Bitfinex

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 23 marca 2015, 18:24

Rozumiem że na tych swapach nie da się stracić, w sensie działają podobnie jak na bitmarket.pl?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: pm7 » poniedziałek, 23 marca 2015, 19:48

GetBitCoin_pl pisze:Rozumiem że na tych swapach nie da się stracić, w sensie działają podobnie jak na bitmarket.pl?
Chyba dawno żadnej giełdy nie zhakowali... :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: GetBitCoin_pl » poniedziałek, 23 marca 2015, 20:13

To ja chyba nieobeznany jestem. Na bitmarkecie nie widać komu i ile się pożycza, a procent jest zmienny. Na bitfinex możemy zrealizować konkretne zapotrzebowanie na konkretny procent który jest stały np przez 30dni.

Tylko ta różnica w procentach mnie przeraziła.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Bitfinex

Postautor: Nuke » środa, 25 marca 2015, 18:07

Bo na bitfinex swap działa inaczej niż na bitmarket. Na bitmarket pożyczasz tylko btc.
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: GetBitCoin_pl » środa, 25 marca 2015, 20:37

Niesamowite :D

Mnie zastanawia dlaczego swapy w USD dają ~45% rocznie a swapy w BTC ~5% rocznie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1780
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Nuke » wtorek, 31 marca 2015, 16:06

GetBitCoin_pl pisze:Niesamowite :D

Mnie zastanawia dlaczego swapy w USD dają ~45% rocznie a swapy w BTC ~5% rocznie ;)
Proste, bo na giełdzie ludzie siedzą na bitach ;]

TZN jak już masz bity to dlaczego je nie zainwestować i mieć ich więcej ;]
Jedyna darmowa infolinia bitcoin

Mądrzy ludzie mówią, ponieważ mają coś do powiedzenia, głupi - ponieważ muszą coś powiedzieć.
Kup/sprzedaj Bitcoin przy pomocy localbitcoins
Proszę o zostawianie komentarzy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: GetBitCoin_pl » czwartek, 16 kwietnia 2015, 00:25

Dalej mnie męczą swapy. Daję ofertę swapa na 30 dni i ktoś go przyjmuje, to on jest zobowiązany trzymać go te 30 dni czy może go zerwać wcześniej? Z tego co widzę niektóre swapy zakańczane są przed czasem. Oni tak beż konsekwencji mogą skracać czas wypożyczenia swapów?

@down
Dzięki za info

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: panczor » czwartek, 16 kwietnia 2015, 08:57

Swapy zamykane sa w momencie zamknięcia pozycji pod którą ten swap jest wzięty, lub jezeli nie był wykorzystany jak ktoś go anuluje, czyli generalnie tak mogą oddawac btc/usd kiedy chcą. Mało tego dla przykładu - dzisiaj otwiram shorta pozyczam btc po procencie x, trzymam pozycje za dwa dni widze ze sa niższe oferty swapów w btc np 0.9x, moge oddac Ci btc i automatycznie giełda przyporząduje mi nowego swapa.

Wygadany
Posty: 573
Rejestracja: 1 lipca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Łódź

Re: Bitfinex

Postautor: Mucha » piątek, 17 kwietnia 2015, 14:09

panczor pisze:Swapy zamykane sa w momencie zamknięcia pozycji pod którą ten swap jest wzięty, lub jezeli nie był wykorzystany jak ktoś go anuluje, czyli generalnie tak mogą oddawac btc/usd kiedy chcą. Mało tego dla przykładu - dzisiaj otwiram shorta pozyczam btc po procencie x, trzymam pozycje za dwa dni widze ze sa niższe oferty swapów w btc np 0.9x, moge oddac Ci btc i automatycznie giełda przyporząduje mi nowego swapa.
Czy to działa też w 2 stronę ? czyli ten co daje btc na swap , może w każdej chwili je zabrać do siebie ?
Kantor Bitcoin Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Bitcoin informacje Bitcoin infromacje Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: panczor » piątek, 17 kwietnia 2015, 14:26

@up nie, ten co daje nie moze go zabrac, czekasz albo jak ktoś go odda albo jak minie jego czas

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: spamboy » niedziela, 10 maja 2015, 17:41

Nawiązując do wydarzeń z dnia 5/6 maja 2015 roku gdzie doszło do dziwnych zachowań Finex'a o których pisałem tu: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... tart=11660 i o których można również było przeczytać na Reddit w tym wątku: http://www.reddit.com/r/BitcoinMarkets/ ... s_be_very/ i wyniku których między innymi ja również zostałem dotknięty stratą spowodowaną dziwnym zachowaniem giełdy, chciałbym opisać pokrótce sprawę i jej przebieg, bo uważam że pokazuje to pewien obraz giełdy i jej wiarygodności.

Mianowicie jak już wspomniałem w niektórych kontach użytkowników tego dnia pojawiły się dziwne wartości w Margin Trade. U mnie miały one wartości ujemne, ale co ważniejsze nie można było dokonać likwidacji pozycji, a wszelkie podejmowane działania skutkowały zwiększaniem nabywanych jednostek (w wartości minus) i naliczaniem dodatkowych opłat transakcyjnych.

Napisałem reklamację w wyniku którego otrzymałem niniejszą odpowiedź:
Please find below a short summary of what happened
1) Our margin check system has 2 filters in place to check the collateral of a position for ever user placing an order. The first takes place when the trader places an order and the second when the order is executed.
2) Yesterday night, while working on the Alphapoint integration the second filter was lifted in order to expedite the process. Our dev team believed that the first filter was sufficient in preventing users from over-leveraging their positions.
3) At around 9:45 PM GMT while resuming trading on our existing matching engine we had a spike in volume that resulted in some lag. This lag induced some panic among some traders causing them to place multiple orders (hit submit/cancel multiple times). The issue lies in the fact that the second filter did not catch these orders and led to the issues that were experienced by some users.
4) Upon discovering this issue the dev team immediately activated both filters remedying the problem at hand. We are currently in the process of examining what went wrong with the first filter to allow this problem to happen. Since we now know that we cannot rely solely on the first filter we are moving forward with both filters activated at all times. Thus, we are 100% sure that this problem has been fixed.
I hope this helps, please let me know if you need any further details
Bitfinex Support Team
Z tego jak to rozumiem, przeprowadzano jakieś modyfikacje w oprogramowaniu. Nie wiem co to jest Alphapoint, ale wyłączono podwójne filtrowanie odpowiedzialne za poprawność składania i wykonywania zleceń w orderbooku. Nie sądzili, że jeden filtr sobie nie poradzi. Podczas wznawiania pracy nastąpił chwilowy lag (opóźnienie), które wywołało małą panikę. Chodziło o to że taraderzy chcieli wejść w nową lub zlikwidować starą pozycję, wciskali przycisk wysyłania zamówienia i na ich kontach się nic nie zmieniało. Sądząc, że zamówienie nie zostało przyjęte do realizacji, ponawiali kolejny request składając kolejne zamówienie. Pojedynczy filtr nie był w stanie wychwycić duplikowanych requestów i realizował zamówienia jak popadnie. Dopiero po ustąpieniu laga pojawiły się kwoty na kontach użytkowników, a ci zostali tym samym zaskoczeni wielkościami jakie zastali. Nie wiem skąd pojawiły się wartości ujemne, ale to już pewnie kwestia samego algorytmu.

Trochę zawiedziony tym, że za pismem nie poszły żadne deklaracje działania (być może potrzebowali czasu) postanowiłem napisać kolejne pismo. Zapytałem o odpowiedzialność za powstałe straty oraz za zasadność naliczania opłat transakcyjnych, dla operacji niezależnych od moich poczynań.

Dziś na moje konto wpłynął kolejny emial z przeprosinami za zaistniały stan i informacja, że uregulowano kwoty strat. Sprawdzając swój bilans, co prawda nie odnotowałem planowanego zysku (cofnięto bowiem wszystkie operacje aż do chwili sprzed nabycia pozycji na Margin) ale jestem na zero , co daje powód do zadowolenia ze sposobu rozwiązania problemu. Dodam może tylko, że od chwili wystąpienia problemu aż do chwili odzyskania środków nie wykonywałem żadnych operacji kupna sprzedaży ani wypłat, czy przerzucania środków miedzy kontami finex'a (margin, exchange, swaps) aby nie utrudniać im analizy.


Błędy się zdarzają, to naturalna rzecz - miło jest jednak wierzyć, że w sytuacji niezawinionej przez użytkowników giełda poczuwa się do odpowiedzialności.
Ostatnio zmieniony niedziela, 10 maja 2015, 23:26 przez spamboy, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: hanti » niedziela, 10 maja 2015, 18:54

to chyba jest alphapoint o ktorym napisali https://alphapoint.com/
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: MusX » niedziela, 10 maja 2015, 22:18

trzeba ich staff wyslac na szkolenie do architektow z bitmarketu :)

Rozmowny
Posty: 139
Rejestracja: 14 marca 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: mrosol » piątek, 22 maja 2015, 13:36

Bitfinex <admin@bitfinex.com> pisze:Hello,

Dear Customer although we keep over 99.5% of users' BTC deposits in secure multisig wallets, the small remaining amount in coins in our hot wallet are theoretically vulnerable to attack. We believe that our hot wallet keys might have been compromised and ask that all of our customer cease depositing cryptocurrency to old deposits addresses. We are in the process of creating a new hot wallet and will advise within the next few hours. Although this incident is unfortunate, its scale is small and will be fully absorbed by the company. Thanks a lot for your patience and comprehension. Bitfinex Team

Regards,
The Bitfinex Team
https://www.bitfinex.com/

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: spamboy » piątek, 22 maja 2015, 14:19

Pisano ze pula strat to ~500BTC (niepotwierdzone), ale to nie wina samego finexa, to był rodzaj phishingu. Wiadomosc z przed 5h, z tweetera. Niestety wpłynęla na zahamowanie dzisiejszego wzrostu (przynajmniej chwilowo) bo zaraz po niej wysokie bidy się cofały i stopniowo topniały.

Dyskutant
Posty: 213
Rejestracja: 22 stycznia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: lukaut » czwartek, 4 czerwca 2015, 14:33

COINFORMACJEl - wszystko o kryptowalutach

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2 lipca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cybb » poniedziałek, 6 lipca 2015, 16:05

Witam, czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak używać pozycji typu Stop lub Trailing Stop na Bitfinexie? Czy można w ogóle używać Stopów do zamknięcie pozycji w obu kierunkach, tzn. gdybym chciał ją zamknąć po osiągnięciu albo zysku, albo straty.
Załóżmy, że po ustawieniu długiej pozycji na kupno 1 BTC po cenie 250 $ chciałbym, żeby automatycznie została ona zamknięta gdy cena osiągnie np. 260$, albo gdy cena spadnie do 245$, żeby nie pogłębiać straty. Czy są sytuacje kiedy nie będę mógł ustawić Stopa, bo np. nie będę miał wystarczających środków na koncie (bo wydaje mi się, że właśnie z takich powodów nie mogłem ustawiać nieraz niektórych zleceń). Proszę, o krótkie wyjaśnienie jak powinienem prawidłowo uzupełnić rubryki, żeby zrealizować jakiś przykładowy scenariusz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 6 lipca 2015, 16:58 przez cybb, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: panczor » poniedziałek, 6 lipca 2015, 16:21

tutaj jest to ładnie opisane:

http://bitfinex101.blogspot.com/

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 2 lipca 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: cybb » poniedziałek, 6 lipca 2015, 17:21

Czytałem to już wcześniej, ale nie do końca zrozumiałem idee i nigdy nie działało to tak jak chciałem. Np. przy Order Type = Limit otwieram zamówienie na długą pozycję na 1 BTC po cenie 250$. Pozycja zostanie otworzona gdy cena BTC osiągnie taką wartość. Jak to się ma do Order Type = Stop. Rozumiem, że Stop zadziała jedynie w przypadku, gdy będę miał już otwartą pozycję przy użyciu Order Type = Market lub Limit (np. 1 BTC@250$)?
Czy, jeśli chciałbym zrealizować przedstawione wyżej 2 scenariusze, powinienem następnie w taki sposób ustawić 2 Stopy dla BID-ów:
- aby zminimalizować stratę (-5$):
Obrazek
- aby zrealizować zysk (10$):
Obrazek

Czy wtedy wszystkie pozycje automatycznie się zamkną jeśli nastąpi jeden z tych dwóch przypadków?
Mam nadzieję, że w miarę jasno się wyraziłem o co mi chodzi.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bitfinex

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 6 lipca 2015, 19:51

Bitfinex nie działa, ich oficjalny twit:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości