BIDEXTREME - muppets show

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.003 BTC

BIDEXTREME - muppets show

Postautor: kolkin » poniedziałek, 28 października 2013, 18:33

Witam,

Specjalnie nie pisze w wątku o giełdzie by go nie zaśmiecać.
W załącznikach krótka mailowa konwersacja z obsługą bidextreme.pl

Od razu mówię, że moje zachowanie było nie poprawne - kajam się i błagam o wybaczenie, niech lud mnie zlinczuje :) :oops:

Niemniej jednak całą sytuacja wydaje się mi prze komiczna :D

PS. Pomijam fakt, że więcej zarobili na prowizji od "zagrabionych" prze zemnie BTC :D

Po co to publikuje? nie wiem w sumie. Boli mnie, że się nie potrafią przyznać i mam potrzebę dowartościowania się :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

hf

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: rav3n_pl » poniedziałek, 28 października 2013, 18:43

Wiesz, jakby Ci taka jedna czy 2 transakcje przeszły i byś do nich pisał to wyglądałoby ok. Ale 200? Równie dobrze można by bota napisać co zrobi 20000 takich transakcji i wypłaci BTC...
Ale czas reakcji mają straszny, bug potencjalnie mógłby naprawdę zaszkodzić. Ciekawi mnie tylko, czy osoby "od których" kupowałeś faktycznie mają 200 transakcji po 0 zł i zdjęte BTC ze stanu? Bo jak tak, to coś tu jest wybitnie nie tak z silnikiem giełdy.
Wydaje mi się, że limit minimum 1zł na transakcję załatwiłby sprawę.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: servantes » poniedziałek, 28 października 2013, 18:55

Może być ciekawie. Wiele osób zablokowało sobie dożywotnio możliwość grania na bitcurexie ostatnio i przenieśli sie na inne giełdy, miedzy innymi bidextreme.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: kolkin » poniedziałek, 28 października 2013, 18:55

rav3n_pl pisze:Wiesz, jakby Ci taka jedna czy 2 transakcje przeszły i byś do nich pisał to wyglądałoby ok. Ale 200? Równie dobrze można by bota napisać co zrobi 20000 takich transakcji i wypłaci BTC...
No można było pisać bota i ograbiać... ale... ja miałem fun :) wahałem się czy zgłosić od razu czy się bawić dalej i czekać na rozwinięcie sytuacji... wybrałem opcje nr 2. po mailu o niby zablokowaniu konta stwierdziłem, że nie ma sensu ich więcej męczyć i trzeba napisać co jest grane.
rav3n_pl pisze: Ciekawi mnie tylko, czy osoby "od których" kupowałeś faktycznie mają 200 transakcji po 0 zł i zdjęte BTC ze stanu? Bo jak tak, to coś tu jest wybitnie nie tak z silnikiem giełdy.
Wydaje mi się, że limit minimum 1zł na transakcję załatwiłby sprawę.
Nie wiem czy z stanu konta znikały BTC, ale na pewno z tabelki "sprzedaż Bitcoin - kup" znikało i btc i ich wartość w PLN
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 października 2013, 19:02 przez kolkin, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: kactech » poniedziałek, 28 października 2013, 19:00

To na pewno nie jest wina kolkina, zaokrąglanie na korzyść kupującego było założeniem twórców (przynajmniej tak stało w wątku tej giełdy) - to samo zyskałby po 200 transakcjach wyższej wartości. Podejście do sprawy koszmarne, wybrali najgorszą z możliwych dróg. Miałem nadzieję na coś świeżego a tu *****.
Wielkie dzięki za post! tip
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Weteran
Posty: 1415
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: grzem » poniedziałek, 28 października 2013, 21:17

Ja byłem drugą stroną tych transakcji. Zauważyłem dzisiaj rano, zgłosiłem. BIDEXTREME zareagowali bardzo szybko, nawet zadzwonili, zwrócili różnicę.
Podobnie jak kactech uważam, że nie powinni atakować kolkina. Może nie "podziękować" za wykrycie błędu, ale np. pogratulować już jak najbardziej.
Nadużycie warte około 1PLN, ja bym pogratulował i podziękował za to, że nie pojechał na maxa z konta wydmuszki np.
Zapraszam na https://cryptox.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: prezes » poniedziałek, 28 października 2013, 22:03

Podejście Bidextreme trochę schizofreniczne, coś jakby czegoś nie ogarniali, tak to przynajmniej wygląda po wysłuchaniu jednej strony. Z niecierpliwością czekam na oficjalny komentarz bidextreme.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Orator
Posty: 960
Rejestracja: 20 sierpnia 2012
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: tomko222 » poniedziałek, 28 października 2013, 22:20

Przypuszczam że gdyby to było kupienie kilka razy (i ew. zgłoszenie błędu) to reakcja by była inna. Tutaj to było kilkaset razy które nie było potrzebne... Chociaż z drugiej strony regulamin nie zabrania kupować za małe kwoty a użytkownik teoretycznie mógł nie wiedzieć o błędzie :P

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: kolkin » wtorek, 29 października 2013, 08:52

grzem pisze:Ja byłem drugą stroną tych transakcji. Zauważyłem dzisiaj rano, zgłosiłem. BIDEXTREME zareagowali bardzo szybko, nawet zadzwonili, zwrócili różnicę.
czy to znaczy ze sami sie nie zgłosili? Bylem przekonany że wiedzą komu znikają BTC
. Teraz na bank wiem, że nie mieli pojęcia co robiłem dopóki im nie napisałem.
. Z niecierpliwością czekam na oficjalny komentarz bidextreme.
Nie liczyłbym na to, ja na news'a też czekam :]

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: servantes » wtorek, 29 października 2013, 11:01

Ale przedszkole. Narzekacie na bitcurex a tutaj to jest coś bez nazwy.... I kto tu będzie grał ? Ci co się z bitcurex przenieśli są w ciemnej d... Tam nie mają wstępu a tutaj takie cyrki...

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: lenny » wtorek, 29 października 2013, 11:07

Co na to ekipa Bidextreme.pl?

eM.
Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 140
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: eM. » wtorek, 29 października 2013, 11:10

Najbardziej mnie martwi to że jak na czymś zarobić to posty na bieżąco a jak jest problem to cisza...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 115
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.002 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: extreme » wtorek, 29 października 2013, 13:36

Szanowny Panie Michale „kolkin”

Wykrył Pan lukę związaną z zakupem poniżej 1 gr i za to należą się podziękowania, natomiast nie ma to nic wspólnego ze stwierdzeniem jakoby chronił Pan Użytkowników wskazując błąd w zaokrągleniach.

To co Pan zrobił dokonując ponad 247 transakcji i zlecając wypłatę uzyskanych bezprawnie części BTC należy nazwać zwykłym przywłaszczeniem cudzego mienia lub kradzieżą co jest sprzeczne z regulaminem i prawem.

Zgodnie z zapisem regulaminu §5 pkt.7 miał Pan obowiązek poinformować o takim błędzie już po pierwszej lub drugiej transakcji po zorientowaniu się o nie naliczaniu PLN za zakup części BTC, natomiast wiedząc o takiej możliwości przywłaszczał Pan sobie kolejne części 0,000008BTC dokonując 247 transakcji i zlecając w między czasie wypłatę między innymi tych części bitcoina.
Problem został zauważony, dlatego pracownicy zespołu bidextreme zablokowali Pańskie konto „kolkin”. Po nałożeniu blokady napisał pan wiadomość e-mail z pytaniem „czy ma to związek z dokonywaniem transakcji?” na co została udzielona odpowiedź twierdząca. Tłumaczenie po nałożeniu blokady, iż wykrył Pan błąd i za testy polegające na „ograbianiu” czyjegoś konta firma Magnus powinna być wdzięczna jest niepoważne i jakże znanym sposobem na odwracaniu faktów, dla których Pan tak postąpił czyli chęcią wzbogacenia się.

Nie ma tu znaczenia kwota, ponieważ skuteczna reakcja blokująca konto udaremniła Panu wyłudzenie większej części BTC. Ponadto firma Magnus nie podpisywała z Panem żadnej umowy o współpracy w zakresie testów i nie ustalała z Panem żadnego wynagrodzenia za takie testy jak to zwykle robi ze wszystkimi z którymi współpracuje także w zakresie IT.
Nie zwrócił Pan przywłaszczonych bezprawnie części bitcoina – pomimo wezwania do zwrotu - w przeliczeniu to 1,12zł twierdząc, że jest to rekompensata za włożony trud czyli przywłaszczenia i wypłaty.

W ten sposób uszczuplił Pan konto Użytkownika zabierając mu i nie płacąc, co w rzeczywistości nazywane jest kradzieżą.
Z poszkodowanym Użytkownikiem pracownik firmy Magnus skontaktował się telefonicznie rozmawiając o zaistniałej sytuacji oraz sposobie rekompensaty za utraconą część Bitcoina. Sprawa została załatwiona pozytywnie o czym informował sam zainteresowany na ty forum.

Dalsze dywagacje nie mają sensu, gdyż w ocenie firmy Magnus była to zwykła kradzież i nie ma tu znaczenia kwota. Każdy grosz Użytkownika jest dla nas tak samo cenny jak 100 000zł. Dlatego z takimi zachowaniami będziemy walczyć stanowczo i zdecydowanie, ponieważ bezpieczeństwo naszych Użytkowników jest dla nas wartości nadrzędną.
https://www.bidextreme.pl
Kupujesz - Zarabiasz - Inwestujesz
--
BTC: 18PCSBvkD4AiNFv3SbJq9WZqCCmuwfzwk
LTC: LeQRyKGgAwPudkRPh8PKtPR5tn5cLjHiKq

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: radez9 » wtorek, 29 października 2013, 14:12

Niestety taki sposób działania jest popularny - niedawno czytałem wątek o tym jak wyłudzić darmowe GHS z cex.io

Takie zachowania są żenujące. A chwalenie się na forum tym bardziej.

Brawo dla Bidextreme ze profesjonalne podejście i odpowiedź.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: kolkin » wtorek, 29 października 2013, 17:24

Miło że pofatygowali się Państwo odpowiedzieć , ba nawet dostałem dziś maila od was :) czyli w końcu przyznali się Państwo do błędu, szkoda że dopiero po wrzuceniu wszystkiego na forum :)


A teraz rozbije na części Państwa wypowiedź...
extreme pisze: nie ma to nic wspólnego ze stwierdzeniem jakoby chronił Pan Użytkowników wskazując błąd w zaokrągleniach.
macie racje, bo de facto to ochroniłem was przed kosztami - nie użytkowników - w przypadku większej ilości osób korzystających z giełdy i większej ilości BTC w sprzedaży, wasza tablicka z ASK'ami byłaby wyczyszczona do 0 przez boty, kto byłby winny? WY...
I można darować sobie historie że byście zareagowali i po blokowali "lewe" konta...
extreme pisze:To co Pan zrobił dokonując ponad 247 transakcji i zlecając wypłatę uzyskanych bezprawnie części BTC należy nazwać zwykłym przywłaszczeniem cudzego mienia lub kradzieżą co jest sprzeczne z regulaminem i prawem
Tak - to jest niegodne zachowanie.
extreme pisze:Zgodnie z zapisem regulaminu §5 pkt.7 miał Pan obowiązek poinformować o takim błędzie już po pierwszej lub drugiej transakcji po zorientowaniu się o nie naliczaniu PLN za zakup części BTC, natomiast wiedząc o takiej możliwości przywłaszczał Pan sobie kolejne części 0,000008BTC dokonując 247 transakcji i zlecając w między czasie wypłatę między innymi tych części bitcoina.
Zgodnie z regulaminem poinformowałem o tym wg. mojej oceny niezwłocznie. Nie ma wskazane za którym razem mam to zgłosić. Wieć to co piszecie jest zwykłm bełkotem takim jaki ja teraz napisze: "należy domniemać że zorientowałem się po 247 transakcji i niezwłocznie się skontaktowałem." ....

lecimy dalej z waszymi kłamstwami...
extreme pisze:Problem został zauważony, dlatego pracownicy zespołu bidextreme zablokowali Pańskie konto „kolkin”.
Dostałem tylko informację o zablokowaniu konta - KONTO BYŁO DALEJ AKTYWNE
extreme pisze: Po nałożeniu blokady napisał pan wiadomość e-mail z pytaniem „czy ma to związek z dokonywaniem transakcji?” na co została udzielona odpowiedź twierdząca.


NIE BYŁO odpowiedzi twierdzącej a jedynie prośba o niedokonywanie transakcji na którą się zgodziłem i opisałem błędy... tak więc kolejne kłamstwo...
extreme pisze: Tłumaczenie po nałożeniu blokady, iż wykrył Pan błąd i za testy polegające na „ograbianiu” czyjegoś konta firma
Magnus powinna być wdzięczna jest niepoważne
i odpowiem waszymi słowami... tu cytat:
extreme pisze:Wykrył Pan lukę związaną z zakupem poniżej 1 gr i za to należą się podziękowania
to w końcu należy się wdzięczność czy nie :) bo sami sobie przeczycie.
extreme pisze: i jakże znanym sposobem na odwracaniu faktów, dla których Pan tak postąpił czyli chęcią wzbogacenia się.
To brzmi jakbyście znali takie sposoby z doświadczenia - czyli takie stosowali :O . Ja gwarantuje, że u mnie to nie było zamierzone - ale mogliście to tak zrozumieć.
extreme pisze:(...)ponieważ skuteczna reakcja blokująca konto udaremniła Panu wyłudzenie większej części BTC.

"gówno prawda" (cyt. Ks. Tischner). jaka SKUTECZNA? co mi udaremniła?? Śmieszni jesteście... Przecież dostęp do konta miałem cały dzień mimo waszej informacji, że niby mam zablokowane - zresztą pisałem wam to chyba dwukrotnie... jak widać dalej nie dotarło. Udaremniło mi wyłudzenie? Napisze jeszcze raz - można było całą giełdę wyczyścić z botem... btw. mielście łącznie niecałe 5BTC w sprzedaży :D więc KOLEJNE KŁAMSTWO...
extreme pisze:Ponadto firma Magnus nie podpisywała z Panem żadnej umowy o współpracy w zakresie testów i nie ustalała z Panem żadnego wynagrodzenia za takie testy


To prawda :)
extreme pisze:Nie zwrócił Pan przywłaszczonych bezprawnie części bitcoina – pomimo wezwania do zwrotu - w przeliczeniu to 1,12zł twierdząc, że jest to rekompensata za włożony trud czyli przywłaszczenia i wypłaty.
a tu już jest mydlenie oczu...
wyraziłem chęć zwrotu, wystosowałem porozumienie, w którym Państwo nic nie ryzykują - tj przyznajecie się do błędu i piszecie new's ja wpłacam kwotę a wy odblokowujecie (albo i nie) moje konto.
Co więcej odpisaliście mi na to, żebym wpłacił BTC - CO OZNACZA ŻE SIĘ ZE MNĄ ZGADZACIE,AKCEPTUJECIE TO ITD..! Tak więc pytam, gdzie jest NEW'S???
Kto z czego się nie wywiązał?
extreme pisze:Z poszkodowanym Użytkownikiem pracownik firmy Magnus skontaktował się telefonicznie rozmawiając o zaistniałej sytuacji oraz sposobie rekompensaty za utraconą część Bitcoina. Sprawa została załatwiona pozytywnie o czym informował sam zainteresowany na ty forum.
znów naciąganie... bo owy użytkownik napisał, że SAM SIĘ ZGŁOSIŁ :
grzem pisze:Ja byłem drugą stroną tych transakcji. Zauważyłem dzisiaj rano, zgłosiłem. BIDEXTREME zareagowali bardzo szybko, nawet zadzwonili, zwrócili różnicę.
super, że zadzwoniliście i załatwiliście sprawę. to duży pozytyw dla was.
Jeszcze takie pytanie mam, z iloma użytkownikami się skontaktowaliście? (uwaga pytanie podchwytliwe)
extreme pisze:Dalsze dywagacje nie mają sensu, gdyż w ocenie firmy Magnus była to zwykła kradzież i nie ma tu znaczenia kwota.
Też uważam że dalsze dywagacje nie mają sensu, dlatego napisałem wam rozwiązanie (w NIEDZIELE) na które przystanęliście a z którego się z niego nie wywiązaliście...
extreme pisze:Dlatego z takimi zachowaniami będziemy walczyć stanowczo i zdecydowanie, ponieważ bezpieczeństwo naszych Użytkowników jest dla nas wartości nadrzędną.
Przypudrujmy :) bo będzie widać dziadostwo...

Słowem końca:

Przepraszam, że tak konsekwentnie wam wytykam to i owo - nie obrażajcie się bo to na prawdę nie o to chodzi. To wszystko z korzyścią dla nas wszystkich :)

Liczę na pozytywny finał.

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: virus » wtorek, 29 października 2013, 17:47

@kolkin ... znalazles luke / oszukales system i chciales to jeszcze wyplacic i stwierdzasz ze reszta jest wazniejsza od tego ?
moim zdaniem dzialanie jak najbardziej dobre ze za cos takiego blokada... za cos takiego nalezy sie "tego klienta nie obslugujemy"

Jak dla mnie akcja ze zleciles wyplate i to Ci sie nie udalo sprawila ze w ogole rozpoczales ten watek i dopiero to zglosiles (tak wyglada z romowy).
Ciekaw jestem co by bylo jakby Ci sie to udalo i ile potem tych transakcji bylo i jak dlugo by sie to dzialo :P

Przykladowo ... podobny blad w chyba millenium czy mbanku jak ktos znalazl to nie wyplacal pieniedzy, ani nie zlecal tylko zglosil to administracji banku ze zwiekszyl swoje saldo i tyle :P
Operacje cofnieto.

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: kolkin » wtorek, 29 października 2013, 18:14

Wypłaciłem środki i wypłaciłem też po blokadzie LTC. Nie ukrywam. I nie stwierdzam, że coś jest ważniejsze. Ja cały czas skłaniam się ku zwrotowi, nie uciekam od tego...

Weteran
Posty: 1684
Rejestracja: 6 czerwca 2012
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: virus » wtorek, 29 października 2013, 18:26

jesli tak to sprawa dla mnie prosta, nie ma sie co unosić ;)
ja tam ciesze się że gielda cos takiego wykrywa i blokuje
ale f*ck up ze po blokadzie dalej wszystko dzialalo jest nie do przyjecia :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: prezes » wtorek, 29 października 2013, 18:58

Na początku działania bitchange tez było cała masa błędów, konsekwencje niektórych widoczne są do dziś.
Jak dla mnie nie ma co wywlekać flaków na forum. Mam nadzieję, że każdy wyciągnął stosowne wnioski na przyszłość.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Gaduła
Posty: 394
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BIDEXTREME - muppets show

Postautor: kolkin » środa, 30 października 2013, 21:14

"Staje blondynka przed murem, a mur runął...

wiecie dlaczego?
"



hf

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości