Jaka giełda?

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: TypowyFacet » środa, 6 listopada 2013, 15:22

Musisz przesłać skan dowodu i skan rachunku obojętnie jakiego,byle był na ciebie.
Czas weryfikacji jest zależny od kolejki. Mnie weryfikowali 2 dni

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: servantes » środa, 6 listopada 2013, 15:28

bitcoin jest i będzie przez najbliższych kilka lat w fazie beta. To oznacza, że zainteresowanie Bitcoinem należy do zainteresowania instrumentami wysokiego ryzyka. Ktokolwiek wchodzi w bitcoin, ma świadomość, że może strać 100% wkładu.

W tej chwili jedyna alternatywa to bitcurex. Poczekaj na moment, kiedy sie uspokoi i sprzedawaj po 2-3 BTC na raz. 15 BTC sprzedaż w ciągu 10-15 minut, po kursie jaki zastaniesz.

Dyskusje typu czy mtgox albo inna giełda są bezcelowe. Żadna inna polska giełda nie ma wolumenu dla tych twoich 15 BTC a mtgox nie wypłaci ci środków wcześniej niż z 10 tygodni.

Z bitcoinem można się fajnie bawić, ale jeżeli będziesz traktował go jako instrument podobny do walut, albo traktował giełdy, które nim obracają jak bankowość internetową, do której się przyzwyczaiłeś, to możesz się srogo zwieść.

Na BTC można zarobić, ale też można stracić. A najgorsze co ci się może udzielić, to zbiorowa euforia tego forum, która nie jest kompletnie niczym podbudowana, poza euforia.

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: NahKolor » środa, 6 listopada 2013, 15:55

Rozumiem, no to wygląda na to że trochę poczekam z tą weryfikacją. Wygląda na to, że to bardzo mały rynek skoro wiele kantorów nie ma takiego wolumenu. Na te 10 tygodni z mtgox mógłym poczekać, ale nie wiem czy warto czekać na weryfikację jeśli będzie dobry kurs to wkroczę po prostu do Bitcurexa.

Jeszcze jedna rzecz. Gdy wchodzę do mtgox to jest tam podany nr bitcoin na który mogę wpłacać bitcoiny. Co się stanie jeśli wpłacę, a konto nie jest jeszcze zweryfikowane?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: servantes » środa, 6 listopada 2013, 16:02

NahKolor pisze:Rozumiem, no to wygląda na to że trochę poczekam z tą weryfikacją. Wygląda na to, że to bardzo mały rynek skoro wiele kantorów nie ma takiego wolumenu. Na te 10 tygodni z mtgox mógłym poczekać, ale nie wiem czy warto czekać na weryfikację jeśli będzie dobry kurs to wkroczę po prostu do Bitcurexa.

Jeszcze jedna rzecz. Gdy wchodzę do mtgox to jest tam podany nr bitcoin na który mogę wpłacać bitcoiny. Co się stanie jeśli wpłacę, a konto nie jest jeszcze zweryfikowane?

Podejdź do tego tak. 15 BTC to ok 10tys zł. Ile to dla ciebie ? Pensja miesięczna ? Roczna ? I odpowiedz sobie na pytanie, ile możesz ryzykować z taką kwotą.

Albo za 15 min to sprzedaż na Bitcurexie i będziesz miał środki na koncie do końca tygodnia, albo przejdziesz weryfikacje Mt Gox i MOŻE wypłacą ci za 10 tygodni kwotę o 150zl wyższą (albo niższą, bo zagrasz w walucie EURO/USD, której kurs się zmienia)

W twoim wypadku wygląda to tak

do piątku 10.000zl, pewność 100%
za 10 tyg 10150zl, pewność 50%

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: NahKolor » czwartek, 7 listopada 2013, 07:37

A co sądzicie o giełdzie btc-e? To chyba też jedna z większych giełd gdzie mogę sprzedać.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: servantes » czwartek, 7 listopada 2013, 08:36

NahKolor pisze:A co sądzicie o giełdzie btc-e? To chyba też jedna z większych giełd gdzie mogę sprzedać.
Co rozumiesz pod pojęciem sprzedać ? Jeżeli zobaczyć środki na swoim koncie bankowym, to odpowiedzią jest bitcurex. Jeżeli chcesz po prostu dokonać przesłania komuś BTC, to możesz np przesłać na adres jaki ci podam. Ale to nie gwarantuje, że na świata kupisz dzieciom paczki pod choinkę.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: TypowyFacet » czwartek, 7 listopada 2013, 08:51

Na btc-e masz bardzo zbliżony kurs do bitcurexa i wieksze opłaty.
Słuchaj servantesa chcesz sprzedać i mieć szybko pieniądze ??
Sprzedaj na bitcurex

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: NahKolor » czwartek, 7 listopada 2013, 09:20

Ok dziękuję za rady.
Przelane na bitcurex, ale jeszcze jedno pytanie techniczne. Dlaczego po wpisaniu kwoty na sprzedaż jest nieaktywny (szary) guzik "sprzedaj btc" i nie mogę go kliknąć?

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: TypowyFacet » czwartek, 7 listopada 2013, 09:45

A wpisałeś ilość BTC do sprzedaży ?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: NahKolor » czwartek, 7 listopada 2013, 10:02

Jakiś chwilowy błąd był. Już wszystko działa. Szkoda, że taki duży spread między goxem a currexem. Prawie 100zł.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: servantes » czwartek, 7 listopada 2013, 10:05

NahKolor pisze:Jakiś chwilowy błąd był. Już wszystko działa. Szkoda, że taki duży spread między goxem a currexem. Prawie 100zł.
Kiepski w matematyce jesteś, może lepiej nie baw się BTC ?

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 11 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: NahKolor » czwartek, 7 listopada 2013, 10:20

Nikt na bitcurex póki co nikt nie daje powyzej 840 zł, a na mtgox już 302 dolary, coś źle liczę?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: servantes » czwartek, 7 listopada 2013, 11:03

NahKolor pisze:Nikt na bitcurex póki co nikt nie daje powyzej 840 zł, a na mtgox już 302 dolary, coś źle liczę?
Kupno, sprzedaż USD, koszty transferu, prowizja itp. Giełdy nie synchronizują się w kursie. No nic, trzeba cię zostawić, żebyś się nauczył na błędach.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 507
Rejestracja: 28 czerwca 2013
Reputacja: 118
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: Lorraine » piątek, 8 listopada 2013, 14:49

Czy ktoś z was panowie nadal korzysta z mtgoxa jako platformy do kupowania sprzedawania btc. Jezeli tak to jak wyglada to na chwile obecną z wyplatami z ich seriwsu? Czy trwa to miesiąc? Ktoś z was dokonywał ostatnio wyplaty od nich i ją otrzymał w akceptowalnym czasie o ile mozna w takich kategoriach to traktować...?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Jaka giełda?

Postautor: rav3n_pl » piątek, 8 listopada 2013, 14:56

Jest cały wątek o gox-ie, czemu nie poczytasz? Przelewy idą 3-8 tygodni. Najczęściej 5-6.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 260
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Jaka giełda?

Postautor: autovaluta » czwartek, 14 listopada 2013, 11:37

Lorraine pisze:Czy ktoś z was panowie nadal korzysta z mtgoxa jako platformy do kupowania sprzedawania btc. Jezeli tak to jak wyglada to na chwile obecną z wyplatami z ich seriwsu? Czy trwa to miesiąc? Ktoś z was dokonywał ostatnio wyplaty od nich i ją otrzymał w akceptowalnym czasie o ile mozna w takich kategoriach to traktować...?
No to zależy... bo na koncie prywatnym czekam 2-3 miesiące... ale na firmowym 2-3 tygodnie, z tym że ja byłem ich Exchangerem jakiś czas temu (zanim się problemy nie zaczęły), więc po 2 tygodniach piszę do odpowiedniej osoby i to przepycha trochę szybciej... tylko dużo to nie daje... bo limit mam na obu kontach tylko 50 000PLN... więc raz w miesiącu robię sobie arbitraż z BitCurexem... zawsze to 5-10% zysku jest... jednak nie chcą mi póki co limitów zwiększyć, a na koncie prywatnym to czekanie przyprawia o ból głowy :)...

Oczywiście polecam wypróbować najnowszą polską giełdę: AutoValuta (link w podpisie), dostępne ponad 4000 par walutowych, można wymieniać wszystko na wszystko, tylko jeszcze volume słaby, ale jak chcesz mało wymienić to warto rozważyć, bo wpłaty i wypłaty z większości polskich banków kilkadziesiąt minut (max kilka godzin)

k.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości