Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » piątek, 22 listopada 2013, 15:04

Panie i Panowie podpinam nowy temat ze względu na to, że będzie nam potrzebne jasne i czytelne miejsce do dalszych działań. Po za tym założenie tematu pozwoli mi na w miarę sensowne moderowanie go i podczepianie ważniejszych postów z wątku dyskusji bitextreme.pl hacked, ale do rzeczy:

1. Wciąż czekam na zgłaszanie się poszkodowanych na priv: podawajcie imię, nazwisko, stracone btc/ltc i telefon kontaktowy.

2. Mam nadzieję, że wszyscy wysłali już wezwania do zwrotu, w związku z tym że miałem sporo pytań na priv informuję, że wezwania takie wysyłamy listem poleconym z potwierdzeniem odbioru. Wzór pisma jest tutaj:
http://www51.zippyshare.com/v/11902052/file.html

3. Chciałbym jedną osobę prosić do zbierania na priv informacji o tym, że wysłaliście wezwania do zwrotu i żeby na bieżąco o stanie wysłanych mnie informować. Nie mniej jednak chciałbym ruszyć z pozwem około 10 grudnia, czyli za jakieś 20 dni, myślę że to będzie akurat w związku z wysyłanymi przez nas wezwaniami.

3 a. Informacje o tym że wysłaliście pismo proszę wysłać do użytkownika rzepsen na priv. Imię, nazwisko, strata, kontakt.

4. Jestem na etapie wybierania kancelarii, ewentualnie adwokata. Dlatego też potrzebna mi będzie informacja na jaką kwotę łącznie jesteśmy poszkodowani, stąd dawajcie mi info na priv (pkt. 1) czyli to o co prosiłem w poprzednim wątku. Na razie wciąż lekko ponad 40 osób a to na bank kropla w morzu. Wiadomo, że adwokat za friko nie będzie robił ale póki co byłbym za tym, żeby zaproponować 1/5 naszych środków łącznie, oczywiście płatne za efekt czyli odzyskanie.

5. Przypominam o zgłaszaniu sprawy do mediów.

6. Pytania, sugestie, proszę kierować do mnie w poprzednim temacie hacked lub na priv.

7. Informacja co do wzoru pisma o zwrot:
Wezwanie do zwrotu tak czy siak jest zasadne, jeśli nawet im paragraf nie podpasuje to na pewno odpowiedzą nam, że nie mogą wykonać zwrotu ze względu na błąd formalny podania. Nie sądzę, żeby chcieli to robić z prostego względu: Daliśmy im super wygodny przelicznik do zwrotu LTC i za to powinni nam być wdzięczni. Zawsze możemy żądać zwrotu po bieżącym kursie.
Kolega napisał, że po dyskusji z prawnikiem, nie trzeba się powoływać na żaden paragraf także temat uważam za zamknięty.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 listopada 2013, 13:39 przez Lechu, łącznie zmieniany 6 razy.

Admin
Awatar użytkownika
Posty: 10321
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Reputacja: 5182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie fomralne / pozew zbiorowy

Postautor: Bitmar » piątek, 22 listopada 2013, 15:09

Ze swojej strony dodam, że Lechu w tym wątku ma pełne prawo kasowania waszych postów. Wystarczy, że zgłosi taki post a ja nie będę wnikał czy słuszny jest jego powód czy też nie. Na prośbę Lecha w tym wątku panują jego reguły.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » piątek, 22 listopada 2013, 17:05

Podbijam wątek żeby zainteresowani mieli wszystko w pigułce.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » sobota, 23 listopada 2013, 11:04

Kolejna prośba, najlepiej do kogoś z Olsztyna lub okolic. Także szukamy ochotnika.

Trzeba by przejrzeć akta rejestrowe spółki w KRS i zrobić ich zdjęcia, kopie bądź odpisy - w szczególności sprawozdanie finansowe za 2012 rok, które spółka złożyła. W takim raporcie jest dużo informacji o obrocie, dochodzie, odprowadzonych podatkach itp. Dostęp do akt KRS spółek jest jawny i bezpłatny (za odpis się płaci jakieś kilkanaście złotych) trzeba tylko zadzwonić z kilkudniowym wyprzedzeniem do czytelni sądu i zamówić akta, podając nr KRS spółki. W aktach rejestrowych prócz sprawozdań finansowych jest dużo ciekawych informacji - w tym m in dane adresowe i personalne członków zarządu. Chodzi o sąd wydział gospodarczy

Obstawiam, że to tutaj: VIII wydział
http://olsztyn.sr.gov.pl/index.php?opti ... Itemid=128
V wydział też jest gospodarczy ale to do upadłości z tego co wyczytałem.

Dzięki za wskazówkę 46and2

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: servantes » sobota, 23 listopada 2013, 11:19

http://www.infoveriti.pl

Zacznijcie od tego. Płatny raport ze sprawozdaniami finansowymi włącznie z 2012 dostaniecie w ciągu 1 minuty na maila za bodajże smsa kosztującego 19zl i VAT. Do tego dużo informacji o spółce. Jeżeli sprawozdania 2012 nie będzie, za darmo w ciągu 2 tyg wam dostarcza, chyba,ze nie zostało złożone. Jeżeli nie to możecie pisać donos i spółka zapłaci karę.

Jeżeli chcecie iść na całość do macie taki patent.

Trzeba się zarejestrować w KRD (Krajowy Rejestr Długów). Abonament ok 90zl netto miesięcznie. Mając abonament można zgłaszać dłużników.

Jeżeli Magnus sp z o.o. nie wypłaci Wam środków w terminie, ślecie kopie wezwania do zapłaty do KRD

krd.pl

i zgłaszacie dłużnika. Bez większych formalności wpisują go na listę. Jeżeli spółka posiada jakieś kredyty, może mieć kłopoty. Ale to już zależy od Was z kim się skontaktujecie i czy przekażecie informacje o wpisie.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » sobota, 23 listopada 2013, 12:06

Ok pierwsza część raportu z infoverti, co nie zmienia faktu, że dobrze by było zajrzeć do sądu i poszperać w oryginałach:

http://www.pdf-archive.com/2013/11/23/magnus2/
Ściągać, czytać, analizować.

Na raporty finansowe za lata 2011 i 2012 musimy nieco poczekać.

Jeśli ktoś chce się dołączyć w wysyłanie smsów to jest jeszcze tam np pełny raport o osobie prezesa spółki też można by go przytoczyć i opublikować.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » wtorek, 26 listopada 2013, 16:19

Czołem klasa. Sprawą zajmie się zaprzyjaźniony mecenas Pan Hubert. Na razie pozwolę sobie bez personaliów ale wesprze nas osobiście w najbliższych działaniach. Na razie przewertuje wszystkie tematy z tym związane a szczegółowe informacje dotyczące postępowań Pana Huberta, oczywiście te które będzie można ujawnić opiszę na forum. To co najważniejsze współpraca będzie rozliczana w oparciu o efekt czyli o odzyskane należności.

Przypominam o zgłaszaniu się do mnie wszystkich poszkodowanych:
imię, nazwisko, strata i telefon.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » środa, 27 listopada 2013, 17:55

Reszta poszkodowanych żółtodziobów, która nie ma dostępu do prywatnych wiadomości na forum niech też wrzuca info na mail:

br0kenneck@o2.pl o zamiast zero - po forach grasują boty i lubią konfekcjonować maile :)

1. imię
2. nazwisko
3. strata
4. telefon

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » czwartek, 28 listopada 2013, 23:11

@75 osób mamy na dzień 28.11.2013 23:10
Przypominam zgłaszać się proszę maks do najbliższego poniedziałku wieczór.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » wtorek, 3 grudnia 2013, 08:11

Nie zasypujcie mnie na mail/priv pytaniami typu: Co tam? Jak tam? Jakieś postępy? Czy coś się dzieje?
Tak dzieje się, zwłaszcza w najbliższych dniach. Tak jak napisałem wcześniej jeśli będę mógł coś powiedzieć to od razu pojawi się w tym wątku. Tak samo mi zależy jak i Wam :) Ze zrozumiałych względów nie będę pisał każdemu z osobna wypracowania :)

Dzięki również za chęć pomocy, propozycje wsparcia finansowego, pokrycia kosztów itp :)
Jeśli tylko będzie mi potrzebna pomoc na bank się pierwszy do Was zgłoszę :)

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » środa, 4 grudnia 2013, 08:30

Pierwsza ze świeżych, istotnych informacji.

Wskazane byłoby aby poskładać zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Przynajmniej tak nas poinstruował Policjant z wojewódzkiej z Olsztyna. Plus tej imprezy jest taki, że jako strona będziemy mieli wgląd w materiał dowodowy Policji, który na bank na pomoże w cywilnym. Ze swojej strony dodam, że chłopaki są mocno ogarnięci w kwestiach "internetowych" a także w sprawach wirtualnych dóbr (pozdrowienia i podziękowania dla Pana Tomasza, który poczytuje nasze forum) Można to zrobić wszędzie w Polsce, nie ważne gdzie mieszkacie. Podajecie sygnaturę akt 1DS1967/13, dochodzenie w tej sprawie aktualnie prowadzi Komenda Wojewódzka w Olsztynie. Zawiadomienie nie ma jakiejś ścisłej formy ale powinno zawierać ile dana osoba wpłaciła Magnusowi, z jakiego banku, ile miała na dzień 17 XI, czy dostała złotówki po włamaniu i czy wzywała Magnusa do zapłaty.

Do końca tygodnia dostaniemy od mecenasa szczegółowe info jak mamy się organizować i formalności związane z pozwem zbiorowym, z tego co przegadaliśmy to jest tego trochę.

PS1. Lista, którą zbierałem została przekazana w ręce Policji.

PS2. Proszę się nie zupełnie nie przejmować lakoniczną odpowiedzią na nasze wezwania. Pan Pilas na dzień dzisiejszy nie czuje się winny zaistniałej sytuacji, a czuje się jak my - pokrzywdzonym, także zrozumcie jego rozgoryczenie... i pozostawmy to bez komentarza, proszę Was o to.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » niedziela, 8 grudnia 2013, 12:44

Jak wiecie czekam na sprawozdania finansowe firmy Magnus za lata `11 i `12 i dostałem taką dzisiaj taką zwrotkę:

"Zlecenie pozyskania sprawozdania finansowego dla firmy:
KRS 0000398547
MAGNUS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Za lata: 2011,2012

jest nadal w realizacji ze względu na Niedostepność Akt w sądzie. Oznacza to, że nikt nie ma dostępu do tych akt ze względu na rozpatrywanie ich przez sędziego. Próby pozyskania danych będą ponawiane aż do skutku.

z poważaniem,
Dział Obsługi Klienta
Info Veriti Polska sp. z o.o.
Obsługa Serwisu Internetowego Sp. j.
ul. Serwituty 23, 02-233 Warszawa
Telefon infolinii: 022-589-86-96, fax. 022-589-86-70,
NIP 522-28-54-188, KRS 0000281199, REGON 140979892,
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy Wydział XIII Krajowego"

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » poniedziałek, 9 grudnia 2013, 09:59

Zaczynamy. Także czytamy i działamy.

Reprezentuje nas:
Radca Prawny
Hubert Krzciuk
Kancelaria Prawna i Podatkowa "Ferretti & Bębenek"
Al. Jana Pawła II, 27
PL 00-867 Warszawa
http://www.ferretti-bebenek.pl

Załączniki:
1) pełnomocnictwo dla siebie do sprawy
http://wrzucacz.pl/file/2491386577972/d ... ienia.docx
2) deklaracje przystąpienia do sporu
http://wrzucacz.pl/file/7451386578039/p ... o_wzor.doc

W tej deklaracji ważne jest aby każdy wyraźnie wskazał, że sporu chce i że Ty (czyli ja, czyli Lechu) :) będziesz reprezentantem grupy. Jak Ci mówiłem do momentu wystąpienia do sądu będziesz najważniejszy w całej tej układance bo będziesz wszystko spinał. A w sądzie to Ty będziesz powodem (a inni członkami grupy). To ma też i swoje zalety bo ty będziesz stroną a ja formalnie Twoim (czyli naszym) pełnomocnikiem.

Żebyśmy w ogóle wystąpili do sporu ważne jest aby wszyscy potencjalni chętni wezwali Magnus do zapłaty (czyli to o czym trąbimy na forum praktycznie od upadku giełdy) Wszyscy Ci ludzie muszą Ci wysłać podpisane wezwania (kopie wezwań) do zapłaty wraz z potwierdzeniami nadania (jeśli są) i ewentualne odpowiedzi. Ty mi je później przesyłaj a ja je będę archiwizował. Później już tj. na etapie sądowym już nie będę potrzebował pośrednika ale na razie ja ludzi nie znam a oni nie znają mnie.

Wynagrodzenie dla prawnika:
Jeśli całość dochodzonych roszczeń będzie niższa niż 300.000,00 zł to Huberta wynagrodzenie będzie 15 % odzyskanej kwoty, jeśli kwota dochodzonych roszczeń będzie wyższa niż 300.000.00 to wynagrodzenie będzie 13 %. Kwota płatana po wyegzekwowaniu także na wejściu nie ma takiej potrzeby. (zakładaliśmy 1/5, relatywnie wychodzi ~1/7) Będzie jedynie zrzutka po 100 zł od głowy na koszta administracyjne.

Wyedytowałem moje na Huberta, żeby nie brzmiało że ja :) Przeklejałem treść z maila więc mogło zabrzmieć dwuznacznie.

Wszystkie dokumenty i skany podpisanych dokumentów przesyłajcie na adres:
pozew_magnus@yahoo.pl

Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę jasne i nie będzie wątpliwości i pytań na priv typu czy się podpisać czy może jednak nie :)
Pozdrawiam, Lechu.

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » czwartek, 12 grudnia 2013, 10:20

PILNE
No nie lubią nas, nie lubią. W nocy ktoś usilnie napierał na skrzynkę pozew_magnus do tego stopnia, że aż ją zablokował. Właśnie udało mi się zautoryzować. Nie zalogowali się raczej bo mieszane hasło na ponad 20 znaków powinno ich skutecznie zniechęcić. Wie ktoś skąd można wyciągnąć ostatnie logowania z yahoo?

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: disench » czwartek, 12 grudnia 2013, 18:05

Lechu pisze:PILNE
No nie lubią nas, nie lubią. W nocy ktoś usilnie napierał na skrzynkę pozew_magnus do tego stopnia, że aż ją zablokował. Właśnie udało mi się zautoryzować. Nie zalogowali się raczej bo mieszane hasło na ponad 20 znaków powinno ich skutecznie zniechęcić. Wie ktoś skąd można wyciągnąć ostatnie logowania z yahoo?
Dla bezpieczenstwa warto ustawic dwuskladnikowe uwierzytelnienie.
(nie jestem pewien czy jasiu obsluguje, ale chyba tak)

Weteran
Posty: 2539
Rejestracja: 22 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: SkyValley » czwartek, 12 grudnia 2013, 18:49

Lechu pisze:PILNE
No nie lubią nas, nie lubią. W nocy ktoś usilnie napierał na skrzynkę pozew_magnus do tego stopnia, że aż ją zablokował. Właśnie udało mi się zautoryzować. Nie zalogowali się raczej bo mieszane hasło na ponad 20 znaków powinno ich skutecznie zniechęcić. Wie ktoś skąd można wyciągnąć ostatnie logowania z yahoo?
A to kur....
U mnie dziś próba wyłudzenia hasła do maila, nie wiem czy ma to powiązanie z tą sprawą, chyba nie, ale jakoś mi się tak skojarzyło.

Lechu - może masz dropbox? Wtedy by można w ten sposób przesyłać dokumenty i nie podawać adresu na forum, tylko na pm. Lub ewentualnie nowy mail ale nie podawany na forum tylko poprzez pm zainteresowanym.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: lsk555 » piątek, 13 grudnia 2013, 14:46

to gdzie mamy wysyłać te skany żeby było bezpiecznie? właśnie miałem to dzisiaj zrobić, a widzę, że jakieś podejrzane akcje.

Pozdro

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: Lechu » piątek, 13 grudnia 2013, 15:20

W odpowiedzi na pytania w kwestii poczty yahoo:
Poczta pozew_magnus jest bezpieczna
Co kilka dni będę w niej zmieniał hasło na generowane z cyklu megaporypane więc nie sądzę, żeby ktoś im podołał.

Rozmowny
Posty: 55
Rejestracja: 1 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: dniem » piątek, 13 grudnia 2013, 19:02

SkyValley pisze:
Lechu pisze:PILNE
No nie lubią nas, nie lubią. W nocy ktoś usilnie napierał na skrzynkę pozew_magnus do tego stopnia, że aż ją zablokował. Właśnie udało mi się zautoryzować. Nie zalogowali się raczej bo mieszane hasło na ponad 20 znaków powinno ich skutecznie zniechęcić. Wie ktoś skąd można wyciągnąć ostatnie logowania z yahoo?
A to kur....
U mnie dziś próba wyłudzenia hasła do maila, nie wiem czy ma to powiązanie z tą sprawą, chyba nie, ale jakoś mi się tak skojarzyło.

Lechu - może masz dropbox? Wtedy by można w ten sposób przesyłać dokumenty i nie podawać adresu na forum, tylko na pm. Lub ewentualnie nowy mail ale nie podawany na forum tylko poprzez pm zainteresowanym.

U mnie też próba wyłudzenia hasła mailowego, czyżby przypadek ;>

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bidextreme kwestie formalne / pozew zbiorowy

Postautor: AdamM » piątek, 13 grudnia 2013, 23:34

dniem pisze:U mnie też próba wyłudzenia hasła mailowego, czyżby przypadek ;>
Może opiszcie metodę żeby inny się nie nabrali.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości