Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 15:59

ikswodnal pisze: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 10:03Pytanie kiedy zaimplementujecie adresy SegWit Bech32 - bc1
Adresy bech32 są stosunkowo nowym formatem, który nie ma jeszcze pełnej adopcji i część usług go wspiera, część nie natomiast mają one opcję wygenerowania adresu w zwykłym formacie. Sam SegWit jest przez nas wspierany i nie trzeba korzystać stricte z adresów bech32.

Dodano po 12 minutach 54 sekundach:
@tygrysek195 na tą chwilę zapisywanie ustawień na wykresach jest dostępne tylko wersji PRO. Co do pary walutowej, którą włącza Ci się z automatu to spróbuj wyczyścić cookies w przeglądarce, domyślnie powinna włączać się para BTC/PLN.

Weteran
Posty: 1488
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 1215
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: qertoip » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 16:48

BitBay pisze: poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 15:59 Adresy bech32 są stosunkowo nowym formatem, który nie ma jeszcze pełnej adopcji i część usług go wspiera, część nie natomiast mają one opcję wygenerowania adresu w zwykłym formacie. Sam SegWit jest przez nas wspierany i nie trzeba korzystać stricte z adresów bech32.

Niektóre nowoczesne portfele jak znakomity Wasabi wspierają tylko bech32 i wtedy nie da się wypłacić z @BitBay.

Można zmienić portfel. Ale lepiej zmienić giełdę.
We only have one shot at making digital scarcity experiment work. If Bitcoin fails within a timeframe relevant for a human, then digital scarcity claim gets falsified. Like it or not, Bitcoin must succeed for your coin to succeed.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: krisodrigo » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 21:39

Bitbay nadal wymaga wysyłania skanów dowodów osobistych do kont już zweryfikowanych wcześniej ? Pytam bo chcę przeleć kasę na giełdę i nie wiem czego się spodziewać przy wypłacie środków

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » poniedziałek, 5 sierpnia 2019, 23:39

Jeżeli w ostatnich 2 miesiącach nie miałeś weryfikacji - to raczej na pewno będziesz musiał sie zweryfikować znów.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 5 sierpnia 2019
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: CamillusPL » wtorek, 6 sierpnia 2019, 02:27

renekm pisze: niedziela, 21 lipca 2019, 01:32 Widząc to co się dzieje w tym momencie to sorry ale szybko na BB nie wpłacę kasy. I nie sieję tu paniki. Po prostu nie mam zaufania i tyle. Za dużo niejasności, kwestii które do końca nie działają. Suport odpisuje po bardzo długim czasie lub w ogóle. Na takim EXMO po stworzeniu ticektu czeka się na odpowiedź nie raz mniej niż 5 minut.

Minusujcie dalej :-)
A jaką proponujesz w takim razie giełdę? I co sądzisz o coindeal?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1483
Rejestracja: 8 marca 2018
Reputacja: 1111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Hamas » wtorek, 6 sierpnia 2019, 18:33

@BitBay ponowie pytanie bo moze umknelo, czy kradzione LML mogly trafic do was (a mozna to sprawadzic i zablokowac te adresy) , ewentualnie kto taki dobrotliwy i je opycha, moze sie z nim umowimy i zrobi sie dila poza rynkiem, bo widac ze ma ciagoty zeby sie wyprzedac do zera :twisted:
We. The Revolution SVG Image @War_Conscience SVG Image @WarConscience

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » środa, 7 sierpnia 2019, 09:44

@Hamas Bezpośrednio z adresów, które zostały zhakowane środki LML nie trafiły na naszą giełdę, w takich przypadkach aktywnie współpracujemy z działami bezpieczeństwa innych giełd.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 sierpnia 2019
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: martin9541 » czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:45

@BitBay czekamy na obsługę formatu adresów zaczynających się na 'bc1'. Szkoda, że tego nie zrobiliście do tej pory bo Electrum zawsze wydawał się najbardziej zaufanym walletem desktopowym i taki pomost między polską giełdą a walletem byłby przydatny. Ułatwiłoby to adopcję kryptowalut i ruch na Waszej giełdzie.

Weteran
Posty: 1541
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:56

martin9541 pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:45Ułatwiłoby to adopcję kryptowalut i ruch na Waszej giełdzie
Obym się mylił, ale dostaniesz odpowiedź standardową. Nie wiem co przekona decydentów BitBaya do zrobienia szybciej tego co i tak będą musieli zrobić :-(.

Wygadany
Posty: 607
Rejestracja: 16 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: marimach77 » czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:17

ikswodnal pisze: czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:56Nie wiem co przekona decydentów BitBaya do zrobienia szybciej tego co i tak będą musieli zrobić

Kasa :D

Weteran
Posty: 1541
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 667
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ikswodnal » czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:51

Może z obsługi Legacy (1) mają jeszcze (na razie) większe korzyści (?)

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » czwartek, 8 sierpnia 2019, 20:11

Oczywiście iż mają korzyść, jest obecnie bardziej sprawdzone a przejście na nowy format nie wnosi wiele, owszem z czasem będzie trzeba. Obecnie mają ważniejsze rzeczy do pisania, połowa kodu strony jest przepisywana, silnik transakcyjny przepisywany na wydajniejszy.
Pisanie dzwigni, ostatnio całkiem nowy system transakcyjny (dla stron), rozwijanie aplikacji na ios/android, nowa weryfikacja (to im musiało dać sporo nakładu pracy)

BB buduje własne softy, patrząc na 80% innych giełd korzystają z gotowego skryptu giełdy do kupienia.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 8 sierpnia 2019, 21:24

@teamfm po nieudolności i tym jak to wszystko działa od razu widać, że sami piszą :p Weszłam na bublowo by coś sprawdzić i poobserwować kursy i o ile faktem jest, że w KOŃCU ich bazarek w wersji pro nie ciągnie energii kompa jak smok czy kopacz walut (jak to ma w zwyczaju wersja nie pro) to inne rzeczy jak zwykle leżą. Ostatnie transakcje nie działają - nie odświeżają się, wykresu i strefy ustawić nie można itp.
Cholery można dostać bo ciągle trzeba odświeżać by mieć widok tego co się działo przed chwilą a wtedy ustawienia wykresu oczywiście się walą. Ja nie wiem za co oni te prowizje biorą, bo przecież to jest bubel i półprodukt, który w takim stanie jak jest obecnie to powinien być uznany za trial a więc za darmo :p

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tu83 » piątek, 9 sierpnia 2019, 00:52

@BitBay Tak wróciłem sobie do trade'owania u Was. I widzę, że nadal strasznie muli Wasza giełda. Finex, Bittrex, Kucoin, Binance i wszystkie inne giełdy chodzą satysfakcjonująco, a Wy... coś strasznego.

Kiedyś myślałem, że to kwestia mojego starego słabego komputera, ale odkąd kupiłem nowy nic się nie zmieniło.

Wasza giełda bez przerwy się odświeża, niezależnie od przeglądarki... Nie da się normalnie modyfikować ofert - tak to jest niewygodne.

Zrobicie coś z tym? Bo widzę, że wiele osób narzeka.

W tej chwili trade'owanie u Was to jeden wielki wku*w.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » piątek, 9 sierpnia 2019, 09:43

@Lais
Po aktualizacji na nowszą wersję TradingView też widzę iż mają problemy z nim, głównie z podowu niezapisywania ustawień (strefę czasową można tam zmienić, tylko nie zapisze jej ustawień :P).
Wydajnościowo wersja pro jest już ok.
Z ładowaniem wykresu czy historii nigdy nie miałem problemu.

@tu83
Wersja pro, chodzi na bardzo podobnym poziomie jak inne giełdy jeżeli chodzi o pożeranie energi CPU, co do funkcjonalności - szybkiego modyfikowania ofert, wyglądu wersji pro sam im wysyłałem zgłoszenie z zmianami które wyszłyby na dobre wszystkim - obecnie nie wprowadzili.
To że strona się odświeża co jakiś czas to normalne wszędzie gdzie używany jest websocket.
U mnie taki Cryptowatch chodzi 24/7 (taki obrazek :P ) to w ciągu dnia też 4-6x się odświeży - pomimo iż jest na pierwszym planie - jeżeli bym wrzucał inną kartę na główną to pewnie byłaby to ilość kilkunastu razy na dobę.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » piątek, 9 sierpnia 2019, 09:47

@tu83 wyczyść pliki cookie w przeglądarce i włącz giełdę w trybie PRO. Jeśli w dalszym ciągu będziesz miał problem daj nam znać w prywatnej wiadomości :)

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » piątek, 9 sierpnia 2019, 14:31

@BitBay daj spokój z tymi cookie, jedyne co macie do zaoferowania to ciasteczka. Można by dysk zetrzeć do gołego talerza czy wyzerować po 100 razy wraz z Waszymi ciasteczkami ale to nic nie da. Problemem jest wasza myśl technologiczna a raczej jej brak bo ile lat można poprawiać takie rzeczy.
Jedyne co zostało zrobione to, że wersja pro nie zabija CPU (ale to pewnie wynika z tego, że nie skopiowano kodu z tej beznadziejnej wersji zwykłej 3.0 tylko wrócono do tego co było w 2.0)

PS. jeszcze jedna rzecz - bo zauważyłam - wasi programiści to lubią upierdliwiać życie ludziom, którzy grają przez przeglądarkę by zabierać im cenny czas, którego i tak nie mają w starciu z botami - w wersji pro, żeby anulować ofertę to trzeba trafić w malutki krzyżyk, w wersji normalnej wystarczyło kliknąć w całą przestrzeń oferty by się uaktywniła.

Rozumiem, że programował jakiś miłośnik gier i jak jest tryb pro to trafianie w ofertę też ma być pro hahaha
Ostatnio zmieniony sobota, 10 sierpnia 2019, 10:42 przez Lais, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 868
Rejestracja: 20 lipca 2011
Reputacja: 178
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: the_prince » piątek, 9 sierpnia 2019, 20:46

Ja trochę się dziwię, czemu jest taki opór materii przed podpięciem wykresów z giełdy, a choćby BTC/PLN do TradingView. Wszelkie moje prośby w tej sprawie spotykają się z ignorancją i standardowymi formułkami. Nie jest to wielki projekt, spokojnie do ogarnięcia w rozsądnym czasie, a dał by alternatywę choćby dla problemów z zapisywaniem wykresów czy obserwacji ruchów na giełdzie na bieżąco, również na urządzeniach mobilnych, z alertami itp. Nie wspominając, że dodało by to też giełdzie punkty do prestiżu.

Początkujący
Posty: 229
Rejestracja: 3 lipca 2017
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: teamfm » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 06:39

@the_prince
Zapewne duże koszta - które ponieść musi BB comiesięcznej opłaty.

Niemniej jednak mogę się mylić ale wydaje mi się iż niedawno coś o tym wspominali, że będzie to niebawem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 12 sierpnia 2019, 08:58

@the_prince Mamy to na uwadze i tak jak informowaliśmy podczas tygodnia nowości, powoli dobiega końca integracja z TradingView dzięki czemu wkrótce będzie możliwość aby korzystać z BitBay bezpośrednio z ich platformy :)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości