[RIP] MtGox - Dyskusja ogólna

Co wybierzesz?

a) Intermediate Repayment and Final Repayment
10
20%
b) Early Lump-Sum Repayment
41
80%
 
Liczba głosów: 51
Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: gorlik » piątek, 28 czerwca 2013, 10:15

@Deep wystarczyło od kwoty przelewu odjąć 0,0005 na prowizję i po problemie. Kasa w portfelu w ciągu godziny.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 24 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fantomas » piątek, 28 czerwca 2013, 11:02

Próbuje wyciągnąć kasę z mtgox od ponad 2 miesięcy.
Raz zlecałem wypłatę w PLN ale po tygodniu czekania wycofałem się zamieniłem na BTC.
Zrobiłem wypłatę na Bitcurex czekałem 2 dni BTC dalej były na goxie w miedzyczasie kurs poszedł do góry.
Sprzedałem BTC za PLN i 25 maja rano zrobiłem przelew do WBK i czekam 37dni.

Ktoś kiedyś napisał chyba na tym forum, że gox to RZEŹNIA nie da się z tamtąd wyjść "żywym".
Deep pisze:Powiem tak. To jeden wielki gównolit.
Potwierdzam.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Angiss » piątek, 28 czerwca 2013, 11:32

fantomas pisze:Próbuje wyciągnąć kasę z mtgox od ponad 2 miesięcy.
Raz zlecałem wypłatę w PLN ale po tygodniu czekania wycofałem się zamieniłem na BTC.
Zrobiłem wypłatę na Bitcurex czekałem 2 dni BTC dalej były na goxie w miedzyczasie kurs poszedł do góry.
Sprzedałem BTC za PLN i 25 maja rano zrobiłem przelew do WBK i czekam 37dni.

Ktoś kiedyś napisał chyba na tym forum, że gox to RZEŹNIA nie da się z tamtąd wyjść "żywym".
Deep pisze:Powiem tak. To jeden wielki gównolit.
Potwierdzam.
Z twojego postu wynika jakbyś wyplacil z curexa PLN i czekał na przelew do WBK 37 dni :D

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 15 lutego 2013
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 3City

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: gorlik » piątek, 28 czerwca 2013, 11:49

Jak próbowałem wypłacić PLN z GOX'a to czekałem ponad 30 dni a to był koniec kwietnia. Po tym czasie przerzuciłem się na wypłatę w USD i czas skrócił się do 3 dni roboczych i kasa na koncie. Minusem jest prowizja za przelew w wysokości 30 USD :)

Ale obecnie USD wstrzymane i kasa leży w kolejce do 4 lipca chyba, że przesuną termin.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Maggix » piątek, 28 czerwca 2013, 12:01

Czy owe problemy z wyplacaniem kasy na goxie dotycza wszystkich walut ..? czy jest tu ktos kto wyplacal ostatnio euro albo funty ..?

Gaduła
Posty: 400
Rejestracja: 20 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: nubas » piątek, 28 czerwca 2013, 12:22

skoro sa takie problemy z wyplatami to po co ludzie tam handluja?

jakby ludzie sie uparl ito w kilka dni z najwiekszej gieldy moze sie stac najmniejsza i japonce beda musieli zwinac zagle

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Angiss » piątek, 28 czerwca 2013, 12:26

nubas pisze:skoro sa takie problemy z wyplatami to po co ludzie tam handluja?
Bo jest to nadal największy rynek :) sproboj sprzedac na bitcurex 500btc i zobacz do jakich wartosci spadla by cena. Podczas gdy sprzedaz 500btc na mtgox zbije cene o dolara, moze o dwa podczas na curexie byla byl by to spadek ceny o 70%

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Angiss » piątek, 28 czerwca 2013, 13:12

Jeśli ludzie wierzyli by w wypłacalność MTGOX to zaraz by był arbitraż z bitstamp, prawie 10$ różnicy :)

Gaduła
Posty: 400
Rejestracja: 20 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: nubas » piątek, 28 czerwca 2013, 13:19

Angiss pisze:
nubas pisze:skoro sa takie problemy z wyplatami to po co ludzie tam handluja?
Bo jest to nadal największy rynek :) sproboj sprzedac na bitcurex 500btc i zobacz do jakich wartosci spadla by cena. Podczas gdy sprzedaz 500btc na mtgox zbije cene o dolara, moze o dwa podczas na curexie byla byl by to spadek ceny o 70%
no to o tym mowie skoro sa takie problemy to przeniesc sie gdzie indziej

szybko mozna zabic nawet duza gielde

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Angiss » piątek, 28 czerwca 2013, 13:25

nubas pisze:
Angiss pisze:
nubas pisze:skoro sa takie problemy z wyplatami to po co ludzie tam handluja?
Bo jest to nadal największy rynek :) sproboj sprzedac na bitcurex 500btc i zobacz do jakich wartosci spadla by cena. Podczas gdy sprzedaz 500btc na mtgox zbije cene o dolara, moze o dwa podczas na curexie byla byl by to spadek ceny o 70%
no to o tym mowie skoro sa takie problemy to przeniesc sie gdzie indziej

szybko mozna zabic nawet duza gielde
No to powoli następuję ludzie przechodzą na btc-e oraz bitstamp ale taka migracja nie nastąpi w miesiąc czy nawet w rok. Na to potrzebne sa lata. Nawet po akcjach z blokadą wypłat ludzie będą siedzieć na goxie, z tego względu ze tylko tam są grubasy.

Podobnie spróbuj przekonać kilka milionów Polaków Polaków ze konto w PKO BP jest do dupy i musza za niego jeszcze płacić :)

Gaduła
Posty: 400
Rejestracja: 20 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: nubas » piątek, 28 czerwca 2013, 13:52

no sorry jak ktos swiadczy dla mnie do dupy uslugi to rezygnuje z wspolpracy

czy jak jedziesz do mechaniak i jak ci zle naprawi auto to kolejny raz jezdziesz do niego?

moze ja jestem jakis nienormalny ale dbam o jakos wykonywanych uslug i oczekuej tego od kogos innego

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Angiss » piątek, 28 czerwca 2013, 13:57

nubas pisze:no sorry jak ktos swiadczy dla mnie do dupy uslugi to rezygnuje z wspolpracy

czy jak jedziesz do mechaniak i jak ci zle naprawi auto to kolejny raz jezdziesz do niego?

moze ja jestem jakis nienormalny ale dbam o jakos wykonywanych uslug i oczekuej tego od kogos innego
Powiedz to ponad 6 milionom osob ktore ma konto w PKO BP :)

Gaduła
Posty: 400
Rejestracja: 20 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: nubas » piątek, 28 czerwca 2013, 14:55

Angiss pisze:
nubas pisze:no sorry jak ktos swiadczy dla mnie do dupy uslugi to rezygnuje z wspolpracy

czy jak jedziesz do mechaniak i jak ci zle naprawi auto to kolejny raz jezdziesz do niego?

moze ja jestem jakis nienormalny ale dbam o jakos wykonywanych uslug i oczekuej tego od kogos innego
Powiedz to ponad 6 milionom osob ktore ma konto w PKO BP :)
tylko wiekszosc klientow pko to starsi ludzie ktorzy nie lubia zmian a spolecznosc bitcoina to ludzie mlodzi ktorzy nie patrza na przywiazanie

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Angiss » piątek, 28 czerwca 2013, 15:16

nubas pisze:
Angiss pisze:
nubas pisze:no sorry jak ktos swiadczy dla mnie do dupy uslugi to rezygnuje z wspolpracy

czy jak jedziesz do mechaniak i jak ci zle naprawi auto to kolejny raz jezdziesz do niego?

moze ja jestem jakis nienormalny ale dbam o jakos wykonywanych uslug i oczekuej tego od kogos innego
Powiedz to ponad 6 milionom osob ktore ma konto w PKO BP :)
tylko wiekszosc klientow pko to starsi ludzie ktorzy nie lubia zmian a spolecznosc bitcoina to ludzie mlodzi ktorzy nie patrza na przywiazanie
Link do źródła ? :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 24 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fantomas » piątek, 28 czerwca 2013, 15:50

Jak tylko uda mi się wydobyć moją kasę z goxa to zapominam na zawsze o tej firmie.
Już dwa miesiące temu napisałem tym śmieciom, że rezygnuję z ich usług.
Ciągle mają moją kasę. Nie chcę kombinować z innymi sposobami wypłaty bo na dzień dobry od razu stracę
a efekt może być taki sam czyli czekanie nie wiadomo na co.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Angiss » piątek, 28 czerwca 2013, 15:53

fantomas pisze:Jak tylko uda mi się wydobyć moją kasę z goxa to zapominam na zawsze o tej firmie.
Już dwa miesiące temu napisałem tym śmieciom, że rezygnuję z ich usług.
Ciągle mają moją kasę. Nie chcę kombinować z innymi sposobami wypłaty bo na dzień dobry od razu stracę
a efekt może być taki sam czyli czekanie nie wiadomo na co.
Niestety obecnie to nie jest kwestia tego "kiedy" tylko "czy" odzyskamy. Pewnie gox ma zablokowane wszystkie konta w USD i dlatego nie wypłaca kasy, za dwa tygodnie się okaże że na kolejne dwa tygodnie zablokowali.

A co najciekawsze nie ma blokady na dokonywanie wpłat :)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 23 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Deep » piątek, 28 czerwca 2013, 21:48

@gorlik Napisłaeś że prowizja przy przelewie międzynarodowym to $30. Jak jeszcze do tego doliczysz złodziejski spread banku przy zamiania na złotówki ok 3% to zjada prawie cały zysk który mógfłbyś uzyskać na arbitrażu bitcurex-mtgox przy kwotach ok 5000 zł. Chyba że masz np. konto walutowe w Euro to być może mógłbyś coś z tego mieć, bo odchodzi spread ale wtedy znowu róznica kursów jest mała.

Można mówić że 5k zł to za mało ale to nieprawda bo płynność zwłaszcza na bitcurexie jest za mała żeby połknąć nawet 2 tysiące bez istotnej zmiany kursu. Arbitraż więc raczej cięzki do przeprowadzenia a gdyby gox wypłacał kasę w terminie to znowu nie dochodziłoby do tak dużych różnic kursów między goxem a bitcurexem.

W każdym razie udało mi się dzisiaj przesłać btc do bitcurexa i jeszcze dzisiaj, za 2-3 godziny dostałem od nich przelew (zadziwiające że oni nie maja limitów). Czyli jedni mogą a inni nie.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 39
Rejestracja: 24 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: fantomas » sobota, 29 czerwca 2013, 17:55

Po kolejnym ponagleniu o mój przelew dostałem odpowiedź z goxa:
"Thank you for waiting we are still working on to make it done please bear with us I will keep you posted once it is done."
Od 38 dni pracują nad moim przelewem, nie wiem czy się cieszyć czy płakać? Ale bajerować to potrafią.

Rozmowny
Posty: 94
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: przester27 » wtorek, 2 lipca 2013, 10:26

kiedy planowo mają zostać odblokowane wypłaty USD na Mtgox ? w tym tygodniu jakoś ?

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 czerwca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: MtGox - Dyskusja ogólna

Postautor: Angiss » wtorek, 2 lipca 2013, 10:35

przester27 pisze:kiedy planowo mają zostać odblokowane wypłaty USD na Mtgox ? w tym tygodniu jakoś ?
Dokładnie w czwartek ale nie zanosi się na to. Skoro proponują ludziom BTC zamiast kasy gdy ci chcą anulować przelewy oznacza ze nie maja gotówki i żeby ja zdobyć musieli by sprzedać duże ilości btc. Pewnie przedłużą ten okres bez wypłat USD.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości