Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » środa, 16 marca 2022, 13:41

Zonda pisze: środa, 16 marca 2022, 12:36Dopiero po finalizacji sprzedaży będziemy mogli przedstawić kto jest nowym inwestorem.
Skoro sprawa sprzedaży nie została jeszcze sfinalizowana, to jak ma zostać skoro ostatni znany właściciel zaginął i szuka go policja ? :)

Poza tym, czy my mówimy o nowym właścicielu, czy nowym inwestorze. Bo Zonda raz mówi jedno, a raz drugie.
Pojawienie się nowego inwestora, nie jest jednoznaczne ze zmianą właściciela.

Cała ta sprawa przypomina mi, jak parę lat temu pojawił się tajemniczy kambodżański biznesmen, który chciał kupić za darmo Wisłę Kraków.

Wygadany
Posty: 565
Rejestracja: 3 grudnia 2014
Reputacja: 456
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: g100 » środa, 16 marca 2022, 13:45

Zonda pisze: środa, 16 marca 2022, 12:36 Przepraszamy za niedopatrzenie, artykuł dotyczy nowego CEO, czyli Chief Executive Officer.

Co do właściciela, na ten moment nie możemy ujawnić więcej informacji, gdyż sprawa jest nadal w toku. Dopiero po finalizacji sprzedaży będziemy mogli przedstawić kto jest nowym inwestorem.
Ja ciągle obstawiam, że w akcjonariacie ujawni się wcześniej czy później Miro Lange.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 309
Rejestracja: 28 maja 2013
Reputacja: 780
Reputacja postu: 
11
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Kraków

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jahu » środa, 16 marca 2022, 16:32

Po tym co przeczytałem wyżej dla mnie jasne jest, że giełda została okradziona, albo ma poważne problemy z płynnością. A przerabiałem to już wielokrotnie, bo do tej pory wszystkie polskie giełdy kończyły tak samo. Nagłe zniknięcie Suszka nie tylko jako właściciela, ale także z mediów prawie rok temu, a teraz zniknięcie na dobre to też nie jest przypadek. Nawet obserwując Bitcurex i Bitmarket dało się wyczuć, że coś jest nie tak jakiś czas przed faktycznym upadkiem. Tutaj już od dawna pali się czerwona lampka i każdemu kto ma tam środki radzę szybko uciekać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » środa, 16 marca 2022, 21:26

Jest nagroda 1 mln zł za wskazanie jakichkolwiek istotnych informacji umożliwiających odnalezienie zaginionego Sylwestra Suszka, który był założycielem i prezesem największej w Polsce giełdy kryptowalutowej BitBay (obecnie Zonda) - dowiedziała się Interia. Z przedsiębiorcą (33 l.) nie ma kontaktu od czwartku 10 marca.
https://biznes.interia.pl/gospodarka/ne ... ign=chrome
Byłam na miejscu dzień po zaginięciu w nocy. Dziwnym trafem jak ja szłam, to pojawiło się tam czarne bmw. Nie wiem, co by było, gdyby nie moi chłopcy czy bym wróciła swoim samochodem do domu - twierdzi kobieta. - Ponoć przesłuchiwanych było 30 osób, które widziały mojego brata. Niestety policja nic nie mówi. Ta cała sytuacja zaczyna mi się nie podobać. Ludzie, którzy mieli takie giełdy, nie żyją. Nie bez powodu Sylwester się stracił. Mój brat był osobą wielką i majętną. Gdyby ktoś chciał dostać okup, to już by się zgłosił. Mojego brata już ktoś wcześniej straszył. Tam, gdzie są duże pieniądze, tam są problemy - opowiada siostra Suszka - Nicole.
https://www.se.pl/slask/malutkie-dzieci ... -rXCq.html
Ostatnio zmieniony środa, 16 marca 2022, 23:45 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » środa, 16 marca 2022, 22:41

trzeźwy inaczej pisze: wtorek, 15 marca 2022, 19:24A ja mówię sprawdzam.

Jakiś miesiąc temu moja znajoma weryfikowała swoje konto na zonda. Od tamtej pory nie było żadnej operacji. Dziś chcemy wypłacić USDT i znosu zablokowane. Kwota niewielka bo 1700 USDT.
15.03.2022 godzina. 19:00 zlecenie przelewu - automatyczna anulacja i blokada konta
Jutro od rana podejmiemy próby odblokowania konta. Będę pisał na bieżąco jak i idzie i sprawdzimy ile to potrwa.


Rano odblokowaliśmy konto i dziś o 21:21 została zlecona wypłata środków. Pieniądze przeszły z Zondy na Binance. Mojej znajomej się udało...

Nie ukrywam, że zarówno ja jak i osoby którym jestem życzliwy, wynieśliśmy się z Zondy. Ja zrobiłem to jakiś czas temu upokorzony koniecznością żebrania o własne pieniądze. Moja znajoma podjęła decyzję po tym jak Pan Sylwester się gdzieś zapodział.

I teraz kilka moich wniosków z tej sytuacji dla @Zonda

1. Jakiś czas temu w tym temacie prosiłem abyście uspokoili Nas jakimś komunikatem bo wielu użytkowników traktowało Wasze procedury bezpieczeństwa jako sztuczne piętrzenie problemów z wypłatami. Nie wydaliście żadnego komunikatu co też jest komunikatem. Metoda milczenia jest bardzo dobra ale w przypadku dużych molochów na których usługi jesteśmy skazani. Wy przeszacowaliście i wybuchła panika. Cały ten rynek jest mocno wrażliwy na tweety, wiadomości, wideoblogi itd. Jeżeli ktoś kto zarządza u Was informacją nie wie jak specyficznych klientów macie, to znaczy, że się nie nadaje do tej pracy. Ludzie zaczęli od Was uciekać a w momencie jak Bitbay stał się Zondą, bo wtedy obrót zaczął Wam zauważalnie spadać. Pokrywa się to w czasie z Waszymi wzmożonymi procedurami bezpieczeństwa i wzrostem gównoburzy w sieci związanych z tymi procedurami.

2. Jak wiadomo, Pan Sylwester nie odbiera telefonu od kilku dni i w zasadzie nie wiadomo gdzie jest. Wśród nas żyją ludzie którzy mają sporo siana. Najczęściej nie widać tego aż tak bardzo.
Żeby błyszczeć na mieście, trzeba być poukładanym w kilku miejscach. Takie jest życie. Skoro całe miasto wie że masz tyle kapusty, że odpalasz fajki banknotem 500 euro to raczej lokalna gangsterka nie ma do Ciebie dostępu bo znasz znacznie ciekawszych ludzi niż ekipa z bramki w klubie Czarny Lotos.
Dlatego jeżeli Pana Sylwestra ktoś zaprosił do swojego samochodu, to raczej nie po to aby poopowiadać sobie dowcipy.
Miejmy nadzieje, że nic złego się nie stało i okaże się że Pan Sylwester po prostu zabalował.

Ale dla Was sytuacja ta jest mega negatywna wizerunkowo. Ten Wasz tajemniczy inwestor którego nikt nie zna, nie dodaje Wam wiarygodności. To co się dzieje wokół poprzedniego prezesa wiele osób może odebrać jako przygotowania do spakowania giełdy na pendriva i wyjazdu do Afryki.

Ponieważ niedługo już Was nie będzie, udzielę Wam gratis porady, gdzie popełniliście błąd.
Jak Pan Sylwester przestał już figurować w dokumentach rejestrowych spółki i w mediach pojawiła się informacja że delektuje się zapachem alpejskiej łąki, powinniście ruszyć z kampanią informacyjną w ramach rebrandingu. Macie przecież prezesa który mógłby poopowiadać jaka przyszłość ma przed sobą Zonda i z jakiego powodu zmieniono nazwę. Macie swój kanał na YT. Są kanały kryptoblogerów. W dwa miesiące mogliście obskoczyć kilka redakcji, wrzucić kilka spotów i zrobić kampanie po której Zonda byłaby postrzegana jako firma którą rozkręcił młody chłopak który dorobił się i ją sprzedał jakiemuś kolesiowi z ameryki. Dziś tego tajemniczego zniknięcia nikt nie wiązałby z giełdą Zonda tak mocno jak dzieje się to dzisiaj.

Dziś, przez Wasze "procedury bezpieczeństwa", brak strategii informacyjnej oraz nieodcięcie się od byłego prezesa spowodował że ludzie uciekają od Was. Nie ma się co dziwić tym ludziom. Każdy ssak ma instynkt obronny. W Waszym przypadku ten instynkt działa tak, że ludzie ostatnio duże złego o Was czytają, a do tego zniknął koleś który sprzedał giełdę nie wiadomo komu. Tylko idiota w takiej sytuacji nie podjąłby żadnej reakcji.

Dla tego nie musze Wam chyba tłumaczyć, że jak już Pan Sylwester się odnajdzie, to w zasadzie będą ostatnie oddechy Waszej giełdy.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 812
Rejestracja: 17 października 2018
Reputacja: 935
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: 대한민국

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Kutalisk » czwartek, 17 marca 2022, 06:39

Zonda pisze: środa, 16 marca 2022, 12:36 Dopiero po finalizacji sprzedaży będziemy mogli przedstawić kto jest nowym inwestorem.
@mudol suszek właśnie finalizuje transakcję, oh wait...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2072
Rejestracja: 19 kwietnia 2016
Reputacja: 1542
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: blink » czwartek, 17 marca 2022, 07:17

Skoro transakcja nie jest sfinalizowana a Sylwester zaginał to wielkie pozdro dla tej giełdy i jej klientów :shock: :?

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » czwartek, 17 marca 2022, 09:15

trzeźwy inaczej pisze: środa, 16 marca 2022, 22:41Macie przecież prezesa który mógłby poopowiadać jaka przyszłość ma przed sobą Zonda i z jakiego powodu zmieniono nazwę.
Nie wiem czy chwalenie się nowym prezesem Zondy to dobry pomysł.
Z danych rejestrowych na rejestr.io wynika, że to on w 2020 roku założył spółkę Orion Software. Czyli firmę do której w razie blokowania konta, wysyłacie wszystkie swoje prywatne dane o pochodzeniu środków.
Co więcej, jest również wspólnikiem w firmie Payment Technology, która od lat obsługuje płatności dla Bitbay.

Swoją drogą Pan Przemysław od 2013roku jest również z Panią Joanną Kral (żona?) założycielem "STOWARZYSZENIE MIESZKAŃCÓW OSIEDLA LEŚNEGO W PANIÓWKACH". Zatem pewnie tam mieszka.
Z Paniówek do Katowic, to 5 minut jazdy autostradą A4.

Zatem nowy prezes, nie jest wcale taki nowy. Raczej jest to były wspólnik Suszka, A nie powołanie nowego właściciela Zondy.

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » czwartek, 17 marca 2022, 11:43

markkato pisze: czwartek, 17 marca 2022, 09:15Czyli firmę do której w razie blokowania konta, wysyłacie wszystkie swoje prywatne dane o pochodzeniu środków.

Firma Orion Software to jest de facto Zonda. Spółka z Estonii zleciła polskiej spółce Orion prowadzenie giełdy kryptowalut. Jak pojedziesz na Estoński adres to nikogo nie zastaniesz bo wszystko dzieje się tam gdzie się działo czyli w Katowicach. To się nazywa kreatywna księgowość.
markkato pisze: czwartek, 17 marca 2022, 09:15Nie wiem czy chwalenie się nowym prezesem Zondy to dobry pomysł.

Ja też nie wiem czy to dobry pomysł ale na pewno lepszy niż niedomówienia i tajemniczy inwestor.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 marca 2022
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: morawiecki_m » czwartek, 17 marca 2022, 13:01

Firma Orion Software brzmi bardzo podobnie jak Norion (https://norion.com/), która zarejestrowana jest w w tym samym miejscu co zonda.
Tallinn, 10145 Estonia.
Norion stworzony przez https://iceo.co z Krakowa w której CEO Wojciech Sroka - jak zobaczymy również jego firma napisała Bitbay co można zobaczyć w ich porftolio.

Wygląda na to, że dalej niewiele się zmieniło, za chwilę będą ponownie chcieli wypuszczać nowe tokeny, których nikt nigdzie nie zobaczy - tylko ludzie będą tracić hajs.

Odnośnie obecnego "szefa"
Kral wcześniej był prawnikiem Suszka (bitbay), obecnie wygląda jakby był zwykłym słupem - prawdziwy właściciel dalej nie jest znany i musicie się pogodzić, że nigdy nie zostanie przedsatawiony, pewne jest to, że inwestor ze stanów to bajka, zwykłe mydlenie oczu.

Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 15 maja 2018
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: markkato » czwartek, 17 marca 2022, 13:25

Pod tym samym adresem w Estonii zarejestrowanych jest wiele firm. Ponieważ jest to biuro kancelarii prawnej, które zdalnie rejestruje spółki w Estonii.
Nawet na stronie www.inforegister.ee czyli Estońskiego rejestru spółek. Po wpisaniu nip Zondy EE102200164.
Pojawia się informacja, że w danych rejestrowych Zondy, jako kontakt do spółki podano: contact@thompsonstein.com.

Czyli adres firmy Thompson&Stein , która zajmuje się rejestracją spółek.

Zatem Zonda w Estonii nie ma nawet jednego pracownika.

Dodano po 14 minutach 43 sekundach:
morawiecki_m pisze: czwartek, 17 marca 2022, 13:01Norion stworzony przez https://iceo.co z Krakowa w której CEO Wojciech Sroka - jak zobaczymy również jego firma napisała Bitbay co można zobaczyć w ich porftolio.


Warto zwrócić uwagę, że Sylwester Suszek od 2018 jest w radzie nadzorczej https://iceo.co .

Pan Sylwester jest również wciąż prezesem zarządu w firmie BitBay Sp zoo. Której beneficjentem rzeczywistym jest Pan "Ayesha Salem Ali Saeed Alshamsi" ze Zjednoczonych Emiratów Arabiskich

Początkujący
Posty: 110
Rejestracja: 14 grudnia 2021
Reputacja: 186
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: trzeźwy inaczej » czwartek, 17 marca 2022, 13:53

O Panu Sylwestrze mówimy dobrze albo wcale. Taki nasz narodowy zwyczaj...

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-10
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 17 marca 2022, 14:14

Proces transakcyjny jest w pełni zabezpieczony. Zarówno giełda, jak i środki klientów są bezpieczne i nic nie zagraża jej dalszemu funkcjonowaniu. Nieujawnienie informacji o nowym inwestorze jest jednym z warunków procesu negocjacyjnego i zabezpiecza nas przed działaniem konkurencji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3132
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CzarnaOwca » czwartek, 17 marca 2022, 14:58

@Zonda Ale my pytamy KTO JEST OBECNIE właścicielem a nie kto chce przejąć ten niebezpieczny interes. Proszę o informacje, krótko, kto i od kiedy.
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2061
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: prap0n » czwartek, 17 marca 2022, 15:02

Zonda pisze: czwartek, 17 marca 2022, 14:14procesu negocjacyjnego


Widze ze Zonda niejako potwierdza to ze transakcja nie zostala sfinalizowana ;)
Moze to oznaczac tyle ze zaginal jeden z wlascicieli gieldy.

Juz kiedys pisali ze trwaja negocjacje i jak warunki zostana spelnione to umowa zostanie sfinalizowana.
Nieujawnienie wlasciciela od roku tylko to potwierdza, bo faktycznie moga nie moc ujawnic - bo nowego formalnie nie ma

Wystarczy spojrzec na zarzad i powiazania jak pisali koledzy wyzej, to sa ciagle jedne i te same osoby.
Jak dla mnie, nic nie wskazuje na to zeby gielda zostala sprzedana. Co najwyzej sa jakies proby maskowania beneficjenta rzeczywistego.
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 marca 2022, 15:30 przez prap0n, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Posty: 950
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lechu » czwartek, 17 marca 2022, 15:10

Bądźmy dobrej myśli i trzymajmy kciuki za szybkie odnalezienie. Niech wraca cały i zdrowy. Może zabalował gdzieś na grubo, może chciał się zwyczajnie odciąć na jakiś czas? Nie ma co ferować wyroków.

Początkujący
Posty: 48
Rejestracja: 10 lutego 2022
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Szubi » czwartek, 17 marca 2022, 17:47

Ja to od pewnego czasu chce odinstalować z bitbeja i wskoczyć na Binance ale mimo kilku podejść nie potrafię. Jako hobbystyczny gracz Zonda jest dla mnie mega wygodna, przez łatwe operowanie złotówkami. Binance mnie przytłacza swoim ogromem opcji i możliwościami. Na zondzie to śmigam jak po swojej kuchni. Wszystko czarno na białym od razu widzę kursy w złotówkach. W Binance muszę wiecznie przeliczać btc na usdt czy EUR dopiero potem na złotówki. Nawet kursy i orderbook jest dla mnie bardziej problematyczny, bo od dawna zawsze na bitbeju widzę złotówki i już znam na pamięć kursy. Tutaj patrze na te usd i muszę myśleć co po ile stoi w rozliczeniu na pln. Albo wypłacam euro potem znów te euro muszę konwertować. Jak by Zonda zdechła, było by mi mega żal moich środków tam trzymanych i mega żal tej giełdy, bo dla Polaczka którego inwestycje nie przekraczają 10 tyś zł - czyli gracz niedzielny...Zonda jest mega fajną giełdą. Więc jak czytam te wszystkie dziwne rzeczy Intek giełdzie, to budzi się we mnie strach i kurde żal że się wszystko sypie :(

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 17 marca 2022, 18:26

Jesteśmy audytowaną i w pełni regulowaną giełdą kryptowalutową z licencjami przyznanymi przez estońską FIU i kanadyjską FINTRAC. W 2021 roku Zonda stała się pierwszą platformą kryptowalutową, która przeszła surowe nowe przepisy regulacyjne Estonii. Wiązało się to z pełnym audytem przeprowadzonym przez niezależną stronę trzecią, która zbadała zarówno kryptowaluty, jak i fiatowe aktywa finansowe oraz oświadczenia, aby potwierdzić ich istnienie i aktualny stan na kontach użytkowników. Przeanalizowano dochody, przychody i zyski, a także praktyki księgowe, procedury AML (zapobieganie praniu brudnych pieniędzy) i KYC (poznaj swojego klienta), potwierdzając wypłacalność, bezpieczeństwo i odpowiedzialność podatkową firmy. Audyt potwierdził, że Zonda jest jedną z najbardziej przejrzystych i bezpiecznych giełd w Europie i kontynuuje współpracę z organami regulacyjnymi, aby ustanowić złoty standard dla innych.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 22 listopada 2021
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: dziki » czwartek, 17 marca 2022, 19:18

"Super odpowiedź" @zonda-global.pl (już to słyszeliśmy) ale dalej nie wiemy kto jest obecnym właścicielem giełdy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4639
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2699
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: mecenas » czwartek, 17 marca 2022, 19:27

@dziki
Obawiam się, że niepotrzebnie karmiony jest tu ten 'zondowy' troll.
Jak jest - każdy widzi.
Przestańcie go karmić, zabierzcie kasę a problem sam zniknie jak zły koszmar nad ranem... ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości