Bitfinex

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » sobota, 30 września 2017, 15:30

spamboy pisze: Nawet z poprawną interpretacją postów masz problem. Nie świadczy o tym stricte Liq na zero, tylko brak oprocentowania który wtedy występuje (korelacja zdarzeń) - co starałem się przedstawić post wyżej. Zerowy LiQ inforuje nas, że mamy aktualnie w pełni pokrycie na zajętą pozycję - co do czego się zgadzamy mimo, że interpretujemy to z nieco innej perspektywy. Natomiast moim zdniem pozycja staje się pożyczką dopiero gdy zabraknie środków na pokrycie tejże pozycji.
A co tutaj ma Twoje zdanie do tego. Liczą się fakty. Tylko Ty wpadłeś w psychologiczne zaprzeczanie i wyparcie.
spamboy pisze: Wcześniej nią nie jest - to jest oczywiście moje zdanie i możesz się z tym nie zgadzać, ale musisz to wykazać.
Alez juz Ci kilka razy wykazałem. Jakim cudem bez pożyczki i lewaru możesz kupić 1BTC za 1290$? Wytłumacz mi to. Może mi odsprzedasz takie BTC? Dam Ci 1500$ za nie.
spamboy pisze: Nie twierdzę, i nie twierdziłem, że tak się nie stanie. Tylko Ty - co powtórze - nie czytasz ze zrozumieniem postów adwersarzy (co zresztą po ujemnej reputacji już widać).
Ha, ale teraz mi pokazałeś. Rzeczowy argument w dyskusji. Ile Ty masz lat? Bo zachowujesz się jak obrażone dziecko. Wybacz, jakbym pisał pod postami starych grupowiczów "masz absolutna rację", to miałbym mnóstwo punktów reputacji. A że piszę prawdę zamiast podlizywać się to jest tak jak jest. Tyle, że rzeczywistość i stan konta później weryfikuje kto miał rację, a nie punkty reputacji.
spamboy pisze: Jak najbardziej, i nie jest to w sprzeczności do tego co pisałem.
Oczywiście, że jest w sprzeczności. Człowieku chcesz siebie oszukiwać - Twoja sprawa. Ale nie pisz takich rzeczy publicznie bo się ośmieszasz. I nie pisz, że się w czymś obaj zgadzamy, bo jeśli chodzi o margin to cały czas mamy różne zdania. Ja twierdze, że lewar i pożyczka zawsze jest, a Ty wierzysz w jakieś magiczne półpożyczki i półlewary pojawiające się i znikające samoistnie. I jeszcze kupujesz bitki za 1/3 ich ceny i twierdzisz, że to normalne i bez pożyczania pieniędzy jest zrealizowane. Tylko czemu ten wredny BFX nie pozwala Ci przelać tych bitów na swój portfel skoro niby to wszystko za Twoje pieniądze kupione?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » sobota, 30 września 2017, 21:41

Excray pisze:Jakim cudem bez pożyczki i lewaru możesz kupić 1BTC za 1290$? ....
Ile Ty masz lat? Bo zachowujesz się jak obrażone dziecko..... Wybacz, jakbym pisał pod postami starych grupowiczów .... Człowieku chcesz siebie oszukiwać .... Ale nie pisz takich rzeczy publicznie bo się ośmieszasz. ....
a Ty wierzysz w jakieś magiczne półpożyczki i półlewary pojawiające....
Tylko czemu ten wredny BFX nie pozwala Ci przelać tych bitów na swój portfe.....
Kończę dyskusje z Toba bo T R O L U J E S Z

Lat mam tyle, że jak brałem sie za pierwsze biznesy, to Ty z gazety na podłogę skakałeś.

Faktem jest, że takach jak Ty było już tu na forum naprawdę wielu. Mimo ze Tobie wydaje się że jesteś jedyny, niepowtarzalny i zajefajny. Przychodzili porozrabiali, poobrażali, a potem zapadali sie, by nigdy już nie powrócić.
I co? I nic. Nie przejmujemy sie tym. Bo szanujemy się wzajemnie i dla nas starz na forum ma dość kluczowe znaczenie. Choćby z uwagi że niektórzy z nas znają się osobiście, wiedzą kto co osiągnął i komu w czym można zaufać. Niestety z takim zachowaniem raczej nie dostąpisz tej przyjemności. Ale rozumiem, że Ty tego nie rozumiesz i szybko zastosujesz swoje 'wyparcie'. Bywa.

Bez odbioru

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 14 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Szrx » niedziela, 1 października 2017, 12:33

Dzisiaj założylem konto na bitfinex. Mam kilka pytań.

1. Ile trwa weryfikacja? Tzn wiem, że zastrzegają sobie 15-20 ale jak jest w praktyce.
2. Jeśli chciałbym wysłać pieniądze to jaka będzie prowizja. Dajmy na to jeśli będę chciał wysłać 1000 zł to oni automatycznie mi to przeliczą na USD czy muszę w banku jakoś wymienić te pieniądze na USD?
3. Po weryfikacji oni automatycznie sami wprowadzą dane do wypłat i wpłat w fiatach czy pojawi mi się opcja wpisania tego bo na razie takich danych wpisać nie ma gdzie.

Sory, wiem że pytania zapewne idiotyczne ale jestem kompletnie zielony.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » niedziela, 1 października 2017, 16:59

Szrx pisze:Dzisiaj założylem konto na bitfinex. Mam kilka pytań.

1. Ile trwa weryfikacja? Tzn wiem, że zastrzegają sobie 15-20 ale jak jest w praktyce.
2. Jeśli chciałbym wysłać pieniądze to jaka będzie prowizja. Dajmy na to jeśli będę chciał wysłać 1000 zł to oni automatycznie mi to przeliczą na USD czy muszę w banku jakoś wymienić te pieniądze na USD?
3. Po weryfikacji oni automatycznie sami wprowadzą dane do wypłat i wpłat w fiatach czy pojawi mi się opcja wpisania tego bo na razie takich danych wpisać nie ma gdzie.
Sory, wiem że pytania zapewne idiotyczne ale jestem kompletnie zielony.
1. Zapewne od stopnia weryfikacji zależy ten czas. Nie musisz miec pełnej weryfikacji aby tam grać (tym bardziej, że i tak fiatów nie będziesz wypłacał o czym piszę niżej)

2 i 3.
a) BFX nie prowadzi od 13 kwietnia 2017 operacji na fiatach https://www.bitfinex.com/posts/199. Stracili zaufanie banków a co za tym idzie operatorów płatności, i mimo że obiecali, że szybko to naprawią, to po dziś dzień nie rozwiązali problemu. W maju zapewnili ucieczkę z kapitałem, dla osób z depozytami powyżej $50 tys, przez jakieś rezydentury na Tajwanie i to było wszytko w temacie. Wniosek dla Ciebie: nie przyjmują depozytów we fiat i nie dokonują ich wypłat.

b) Nigdy nie przyjmowali wpłat z złotówkach. Zawsze były to depozyty dolarowe, co oznaczało że musiałeś wysyłać fiat z konta dolarowego, albo korzystać z operatora płatności, który by przewalutowywał. Prowizja przewalutowania była indywidualna zależna od banku lub operatora.

c) Jedyną drogą dostarczenia kapitału na tą giełdę, jest wniesienie depozytu w postaci kryptowaluty (btc,ltc,eth lub innej z pakietu które obsługują). Możesz to zrobić nabywając je od kogoś indywidualnie albo kupując na polskiej giełdzie lub w polskim kantorze (oczywiście kryptowalutowym). Od wpłat nie ma prowizji. Prowizje pojawiają się przy wypłatach ale nie są jakoś bardzo znaczące. Na tej stronie https://www.bitfinex.com/fees w sekcji Withdrawal doczytasz interesujące Cię informacje.

Głównym kosztem może być dla Ciebie sam transfer kryptowaluty. Po pierwsze wahanie kursowe w czasie samego transferu, po drugie bardzo zmienne (bywa że wysokie) prowizje za sam transfer. Watro rozważyć czy samego transferu nie dokonać np w takim LTC, czy ETH, niż samym BTC z uagi na szybszy czas transferu.

Koszt aktualnych prowizji transferu dla poszczególnych walut znajdziesz tu:
BTC: https://bitinfocharts.com/comparison/bi ... es.html#6m
LTC: https://bitinfocharts.com/comparison/li ... es.html#6m
ETH: https://bitinfocharts.com/comparison/et ... es.html#6m

Czas przetwarzania pojedynczego bloku dla każdej z walut:
https://bitinfocharts.com/comparison/co ... tc.html#6m

A tu masz średni czas potwierdzeń transakcji dla BTC:
https://blockchain.info/charts/avg-conf ... pan=60days
Widać że na dniach urósł z kilkunastu minut do 1,5h.



Piszesz że jesteś zielony - na Twoim miejscu popróbowałbym najpierw małymi kwotami, by opanować sam proces i 'technologię'. Dodatkowo dużo czytać, bo bez tego możesz narobić sobie kłopotów. Powodzenia.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 43
Rejestracja: 14 września 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Szrx » niedziela, 1 października 2017, 17:45

Piszesz że jesteś zielony - na Twoim miejscu popróbowałbym najpierw małymi kwotami, by opanować sam proces i 'technologię'. Dodatkowo dużo czytać, bo bez tego możesz narobić sobie kłopotów. Powodzenia.
Nie no bez przesady. Tak od miesiaca bawie się na BB i coś tam nawet zarobiłem :D Zanim przetransferuje to z BB to sprawdzę na czym jest najmniejsza różnica w kursie bo wiadomo, że BB zawyża. No mam nadzieję, że więcej niż 10% kapitału mnie ta operacja nie wyniesie. Prawdę mówiąc pierwszy raz będę wgl przesyłał kryptowalutę :mrgreen:

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: spamboy » niedziela, 1 października 2017, 20:27

Szrx pisze:Nie no bez przesady. Tak od miesiaca bawie się na BB i coś tam nawet zarobiłem :D Zanim przetransferuje to z BB to sprawdzę na czym jest najmniejsza różnica w kursie bo wiadomo, że BB zawyża. No mam nadzieję, że więcej niż 10% kapitału mnie ta operacja nie wyniesie. Prawdę mówiąc pierwszy raz będę wgl przesyłał kryptowalutę :mrgreen:
W spoilerze, bo dopowiedź nie dotyczy samego BFX
Spoiler:
Nieszkodzi. Zawsze możesz spróbować transferu mniejszej kwoty. Pośij równowartość np. 30zł i zobaczysz jak to idzie. Nic nie stracisz na podzieleniu transferu na kilka etapów (prowizje są liczone proporcjonalnie do kwoty). Nawet może się to okazać bezpieczniejsze.

Z całą pewnością będzie to dalekie od 10% kapitału. Wg przytocznego wykresu na dziń dzisiejszy masz około $2 za transfer 1btc. Weź kalkulator i policz proporcjonalnie dla swojej wartości. Dodatkowo sprwdź jaką prowizję bierze BB za wypłatę i również ją pomniejsz proporcjonalnie do swojej kwoty (nie jestem przekonany czy w prowizji BB jest już ujęta kwota za transfer czy nie, pewnie mają to gdzieś na swoich stronach). Suam sumarum, wyjdą jakieś śmieszne wartości. Ale ruch kursu podczas samego transferu (dla obecnego czasu potwierdzeń operacji na poziomie 1.5h dla waluty btc) może być istotniejszy.
Gdy pójdzie w górę to zyskasz, gdy w dół to stracisz. Ruch BTC też możesz sobie oszacować: weź wykres, ustaw czasookrey na 2h i zobacz jakie różnice w kursie bywają na przestrzeni ostatnich tygodni i masz potencjalną wysokość straty, którą możesz ponieść przy ewentualnej obsuwie kursu (nie bierzmy tu pod uwagę nagłego krachu). Przy jakimś wiekszym ruchu np.$100, możesz już to odczuć w kieszeni. Licząc tak pobieżnie: te $100 to jakieś 2.4% kursu Btc, a dla twojego 1000zł będzie to 24zł. Dla jednych to dużo, dla innych mało - nie wnikamy w wagę takich kwot. Jendak jak na sam transfer takiej gotówki z punktu A do B, to nie mało.
Aby minimalizować ryzyko można to optymalziować w dwojaki sposób: użycie alternatywnej waluty skracającej czas transferu i dodatkowo podzielenie procesu na kilka partii. Są jeszcze metody hedge-owania ale to nieco inna szkoła jazdy i dla Twoich potrzb i umiejętności, można to śmialo pominąć.

Dodatkowo możesz sobie sprawdzić kiedy kurs na BB mocno odstaje od Finexa, aby wybrać optymalnie najlepszy czas na taką operację. Użyj tego https://bitmonitor.pl/ i odfiltruj interesujące Cię giełdy. Najlepiej gdy kurs na BB jest najniższy gdy transferujesz na BFX i odwrotnie gdy wracasz. Taka operacja (świadomego zyskiwania na różnicach kursowych) zwana jest arbitrażem.

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: grandalf » wtorek, 3 października 2017, 14:05

Witam traderów/traderki! Przejrzałem forum pod hasłem "sumowanie pozycji, ale nic nie znalazłem, chyba, że to się inaczej nazywa.

Chodzi mi o to, że przykładowo prawidłowo obstawiłem ruch ceny i zająłem długą pozycję, po chwili dochodzą do wniosku, że ruch może być mocniejszy i chciałem otworzyć dodatkową pozycję na wzrosty. I tutaj jest problem.

Nie wiem jak (o ile w ogóle) zrobić tak aby na Bitfinexie mieć dwie pozycje długie/krótkie, a nie jedną, "zsumowaną".

Przykładowo:
1. LONG na poziomie 200
2. LONG na 250
A nie LONG 200 -> dodaje LONG 250 = 2xLONG 225.

---
Chyba znalazłem odpowiedź:
https://support.bitfinex.com/hc/en-us/a ... same-pair-

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: TomaszT » poniedziałek, 9 października 2017, 11:32

Proszę o kontakt osobę, która mi wytłumaczy na czym polega claim this position. Czytałem FAQ, tutaj też coś znalazłem. Zrobiłem na części pozycji claim, to margin na USD i BTC doszły mi środki, rosną cały czas. Nie wiem, czy dobrze sobie gdybam, mam teraz shorta, jakbym całość zrobił claim to lepiej na tym wyjdę niż zamykając pozycję?

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: marimach77 » poniedziałek, 9 października 2017, 13:10

Witam, mam jakieś zaćmienie umysłu. Wystawiłem ofertę pożyczki 1 BTC na 2 dni z rate 0.0028%. Bardziej celem testu niż zarobku. Ile BTC ekstra wróci mi na konto po dwóch dniach? Jak to policzyć w Excelu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Bitfinex

Postautor: KR2615 » wtorek, 10 października 2017, 18:31

Witam. Czy ktoś miał jakieś problemy z Gmailem na Bitfinex? Dzisiaj chciałem się zarejestrować, wypełniłem formularz, niby wszystko ok ale maila z potwierdzeniem nie ma. Zalogować podając dane podczas rejestracji nie da rady, próbując przypomnieć hasło podaję swojego maila i niby został wysłany link z restem ale nic nie dochodzi. Sprawdzałem folder SPAM - tam również pusto

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: novymivo » wtorek, 10 października 2017, 21:10

@TomaszT, This uses the BTC IOT OR INNE :D in your trading wallet balance (net of any outstanding financing charges) to satisfy some or all of the outstanding financing associated with your position, resulting in some or all of your position's USD now being reflected as part of your USD wallet balance. The cost of claiming this position is 0.2%. The maximum you can claim on this position is XXXX WALUTY To claim more than this amount, add additionalBTC IOT OR INNEto your Margin Wallet.
czyli claim to nie zabiera kasy tylko twoja walute z portfela przy zamykaniu pozycji na minusie.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » wtorek, 10 października 2017, 21:44

marimach77 pisze: Witam, mam jakieś zaćmienie umysłu. Wystawiłem ofertę pożyczki 1 BTC na 2 dni z rate 0.0028%. Bardziej celem testu niż zarobku. Ile BTC ekstra wróci mi na konto po dwóch dniach? Jak to policzyć w Excelu?
1BTC * 0.0028% dziennie * 2 dni = 0.0056BTC odsetek. Plus zwrócony BTC to daje 1.0056BTC zwrotu. Pamiętaj, że odsetki są naliczane o określonej godzinie raz na dobę. Czyli możesz dostać zwrot 1BTC a dopiero kilka godzin później 0.0056BTC odsetek.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Krakenos » wtorek, 10 października 2017, 22:32

Wyprowadźcie mnie z błędu, ale zawsze myślałem że trailing stop działa inaczej niż na bitfinexie; otwieram longa przy 50$, trailing stop mam ustawiony na 1$, cena rośnie do 55$, po czym spada do 54 i w tym momencie pozycja jest automatycznie zamykana z zyskiem 4$. Dobrze myślę, czy na bfx jest jakoś inaczej?

@informatyk, mi dziala wszystko dobrze, a też mam na gmailu

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » wtorek, 10 października 2017, 22:43

Trailing stop wszędzie działa dokładnie tak samo jak opisałeś. Z tym, że na BFX pozycja jest uaktualniana co kilkanaście/dziesiąt sekund więc czasami bywa tak, że kurs skoczy na chwilę do 57$ a stop dalej jest na 54$

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Krakenos » wtorek, 10 października 2017, 23:03

@Excray, a nie wiesz czy nie ma jakiejś możliwości ustawiania trailing stopu do otwartej juz pozycji, albo cos takiego w dwa w jednym? jak chce otworzyc pozycje z trailing stopem to otwiera sie dopiero po pokonaniu tego dystansu, a to juz mnie nie interesuje

na marginesie, jest tu coś takiego jak take profit? xD

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » wtorek, 10 października 2017, 23:08

@Krakenos, To znaczy? Nie za bardzo rozumiem czego oczekujesz.

Dodano po 37 sekundach:
Krakenos pisze: na marginesie, jest tu coś takiego jak take profit? xD
Tak. Pozycja Limit.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Krakenos » wtorek, 10 października 2017, 23:09

@Excray, otwieram pozycję po aktualnym kursie i do tego dokladam trailing stop

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Excray » wtorek, 10 października 2017, 23:14

To musisz zrobić 2 operacje. Po pierwsze zakup waluty - powiedzmy 2BTC po cenie limit lub market - jak wolisz. Po drugie otwierasz trailing stop na kwotę 2BTC z dystansem jaki Cię interesuje i klikasz Sell.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: ekonokomik » środa, 11 października 2017, 09:53

Excray pisze:
marimach77 pisze: Witam, mam jakieś zaćmienie umysłu. Wystawiłem ofertę pożyczki 1 BTC na 2 dni z rate 0.0028%. Bardziej celem testu niż zarobku. Ile BTC ekstra wróci mi na konto po dwóch dniach? Jak to policzyć w Excelu?
1BTC * 0.0028% dziennie * 2 dni = 0.0056BTC odsetek. Plus zwrócony BTC to daje 1.0056BTC zwrotu. Pamiętaj, że odsetki są naliczane o określonej godzinie raz na dobę. Czyli możesz dostać zwrot 1BTC a dopiero kilka godzin później 0.0056BTC odsetek.
Nie wiem jak liczy finex. Ale powyższe wyliczenia są nieprawidłowe, albo zapis z % wprowadza w błąd.
Bo 1% to 1/100 całości. Więc 0.0028% (słownie: dwadzieścia osiem dziesięciotysięcznych procenta) oznaczałoby dzienny zysk z 1BTC w wysokości 0.000028 BTC.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 11 października 2017, 11:30

Bitfinex chyba pobiera jeszcze 15% opłaty za pożyczkę.

Edit: jest na stronie z fees:
Charge on fees collected by Margin Funding Providers 15.0% (of the fees generated by active margin funding contracts)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości