[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
41
80%
 
Liczba głosów: 51
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: maky » wtorek, 23 lipca 2013, 15:59

oskar1100 pisze:
lenny pisze:Witajcie, nie śledzę tematu MtGox ani ich poczynań ostatnio, czy ktoś życzliwy powiedziałby, jak przelewy wychodzące PLN/EUR stoją? Jaki czas oczekiwania? Ludzie z co zlecili przelewy wychodzące w maju dostali swoją kasę w końcu? Jak długa jest kolejka?

Pozdrawiam
Lenny
Dzisiaj (23.07.13) dostałem przelew w PLN z MTGOX zlecony 6 czerwca. Dwa razy do nich pisałem i ponaglałem. Za każdym razem odpisywali, że proszą o cierpliwość.
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Maggix » wtorek, 23 lipca 2013, 16:23

MtGox na 100% ma problemy finansowe , dzis roznica w kursie mtgox bitstamp dochodzila do 10 usd !!!! toz to ponad 10% nie jeden sie chyba skusi i przesle btc na goxa w celu szybkiej sprzedazy tylko co potem ...?

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: ekonokomik » wtorek, 23 lipca 2013, 18:08

Maggix pisze:MtGox na 100% ma problemy finansowe
Jakies dowody tych "100%"?
Na razie wiadomo ze mają klopoty z transferami pieniedzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: maky » wtorek, 23 lipca 2013, 18:22

Maggix pisze:MtGox na 100% ma problemy finansowe , dzis roznica w kursie mtgox bitstamp dochodzila do 10 usd !!!! toz to ponad 10% nie jeden sie chyba skusi i przesle btc na goxa w celu szybkiej sprzedazy tylko co potem ...?
Ja już jestem po ewakuacji. Bezkosztowej zresztą. ;)
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: gorlik » wtorek, 23 lipca 2013, 19:12

Ja też się robię ewakuację jutro z rana :) zakupię BTC, przeleję w bezpieczniejsze miejsce niż gox i zobaczymy co się wydarzy w ciągu kilku tygodni, jak ludzie zaczną wycofywać środki to cena automatycznie pójdzie w górę :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: prezes » wtorek, 23 lipca 2013, 23:08

Ja już ewakuację zrobiłem dawno temu zaakceptowałem stratę około 10 %, 100 % bym nie zaakceptował.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Maggix » środa, 24 lipca 2013, 19:13

Ponad dltydzien jak zdjeli mi kase z konta a Mtgox dalej jej nie dodal do mojego rachunku ..?? pisalem do supportu a oni mi ze status jexg nastepujacy : Depoist yet to reflect
jakims dziwnym angielskim sie posluguja dodego depoist to byk jak nic
niech no ktos obeznany mnie to przetlumaczy .

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: gorlik » środa, 24 lipca 2013, 22:00

@Magixx mogłeś mówić że chcesz wpompować kasę na goxa :) a ja chcę ją wyjąć to byśmy się dogadali ... a propo po co pompujesz jak to działa w jedną stronę :/ chyba, że chcesz kupić BTC i coś kupić za to ...

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: lenny » sobota, 27 lipca 2013, 13:32

Zastanawiam się, jak można spieprzyć taką dojną krowę. CEO MtGoxa, Mark Karpeles, powinien stracić swoje stanowisko. Powinni zatrudnić kilkadziesiąt osób do obsługi supportu i prawników, aby walczyć o szybsze przelewy, szczególnie, żeby nie stracić gruntu pod nogami w USA (Dwollę już stracili, z CoinLab też się nie dogadali i czeka ich sprawa sądowa). W każdym kraju praktycznie teraz są opóźnienia przy wybieraniu kasy, niezależnie od waluty. Ja nie wiem, co oni robią z tą kasą, co zarabiają na transakcjach. Przelew z MtGox na konto PLN ma trwać miesiąc lub dłużej? To jest tragedia. Nic dziwnego, że kurs BTC na MtGoxie jest o kilka procent wyższy niż na innych giełdach, skoro nie można wybrać kasy.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 282
Rejestracja: 24 maja 2013
Reputacja: 78
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: CyfrowaEkonomia » sobota, 27 lipca 2013, 16:34

Cytat z bitcoinmagazine (z 30 maja)
trudności w użytkowaniu MtGox wynikłe z bankowego i regulatorskiego zamieszania również odegrały rolę. Skutkuje to faktem, że cena Bitcoina w MtGox jest teraz o 2-3% wyższa niż w Bitstampie i innych serwisach. Nie chodzi o to, że cena Bitcoina jest różna w różnych miejscach. Powodem jest raczej fakt, iż użytkownicy nie są przekonani, że $1 w MtGox jest wart tyle samo co $1 w ogóle. Oznacza to dość poważny spadek zaufania, a wnioskując z historii rządów i banków, z chwilą gdy kryzys zaufania zaczyna nabierać tempa, bardzo trudno jest go powstrzymać.
Tłumaczenie: Mateusz Kocot, bitcoinet.pl ->

Mnie jedynie dziwi, że Mt. Gox. dalej pozostaje monopolistą i ludzie dalej korzystają z tej giełdy.
Dzienny wolumen BTC na Mt.Gox. i Bitstamp, jak widać Bitstamp jest na dobrej drodze do przejęcia większości rynku:
Obrazek
Zestawienie na poszczególnych giełdach, tu widzimy, że Gox dalej króluje w wymianach:
Obrazek
Źródło: http://www.coindesk.com/bitstamp-bitcoi ... irst-time/

Osobiście uważam, że jest kwestią czasu aż Mt.Gox utraci swój monopol na rzecz innych, bardziej szanujących klientów graczy, ale obawiam się też o to, że Bitstamp może stać się monopolistą, podobnie jak teraz Mt.Gox. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń z tego płynących.

Swoją drogą czy ktoś ma jakieś doświadczenie z giełdami w funtach?

Daniel

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2073
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bemx2k » środa, 31 lipca 2013, 21:26

Niech mnie ktos powie , czy adress deposytu btc na MTgoxx moge urzyc wiecej niz jeden raz
za kazdym razem go zmieniaja po kiego humaniste ??
BTC>ETH

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: gorlik » środa, 31 lipca 2013, 21:52

Możesz używać każdego który kiedyś użyłeś na mtgox, jest on przypisany do Twojego konta. Też to zauważyłem i taką informację uzyskałem od supportu jakiś czas temu. Trochę zbladłem jak posłałem sporo BTC na stary adres a jak zajrzałem to był nowy, ale na szczęście doszło bez problemu.

BTW Chce ci się bawić w spekulacje na mtgox? I tak aby spieniężyć wirtualne na realne będziesz musiał wrócić albo na bitstamp albo bitcurex. Mtgox ma zawyżony kurs w porównaniu do innych giełd a wypłaty to mrzonka niestety :/ ja się wycofałem z goxa i drugi raz do tej samej rzeki nie wejdę bo nurt jest za silny.

Rozmowny
Posty: 77
Rejestracja: 17 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: grachol » czwartek, 8 sierpnia 2013, 13:17

Obrazek

Screen z dzisiaj. Jak widać można czekać o wiele dłużej niż miesiąc...
Napisałem przeszło ponad 10 ponagleń.
Kwote zamazałem bo wstyd że tak mało :(

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » piątek, 9 sierpnia 2013, 14:51

@grachol,
ale co kwota w końcu do Ciebie dotarła? czyli od 22 maja do 8 sierpnia?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: servantes » piątek, 9 sierpnia 2013, 16:20

lenny pisze:Zastanawiam się, jak można spieprzyć taką dojną krowę. CEO MtGoxa, Mark Karpeles, powinien stracić swoje stanowisko. Powinni zatrudnić kilkadziesiąt osób do obsługi supportu i prawników, aby walczyć o szybsze przelewy, szczególnie, żeby nie stracić gruntu pod nogami w USA (Dwollę już stracili, z CoinLab też się nie dogadali i czeka ich sprawa sądowa). W każdym kraju praktycznie teraz są opóźnienia przy wybieraniu kasy, niezależnie od waluty. Ja nie wiem, co oni robią z tą kasą, co zarabiają na transakcjach. Przelew z MtGox na konto PLN ma trwać miesiąc lub dłużej? To jest tragedia. Nic dziwnego, że kurs BTC na MtGoxie jest o kilka procent wyższy niż na innych giełdach, skoro nie można wybrać kasy.
Poza Polakami nikt nie narzeka na szybkość.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 9 sierpnia 2013, 19:03

rly? to zobacz na wykres w poście z 27 lipca i porównaj z aktualnym na http://bitcoincharts.com/charts/volumepie/

nie tylko Polacy narzekają i się stamtąd wynoszą mtgox ciągle traci udziały w rynku i nie powiesz mi że czekanie miesiąc na wypłatę nie jest powodem tego spadku udziałów...

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: servantes » piątek, 9 sierpnia 2013, 20:20

GetBitCoin_pl pisze:rly? to zobacz na wykres w poście z 27 lipca i porównaj z aktualnym na http://bitcoincharts.com/charts/volumepie/

nie tylko Polacy narzekają i się stamtąd wynoszą mtgox ciągle traci udziały w rynku i nie powiesz mi że czekanie miesiąc na wypłatę nie jest powodem tego spadku udziałów...
Ja bym cie najpier spytal, dlaczego w ciemno wkladasz swoje pieniadze w firme, ktora jest poza jurysdykcja EU i USA. Caly mtgox to moze byc wielke kukielkowe przestawienie, gdzie wykresy sa recznie robione i chodzi tylko o oskubanie frajerow. W ekonomi nie ma darmowych obiadow. Jezeli ktos zarobi na zmianie kursu, ktos musi stracic. My na tym forum zachwycamy sie bitcoinem i liczymy zyski (ty straty) ale jest masa ludzi, ktora wtopila i nie ma sie gdzie zalic.

mtgox raczej zarabia, ale to czysta loteria. Ja nie gram takie gry, ale mnowstwo jest wyznawcow.

masz bitcurex, ktory dziala w biurokratycznym-policyjnym panstwie, gdzie wszystko mozna kontrolowac. Jak zaczna robic walki, to wczesniej albo pozniej sie dowiesz.

Dla 5 zl ludzie pojda na mtgox i zaryzykuja oszczednosci babci i matki i ojca. Po co ja sie pytam, po co ?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 9 sierpnia 2013, 20:44

hmm trochę zszedłeś z tematu lol
pisałeś że "Poza Polakami nikt nie narzeka na szybkość." [chodziło o Mt.Gox] więc dałem ci wykresy gdzie Gox traci naprawdę spore udziały w rynku i miałem na myśli że nie są to sami Polacy... a ty coś piszesz że ja mam jakieś pieniądze na goxie...(nie mam) i że liczę straty...i w ogóle gox jest firmą krzakiem która zaraz zniknie...
widzę że udzielasz się w wielu wątkach i ci się myśli plątają ;]

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: MusX » piątek, 9 sierpnia 2013, 21:18

a przelewy wychodzące BTC z mtgox wychodzą od razu czy też coś trzeba poczekać?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2073
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Bemx2k » piątek, 9 sierpnia 2013, 22:49

MusX

BTC z MTGoxa schodzi jak nalezy , w ostatnich dniach 2 razy przerzucalem drobne aby kupic troche smiecio coinow ;).
BTC>ETH

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości