Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Dovakhiin » czwartek, 11 lipca 2019, 10:59

Pierwszy raz odrzucona weryfikacja. Wgralem nowe zdjecie... 2 min i juz ok lol

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: powered » czwartek, 11 lipca 2019, 11:30

BitBay pisze: środa, 10 lipca 2019, 22:32Dlatego musimy poprosić Was o nowe KYC
Poprosić? Jak wyglądała ta prośba?
Prośbą nazywacie przejęcie kogoś własności w celu wymuszenia i stosowania szantażu?

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 19 listopada 2018
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Cayde6 » czwartek, 11 lipca 2019, 11:36

Rumcajs pisze: środa, 10 lipca 2019, 16:41Chciałem wypłacić tylko troche na jedzenie bo mam puste konto bankowe więc to nie jakies wielkie kwoty z 1000-2000zł no ale teraz nie wiem gdzie i jak a u mnie w miescie nie ma Bitomatu żadnego a nie bede zaiwaniał pociągami do innego miasta o 2000 pln bo to śmieszne. Chyba że da się jakoś prościej sprzedać LTC czy Eth za pln na rachunek bankowy ? Nie chce sie bujać z jakimiś lokal bitcoinami i gotówką, do tego jak to potem rozlicze z US.
Na giełdzie CoinDeal można wpłacać i wypłacać PLNy przelewami bankowymi.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 18:15 przez Cayde6, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1127
Rejestracja: 18 sierpnia 2017
Reputacja: 717
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Valetta

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: szlagaag » czwartek, 11 lipca 2019, 11:40

Dovakhiin pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 10:59Pierwszy raz odrzucona weryfikacja. Wgralem nowe zdjecie... 2 min i juz ok lol


Wydaję mi się ,że mają różnych ludzi od każdego punktu w weryfikacji.
Mi tez odrzucali selfie z dowodem parę razy i za każdym razem proces trwał chwile.
Aż w końcu przyjęli.

Początkujący
Posty: 218
Rejestracja: 31 grudnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kondzio » czwartek, 11 lipca 2019, 11:42

Czy jest jakas inna gielda na ktora mozna wplacac fiaty ?
Mam konto na tej gowno-gieldzie, ale po tych wszystkich niejasnościach , chciałbym zrezygnować z ich usług. Giełda służyla mi jedynie do kupna btc i przelania go na binance.
@@@@@
Dzieki Cayde6, trzeba sie przeżucic na tą giełde

Początkujący
Posty: 161
Rejestracja: 6 października 2018
Reputacja: 85
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: eD2k » czwartek, 11 lipca 2019, 11:58

@kondzio
No przeciez na binance tez mozesz teraz wplacac fiaty karta kredytowa 8-)

Dodano po 1 minucie 48 sekundach:
i zeby wplacac karta musisz sie zweryfikowac ale bez durnego selfie

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bl4ck » czwartek, 11 lipca 2019, 12:01

To teraz weryfikacja w biurze osobiście nie wchodzi w grę? jak to wcześniej wyglądało lub wygląda dalej? tak z ciekawości pytam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 12:10

powered pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 11:30Poprosić? Jak wyglądała ta prośba?
Prośbą nazywacie przejęcie kogoś własności w celu wymuszenia i stosowania szantażu?


W latach 90 jak chamy przychodziły po haracze to też na początku grzecznie prosili o "datki na ochronę"

Weteran
Posty: 1114
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 1954
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: RuckenFetard » czwartek, 11 lipca 2019, 12:23

bl4ck pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 12:01To teraz weryfikacja w biurze osobiście nie wchodzi w grę? jak to wcześniej wyglądało lub wygląda dalej? tak z ciekawości pytam.
W biurze jest weryfikacja tylko dla potencjalnych "oszustów" z większymi kwotami, weryfikacja polega na egzaminie pisemnym i ustnym przez bezpośrednio nadzorującego naczelnego biznesmena o pseudonimie SS, który chyba uważa że dopóki ktoś nie jest w 101% czysty ja łza (według standardów Bitbay) to środki nie należą do niego tylko do Bitbay.
Jak na razie ta giełda zamiast po prostu przestrzegać rzetelnie zasad AML na tyle ile jest to wymagane, to zamiast tego bawią się w prywatnego detektywa i szukają łosi traktując ich pieniądze jak swoje.
Gdyby celem faktycznie była troska o AML czy KYC to problem z weryfikacją nie pojawiał się dopiero w chwili wypłaty pieniędzy, tylko odpowiednio wcześniej.

Podejrzewam że po tej reakcji społeczności te standardy zmienią się na bardziej przyjazne użytkownikowi, ale smrodek niestety już pozostanie.


PS. Pomocy, dalem omykowo Bitbay 7 pkt pozytywnych, a miało być negatywnych, ehhh :x
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 16:17 przez RuckenFetard, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 11 lipca 2019, 12:47

Minimalizacja danych – wymóg prawny
Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt c RODO dane osobowe muszą być adekwatne, stosowne oraz ograniczone do tego, co niezbędne do celów, w których są przetwarzane. Zasada minimalizacji danych została wymieniona wśród innych zasad przetwarzania takich jak ograniczenie celu czy prawidłowość. Zasada minimalizacji danych osobowych nierozerwalnie wiąże się z celami, w których dane osobowe mają być przetwarzane. RODO wymaga, aby podmiot zbierający i przetwarzający dane (administrator danych osobowych) gromadził i wykorzystywał tylko te dane, które są rzeczywiście zgodne z celami, które chce on osiągnąć przy pomocy tych danych osobowych. Innymi słowy, administrator danych osobowych jest zobowiązany do gromadzenia tylko takich danych, jakie są niezbędne dla określonego celu przetwarzania.

Selfie od razu wydaje się mi się nadmiarowe bo niby co ono daje?, że zobaczą że na dowodzie jest podobna twarz trzymająca dowód. Jeśli to będzie słup dla kogoś to i tak nic się nie dowiedzą tylko będą mieli zweryfikowanego słupa i to podwójnie zweryfikowanego

Dodano po 11 minutach 33 sekundach:
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu - nowa procedura wg ustawy

Instytucja obowiązana (jest nią nasza "ukochany" bubelek) niezwłocznie zawiadamia Generalnego Inspektora Informacji Finansowej (Generalny Inspektor jest sekretarzem albo podsekretarzem stanu w urzędzie obsługującym ministra właściwego do spraw finansów publicznych), za pomocą środków komunikacji elektronicznej, o przypadku powzięcia uzasadnionego podejrzenia, że określona transakcja lub określone wartości majątkowe mogą mieć związek z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzm. Po otrzymaniu zawiadomienia Generalny Inspektor dokonuje niezwłocznie potwierdzenia jego przyjęcia, w postaci urzędowego poświadczenia odbioru, zawierającego w szczególności datę i godzinę przyjęcia zawiadomienia.

Do czasu otrzymania żądania, nie dłużej jednak niż przez 24 godziny, licząc od momentu potwierdzenia przyjęcia zawiadomienia, instytucja obowiązana nie przeprowadza transakcji lub innych transakcji obciążających rachunek, na którym zgromadzono wartości majątkowe. Generalny Inspektor w przypadku uznania, że transakcja może mieć związek z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu, przekazuje instytucji obowiązanej żądanie wstrzymania transakcji lub blokady rachunku na okres nie dłuższy niż 96 godzin, licząc od daty i godziny wskazanych w potwierdzeniu. Niezwłocznie po otrzymaniu tego żądania instytucja obowiązana wstrzymuje transakcję lub blokuje rachunek.

Czyli co - generalnie uznali nas wszystkich za terrorystów i to najgroźniejszych skoro blokady przekraczają 96 godzin.
Ciekawe czy zawiadomili Generalnego Inspektora Informacji Finansowej, że jesteśmy tacy groźni i że mamy blokady hehe.

@BitBay
Do przedstawiciela bitbay - proszę podać jaki konkretnie przepis/artykuł Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/843 z dnia 30 maja 2018 r. (V Dyrektywa AML) na którą się powołujecie uzasadniał blokady wypłat.

Bo na razie wygląda na to, że to tylko operator płatności złożył wam takie żądanie (ciekawe kiedy, ile czasu temu o tym wiecie i nie informujecie) a wy zamiast powiadomić użytkowników o tym zaskakujecie ich dopiero gdy próbują coś wypłacić

I jeszcze jedno - czy zdjęcie dowodu może być czarno-białe - wszak nie utrudnia to odczytania danych zgodnie z regulaminem. Czy selfie też może być czarno-białe
A tak poza głównym nurtem - czy mogę na selfie pokazać język :p

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » czwartek, 11 lipca 2019, 13:26

eD2k pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 11:58i zeby wplacac karta musisz sie zweryfikowac ale bez durnego selfie
Podczas weryfikacji zdalnej zgodnie z przepisami AML musimy stosować szczególne środki bezpieczeństwa finansowego - w procesie KYC jest to jedna z metod weryfikacji klienta, można też stosować videoweryfikację. Stosowanie tego typu środków bezpieczeństwa jest określone w wytycznych zarówno maltańskich jak i polskich organów analityki finansowej.
bl4ck pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 12:01To teraz weryfikacja w biurze osobiście nie wchodzi w grę? jak to wcześniej wyglądało lub wygląda dalej? tak z ciekawości pytam.
Aktualnie dokumenty w celu weryfikacji konta można przesłać tylko poprzez formularz weryfikacyjny.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 13:56

@KryptoBanita
"Już na kanapie z osobą niezwiązaną nie można? To może ze związaną??"

O Ty,Ty, niegrzeczny, to takie zabawy Ci sie marza co? Zwiazanie, pluszowe kajdanki? No ale chyba nie z towarzyszem SS? :twisted:

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 29 kwietnia 2014
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: zapytajnik » czwartek, 11 lipca 2019, 14:10

BitBay pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 13:26można też stosować videoweryfikację
to można czy nie można przez skype?, i czy to zastępuje tylko selfie czy też okazanie dowodu

Ogólnie rozmawiałem z jednym z konsultantów z którym już kilka razy wymieniałem poglądy no i chociaż ten człowiek prezentuje poziom w tej firmie (co już wcześniej stwierdzałem) i zrozumienie tego bałaganu. Mam nadzieję, że ma on jakiś wpływ na resztę i wyciągną wnioski.

Polecam mniej polityki PR a więcej konkretów bo to nie sprzedaż proszku czy napojów, konkretów napisanych raz a dobrze a nie zmienianych i łatanych na ostatnią chwilę co powoduje nowe "dziury", chaos i niedomówienia.
Ostatnio zmieniony czwartek, 11 lipca 2019, 14:24 przez zapytajnik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3467
Rejestracja: 16 lutego 2014
Reputacja: 912
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Rumcajs » czwartek, 11 lipca 2019, 14:24

Zaraz nam się BubelBay zamieni w Czarną Owcę :P
Oby bana tylko nie dostał bo kto nam będzie odpisywał, ale owca może być :twisted:

Wygadany
Posty: 506
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 170
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: keeper » czwartek, 11 lipca 2019, 14:27

co za różnica skoro nie odpisuje na niewygodne pytania
i nic sensownego z tego ich odpisywania nie ma
robią co chcą mając klientów gdzieś

a dzięki temu może przynajmniej część ludzi zobaczy, że to nie jest poważna giełda i się od niej uchronią...

Wygadany
Posty: 661
Rejestracja: 1 sierpnia 2017
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Lais » czwartek, 11 lipca 2019, 14:40

może zaczniemy stosować jakiś system zachęt dla bubelka to będzie się starał wyciągnąć znad grożącej czarnej owcy. Np ode mnie dostanie +1 za odpowiedź na pytanie, które ponawiam
" jaki konkretnie przepis/artykuł Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/843 z dnia 30 maja 2018 r. (V Dyrektywa AML) na którą się powołujecie uzasadniał blokady wypłat."

a jak nie będzie odpowiedzi to jutro wracam i dowalam minusy bo już mi się skończyły za ilość dni blokady wypłat :p

Choć generalnie postanowiłam mniej krytykować dla zachęty także bubelku miły - nie zmarnuj tej szansy.

Po za tym to precedens, że mam takie samo zdanie w jakiejś kwestii co @keeper .
Musiała się wydarzyć taka wtopa by nastąpiła zbieżność poglądów :p hehe

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 172
Rejestracja: 18 lutego 2018
Reputacja: 80
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Czeslaw » czwartek, 11 lipca 2019, 14:49

A może wierszem do nich?

Bubelku mały, już nie tak bardzo łaskawy
otwórz swe wielkie gały, popatrz na forumowy świat cały
który zrobił się nagle bardzo niemrawy, bo bubelek zachowuję się jak kulawy.

Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 11 lipca 2019
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: DanielLuszcz » czwartek, 11 lipca 2019, 14:49

W dniu dzisiejszym wyslalem zawiadomienie do GIIF, KNF, GIDO odnosnie blokowania srodkow na gieldzie BitBay, z prosba o udzielenie informacji i interwencje, ponizej zamieszczam tresc e-maila.

https://i.imgur.com/yMnvBM5.png

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: KryptoBanita » czwartek, 11 lipca 2019, 14:51

kanapa czeka
szeryf wita już z daleka
nie umiesz blokczejena?
godzinka na kanapie wszystko zmienia ;)
"...więzienie i bany są dla ludzi jak mawiał Tolek Banan .. ;)"

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 132
Rejestracja: 2 marca 2018
Reputacja: 81
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH / LSK / Dash / XRP / PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Araluen » czwartek, 11 lipca 2019, 15:00

Na górze róże,
BitBay na dole,
Dajcie wypłacić,
No ja pier... :geek:

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], sailor i 6 gości