na poziomie 3.3:1. Szczegóły te masz podane w prawym górnym okienku przy wybranej opcji "Trading" np. "Initial Equity Required: 30%", a więc takiego zabezpieczenia potrzebujesz dla zajęcia danej pozycji.
Ok dzięki, a czym się różni initial equity od maintenance equity required??
get rich or die trying

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cryptotrader » niedziela, 13 grudnia 2015, 13:19

Initial equity to początkowe zabezpieczenie pozycji. Jak kupujesz bitcoiny za 330$ to musisz mieć na koncie minimum 100$, aby taką pozycję otworzyć. Maintence equity tu chodzi prawdopodobnie o to, że gdy masz stratną pozycję to zostanie ona automatycznie zamknięta jak tylko poziom aktualnie przeliczonej pozycji tzn. pomniejszonej o poniesione straty spadnie Ci poniżej zakładanego zabezpieczenia 15%. W tym wypadku jeżeli straty wyniosą 50$ tak, że aktualne zabezpieczenie będzie równe 50$, co stanowi 15% kwoty początkowej, czyli tych 330$, pozycja zostanie zamknięta.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 478
Rejestracja: 24 kwietnia 2013
Reputacja: 65
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: robithc » niedziela, 13 grudnia 2015, 13:24

cryptotrader pisze:Initial equity to początkowe zabezpieczenie pozycji. Jak kupujesz bitcoiny za 330$ to musisz mieć na koncie minimum 100$, aby taką pozycję otworzyć. Maintence equity tu chodzi prawdopodobnie o to, że gdy masz stratną pozycję to zostanie ona automatycznie zamknięta jak tylko poziom aktualnie przeliczonej pozycji tzn. pomniejszonej o poniesione straty spadnie Ci poniżej zakładanego zabezpieczenia 15%. W tym wypadku jeżeli straty wyniosą 50$ tak, że aktualne zabezpieczenie będzie równe 50$, a więc będzie stanowiło 15% kwoty początkowej, czyli tych 330$ pozycja zostanie zamknięta.
ok wszystko juz jasne dzieki jeszcze raz ;) btw ktoś wcześniej pisał o niedziałającym trailing stopie, mi dzisiaj w nocy zaskoczył ;)
get rich or die trying

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cryptotrader » niedziela, 13 grudnia 2015, 13:28

Nie ma sprawy. Z Trailing Stopa też korzystałem i również nie odnotowałem żadnych problemów.

Orator
Posty: 815
Rejestracja: 3 listopada 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: kingscrown » wtorek, 15 grudnia 2015, 01:22

Z linka w mojej stopce dla nowo rejestrujących się małe zniżki na fee ;)
Ogólnie jedna z lepszych i bardziej zaufanych giełd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: prezes » wtorek, 15 grudnia 2015, 08:20

@kingscrown
To jest dział o giełdzie Bitfinex: https://www.bitfinex.com a Ty masz linka do giełdy bitmex: https://www.bitmex.com

Podobne nazwy ale to zupełnie inne giełdy są.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Chancellor » wtorek, 15 grudnia 2015, 08:27

On ma dwa linki.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: prezes » wtorek, 15 grudnia 2015, 08:45

Tylko pierwszy nie działa.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cryptotrader » niedziela, 20 grudnia 2015, 16:37

Jakiś czas już nie składałem dyspozycji wypłaty bitcoinów z Bitfinexa, ale na ogół wszystko przebiegało szybko i bezproblemowo. Dzisiaj po złożeniu dyspozycji i wpisaniu wymaganego kodu, potwierdziłem następnie akceptację wypłaty poprzez kliknięcie w przysłany mailowo link ... status zlecenia zmienił się z "Pending" na "User Approved", ale minęły już 3 godziny i nadal tkwi w takim statusie i nie ma informacji o wyjściu bitcoinów. Też mieliście takie opóźnienia ostatnio, czy może jakieś niedopatrzenie z mojej strony? Trochę mnie to zaczyna irytować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Bitfinex

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 00:16

ALE KLiknales w Confirm? czy tylko ten link w mailu?
Faktycznie cos jest nie tak,
ja nie moge rozwinac "Recent Deposits and Withdrawals"
a w blocktrail.com pusta strona..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bitfinex

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 01:23

Wszystko działa , nie straszcie ludzi ; P
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cryptotrader » poniedziałek, 21 grudnia 2015, 06:56

@adam1226
W potwierdzenie kliknąłem raz, także jestem pewien, że wszystko było tak jak trzeba.

Przelew bitcoinów ostatecznie już dotarł, ale zajęło to 12 godzin. Nigdy u nich z czymś takim wcześniej się nie spotkałem, z regułu było to od 0.5 do 1.5 h. W międzyczasie wysłałem też maila z zapytaniem do supportu i faktycznie okazało się, że przy nagłym wzroście depozytów i wypłat zaczynają je kolejkować i realizują z opóźnieniem. Właśnie taka sytuacja miała miejsce. Oczywiście pracują ponoć nad tym aby to zupełnie wyeliminować. Na ich plus można dać, że względnie szybko odpowiedzieli z supportu ... zaledwie po 4 godzinach, a mail wysłany był w niedzielę. No ale niestety zamrożony dostęp do bitcoinów w sytuacji kiedy są takie wahania na rynku jest dosyć problematyczny.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 112
Rejestracja: 10 listopada 2013
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: marcobit » wtorek, 29 grudnia 2015, 18:37

Na pewno się przyda :

źródło :
Limit Buy: Set a price below the market price at which you want to buy. Use this order type when you want to buy on a price dip.

Limit Sell: Set a price above the market price at which you want to sell. Use this order type when you want to sell on a price rise.

Stop buy: Set a price above the market price at which you want to buy. Use this order type to buy when the price rises so you can join in the fun or close a short position.

Sop sell: Set a price below the market price at which you want to sell. Use this order type to sell when the price tanks so you can cut your losses or enter a short position.

Trailing stop buy: Set a number of dollars that the price has to move up by before you buy. Similar to a stop buy, but using a trailing or "move by" value rather than an absolute or "move to" value. If the price is $500 and you set a trailing stop of $10, you would buy when the price moves up to $510. If the price first dropped to $480 and then rose to $490, that is when you would buy. Use this order type to protect profits on a short when you're not sure at what price the market will reverse from bear to bull, but you anticipate it happening.

Trailing stop sell: The same concept as a trailing stop buy, but you set a dollar value by which the price must move down before you sell. If the price was $500 and you had a trailing stop sell at $10, you would sell if the price moved to $490. You would also sell if the price first rose to $550 and then dropped to $540. Use this order type to protect profits from a long position, so you can keep your position open while the price rises, but close it as soon as the price begins to drop.

Fill or Kill: This order must be executed in full or not at all. For instance, if you had a Fill or Kill order for selling 100 BTC at $500 but someone placed an order which would only buy 80 BTC at $500, your order would not be executed even partially. A non-fill-or-kill order would be executed 80% leaving you with a remaining order of 20 BTC at $500.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 20 stycznia 2016, 16:54

O 14:25 zleciłem wypłatę z bitfinex, a oni dali opłatę dla górników 0.00002 BTC... ciekawe ile teraz będę czekać aż ten przelew przejdzie...

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości