Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bumbumroom » czwartek, 8 czerwca 2017, 09:55

grabollo69 pisze:
bumbumroom pisze: Szybciej, większe kwoty i bez tak WYSOKIEJ prowizji, bo przypomnijmy że prowizja to aż 1% (10zł do 1000zł wypłacanego i 20zł w przedziale 1000-2000zł) Więc nie jest to tania usługa, ale teraz i tak mało kto będzie z tego korzystał.
Jak widze takie posty to nie wiem czy sie smiac czy plakac :D 10 pln za 1k pln to dla ciebie duzo? Jesli tak to faktycznie lepiej nie korzystaj z tej uslugi bo zbankrutujesz ...
Jak nie wiesz to może płacz. Ne porównój opłat BTC z opłatami za przelewy wypłaty FIAT. Pokaż mi konto w banku z którego za wypłatę pieniędzy pobierano by 1%? Niektórzy ludzie mają 1% odsetek po roku trzymania kasy na lokacie. Więc 1% wypłacanej przy fiat to bardzo dużo.
BitBay pisze: @Madryt smsy Premium są domyślnie włączoną usługą u wszystkich operatorów. Informacja dotyczy więc sytuacji, gdy ktoś sobie tą funkcję sam zablokował. Jeśli tego nie robiłeś, sms przyjdzie bez problemu i dodatkowych kosztów.

@bumbumroom @karaluch warunki współpracy oraz dostępności usługi wypłat z bankomatu narzucił na nas nowy operator i nie mamy tu wiele do powiedzenia. Nas również taki obrót spraw nie zadowala.

Pozdrawiamy,
Dziękuję za pozdrowienia. Pytanie czy szukacie w najbliższym czasie (tydzień,dwa) jakiejś alternatywy? Jak tu ktoś pisał np. BLIK czy coś? Czy mam przelać swoje BTC i wypłacić sobie gdzie indziej?

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » czwartek, 8 czerwca 2017, 10:07

bumbumroom pisze:
Jak nie wiesz to może płacz. Ne porównój opłat BTC z opłatami za przelewy wypłaty FIAT. Pokaż mi konto w banku z którego za wypłatę pieniędzy pobierano by 1%? Niektórzy ludzie mają 1% odsetek po roku trzymania kasy na lokacie. Więc 1% wypłacanej przy fiat to bardzo dużo.
To nie porownoj btc do pieniedzy w banku lol. Jak cie nie stac wydac 10 pln prowizji to chyba pomyliles waluty.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bumbumroom » czwartek, 8 czerwca 2017, 10:39

grabollo69 pisze:
bumbumroom pisze:
Jak nie wiesz to może płacz. Ne porównój opłat BTC z opłatami za przelewy wypłaty FIAT. Pokaż mi konto w banku z którego za wypłatę pieniędzy pobierano by 1%? Niektórzy ludzie mają 1% odsetek po roku trzymania kasy na lokacie. Więc 1% wypłacanej przy fiat to bardzo dużo.
To nie porownoj btc do pieniedzy w banku lol. Jak cie nie stac wydac 10 pln prowizji to chyba pomyliles waluty.

To Ty to właśnie tak porównałeś! Opłatę za wyplatę PLN do opłaty za przesłanie BTC. Sam sie już gubisz i nie wiesz co piszesz. Ja porównałem opłatę za wyplatę w PLN do kosztów innych operacji w PLN (przelew, wypłata z bankomatu). Nie chodzi o to czy mnie czy kogoś stać na 10zł czy nie. Tylko o fakt że jest to jedena z najwyższych prowizji za usługe wypłaty gotówki z jaką się spotkałem. No chyba że ty płacisz gdzieś jeszcze więcej za wypłatę własnych PLN z własnego konta.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 28 maja 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: karaluch » czwartek, 8 czerwca 2017, 15:27

BitBay pisze: @bumbumroom @karaluch warunki współpracy oraz dostępności usługi wypłat z bankomatu narzucił na nas nowy operator i nie mamy tu wiele do powiedzenia. Nas również taki obrót spraw nie zadowala.
Nowy operator nie narzucił wam komunikatu który błędnie sugeruje przywrócenie poprzedniego stanu rzeczy i może powodować niekorzystne działania...
grabollo69 pisze: 10 pln za 1k pln to dla ciebie duzo? Jesli tak to faktycznie lepiej nie korzystaj z tej uslugi bo zbankrutujesz ...
Procenty mają to do siebie że rosną wraz z sumą a 1% z 100k to już bardziej zauważalne 1000zł.
Skoro wolę wydać np. ten 1000 zł to znaczy, że alternatywa w postaci nieanonimowej wypłaty ponosi za sobą wyższe koszty... przy weryfikacji różnice znikają, więc przy wypłacie np. 100k dodatkowe 1000zł zostałoby wyrzucone w błoto

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » czwartek, 8 czerwca 2017, 15:59

@karaluch, skończ płakać nie podoba Ci się? idź do konkurencji.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bumbumroom » czwartek, 8 czerwca 2017, 17:21

Właśnie apropos konkurencji. Ona wznowiła wypłaty i też zmienili operatora na SkyCash, z tym że nie wymagają żadnej weryfikacji. Czyli BitBay jak to jest? Sami tą weryfikację wymysliliście a nie SkyCash ja Wam narzucił skoro inny operator ma SkyCahsa bez weryfikacji?
A może BitBay to fimra krzak i dostała od SkyCash gorsze warunki współpracy?

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » czwartek, 8 czerwca 2017, 17:44

Myślałem że jakiś sensowy hajs robicie ale skoro płaczecie o 10 zł to chyba pozostaje mi wam współczuć.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: egoniasty » czwartek, 8 czerwca 2017, 18:02

@bumbumroom, o jakiej konkurencji piszesz? Ostatnio korzystałem z jednego z kantorów BTC który też korzysta z SkyCash i tam weryfikacja tez jest wymagana z tym że nie przez kantor tylko przez SkyCash.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » czwartek, 8 czerwca 2017, 18:21

@egoniasty, zapewne piszę o inpay bo bitcantor to jak mniemam córka bitbay.

Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 7 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bumbumroom » czwartek, 8 czerwca 2017, 18:43

Szukajcie a znajdziecie.
Czekam na oficjalne stanowisko BitBay, póki co nabrali tu na forum wody w usta i nie chcą powiedzieć czy będzie jakaś opcja wypłaty bez weryfikacji jeszcze kiedykolwiek dostepna.

Nie nie płaczemy o 10zł tylko wytykamy bezsensowność tej opłaty, w przypadku gdy zweryfikujesz konto to kasę z bitbay przelewasz sobie na każde konto w PLN skąd możesz wypłacać kartą w bankomacie bez żadnej dodatkowej opłaty.

Ja byłbym skłonny płacić nawet i 2% od kwoty wypłaty gdyby usługa dalej pozwalała wypłacać bez weryfikacji konta

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: egoniasty » czwartek, 8 czerwca 2017, 18:51

@bl4ck, ja korzystałem z Cryptoins. Problem w tym że każda giełda/kantor musi skorzystać z jakiegoś pośrednika (halcash, skycash itp.) Halcash nie weryfikował danych. Skycash wymaga wysłania złotówki z konta którego nadawca będzie się zgadzał z tym co wpisałeś u nich przy założeniu konta. Z reguły dowiadujesz się o tym jak chcesz już wypłacić zdeponowaną kasę w skycash. Nie wiem jak wygląda, i czy w ogóle jest przewidziana, procedura zmiany danych w koncie skycash bo jak założyłeś konto na Satoshi Nakamoto to możesz mieć problem by wysłać teraz z jego konta bankowego 1 zł ;) Uprzedzam że nie korzystałem po ostatnich zmianach z Inpay ale podejrzewam że będzie ta sama sytuacja co z Cryptoins tzn. Inapy wszystko przepuści a problemy zaczną się przy próbie wypłaty z SkyCash.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » czwartek, 8 czerwca 2017, 18:59

bumbumroom pisze: Ja byłbym skłonny płacić nawet i 2% od kwoty wypłaty gdyby usługa dalej pozwalała wypłacać bez weryfikacji konta
Jak znajdziesz daj znać.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
@egoniasty, no to niezłe.. trzeba zapytać inpay najlepiej.

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TypowyFacet » czwartek, 8 czerwca 2017, 19:00

@egoniasty, czy żeby wypłacić z cryptoins przez bankomat, to trzeba założyć konto w skycash?

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: egoniasty » czwartek, 8 czerwca 2017, 19:08

@TypowyFacet, tak. W skrócie tak to wygląda w cryptoins: wypełniasz formularz -> przelewasz bity -> dostajesz smsa ze skycash że cryptoins przesyła xxx zł -> żeby je odebrać masz wejść na skycash i tam zakładasz konto -> logujesz się, widzisz swoje środki ze sprzedaży BTC -> klikasz na wypłata przez bankomat -> pojawia się komunikat że aby wypłacić przez bankomat konto musi być zweryfikowane :) Tak więc po stronie kantoru/giełdy wypłata jest anonimowa ale nie po stronie operatora który pośredniczy w wypłacie kasy w bankomacie.

Dodano po 35 sekundach:
Panowie sorry za OT bo chyba ten temat stricte do tego nie został stworzony.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » piątek, 9 czerwca 2017, 14:48

Jak bardzo anonimowa jest karta BitBay jeżeli musimy zaznaczyć coś takiego przy zamawianiu? Które dane idą dalej?
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wystawcę kart - Wiewiórka.pl
Co się dzieje dalej z tymi danymi?

Wygadany
Posty: 615
Rejestracja: 17 kwietnia 2013
Reputacja: 135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: TypowyFacet » piątek, 9 czerwca 2017, 14:52

Zakładają ci konto na stronie wiewiórka.pl, które możesz od razu usunąć.

Orator
Posty: 845
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 279
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Awesomist » piątek, 9 czerwca 2017, 15:16

TypowyFacet pisze: Zakładają ci konto na stronie wiewiórka.pl, które możesz od razu usunąć.
No i super, dzięki :)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 4 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: MrMagnus » piątek, 9 czerwca 2017, 21:52

@BitBay Kiedy możemy spodziewać się nowej wersji serwisu i nowych altcoinów? :)

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: IlIlIl » piątek, 9 czerwca 2017, 22:41

Znowu będę uszczypliwy, ale czy moglibyście przestać kłamać z tym "miejscem w pierwszej 10 światowych giełd" / "ósmej największej giełdy". Powtarzacie wszędzie to kłamstwo, a macie od dłuższego czasu 30-40 miejsce.

Obrazek
Obrazek
( źródło BITBAY / facebook.com )

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 9 czerwca 2017, 23:43

To nie jest kłamstwo, polecamy śledzić:
https://bitcoincharts.com/markets/

Pokaż te rankingi z 30-40 miejscem, bo ktoś ewidentnie w Nich kłamie. Według wielu rankingów zajmujemy taką pozycję, a nawet wyżej.

Czy Polacy naprawdę zawsze muszą się sprzedawać lub być najgorsi? Nie wstydźmy się tego i wspierajmy Polskie firmy, nie jesteśmy gorsi od "zachodu" :)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości