Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: adam1226 » czwartek, 3 maja 2018, 20:56

@pm7, do czasu az nie zazadaja weryfikacji tych danych (kwestia czasu).. wiec nawet bledne imie i nazwisko moze delikwentna ugotowac..
Co do reszty wypowiem sie jak zostanie zaktualizowana tabelka, tutaj taka moja sugestia - dodaj kolumne "minimum dla wyplat bez weryfikacji" albo/i podzial na obrot fiat/krypto
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: pm7 » czwartek, 3 maja 2018, 21:05

adam1226 pisze: @pm7, do czasu az nie zazadaja weryfikacji tych danych (kwestia czasu).. wiec nawet bledne imie i nazwisko moze delikwentna ugotowac..
Cóż, i tak generalnie lepiej nie trzymać zbyt dużych środków na giełdach.
adam1226 pisze: Co do reszty wypowiem sie jak zostanie zaktualizowana tabelka, tutaj taka moja sugestia - dodaj kolumne "minimum dla wyplat bez weryfikacji" albo/i podzial na obrot fiat/krypto
Było. Odpowiedź:
benq pisze: Odnośnie dopisania do tabelki limitów wypłat przy kontach niezweryfikowanych - tutaj sprawa się komplikuje.
Często jest kilka etapów, jak choćby na Krakenie. Każdy level, ma inne zasady, ciężko by mi to było zamieścić w jednej tabelce, bo zrobiłoby się kilka/kilkanaście podpunktów do każdej giełdy. Jeżeli masz pomysł jak to wizualnie ogarnąć, żeby wciąż było przejrzyście - pisz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: adam1226 » czwartek, 3 maja 2018, 22:04

aha, wystarczylby limit bez podawania danych (poza mailem oczywiscie)
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » piątek, 4 maja 2018, 08:34

@adam1226, @koparki, @pm7, @redbog, i inni,
Wrzuciłem aktualizację - wraz z limitami wypłat bez żadnej weryfikacji.
Pojawia się tu kilka pytań oraz zmian w tabelce:

:arrow: @BitMarket24.pl, chyba już nieobecnie na forum, po przeprowadzce do UK? Nie mogę nigdzie znaleźć potwierdzenia czy w nowej platformie wciąż brak limitów wypłat krypto. Jeżeli ktoś ma świeże informacje (od kwietnia 2018), podzielcie się.

:arrow: @cryptox.pl, również mało aktywny na forum, więc proszę kogoś, kto ma/miał tam środki o potwierdzenie, czy nadal dobrze działa opcja wypłat bez weryfikacji.
Edit (05.05.2018):
Mamy odpowiedź oficjalnego przedstawiciela:
cryptox.pl pisze: Cryptox.pl nie limituje wysokości wypłat, wypłaty działają (bez opóźnień!). Nie ma i nie będzie funkcjonalności dla weryfikacji użytkowników, można korzystać również bez e-maila.
Brak limitów, brak planów wprowadzenia weryfikacji, możliwa działalność nawet bez podawania maila(!). Brawo, to się ceni w tej branży.

:arrow: @dgtmarket.com, to samo pytanie, co do panów wyżej. Czy wypłaty krypto (nie fiat) są nielimitowane nawet dla kont bez weryfikacji?

:arrow: Gate.io - zmieniłem na czerwone NIE. Brak jakichkolwiek jednoznacznych informacji ze strony giełdy, czy są określone limity wypłat bez KYC czy nie. Reddit aż kipi od skarg i problemów, że zablokowano komuś wypłatę i domagają się weryfikacji. Niektórzy piszą, że jakieś małe sumy przechodzą, a u innych są blokowane. Giełda pozostawia bez odpowiedzi pytania o limity i przymus weryfikacji od 3 miesięcy. Stąd ku przestrodze ustawiłem opcję NIE. Jeżeli sytuacja się zmieni - może ktoś ma najświeższe info - zmienię tabelkę.

:arrow: Wex.nz @redbog pisałeś, że przed zmianą nazwy i platformy wypłaty szły ładnie bez weryfikacji. Obecnie brak jakichkolwiek informacji. Zero aktywności na innych forach, pytania bez odpowiedzi, sporo skarg. Natomiast w ich regulaminie znalazłem punkt 3.6
"Withdrawal Limits
For regulatory and fraud prevention purposes, WEX generally reserves the right to review any withdrawals and may request additional identity information or other verification information or transaction information before releasing the funds. Failure to provide the necessary information when requested may delay your ability to withdraw funds and may under locals laws be deemed suspicious activity."
Moim zdaniem to podpada już zdecydowanie pod NIE w tabelce. Nie ma jasno określonych zasad, czyli mogą zakwestionować każdą moją wypłatę i zablokować ją, do czasu weryfikacji.

Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi/poprawki - piszcie.
Wyjeżdżam na weekend, także jeśli nie zdążę dziś zrobić korekty, to zrobię dopiero w poniedziałek/wtorek, bo z telefonu nie będę tego pół dnia dziubał.
pozdro i dzięki za miłe przyjęcie tabelki :D

Dodano po 5 minutach 30 sekundach:
@FortiDude, Co masz na myśli mówiąc "podejrzany obrót" i "przodująca giełda"?
Ostatnio zmieniony sobota, 5 maja 2018, 10:47 przez benq, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 1174
Rejestracja: 18 września 2016
Reputacja: 276
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: WitoldC » piątek, 4 maja 2018, 08:34

Yobit ma USDT(ale nie jako market).

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: pm7 » piątek, 4 maja 2018, 11:59

benq pisze: Moim zdaniem to podpada już zdecydowanie pod NIE w tabelce. Nie ma jasno określonych zasad, czyli mogą zakwestionować każdą moją wypłatę i zablokować ją, do czasu weryfikacji.
To nie jest normą dla wszystkich giełd, że rezerwują sobie prawo do opóźnienia wypłat i weryfikacji w razie "podejrzanych" transakcji?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » piątek, 4 maja 2018, 12:35

@pm7, masz rację, często jest taki podpunkt regulaminu, gdzie zastrzegają sobie prawo do sprawdzenia/anulowania/weryfikowania transakcji. Jednak większość giełd podaje jakieś zakresy, kiedy z zasady puszczają transakcje, a kiedy sprawdzają (powyżej jakiegoś limitu). Tutaj żadnych danych nie znalazłem, czyli teoretycznie każda transakcja podpada - stąd moje oznaczenie. Jeśli ktoś ma środki na tej giełdzie- piszcie proszę, ja już do nich wiadomość wysłałem, zobaczymy czy odpowiedzą.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: redbog » piątek, 4 maja 2018, 12:37

benq pisze: :arrow: Wex.nz @redbog pisałeś, że przed zmianą nazwy i platformy wypłaty szły ładnie bez weryfikacji. Obecnie brak jakichkolwiek informacji. Zero aktywności na innych forach, pytania bez odpowiedzi, sporo skarg. Natomiast w ich regulaminie znalazłem punkt 3.6
"Withdrawal Limits
For regulatory and fraud prevention purposes, WEX generally reserves the right to review any withdrawals and may request additional identity information or other verification information or transaction information before releasing the funds. Failure to provide the necessary information when requested may delay your ability to withdraw funds and may under locals laws be deemed suspicious activity."
Moim zdaniem to podpada już zdecydowanie pod NIE w tabelce. Nie ma jasno określonych zasad, czyli mogą zakwestionować każdą moją wypłatę i zablokować ją, do czasu weryfikacji.
Po zmianie wypłaty crypto też wychodzą tylko że nie próbowałem większej sumy wypłacać bo nie mam dużo crypto. Około miesiąc temu robiłem wpłatę troszkę powyżej 0.5 btc i było wszystko ok. Dodam że mam tam stare konto nie wiem jak jest dla nowych.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: czajaPL » sobota, 5 maja 2018, 07:15

Giełda Yobit.net
widzę,że ma USDT I USDE
Obrazek

deposyt USD tylko za pomocą tych serwisów
Obrazek

i jeszcze 1 przydałaby się zakładka pokazująca gdzie dana giełda ma swoja siedzibę typu Polska lub Korea itp.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 78
Rejestracja: 5 listopada 2016
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: cryptox.pl » sobota, 5 maja 2018, 09:48

Cryptox.pl nie limituje wysokości wypłat, wypłaty działają (bez opóźnień!). Nie ma i nie będzie funkcjonalności dla weryfikacji użytkowników, można korzystać również bez e-maila.
Miarą użyteczności giełdy jest płynność, nie wysokość obrotów, o czym środowisko zdaje się zapominać (mówiąc delikatnie).

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: redbog » sobota, 5 maja 2018, 09:57

@benq, Do tej tabelki przydało by się jeszcze dodać jurysdykcje-gdzie jest zarejestrowana giełda.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 5 maja 2018, 10:21

@cryptox.pl, Dziękuję bardzo za odpowiedź, fajnie jak oficjalni przedstawiciele podają informacje z pierwszej ręki. Czyli opcja TAK-bez limitu w przypadku Waszej giełdy jej zaznaczona poprawnie. Płynność giełd jest oczywiście bardzo ważna, jednak nie można jej zmierzyć ani oszacować w kategoriach zero-jedynkowych (Tak/Nie) ani liczbowo-procentowych. Dlatego nie widzę sposobu na porównanie płynności giełd pod tym kątem. Rozumiem, że w przypadku mniejszych giełd parametr wysokości obrotu wygląda wyjątkowo niekorzystnie, jednak moim zdaniem głębokość rynku ma spore znaczenie. Podkreślam tu, tak jak w pierwszym poście, że wolumen jest wartością zmienną - warto sprawdzić na własną rękę przed podjęciem decyzji.

@redbog, Dobry pomysł, czajaPL też wyżej pisał o tym samym. Dodam ten parametr jak wrócę z weekendu (poniedziałek/wtorek), bo obecnie mam do dyspozycji tylko telefon - a to średnio wygodne.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 78
Rejestracja: 5 listopada 2016
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: cryptox.pl » sobota, 5 maja 2018, 10:55

Parametr wysokości obrotu jest łatwy do przekłamania (podkręcenia). Głebokość rynku znacznie trudniej zmanipulować, znacznie trudniej też policzyć i zaprezentować. Nie znam stron pokazujących porównanie głębokości, za to wielu próbuje skopiować sukces CMC powielając pomysł.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 5 maja 2018, 11:12

@cryptox.pl, Zgadzam się. Wiadomo, że botami można robić sztuczny ruch, a na niektórych giełdach może on stanowić przypuszcalnie ponad 50% obrotu. Jednak właśnie z uwagi na trudność w porównaniu głębokości czy płynności, nie pozostaje nam nic innego niż wolumen. Jeśli przykładowo, korzystając z opcjo market-taker na Waszej giełdzie postanowię kupić/sprzedać 10 LTC, to nie będzie to raczej deal życia. Podobnie oferta market-maker może wisieć bardzo długo niezrealizowana. Mimo wszystko, kibicuję Wam mocno za prawidłowe podejście do KYC.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Posty: 78
Rejestracja: 5 listopada 2016
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: cryptox.pl » sobota, 5 maja 2018, 11:26

benq pisze: Jeśli przykładowo, korzystając z opcjo market-taker na Waszej giełdzie postanowię kupić/sprzedać 10 LTC, to nie będzie to raczej deal życia.
Właśnie podałeś doskonałą miarę głebokości, tzn. procentowa strata z takiej operacji jest tą miarą. Oczywiście mozna ją pobierać i prezentować (przynajmniej z giełd posiadających API).
I jeszcze zachęcam do sprawdzenia na ilu gieldach z listy stracisz mniej niż na cryptox dla tej przykładowej operacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 5 maja 2018, 11:33

@cryptox.pl, Tutaj widzę potencjał na stronę, która mogłaby w dość szybkim czasie zmiażdżyć coinmarketcap. Na bieżąco aktualizowana po API głębokość rynku, dla każdej pary walutowej osobno, uszeregowana malejąco od najwyższych wartości, z możliwością wyboru wielkości transakcji (0,001 -1000 LTC - przykładowo). Nie jest to wykonalne w prostej tabelce, ale na stronie już jak najbardziej.

Dołączam prostą ankietę do pierwszego posta, proszę o głosy, odnośnie dalszych aktualizacji.

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: LeoPoland » wtorek, 8 maja 2018, 12:03

cryptox.pl pisze: Parametr wysokości obrotu jest łatwy do przekłamania (podkręcenia). Głebokość rynku znacznie trudniej zmanipulować, znacznie trudniej też policzyć i zaprezentować. Nie znam stron pokazujących porównanie głębokości, za to wielu próbuje skopiować sukces CMC powielając pomysł.
Ja bym powiedział, że wolumen obrotu jest łatwy do sfałszowania i niektóre małe giełdy powiększają swoje obroty nawet 20-100 krotnie.

Zauważyłem, że jedna z polskich giełd największe obroty wykazuje wtedy gdy na rynkach światowych niewiele się dzieje. Nawet napisałem prosty program do skanowania ofert Ask, Bid oraz zawartych transakcji.

Obserwacja otrzymanego wykresu jest ciekawa. Największe transakcje są zawarte wewnątrz przedziału cen Ask i Bid i trudno to logicznie wytłumaczyć. Istnieją co prawda na niektórych giełdach tzw. ordery ukryte ( hidden) , lecz jeśli wszystko jest jawne , to nie ma możliwości zawierania transakcji powyżej ceny Bid i równocześnie poniżej ceny Ask. Dla mnie to oznacza "rysowanie" własnych obrotów i fałszerstwo danych i dlatego w wolumeny giełd, a szczególnie małych i lokalnych, kompletnie nie wierzę

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » sobota, 12 maja 2018, 15:28

Witajcie ponownie.
Chciałem dołożyć do tabelki parametr "siedziba".
Mam praktycznie wszystko gotowe, ale brakuje mi potwierdzenia kilku danych.

Yobit.net - powstał w Rosji, jednak po licznych skandalach ciężko znaleźć jednoznaczne informacje gdzie aktualnie jest zarejestrowana spółka. USA? Ktoś się orientuje? @WitoldC ?

Gate.io - powstało w Chinach, wygląda na to, że obecnie zarejestrowane w USA. Ktoś potwierdzi?

OEX.com - również powstało w Chinach, obecnie nic nie mogę znaleźć w tym temacie.

Dodano po 3 godzinach 45 minutach 10 sekundach:
Dodałem tabelkę z siedzibą - na tyle, na ile udało mi się dokopać do danych. Jeżeli ktoś może potwierdzić wątpliwe informacje - piszcie.

Początkujący
Posty: 211
Rejestracja: 29 stycznia 2014
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: czajaPL » poniedziałek, 14 maja 2018, 07:08

Livecoin napisałes UK w contact mają napisane
COMPANY DETAILS
NAME: RED VELVET INVESTMENTS LTD.
LOCATION: BELIZE
CEO: IVONA ZLATOVA

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3807
Rejestracja: 26 lipca 2017
Reputacja: 5091
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Porównywarka giełd - weryfikacja, liczba walut, wolumen

Postautor: benq » poniedziałek, 14 maja 2018, 08:04

@czajaPL, Tylko czy to jest lokalizacja siedziby, spółki, serwerów?
Ja się sugerowałem tym:
https://www.fxempire.com/crypto/exchang ... oin/review
https://bitcoinexchangeguide.com/livecoin/
"The exchange was launched in 2013 by a company named Delta E-Commerce Ltd. The company is based in London, UK, although the servers are located in Metairie, Louisiana."

To teraz już mam zagadkę, komu tu wierzyć?
No ale w sumie chyba informacje z pierwszej ręki są bardziej wiarygodne, czyli z ich strony. No i Belize bardziej pasuje na giełdę krypto niż UK. ;)

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości