Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwarty !

Rozmowny
Posty: 61
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: the Oracle » wtorek, 9 kwietnia 2013, 10:21

ogi pisze:Zastanawia mnie też jak to będzie funkcjonować, np. chce kupić BTC za 1000 zł to ściągają ze mnie 4 zł, chce sprzedać BTC za 1000 zł to też ściągają ze mnie 4 zł? Trochę mnie to przeraża bo to w sumie dużo kasy, ale zobaczymy.
To jest prowizja od transakcji a nie od klienta. Pewnie tak jak na goxie będzie potrącana z zakupionych BTC.

Rozmowny
Posty: 61
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: the Oracle » wtorek, 9 kwietnia 2013, 10:27

r50zyry5 pisze:Co do samego niedzielnego padu.
Byłem poza domem bez dostępu do internetu odpoczywałem pod 16 godzinnej migracji
Oczywiście współczuję roboty w weekend, nikt tego nie lubi.
Ale trzeba się zdecydować - czy jest to projekt hobbystyczny czy poważny biznes.
Macie aspiracje być tym drugim a to oznacza też dużo większą odpowiedzialność.
Jak serwis internetowy banku zdycha (vide mBank ostatnio) to jest afera z pierwszych stron gazet.
Trzeba się oswoić z faktem, że z bitcurex będzie teraz tak samo.
Zapewnienie nieprzerwanego działania serwisu jest absolutnie niezbędne, szczególnie jak się chce za to brać konkretne pieniądze.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 26 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: marcin » wtorek, 9 kwietnia 2013, 11:11

Jak mają się sprawy z kartami BCC i sklepem w którym można będzie je zamówić ponownie? Miał ruszyć ponownie w poniedziałek jednak subdomena http://shop.bitcurex.com/ przekierowuje na stronę giełdy https://eur.bitcurex.com/ .
1Mb5ZQ1XR8ZJoavnNVcghFUA7FtJR5t2sX
Sprzedam: 2 x HD5870, 2 x HD5850 info na PW.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: scibi » wtorek, 9 kwietnia 2013, 12:00

Ja tez mam pytanko do prowizji . Zakładam że :
Sprzedałem 20 BTC po 500zł = czyli za 10,000zł ----> prowizja bitcurexa to 0,004 czyli 40zł
Za 9960 zł postanowiłem kupic BTC po 498 , czyli znów 20 BTC.

Czy jedyna prowizja w tym przypadku bedzie od sprzedania BTC? Czy od zakupu takze?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: prezes » wtorek, 9 kwietnia 2013, 12:15

nie wiem jak tu będzie ale standardowo giełdy pobierają prowizję od obydwu stron
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 7 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: Emil » wtorek, 9 kwietnia 2013, 12:24

Dlaczego przelew w PLN z Bitcurexa przychodzi z prywatnego konta Pani A. ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: amneziahaze » wtorek, 9 kwietnia 2013, 12:48

bo wszystko co jest nieopodatkowane będzie poza jakimkolwiek nadzorem.

Rozmowny
Posty: 95
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: Pola » wtorek, 9 kwietnia 2013, 13:06

A dziś Bitcurex działa bez zarzutu i nigdzie się nie przenoszę, o!
Nie przeczytałeś(łaś) regulaminu? Nie rozumiesz go? Nie akceptuj! LUDZIE, CZYTAJCIE REGULAMINY.

Dyskutant
Posty: 161
Rejestracja: 2 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: washuu » wtorek, 9 kwietnia 2013, 13:30

No niestety, u mnie zlecenia się realizują kilka minut po zatwierdzeniu... To nie jest fajne.

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: pr0myk » wtorek, 9 kwietnia 2013, 13:37

Pani A. będzie miała jaja jak berety, gdy klienci zaczną rozliczać się z USem.


Dziś po 12 miałem dwa razy komunikat o przeciążeniu serwera, w związku z czym nie mogę powiedzieć, że giełda działa bez zarzutu. A to jest dopiero ok 300 zalogowanych osób.
Może dobrze było by zlikowidować możliwość podziwiania i odświeżania rynku będąc niezalogowanym.

Rozmowny
Posty: 61
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: the Oracle » wtorek, 9 kwietnia 2013, 14:04

scibi pisze:Ja tez mam pytanko do prowizji . Zakładam że :
Sprzedałem 20 BTC po 500zł = czyli za 10,000zł ----> prowizja bitcurexa to 0,004 czyli 40zł
Za 9960 zł postanowiłem kupic BTC po 498 , czyli znów 20 BTC.
Raczej tak:
- sprzedałeś 20 BTC po 500 i dostałeś całe 10.000 PLN,
- kupiłeś za 10.000 PLN po 498 ale dostałeś 20.08 * 0,996 = 20 BTC
scibi pisze:Czy jedyna prowizja w tym przypadku bedzie od sprzedania BTC? Czy od zakupu takze?
To co jest Twoim zakupem jest czyjąś sprzedażą i vice versa. Mt.Gox potrąca z BTC kupującemu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5290
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: domator » wtorek, 9 kwietnia 2013, 14:14

Nieprawda. Mtgox (chyba jak wszystkie gieldy) potraca obu stronom. Ja na MtGox glownie sprzedaje i z cala pewnoscia place prowizje...

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: t0mm » wtorek, 9 kwietnia 2013, 14:30

Jakoś tak mam, że zanim powierzę komuś swoje środki finansowe staram się czegoś o tym kimś dowiedzieć... Ot, chorobliwa ostrożność. ;)

Poklikałem zatem trochę po stronie www spółki Digital Future Sp. z o.o. http://digital-future.it/ - właściciela giełdy bitcurex.com i niestety nie znalazłem nigdzie informacji nt. kapitału zakładowego spółki. A jak wiemy, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością odpowiada wobec swoich wierzycieli tylko do wysokości kapitału zakładowego - sądzę więc, że jest to bardzo istotna informacja w przypadku tak znacznego obrotu finansowego jaki obecnie prowadzi giełda. Co więcej, zgodnie z art. 206 § 1 kodeksu spółek handlowych, kapitał zakładowy podlega obowiązkowi publikacji zarówno we wszelkich pismach spółki w formie papierowej jak i elektronicznej (w tym wszystkie wysyłane e-maile), a także na stronach internetowych spółki. Obecnie spółka Digital Future Sp. z o.o. łamie więc powyższy przepis, czym Zarząd naraża się na odpowiedzialność karną, dlatego proponuję pilnie uzupełnić ów brak. :)

Na szczęście jednak istnieją takie serwisy jak http://www.imsig.pl/, w którym można odnaleźć dane o każdej spółce. Dowiadujemy się tam, że spółka Digital Future została zarejestrowana zaledwie miesiąc temu (01.03.2013 r.) oraz posiada kapitał zakładowy w wysokości aż 5.000 zł, czyli na dziś ok. 7,5 BTC. :mrgreen: A zatem do wysokości tej kwoty w razie czego firma odpowiada łącznie wobec wszystkich ewentualnych wierzycieli.

Nie mam oczywiście nic złego na myśli, ale wnioski pozostawiam do wyciągnięcia każdemu indywidualnie..

PS. Dział 3, czyli specyfikacja przedmiotu działalności też zastanawia... :shock:

T.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 17 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: marcin2508 » wtorek, 9 kwietnia 2013, 15:00


ogi
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: ogi » wtorek, 9 kwietnia 2013, 15:13

the Oracle pisze:To co jest Twoim zakupem jest czyjąś sprzedażą i vice versa. Mt.Gox potrąca z BTC kupującemu.
Nie! " Mt Gox pobiera małą opłatę (0.6 %) od każdej wymiany. "
Do tego połapać się na tej stronie po używaniu bitxurex jest dość ciężko.


@t0mm - słusznie bo przezorności nigdy za wiele i niech każdy się dokładnie zastanowi sam co i jak.
Ale, każda ze spółek ma swoje określone przywileje i obowiązki, jeśli "oni" chcieli na przykład zmienić stan prawny podmiotu prowadzącego giełdę i nazwijmy to po prostu uporządkowaniem pewnego stanu rzeczy to jak inaczej mieli to zrobić? Cofnąć się w czasie o X lat, zarejestrować kolejną spółkę i nakupić BTC, wrócić do teraz, mieć spółkę z długim stażem i potężnym kapitałem zakładowym i pod nią przenieść giełdę? - powodzenia. Amber Gold reklamował się "solidnymi i pokaźnymi gwarancjami" dla środków i jakoś mało co kto na razie z tego dostał, a utopiono tam kupę kasy.

Ryzyko jest i tu i tu podobne, a o wiele gorszą rzeczą według mnie jest funkcjonowanie tej spółki na polskiej ziemi.
Organy ścigania, sądy czy kontrola skarbowa (lub KNF?) to jest dopiero jeden wielki przypał.

I jak już gdzieś tam wspominałem - brakuje na bieżąco, krótkich rzetelnych informacji co się właściwie dzieje.
t0mm pisze:PS. Dział 3, czyli specyfikacja przedmiotu działalności też zastanawia... :shock:
Tak się w tym kraju robi, podaje się tam z reguły multum przeróżnych i często dziwnych rzeczy.

Dyskutant
Posty: 244
Rejestracja: 28 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: Szaman » wtorek, 9 kwietnia 2013, 16:35

W jakich porach dnia robione są przelewy pln wychodzących z giełdy?
Rozumiem, że ta strona chodzi na silniku dawnego bitchange.pl

Dlaczego nie widzę czata na stronie giełdy? Jest wyłączony ze względu na przeciążenie czy to coś u mnie nie tak?
Robota to głupota - picie to jest życie! :D Jeszcze dziś wypiję za Twoje zdrowie: 1LUDLAyTeoKgt992usyYZzfBRnk5im72cW

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 3 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: t0mm » wtorek, 9 kwietnia 2013, 17:14

ogi pisze:Tak się w tym kraju robi, podaje się tam z reguły multum przeróżnych i często dziwnych rzeczy.
To oczywiste i wcale one nie są tak naprawdę dziwne, zaś nadmiar wyszczególnionych PKD nie jest niczym złym - wręcz przeciwnie. Mnie dziwi natomiast coś innego, mianowicie brak jakiegokolwiek odniesienia do rzeczywistej działalności spółki, czyli chociażby PKD z działu 66 lub innych gdzie mowa o pozostałej działalności. Ale... jak to mówią, nie moje małpy.. :P

Rozmowny
Posty: 61
Rejestracja: 3 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: the Oracle » wtorek, 9 kwietnia 2013, 17:39

domator pisze:Nieprawda. Mtgox (chyba jak wszystkie gieldy) potraca obu stronom. Ja na MtGox glownie sprzedaje i z cala pewnoscia place prowizje...
Masz rację, prowizja od sprzedaży jest widoczna tylko w historii USD.
Ciekawe, że w regulaminie jest mowa wyłącznie od prowizji od zakupu BTC o sprzedaży ani słowa.

"Commission: refers to the fee which is payable to Mt. Gox on each Transaction. For Bitcoin Purchase Transactions, the applicable commission will vary according to the amount and type of the Transaction as well as the Member’s last 30-day trading volume. The list of applicable Commissions for Bitcoin Purchase Transaction is available [...]"

Gaduła
Posty: 305
Rejestracja: 15 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: pr0myk » wtorek, 9 kwietnia 2013, 19:21

Patrząc na to co się dzieje na giełdzie, ciężko się oprzeć wrażeniu, że ktoś sztucznie winduje wartość btc grubo powyżej wartości na goxie.

ogi
Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 8 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Internet

Re: Giełda - Bitcurex.com - bitcurex.pl - polski rynek otwar

Postautor: ogi » wtorek, 9 kwietnia 2013, 19:47

pr0myk pisze:Patrząc na to co się dzieje na giełdzie, ciężko się oprzeć wrażeniu, że ktoś sztucznie winduje wartość btc grubo powyżej wartości na goxie.
Na tej giełdzie ku temu nie trzeba wcale dużo... środków czy też osób.
Często zwłaszcza ostatnio jest taki owczy, szalony pęd i kurs sobie rośnie.

Do tego jak widać coraz więcej ludzi siedzi i też handluje, podaż lekko kuleje...
Mi to już ciężko nawet spekulować co się wydarzy w najbliższym czasie.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości