Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:35

Było już co najmniej kilka takich samych sytuacji. Również robione akcje na wykopie bo tam pelikany wszystko łykają. Oczywiście wszystkie okazały się oszustwem ze strony użytkownika. W historii tak jak ktoś pisał wyżej jest kilka luk, wystarczy poczytać komentarze tego gościa i podczas wyjaśniania w komentarzach pojawił się błąd, między innymi taki że użytkownik nie napisał iż wykonał przelew na BB z tego konta na które chce wypłacić. Biorą kredyty na dowody kolekcjonerskie to czemu tu nie mogło być podobnie. Nie bronie BB ale coś tu mocno nie pasuje i nie mamy żadnych dowodów na winę BB. Binance też ostatnio zablokowało też środki pochodzące prawdopodobnie z cryptopi to znaczy ze też robią exit scam? Nigdy nie miałem opóźnień w wypłatach krypto czy PLN, więc nie wiem nie chcę pochopnie oceniać ale jest możliwość że użytkownik jest oszustem i chcę wymusić wypłatę środków przez nagłośnienie sytuacji jaki to jest pokrzywdzony. Napisał że może przedstawić dowody administracji a administracja też się do tego nie odniosła.
https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/ja ... probowali/
Do tego tekst : "Adwokat również stwierdził, że wygląda to na przygotowanie do "zawijki"" troszkę nieprofesjonalny ten adwokat jak takie opinie wyraża.
Kolejną sprawą jest że gościu założył nowe konto, przelał 11BTC, zamienił na PLN i chciał wypłacić. Na niekorzyść BB wpływa brak reakcji i tak długi czas oczekiwania, jeżeli mieli jakieś podejrzenia powinni to zgłosić do odpowiednich organów i byłoby po kłopocie.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 stycznia 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trojekxx7 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:28

co do wszelkich poprzednich spraw na które się powołujecie, tam z tego co czytam wszystkie usiłowania oszustów zaczęły się walić kiedy było trzeba wysłać zdjęcie, maks kiedy było trzeba przeprowadzić rozmowę. Ja to wszystko zrobiłem. Była też videokonferencja. Dlaczego dopiero teraz reaguję? Liczyłem na polubowne rozwiązanie problemu, dostawałem ciągle informację od Bitbay że sprawa zaraz się wyjaśni. Takim jestem już człowiekiem, jeśli coś mi nie pasuje w daniu które zamówiłem w restauracji to idę do kucharza i staram się z nim wyjaśnić sprawę, nie z mediami.
Denerwuje mnie porównywanie mojej sprawy z kimś kto wysyłał do Bitbay zdjęcie z internetu i odmawiał videokonferencji - to zupełnie coś innego!
Opinia adwokata była powiedziana w luźniej rozmowie, po prostu stwierdził że wygląda dziwnie - dla Was tu wszystko jest normalne? Nie mówię że zostałem okradziony, nie wyzywam Bitbay, uważam że zaszło dziwne nieporozumienie które trwa zbyt długo i chciałbym w końcu wiedzieć co jest grane i jak można z tej sytuacji znaleźć rozwiązanie. Fajnie że weryfikują użytkowników, na żadnym etapie rozmów nie wykręcałem się i nie unikałem weryfikacji. Konto na które miały zostać przelane środki zostało przez nich zweryfikowane (przelew do nich minimalnej sumy).

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:28

Chcieliśmy poinformować, że sprawa tego Użytkownika aktualnie jest procesowana przez nasz dział bezpieczeństwa i dołożymy starań aby jak najszybciej otrzymał on odpowiedź w tej kwestii. Postaramy się również poinformować wszystkich o zakończeniu tej sprawy.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 stycznia 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trojekxx7 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:33

Dziękuję @Bitbay i nie chciałbym poganiać ale ostatnią odpowiedź "jak najszybciej" dostałem 1,5 miesiąca temu. Czy można znać mniej więcej jakieś ramy czasowe?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: norekkk » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:42

@BitBay a odpowiedź na moje pytanie powyżej ????

"Dawno nie było pytania więc: czy udostępniliście Krajowej Administracji Skarbowej dane transakcji swoich użytkowników na masową skalę ? w związku z wnioskiem który złożyli w ubiegłym roku, czy do dnia dzisiejszego takie dane zostały im przesłane ? - i nie chodzi mi tu o jednostkowe przypadki zapytań które macie z różnych służb tylko o masowe przesłanie historii. Od razu zaznaczę że nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź w stylu " działamy zgodnie z prawem ble ble ble" - tylko jasna odpowiedź czy takie dane masowo zostały przesłane." ???

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:45

BitBay pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:28Chcieliśmy poinformować, że sprawa tego Użytkownika aktualnie jest procesowana przez nasz dział bezpieczeństwa i dołożymy starań aby jak najszybciej otrzymał on odpowiedź w tej kwestii. Postaramy się również poinformować wszystkich o zakończeniu tej sprawy.


A dlaczego nie byla procesowana wczesniej? To jest konkretnie przez ponad miesiac?
Nagle sie obudziliscie?

Jakby inny uzytkownik nie naglosnil sprawy medialnie to trzymalibyscie mu pewnie i z pol roku.

Dovakhiin pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 10:27@prap0n to czego nie reagowal duzo wczesniej tylko po takiej zwłoce? A bitbay bada sprawe zapewne.


Naglasnial bys sprawe od razu po chwili?

Ja bym dopiero wrzucal takie rzeczy do internetu gdybym nie mial nadzieii albo byl ignorowany. Chlop chcial wyczerpac wszystkie drogi (lacznie z adwokatem) i jego postepowanie jest sluszne. Ja nie mam watpliwosci co do tej historii, wedlug opisu wszelkie weryfikacje przebiegly pomyslnie i byl wielokrotnie weryfikowany.
Nawet jesli wyslal kasa z mixera, to jesli nikt nie potrafi udowodnic ze pieniadze pochodza z przestepstwa to bitbay bezprawnie przetrzymuje pieniadze.

I nalezy postepowac podobnie jak w przypadku nieslusznego tymczasowego aresztowania -> pozew za odsetki.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:51 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Wygadany
Posty: 498
Rejestracja: 7 września 2018
Reputacja: 495
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: 1235674 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:50

Mnie najbardziej interesuje, czy robił ktoś dzisiaj wypłaty? :P

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:52

@t@trojekxx7 Nie mamy żadnych dowodów oprócz Twojego słowa. Udaje się brać kredyty w bankach na dowody kolekcjonerskie, więc podejrzewam że da się i zrobić video weryfikację. Nie oceniam ale jest tylko słowo przeciwko słowu. Nie oskarżasz a jednak w komentarzach skłaniasz się że BB okradnie wszystkich i zawinie się z pieniędzmi. Jeżeli udowodnisz że Twoja sprawa nie jest oszustwem to chylę czoła, jeżeli nie to BB powinien również skontaktować się z adwokatem w Twojej sprawie. Możesz wrzucić sporo rzeczy aby słowa były czymś poparte a zasłonić wrażliwe dane.
@1235674
Ja robiłem wypłaty krypto. LTC i ETH wszystko idzie sprawnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:58

liseklsk pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 11:52Jeżeli udowodnisz że Twoja sprawa nie jest oszustwem to chylę czoła


Ty chyba zartujesz. Sprawa istnieje bo bitbay dostal prezycyjny numer ticketu sprawy i nie zanegowal ze cos jest na rzeczy.

Dodatkowo na grupie trading jam session:

Obrazek
Obrazek

Z pewnoscia to brzmi jakby cala sytuacja bylo wymyslem uzytkownika :roll:
Czyli sprawa istnieje.

Gdy spolecznosc nie bedzie reagowac w takich sprawach, to przy ktoryms przypadku nie uda sie tego naglosnic i beda wam trzymac srodki przez rok.
Dzisiaj on a jutro wy. To ze byl jeden wykop ktory okazal sie oszustwem to nie znaczy ze kazdy kolejny jest rownoznaczny.
Narzekacie ze skarbowka bierze was za oszustow a sami zakladacie ze problem danego uzytkownika to wymysl.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:00

@p@prap0n Czy ja twierdzę że sprawa nie istnieje czy to że podpada pod oszustwo? Twoje posty są strasznie w jedną stronę a ja napisałem że nie oceniam nikogo. Widocznie jak binance zablokował środki z kradzieży to dla Ciebie też jest winą giełdy. Jeżeli jest to próba oszustwa to raczej chcą ją wyjaśnić żeby nie być za to odpowiedzialnym. Powinni to zgłosić do odpowiednich służb i sprawa byłaby zakończona. Tożsamość łatwo można podrobić albo przejąć.
Wykopów, które okazały się oszustwem było kilka.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:04

liseklsk pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:00Widocznie jak binance zablokował środki z kradzieży to dla Ciebie też jest winą giełdy. Jeżeli jest to próba oszustwa to raczej chcą ją wyjaśnić żeby nie być za to odpowiedzialnym


NIe chodzi o zablokowanie srodkow ale o fakt ze sprawa jest niewyjasniona od 2 miesiecy. Dodatkowo ignorowanie klienta przez gieldy.
Maja prawo blokowac srodki, ale powinni udzielac informacji osobie ktora jest ich wlascicielem.
W polsce o blokadzie srodkow na dluzszy okres decyduje prokurator a nie bitbay.

Obrazek

Stoje po jednej stronie, bo znam takich opowiesci mnostwo z roznych gield. I czesto chodzilo o setki tysiecy ktore byly zawieszone w skutek AML, a gielda milka. Nagle sie okazalo ze po paru papierkach formalnych od adwokata to "przypuszczenie dot pochodzenia srodkow z przestepstwa" wyparowalo.

Gieldy naduzywaja AML i nie zycze wam zeby to was spotkalo. Dlatego te sprawy nalezy naglasniac i dzialac twardo, inaczej oni was zjedza.
Jak ktos ma srodki legalne, to nie ma czego sie bac.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:06 przez prap0n, łącznie zmieniany 2 razy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:06

@p@prap0n czasem warto stanąć po środku i spojrzeć obiektywnie. Napisałem że BB popełnił błąd że to tyle trwa i jeżeli miał obiekcję to powinien dawno ten fakt zgłosić do odpowiednich służb, które mają odpowiednie narzędzia aby taką sprawą się zająć i nie byłoby tematu.
Nie oceniajmy, poczekajmy co BB nam powie.

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 stycznia 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trojekxx7 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:12

ale US to już jest jakiś organ wykonawczy, nic bym nie miał do BB jeśli to US czy prokurator zablokował mi środki. Czy mógłbyś przytoczyć w którym komentarzu zasugerowałem że Bitbay kogolowiek (włącznie ze mną) okradł / okradnie? Ja tu nie robię nagonki, linczu czy wyżywania się. Od początku piszę ze to moja próba kontaktu z giełdą skoro nie wychodzi to przez ich kanały. Niestety dalej bez skutku.

Dodano po 33 sekundach:
ale US to już jest jakiś organ wykonawczy, nic bym nie miał do BB jeśli to US czy prokurator zablokował mi środki. Czy mógłbyś przytoczyć w którym komentarzu zasugerowałem że Bitbay kogolowiek (włącznie ze mną) okradł / okradnie? Ja tu nie robię nagonki, linczu czy wyżywania się. Od początku piszę ze to moja próba kontaktu z giełdą skoro nie wychodzi to przez ich kanały. Niestety dalej bez skutku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:13

Prosze o to dowod ktory wrzucil autor



@trojekxx7

Pamietaj ze to ty jestes poszkodowany w tej sprawie. ;)

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:19

No ciekawe co z tego będzie, ktoś kto ma coś ewidentnie za uszami, zazwyczaj nie wynajmuje adwokata.....

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:20

@@trojekxx7 w komentarzach na wykopie
@pr@prap0n Ok a dlaczego poszkodowany sam tego nie mógł wstawić? Jesteście w jakiś sposób powiązani? Nie rozumiem tej sytuacji
@RuckenFetard
Przestępcy też biorą adwokatów nawet jak są winni, to nie jet żaden wyznacznik niewinności
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:22 przez liseklsk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:21

@liseklsk

Nie jestesmy powiazani :lol:
Ja po prostu na podstawie swoich doswiadczen i doswiadczen moich znajomych bede wspieral kazdego w takiej sytuacji.
Dzisiaj on, jutro ty. Sam wyplacalem wiele razy z BB i bylo ok.

Ten plik byl na wykopie. Wstawilem bo pojawialy sie drobne niedowierzania.

Ja glownie czekam na tlumaczenia BB, dlaczego przez tak dlugi czas ignorowali tego uzytkownika.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:24 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:23

@prap0n oby nikt. Sytuacja jest dziwna po obu stronach. Nie nakręcajmy się, poczekajmy na odpowiedź BitBay

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 27 stycznia 2019
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trojekxx7 » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:26

@RuckenFetard to powiedz co powinienem uczynić. Zobacz z kiedy jest to pismo i kiedy sprawa się zaczęła. Nie poszedłem drugiego dnia do adwokata, dłużej niż miesiąc czekałem na kroki giełdy, robiąc to czego ode mnie oczekiwali.

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:33

trojekxx7 pisze: poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:26@RuckenFetard to powiedz co powinienem uczynić. Zobacz z kiedy jest to pismo i kiedy sprawa się zaczęła. Nie poszedłem drugiego dnia do adwokata, dłużej niż miesiąc czekałem na kroki giełdy, robiąc to czego ode mnie oczekiwali.
Spokojnie, zrobiłeś wystarczająco, czekałeś na stanowisko Bitbay wystarczająco długo, następnie zgłosiłeś się do adwokata i wywołałeś burzę w sieci. Jeśli racja jest po twojej stronie to dobrze, gorzej jak Ci udowodnią jakieś wałki itp. Czekamy na stanowisko @Bitbay

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości