BitMarket.pl - zaawansowana giełda z dźwignią

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 217
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: ubus » wtorek, 27 stycznia 2015, 08:13

Wypłaty BlueCash nie działają, rozumiem, że to zamierzone?

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: big_digger » wtorek, 27 stycznia 2015, 08:15

ubus pisze:Wypłaty BlueCash nie działają, rozumiem, że to zamierzone?

Nie czytales wyzej, że bitmarket ma zablokowane konta bankowe ?
Build your own network Zarfund https://www.zarfund.com/ref/30ff27f064

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 217
Rejestracja: 11 listopada 2013
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: ubus » wtorek, 27 stycznia 2015, 08:18

big_digger pisze:
ubus pisze:Wypłaty BlueCash nie działają, rozumiem, że to zamierzone?

Nie czytales wyzej, że bitmarket ma zablokowane konta bankowe ?

Czytałem że ma zablokowane wpłaty, a wypłaty będą realizowane przez jednostki 3cie
Przelew BluCash to jednostka 3cia

Gaduła
Posty: 440
Rejestracja: 15 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: kotwica666 » wtorek, 27 stycznia 2015, 08:36

igor528 pisze: Na co byly te wszystkie zaostrzenia skoro po jakims czasie ktos z gory wydal nakaz zamkniecia gield w Polsce?
Skąd taki nius??? Czyżby wyssany z palca?
igor528 pisze: Jak widac, od kilku lat nie udawalo sie im to wiec postanowili odciac wszystkich od dostepu do bitcoina. A postanowienie to zapewne bardzo ucieszylo banki, ktore maja juz spokoj z uciekaniem kapitalu spoza ich systemu.
Inne giełdy śmigają całkiem płynnie - przeglądałem. Uciekać z kapitałem można.
igor528 pisze: I nie chcialbym nikogo straszyc, ale co stalo sie ze srodkami PLN na kontach uzytkownikow Bitmarketu? Jesli bank zamknal nieodwracalnie konto to mam nadzieje, ze pieniadze byly przechowywane poza tym zludnym, bankowym systemem.
Widzę, że późna pora była, więc uznam, że to wina niewyspania..
igor528 pisze: Jesli nie, to chyba moze Pan zostac najwiekszym zlodziejem...
Bank blokuje konto, a BitMarket złodziejem.. ehh Przecież napisał, że wypłaty idą z jego konta.

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: thomas515 » wtorek, 27 stycznia 2015, 08:56

Bitmarkecie mam pytanie. Podobno wbk i bph zablokowali, wielu użytkownikom konta w związku z działalnością niezgodną z prawem (handel kryptowalutami). Nie wiadomo też jakie stanowisko w tej sprawie może mieć US. Załóżmy, że wpłacę na Wasze konto 10tys. zł, a potem wypłace 10tys. zł. Bank i US zakłada, że prowadzę handel kryptowalutami, ale jak widać w tym wypadku nie osiągnąłem żadnego zysku. Może Was traktuję jako konto bankowe, na które wpłacam i wypłacam pieniądze i tu moje pytanie. Skoro jesteście firmą zarejestrowaną na Cyprze, to czy w przypadku pytań o historie macie obowiązek przekazać historie operacji na koncie i co byście zrobili w takiej sytuacji gdyby US zapytał Was o tą kwestię?

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 586
Rejestracja: 1 sierpnia 2011
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: kactech » wtorek, 27 stycznia 2015, 09:02

Śmieszna sprawa, ostatnio wychodzą grube bankowe wałki, w tym BPH, a tutaj zamykają konto po chwilowym debecie zamiast po ludzku odsetki naliczyć. Wspominałem niedawno że brakuje w PL nawet najmniejszego zaplecza politycznego/społecznego za BTC, kogoś kto przy okazji wywiadu wspomniałby o takich sprawach. Wypadałoby ubrać jakiegoś polityka w bitki z LockTime za 4 lata. Bez tego to możemy sobie co najwyżej wykopać.
DISTbIT - prywatny punkt błyskawicznej sprzedaży kryptowalut
bitowe.info - agregator wiadomości ze świata BTC
ToxID: 8013F26F9CFE8B3B979EE313EBD866D9D4F1D426501711C1CC80A14B7031EF53092C1A2B3C9A

Dyskutant
Posty: 250
Rejestracja: 6 kwietnia 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: big_digger » wtorek, 27 stycznia 2015, 09:02

thomas515 pisze:[..] Skoro jesteście firmą zarejestrowaną na Cyprze, to czy w przypadku pytań o historie macie obowiązek przekazać historie operacji na koncie i co byście zrobili w takiej sytuacji gdyby US zapytał Was o tą kwestię?
Ale konta bankowe jak sam zauwazyłeś są w Polsce. W związku z powyższym nie tyle sam BitMarket może udostępnić co w tym wypadku bank, a w zaistniałej sytuacji nie wiadomo czy już tego nie zrobił lub zrobi w niedalekiej przyszłości o ile jakaś instytucja będzie o to wnioskować.
Build your own network Zarfund https://www.zarfund.com/ref/30ff27f064

Rozmowny
Posty: 123
Rejestracja: 29 listopada 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: thomas515 » wtorek, 27 stycznia 2015, 09:08

big_digger pisze:
thomas515 pisze:[..] Skoro jesteście firmą zarejestrowaną na Cyprze, to czy w przypadku pytań o historie macie obowiązek przekazać historie operacji na koncie i co byście zrobili w takiej sytuacji gdyby US zapytał Was o tą kwestię?
Ale konta bankowe jak sam zauwazyłeś są w Polsce. W związku z powyższym nie tyle sam BitMarket może udostępnić co w tym wypadku bank, a w zaistniałej sytuacji nie wiadomo czy już tego nie zrobił lub zrobi w niedalekiej przyszłości o ile jakaś instytucja będzie o to wnioskować.
Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Bank widzi tylko przelewy np. wpłata na Bitmarket 10 tys. zł i wypłata 10 tys. zł. Zysku nie było, handlować kryptowalutą nie musiałem. Mogłem poprostu przetrzymywać tam kasę. Chodziło mi o to czy Bitmarket udostępniał by na zapytania szczegółowe informacji na temat histori zakupu kryptowalut.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: prezes » wtorek, 27 stycznia 2015, 09:15

Ja już wypowiadałem się w podobnej kwestii w innym wątku: https://forum.bitcoin.pl/post212422.html#p212422
Teraz dorzuciłbym jeszcze jedną rzecz do mojej poprzedniej wypowiedzi.

Bank może w każdej chwili zablokować lub zamknąć Ci konto nie podając przyczyny.

Zbliżamy się małymi kroczkami do wielkiego resetu systemów bankowych a to co się dzieję, to jest test tego co się stanie na dużą skalę i jednocześnie chaotyczna próba zachowania obecnego systemu przez bankierów.

Osobiście odradzam trzymania dużych sum pieniędzy w banku na czarną godzinę, bo jak już ona nadejdzie to może już nie być banku a tym bardziej pieniędzy.

Teraz przydałby się tylko jakiś duży sklep internetowy obsługujący BTC lub LTC i mogę zapomnieć o fiatach :)
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 2 września 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: homar » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:14

Bitmarket napisał
Bank wypowiedział nam umowę prowadzenia wszystkich rachunków w niezwykle elegancki sposób - odczekali na dzień w którym z rachunków zdejmowane są prowizje (w BPH robione jest to raz na miesiąc za wszystkie operacje, przelewy itp. - z rachunku schodzi wtedy dość duża kwota), i tuż po pobraniu prowizji, gdy saldo chwilowo było ujemne, stwierdzili że wypowiadają umowy rachunków z powodu debetu

/to gdzie są wszystkie środki użytkowników jeśli prowizja debetuje saldo? A już widzę na prywatnych kontach nie należących do spółki.

Bitmarket
Ze względu na brak rachunku bankowego do prowadzenia serwisu zdecydowałem się na zablokowanie wpłat na konta serwisu - nie miałyby dokąd trafiać. Wypłaty realizowane są z mojego własnego rachunku - tego (na razie) nie zamknęli.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: PYTON » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:21

igor528 pisze:chyba moze Pan zostac najwiekszym zlodziejem... Wspolczuje glupoty i wiary w sprawiedliwosc, banki, rzady, policje. :)
Nieładnie tak oskarżać kogoś bez dowodów. Czyżby superinwestor? ;)

Początkujący
Posty: 75
Rejestracja: 12 czerwca 2013
Reputacja: 55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: grzeg » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:26

Ale to BPH przysłał wypowiedzenie miesiąc wcześniej z informacją, że wypowiadają umowę, bo zgadują, że miesiąc później będzie debet na koncie? Bez sensu. Tak samo dziwny jest fakt, o którym wspomniał już homar. Skoro na koncie były trzymane środki użytkowników, to w jaki sposób prowizja banku mogła zdebetować konto? Chyba, że kasa była przelewana na inne konta w BPH, a debet pojawiał się tylko na jednym rachunku bankowy.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: ekonokomik » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:34

thomas515 pisze:Bitmarkecie mam pytanie. Podobno wbk i bph zablokowali, wielu użytkownikom konta w związku z działalnością niezgodną z prawem (handel kryptowalutami).
Skąd taka informacja? I skąd pomysł, że handel kryptowalutami jest niezgodny z prawem?

Weteran
Posty: 2256
Rejestracja: 23 marca 2013
Reputacja: 140
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: AdamM » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:39

ekonokomik pisze:Skąd taka informacja? I skąd pomysł, że handel kryptowalutami jest niezgodny z prawem?
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=16695

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: PYTON » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:44

BitMarket.pl pisze:W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się że wszystkie rachunki naszej spółki w banku BPH zostały zamknięte z powodu prowadzenia serwisu BitMarket.pl. Dowiedzieliśmy się o tym po zalogowaniu do bankowości internetowej i stwierdzeniu że rachunki zniknęły. Nie tylko te związane z działalnością BitMarket.pl, ale wszystkie inne też. Bankowi nie spodobała się nasza działalność, więc postanowił pozbyć się nas w bardzo pomysłowy sposób.
Liczę na szybki powrót do gry. Jestem z wami. :P
ubus pisze:Wypłaty BlueCash nie działają, rozumiem, że to zamierzone?
Dołączam się do pytania.

Weteran
Posty: 13372
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: ekonokomik » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:55

AdamM pisze:
ekonokomik pisze:Skąd taka informacja? I skąd pomysł, że handel kryptowalutami jest niezgodny z prawem?
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=16695
Dzięki. Nie widziałem tego wątku. Masakra. Łamanie prawa w tym kraju w imię jego ochrony jest coraz bardziej bezczelne i jawne.
Urzędnicy wciąż myślą jak w PRL, na zasadzie "jeśli coś nie jest "uregulowane" to tego nie ma, albo jest domyślnie nielegalne."
A może to nie scheda po PRL, tylko UE podniosła taki sposób myślenia do rangi obowiązującego standardu...
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 stycznia 2015, 11:39 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: afrus » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:56

https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: PYTON » wtorek, 27 stycznia 2015, 11:07

afrus pisze:Robi się o nas głośno
Tutaj też napisali: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Banki-z ... 33425.html

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: grabollo69 » wtorek, 27 stycznia 2015, 11:20

A co z wpłatami BTC? Kiedy można liczyć na odblokowanie?

Gaduła
Posty: 440
Rejestracja: 15 stycznia 2014
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BitMarket.pl - giełda PLN/BTC od AfterMarket.pl

Postautor: kotwica666 » wtorek, 27 stycznia 2015, 11:59

Dobry komentarz na Niebezpieczniku:
Poczekajcie kilka … naście lat. Takie pisma będą się pojawiać w skrzynkach za “nielegalny obrót gotówką”, której sposobu wydawania bank nie będzie w stanie sprawdzić, więc stanie się zakazana. A przecież za gotówkę można kupować nielegalne towary i dawać łapówki.
Istnieje kraj w którym już to się dzieje.
:mrgreen:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości