Bitfinex

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: graczyk » wtorek, 9 października 2018, 16:22

koparki pisze: wypłatę w krypto ja otrzymałem (golem) , w niedzielę.
Jaki jest problem? co wypłacasz i jak długo już czekasz?
Wypłacam EUR, czekam już od 22 września.Zaakceptowane zostało 27 września. Niby napisali,że wkrótce puszczą, jednakże porównując Coinbase to jakaś masakra. Ostatnio od momentu polecenia przelewu na Coinbase do wpływu środków na moje konto mineło mi 10 minut :idea: :idea:

Próbowałem przelew krypto i poszło dosyć szybko.

Jak widzę to sporo osób ma problemy, nawet jest wątek na reddit:



Ostatnio wypłacałem USD w lipcu z BFX-a i w 4 dni kasa była na koncie. Dziwne :roll:

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: koparki » wtorek, 9 października 2018, 16:29

no bo z takich giełd się nie wypłaca fiatów ! Historia lubi się powtarzać przypomina mi się jak niektórzy kiedyś mieli pomysły aby wypłacać fiaty z mtgox... te fiaty nigdy im nie doszły . Nie wiesz o tym, że ta giełda ma poważne problemy z obsługą bankową i że ma pozamrażane konta bankowe z ogromnymi ilościami fiatów?
Przecież można przetransferować kojny z bitfinex na giełde bitbay i z niej wypłacić.
Potwierdzam że dziś przelewy w krypto wychodzą bez problemu.
Widzę że trzeba się już z finexa ewakuować ...
---

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: graczyk » wtorek, 9 października 2018, 16:35

koparki pisze: no bo z takich giełd się nie wypłaca fiatów ! Historia lubi się powtarzać przypomina mi się jak niektórzy kiedyś mieli pomysły aby wypłacać fiaty z mtgox... te fiaty nigdy im nie doszły . Nie wiesz o tym, że ta giełda ma poważne problemy z obsługą bankową i że ma pozamrażane konta bankowe z ogromnymi ilościami fiatów?
Przecież można przetransferować kojny z bitfinex na giełde bitbay i z niej wypłacić.
Potwierdzam że dziś przelewy w krypto wychodzą bez problemu.
Widzę że trzeba się już z finexa ewakuować ... tylko że jest to jedyna płynna giełda gdzie można kupić alty z dźwignią ;(
No zobaczymy, teraz to już nie mam wyboru i muszę poczekać na ten przelew. Albo dojdzie albo nie 8-)

Mi na finexie się podoba funding, bo teraz dają 5% rocznie na USD, a i jak coś środki szybko można użyć do jakiś transakcji 8-)

Myślę,że jeżeli by mieli paść to by przestali cokolwiek wypłacać :?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: koparki » wtorek, 9 października 2018, 16:39

graczyk pisze: Mi na finexie się podoba funding, bo teraz dają 5% rocznie na USD, a i jak coś środki szybko można użyć do jakiś transakcji

Myślę,że jeżeli by mieli paść to by przestali cokolwiek wypłacać
To chyba żart , jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty środków dla 5% w skali roku ? co innego gdybyś tam trzymał środki jako zabezpieczenie dźwigni, bo to jedyna giełda która ma płynne pary na altach oraz dźwignię.

A co do niewypłacania to np. na goxie najpierw nie dochodziły fiaty a potem jak już się okazało że nie ma fiatów to zablokowali przelewy btc.
---

Początkujący
Posty: 200
Rejestracja: 6 sierpnia 2018
Reputacja: 377
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: graczyk » wtorek, 9 października 2018, 16:42

koparki pisze:
graczyk pisze: Mi na finexie się podoba funding, bo teraz dają 5% rocznie na USD, a i jak coś środki szybko można użyć do jakiś transakcji

Myślę,że jeżeli by mieli paść to by przestali cokolwiek wypłacać
To chyba żart , jesteś w stanie ponieść ryzyko utraty środków dla 5% w skali roku ? co innego gdybyś tam trzymał środki jako zabezpieczenie dźwigni, bo to jedyna giełda która ma płynne pary na altach oraz dźwignię.

A co do niewypłacania to np. na goxie najpierw nie dochodziły fiaty a potem jak już się okazało że nie ma fiatów to zablokowali przelewy btc.
Trzymam środki ponieważ w razie sytuacji rynkowej wyrzucam fundingi i kupuje krypto. Przelew na giełdę potrafi długo trwać. Ale chyba faktycznie jak coś lepiej robić to przez Coinbase......

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Pawelawe » czwartek, 11 października 2018, 19:30

Witam, miałem dłuższą przerwę i nie jestem w temacie - wytłumaczy mi ktoś skąd wynika ta różnica cenowa na bitfinexie w stosunku do innych giełd, praktycznie wszystkie krypto mają wyższe ceny niż na innych giełdach (btc jakieś +100$.)

Albo najlepszy był XRP, podczas wczorajszego spadku nie przebił nawet 4,0 , a na krakenie doszło do 2,0.

O co w tym wszystkim chodzi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: benq » czwartek, 11 października 2018, 20:23

@Pawelawe,
1) Na finexie pary z usd to takie ukryte usdt
2) cena usdt jest poniżej $1 - obecnie 0,995 stąd więcej tetera trzeba zapłacić

Dodano po 29 minutach 36 sekundach:
Pawelawe pisze:A skąd te spadki na USDT? I do czego to zmierza? Bo jak tak dalej pójdzie to będzie trzeba się ewakuować na inne stable coiny.
Smród wokół tetera nieustannie krąży. Zobacz co się dzieje z ceną i wolumenem TUSD, na Binance $1,02 aktualnie.
Strach większą kasę trzymać w teterze.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Pawelawe » czwartek, 11 października 2018, 20:36

benq pisze: @Pawelawe,

Smród wokół tetera nieustannie krąży. Zobacz co się dzieje z ceną i wolumenem TUSD, na Binance $1,02 aktualnie.
Strach większą kasę trzymać w teterze.
Hmm, to chyba pora się ewakuować na TUSD, bo może być coraz gorzej :>
Tak samo zastanawiam się nad emigracją z bitfinexa, ten spread między giełdami i problemy z USDT nie zapowiadają się dobrze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Canis Lupus » czwartek, 11 października 2018, 20:41

nie ma się co zastanawiać, wyjazd z finexa i nie korzystać z usdt (są inne stablecoiny). Nie ma co ryzykować.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Pawelawe » piątek, 12 października 2018, 15:55

Canis Lupus pisze: nie ma się co zastanawiać, wyjazd z finexa i nie korzystać z usdt (są inne stablecoiny). Nie ma co ryzykować.
Niby tak, ale co mają zrobić takie osoby które są daytraderami? Wymieniając swoje tethery na np. Tusd, czy PAX nie jesteś w stanie kupić BTC, czy innej krypto~.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Canis Lupus » piątek, 12 października 2018, 16:09

a niby, na której giełdzie z TUSD nie ma pary do BTC?
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: benq » piątek, 12 października 2018, 21:36

@Pawelawe,
Na Binance, Bittrex, Cryptopia czy UpBit masz pary TUSD/BTC plus kilka innych. A bita sobie zamienisz na co chcesz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Pawelawe » sobota, 13 października 2018, 00:05

Canis Lupus pisze: a niby, na której giełdzie z TUSD nie ma pary do BTC?
Chodzi mi o to, że np. na Binance nie ma pary BTC/TUSD - tylko i wyłącznie BTC/TUSD, a to różnica i zarazem utrudnienie.
W przypadku USDT masz dwie opcje USDT/BTC i BTC/USDT, więc chyba rozumiesz różnice i utrudnienie z niej wynikające dla osób które zawierają kilka transakcji w ciągu dnia.

@benq,
Oczywiście, że tak, ale żeby kupić BTC i po jego sprzedaży znów mój kapitał był w TUSD muszę wykonać 3 transakcję. 1- TUSDT/BTC , 2- BTC/USDT , 3- USDT/TUSD, bo niestety nie ma opcji BTC/TUSD.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Canis Lupus » sobota, 13 października 2018, 08:27

o matko, załamałeś mnie tym wpisem. Nie ma żadnej różnicy czy para to BTC-TUSD czy TUSD-BTC. To para walutowa możesz kupować i sprzedawać BTC za TUSD. Nie musisz używać tethera.
@benq, Ty masz spore pokłady cierpliwości i zacięcie do edukacji młodzieży. Może pomożesz koledze, bo ja się skłaniam żeby jednak wnioskować o przeniesienie go do sekcji sportowej, dla jego własnego dobra.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 283
Rejestracja: 16 października 2017
Reputacja: 636
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Pawelawe » niedziela, 14 października 2018, 23:06

@Canis Lupus,
Nikt nie musi mi niczego tłumaczyć, pisząc posta byłem pod wpływem % i nie zauważyłem prostej logiczności wynikającej z samego zapisu pary.
Aczkolwiek, dalej uważam, że trading na TUSD jest nieco gorszu niż w przypadku tethera.
- mały volumen
- większy spread
- mała ilośc coinów do wymiany.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 października 2018, 08:34

wypłaty krypto z bitfinex działaja w tym momencie? prosze dać znać
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Bitfinex

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 15 października 2018, 09:44

Ostrzegam o niebezpieczeństwach używania tej giełdy od roku. Jeżeli ktoś z Was straci tam swoje pieniądze, możecie mieć pretensje tylko do siebie.

Zapraszam do dedykowanego tematu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=21&t=24042
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 15 października 2018, 10:06

Prośba do ludzi wypłacających krypto z finexa o wrzucanie informacji czy wypłaty wychodzą/dochodzą czy nie.
stówka nie padła ale i tak było zajebiście.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 października 2018, 10:24

zrobiłem próbki i póki co mam processing na dash i monero

Dodano po 7 minutach 15 sekundach:
ktoś na privie pytał się o sytuację związaną z ujemnymi balansami na portfelach wewnętrznych margin/exchange. Trzeba pokombinować , dokupić brakujące kojny , jakoś wyrównać balanse . Mają z tym burdel, automat który powinien to robić samoczynnie działa z opóźnieniem ale da się to ręcznie przyspieszyć.
---

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bitfinex

Postautor: ChatStresser » poniedziałek, 15 października 2018, 10:37

@koparki
Problem sie rozwiazal, teraz pozostaje mi wyplacic wiekszosc kapitalu i zostawic tyle ile ewentualnie moge stracic.
Dalbym +, ale juz niestety nie posiadam.


DRODZY UZYTKOWNICY INFORMUJCIE, CZY MACIE JAKIES PROBLEMY Z WYPLATAMI!

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości