Surowe dane do obróbki z notowań BTC

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 października 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Surowe dane do obróbki z notowań BTC

Postautor: FreedomAddicted » poniedziałek, 1 lipca 2013, 18:33

Cześć. Witajcie. To mój pierwszy post, dopiero raczkuję w temacie BTC i mam pierwsze pytanie.

Szukam możliwości pobrania do pliku surowych danych z notowań BTC. Interesuje mnie czas w najmniejszej stosowanej jednostce i kurs BTC. Nie interesują mnie wykresy, tylko dane w pliku tekstowym, które mógłbym zaimportować do excela, obrobić i narysować wykres.
Spotkaliście się może z czymś takim?

Dzięki za odpowiedź.
FreedomAddicted

fun
Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Surowe dane do obróbki z notowań BTC

Postautor: fun » poniedziałek, 1 lipca 2013, 18:39

FreedomAddicted pisze:Cześć. Witajcie. To mój pierwszy post, dopiero raczkuję w temacie BTC i mam pierwsze pytanie.

Szukam możliwości pobrania do pliku surowych danych z notowań BTC. Interesuje mnie czas w najmniejszej stosowanej jednostce i kurs BTC. Nie interesują mnie wykresy, tylko dane w pliku tekstowym, które mógłbym zaimportować do excela, obrobić i narysować wykres.
Spotkaliście się może z czymś takim?

Dzięki za odpowiedź.
FreedomAddicted
Napisz skrypta i pobieraj dane z tickerów giełd tak często jak chcesz. Uzbierasz dane do wykresu ;)

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Surowe dane do obróbki z notowań BTC

Postautor: jerry » poniedziałek, 1 lipca 2013, 19:48

FreedomAddicted pisze:...
Szukam możliwości pobrania do pliku surowych danych z notowań BTC. Interesuje mnie czas w najmniejszej stosowanej jednostce i kurs BTC. Nie interesują mnie wykresy, tylko dane w pliku tekstowym, które mógłbym zaimportować do excela, obrobić i narysować wykres.
...
http://bitcoincharts.com/charts/mtgoxUS ... 10zm2g25zv
Ustawiasz parametry Time Period na takie, jakie potrzebujesz i klikasz "Load raw data" w lewym dolnym rogu. Zaznaczasz całą tabelę i kopiujesz do Excela.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 2 października 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Surowe dane do obróbki z notowań BTC

Postautor: FreedomAddicted » poniedziałek, 1 lipca 2013, 20:15

Dzięki. Zdarzyło mi się już korzystać z tej strony. Ślepcem jestem, że tego "Load raw data" nie dostrzegłem.

Szkoda, że najmniejsza rozdzielczość czasowa to 1 minuta. Poszukuję czegoś bardziej dokładnego, np. 1 sekundowego. Znajdzie się coś takiego?
Dzięki.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Surowe dane do obróbki z notowań BTC

Postautor: the_prince » poniedziałek, 1 lipca 2013, 20:22

Bitcoincharts API powinno Ci to umozliwic.

Weteran
Posty: 1326
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Surowe dane do obróbki z notowań BTC

Postautor: MusX » sobota, 3 sierpnia 2013, 00:12

bitcoincharts api udostępnia dane nawet w postaci csv
gox api - tu możesz pobierać w pętli wskazując porcje od zadanego id - dane szybciej, bezpośrednio - długie tylko inicjalne pobieranie

gox api nie pozwala już pobierać całej historii z powodu overloada, można pobrać z bitcoincharts i dociągnąć brakujące z gox api, skrypt do tego: https://bitcointalk.org/index.php?topic=286755.0

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości