Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Bedmen » wtorek, 23 stycznia 2018, 07:44

silv7r pisze: Witam. Z racji kradzieży pieniędzy z giełdy Bitbay postanowiłem wkroczyć na drogę sądową przeciwko tej ''giełdzie'' (bez względu na reakcje lub brak ze strony Bitbay) . Nie będę się tu rozpisywał o standardach tej giełdy, jak wiele osób zostało już okradzione, jak znana osoba z tego forum wypowiadała się o tej giełdzie i innych podejrzanych zachowaniach tej giełdy; o których pisałem przed zniknięciem pieniędzy z mojego konta.
Moją sprawą zajmuję się kancelaria w której pracuje mój znajomy, wszystkie osoby które są zainteresowane i utraciły znaczącą kwotę (kilka tys.<) zapraszam do kontaktu, gdyż razem można więcej ;)
Napisałem do Pana wiadomość PRV, ale nie dostałem odpowiedzi proszę podać nr telefonu albo jakiś inny kontakt na prywatnej wiadomości chciałbym z Panem porozmawiać, aktualnie załatwiam formalności związane z dowodami i wyjaśnieniami do Prokuratury - zgodnie z zaleceniami na komisariacie. Mam kilka ważnych kwestii do poruszenia.

Dodano po 21 minutach 46 sekundach:
Jaroslaw pisze: Ale zostałeś okradziony z winy giełdy? Miałeś konto zabezpieczone Google Auth? Bo jeśli tak to kradzież nie była by możliwa bez zdobycia twojego telefonu...
Przestań biadolić, to jest nieistotne, sam fakt włamania na skrzynkę pocztową to naruszenie prawa. Przeczytanie twojej prywatnej wiadomości e-mail przez twoją żonę jest naruszeniem prawa i grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności z resztą poczytajcie sobie prawo. Okradają nas bez konsekwencji a wy czepiacie się wszystkiego czego się da zaniedługo ktoś powie w ten sposób:

1. Czy odpinałeś kabel ethernet od komputera jak wylogowywałeś się z giełdy?
2. Czy myłeś ręce w publicznej toalecie ze smartfonem i włączoną lokalizacją?
3. Czy formatujesz komputer dwa razy na dobę?
4. Czy używasz windows 98?
5. Czy nie zapisałeś hasła na czole?
6. Czy masz 12 antivirusów najnowszej generacji ?
7. Czy masz blokadę telefonu na linię papilarne?

Dajcie spokój wiadomo, że 2FA i GA daję większą dozę bezpieczeństwa, ale nie popadajmy w skrajność, to jest normalne przestępstwo kradzież środków i Giełda powinna reagować natychmiastowo - pomagać, dbać o użytkowników i ich zaufanie a przede wszystkim o swoje środki na giełdzie bo przecież nasze środki na ich giełdzie dają im żyć.

Giełda powinna zaangażować się bardziej sprawą - starać się pomóc a w najgorszym wypadku zwrócić środki poszkodowanemu jeśli giełda umożliwia złodziejowi wypłatę w 3 minuty środków na zewnętrzny portfel - bez możliwości anulowania po 15 minutach czy zablokowania (sms z kodem powinień być obligatoryjny do wypłat transakcyjnych - a konta bez posiadania tego systemu powinny mieć blokadę możliwości wypłaty środków na inne portfele)
to moim zdaniem Gielda powinna:

1. Przejąć inicjatywę w tej sprawie nawet bardziej niż policja ale w zakresie w którym mogą a więc, wewnętrzny przegląd i śledzenie danego podejrzanego przynajmniej po to, aby móc zebrać dla Policji pewne dowody bo kto to zrobi? jak nie Giełda? Giełda ma logi i widzi wszystko co się w środku niej dzieje.
2. Być w stałym kontakcie z poszkodowanym.
3. Odpisywać w terminach na pisma poszkodowanemu.
4. Jeśli zaistnieje ze strony Giełdy podejrzenie o popełnieniu przestępstwa po analizie logów itp i ilości zgłoszeń sami powinni zawiadomić prokuraturę, że taki i taki IP ( z podejrzeniem np. że jest to mieszkaniec Polski jest przestępcą elektronicznym - hackerem i należy go namierzyć za pomocą odpowiednich sił i środków jakimi dysponuje Państwo.

Bo nie ukrywajmy, ale tego typu przestępstwa wymagają autentycznie, poważnego zaangażowania nie jakiś pionków przed komputerami czy dzielnicowego tylko specjalistów w Państwie, którzy namierzą takich zbrodniarzy.


Używanie VPN powinno zostać zablokowane na giełdzie w celu zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników. Jeśli nie można było by łączyć się z gieldą za pomocą maskowań, nikt nie odważyłby się ukraść złotówki bo namierzylibyście go sami przez IP.

Można było by tak w nieskończoność, ale wy wolicie dopier... do użytkownika, że nie był bardziej Papieski niż Papież, już znacie szczegóły to teraz zamiast punktować okradzionych ludzi -dojdźmy do wspólnego ładu skoro nas tyle tutaj jest.

Wystosujmy pismo jakie trzeba zbierzmy kilka tys. podpisów z prośbą o interwencje w tej sprawie i ślijmy gdzie trzeba, może wykazalibyśmy chociaż w jednej sprawie w Polsce jedność bez kłótni i pomoglibyśmy sobie (sam jestem poszkodowany).

Pozdrawiam
Łukasz..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: janku66 » wtorek, 23 stycznia 2018, 08:12

@bedmen
Nie spinaj się tak.
Każdy kto został okradziony i sam do tego przyczynił się w jakiś sposób powinien dostać pasem przez cztery litery.
Nie mamy tutaj kółka wzajemnej adoracji.
Bezstresowe wychowanie tylko psuje nam społeczeństwo.

Dał ktoś ze swojej strony ciała, bo
Bedmen pisze: 4. Czy używasz windows 98?
to ma mu to zostać powiedziane, że przez to się naraził i będzie się narażać dalej.
Nikt tu nie jest szykanowany, ani poniżany za potknięcia w swoim bezpieczeństwie, a prawda choć bolesna powinna zostać zauważona.
To więcej każdego nauczy niż klepanie po ramieniu i mówienie "nic się nie stało, to nie twoja wina, będzie dobrze".

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Bedmen » wtorek, 23 stycznia 2018, 08:21

vjankuv pisze: @bedmen
Nie spinaj się tak.
Każdy kto został okradziony i sam do tego przyczynił się w jakiś sposób powinien dostać pasem przez cztery litery.
Nie mamy tutaj kółka wzajemnej adoracji.
Bezstresowe wychowanie tylko psuje nam społeczeństwo.

Dał ktoś ze swojej strony ciała, bo
Bedmen pisze: 4. Czy używasz windows 98?
to ma mu to zostać powiedziane, że przez to się naraził i będzie się narażać dalej.
Nikt tu nie jest szykanowany, ani poniżany za potknięcia w swoim bezpieczeństwie, a prawda choć bolesna powinna zostać zauważona.
To więcej każdego nauczy niż klepanie po ramieniu i mówienie "nic się nie stało, to nie twoja wina, będzie dobrze".

Skradziono Ci kiedyś cokolwiek? podejrzewam, że nie. A sorry zapomniałem, dostałeś tyle razy w cztery litery, że się nauczyłeś albo inaczej, jesteś taki genialny, że nigdy nie dostałeś w pupę.

Wg. mnie to zbyt poważny temat, żebyśmy się teraz kłócili w postach - jak masz jakieś uwagi do mnie, że się spinam czy jeszcze innego rodzaju to napisz wiadomość prywatną - zauważ, że mój post niesie za sobą pewien apel do ludzi pokrzywdzonych, którzy walczą o swoje pieniądze, abyśmy się w jakiś sposób zebrali, tym postem chciałbym osiągnąć kilka wiadomości priv ludzi pokrzywdzonych, może ktoś już do czegoś doszedł a może dzisiaj minute temu komuś ukradli pieniądze na giełdzie. Twój post natomiast to krytyka, która nic nie wnosi.

Jeszcze te woje "przyczynił w jakiś sposób" sorry chłopie, ale strasznie podniosłeś mi ciśnienie.

Przyczyniasz to Ty się codziennie korzystając z internetu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: janku66 » wtorek, 23 stycznia 2018, 08:32

Bedmen pisze: Skradziono Ci kiedyś cokolwiek?
To nie ma nic do rzeczy.
Bedmen pisze: dostałeś tyle razy w cztery litery
Moja prywatna sprawa.
Bedmen pisze: jesteś taki genialny,
To nie zmienia faktu, że krytyka uczy bardziej od poklepania po ramieniu.

Wszystkie pytania w wątkach o bezpieczeństwie i krytyka nie trzymania się ich zaowocuje tym okradzionym i tym co jeszcze tego w internecie nie doświadczyli.
Nie rozumiesz tego?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Bit-els » wtorek, 23 stycznia 2018, 08:40

@Bedmen, generalnie masz rację, trzeba wywierać presję na giełdy.
Tylko nie wrzucaj do tego vpnu. To srodek bezpieczenstwa dla klienta gdy loguje się przez ogólnodostępne wifi np

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Bedmen » wtorek, 23 stycznia 2018, 09:17

Bit-els pisze: @Bedmen, generalnie masz rację, trzeba wywierać presję na giełdy.
Tylko nie wrzucaj do tego vpnu. To srodek bezpieczenstwa dla klienta gdy loguje się przez ogólnodostępne wifi np
Dzięki za uznanie racji. Nie jestem informatykiem, mam bardzo ogólne informacje w temacie rozwiązań jakie można zrobić
za pomocą systemów informatycznych - z tąd też o tym VPN mogę się mylić.

Z tym VPN glównie na myśli miałem jeden fakt, a dokładnie:
Wszyscy co zostali teraz okradzeni - można zobaczyć kilku ludzi w temacie o nazwie "masowa kradzież" pisali szczegóły dot. kradzieży tj. z jakiej giełdy, ile środków, na jaki portfel no i oczywiście IP złodzieja.
Posprawdzałem lokalizację wykorzystując IP i oczywiście co ? proste, USA, NIEMCY itp. używał lub używali (złodzieje) VPN.

To będzie zapewne jedną z większych przeszkód o ile nie największą aby znaleźć sprawcę zdarzenia (nie muszę się znać tak dobrze na informatyce, aby taką tezę rzucić)

Z tego co czytałem to prokuratura musiałaby się zwrócić do źródła VPN czyli do hosta, o odkodowanie VPN osoby która np.
w przypadku mnie z IP o nr 67.202.83.124 godz. 17:41:15 sek zalogowała się z użyciem VPN na BITBAY.

O tyle o ile, w przypadku zagrożenia terrorystycznego, życia Prezedenta, Premiera czy ich rodzin zapewne służbom nie przeszkodziłby żaden VPN i inne maskowania, o tyle w przypadku normalnego obywatela i pieniędzy rzędu 6 000,00 zł będzie przeszkadzało tj. zapewne nikt się tym na poważnie nie zainteresuje.

btw. binladena, która miał tam xxx sobowtórów znaleziono po wyglądzie(kształcie, wzorze) cienia - wychwycone satelitarnie?. - sobowtór nie ma takiego samego i tak samo się nie porusza jak oryginał - coś takiego slyszałem (nawet tak się da znaleźć faceta).

Myśmy się za dużo filmów naoglądali, dopóki nie skradziono mi samochodu miałem wyobrażenie na temat Policji, że w takich przypadkach przyjadą za 2 minuty na miejsce, będą psy wąchały ślady a kamery wyświetlą drogę jaką ucieka złodziej, od kiedy przeżyłem to sam, wiem jak się pracuje w Policji, nie obchodzi mnie to nawet, że Policja będzie czytała te forum i identyfikowała mnie z tą sprawą, nie boje się tego powiedzieć, że wiem jak Policja pracuje bo przeżyłem to na własnej skórze i strasznie ubolewałem wtedy, że tyle instytucji Państwowych nie działa jak należy, a jest ich mnóstwo w naszym Państwie, ale to inny temat nie na ten czas i nie ma większego związku z crypto.

Weteran
Posty: 2518
Rejestracja: 21 marca 2014
Reputacja: 1468
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: The Real McCoin » wtorek, 23 stycznia 2018, 12:27

Bedmen pisze: Z tego co czytałem to prokuratura musiałaby się zwrócić do źródła VPN czyli do hosta, o odkodowanie VPN osoby która np.
w przypadku mnie z IP o nr 67.202.83.124 godz. 17:41:15 sek zalogowała się z użyciem VPN na BITBAY.
Nie odkodują osoby, nawet na gorącą prośbę, bo nie mają logów (taka jest idea tej usługi).
Tak więc raczej licz się z tym, że przeszłość przepadła.
Ale można pomyśleć o przyszłości.
Jeżeli masz złodzieja, który nadal kradnie i używa tych samych usług to można by wymusić na usługodawcy VPN, żeby włączył logowanie na danym serwerze na określony czas.
Rzuć okiem na ten artykuł: "Proxy.sh VPN Provider Sniffed Server Traffic to Catch Hacker"
https://torrentfreak.com/proxy-sh-vpn-p ... er-130930/

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Eugeniusz.K » środa, 24 stycznia 2018, 21:40

Witam również będę chciał dołączyć do pozwu zbiorowego przeciwko bitbay .Zrobiłem 2 przelewy na konto bitbay 2 takie same jeden był na koncie następnego dnia a drugiego po tygodniu jeszcze nie ma.Pisałem maile do suportu i po pięciu zablokowali mi konto brak możliwości logowania dziwny zbieg okoliczności tak dbają o klienta.Didam że mój brat również czeka już tydzień na zaksięgowane środków na koncie.Prosił bym i info gdzie można dołączyć do pozwu.

Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: emesso1 » środa, 24 stycznia 2018, 23:06

Co wy z tym vpn, przeciez nikt normalny nie uzyje vpn od providera do grubego walka, calosc ruchu leci przez TOR

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: kAArter » środa, 24 stycznia 2018, 23:33

Dziwi mnie fakt że często wiesza się psy na okradzionych robiąc z nich totalnych tłuków.
Pomijając fakt że to Bitbay powinien zabiegać o klienta i pomagać w każdy możliwy sposób i zanim ktoś napisze dlaczego ,,gadam bzdury " to od razu odpowiem.Bo czerpią z tego nie małe kwoty a konkurencja rośnie (a skoro ktoś głośno mówi jaki chce być to niech taki będzie) i pisząc że już wielu z tej giełdy zrezygnowało nie rzucam słów na wiatr bo wiele takich głosów było i jest sam również zrezygnowałem z wielu powódek.
Ponadto nawet jeżeli ktoś nie posiadał GA czy to z głupoty czy braku dostatecznej wiedzy ( nie każdy kto inwestuje musi być świetnym informatykiem czy programistą ) jaką macie pewność broniąc tarczami giełdy ? Ile firm po ataku gdzie wykradane były bazy danych się do tego przyznawało ? Lub wrzucało na social media informacje o natychmiastowej konieczności zmiany hasła bo takowa baza została wykradziona. Z autopsji wiem że jakieś 5% ( a tu akurat na poparcie swoich słów mam wiele z tym że nie będę wdawał się w szczegóły )

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 25 stycznia 2018, 00:40

kAArter pisze: Dziwi mnie fakt że często wiesza się psy na okradzionych robiąc z nich totalnych tłuków.
A mnie wcale.
Skoro człowiek powierza ilość pieniędzy wielokrotnie przekraczającą średnią wypłatę systemowi zabezpieczonemu przez jedno proste hasło - to JEST tłukiem.
Przypinam po raz 453422ty - 2fa na maila jest tak skuteczne, jakby go nie było.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 216
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: constantine » czwartek, 25 stycznia 2018, 00:48

rav3n_pl pisze:
kAArter pisze: Dziwi mnie fakt że często wiesza się psy na okradzionych robiąc z nich totalnych tłuków.
to JEST tłukiem.
Dziękuję za tę 453422tą cenną opinię w imieniu reszty kilkudziesięciu tłuków.

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Bedmen » czwartek, 25 stycznia 2018, 01:24

Eugeniusz.K pisze: Witam również będę chciał dołączyć do pozwu zbiorowego przeciwko bitbay .Zrobiłem 2 przelewy na konto bitbay 2 takie same jeden był na koncie następnego dnia a drugiego po tygodniu jeszcze nie ma.Pisałem maile do suportu i po pięciu zablokowali mi konto brak możliwości logowania dziwny zbieg okoliczności tak dbają o klienta.Didam że mój brat również czeka już tydzień na zaksięgowane środków na koncie.Prosił bym i info gdzie można dołączyć do pozwu.

Słuchaj z tym zaksięgowaniem środków to trochę inny temat, narazie jeszcze winnego nie znaleźliśmy kradzieży i to nie jest takie proste, ale postaram się dzisiaj tylko już nie o tej godzinie zrobić temat w którym poszkodowani będą mogli podać suche fakty, zbierzemy je wszystkie do kupy i podsumujemy, ustalimy co robimy. Swoją drogą zadzwoń do BITBAY ja wielokrotnie dzwoniłem i odbierają czasem trzeba trochę poczekać podaj numer pin przy rejestracji i odblokują Ci konto.

Dodano po 26 minutach 20 sekundach:
rav3n_pl pisze:
kAArter pisze: Dziwi mnie fakt że często wiesza się psy na okradzionych robiąc z nich totalnych tłuków.
A mnie wcale.
Skoro człowiek powierza ilość pieniędzy wielokrotnie przekraczającą średnią wypłatę systemowi zabezpieczonemu przez jedno proste hasło - to JEST tłukiem.
Przypinam po raz 453422ty - 2fa na maila jest tak skuteczne, jakby go nie było.
Przypominam, że ludzie w tym temacie wypowiadają się bo szukają pomocy, odpowiedzi, w pewnym zakresie doradztwa, wyjaśnienia [....] nie sądzę, żeby tego rodzaju wypowiedzi niosły za sobą chęć pomocy - ale nie istotne to tak tylko na marginesie (wszyscy swoją drogą bardzo Ci dziękują, że uświadomiłeś nam kto jest tłukiem a kto nie.
Nie każdy musi znać systemy zabezpieczeń i ich rodzaje, tak to jest w życiu czy w pracy zawodowej, każdy ma swoją działkę, w tym przypadku BITBAY powinien bardziej zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoich użytkowników dlaczego? a chociażby zobacz:
1. Mniej okradzionych = mniej problemów np. brak wizyt Policji, prokuratora (przesłuchań, przeczesywań),
2. Lepsza ocena opinii publicznej i korzystającej z platformy = więcej ludzi więcej hajsu o to chyba chodzi?
3. Więcej luzu na infolinii - bo teraz ciężko się dopchać,
4. Klient nasz Pan? zadowolony Klient - automatyczna reklama i chęci doinwestowania.

no i masa masa takich pozytywnych rzeczy.

No i nie wspomnę o "fali masowej kradzieży" prawda? no to już chyba powinien być wystarczający symptom co nie?

To co dla jednych jest proste i pewne, dla drugich może okazać się nie do ogarnięcia i na odwrót w innej dziedzinie może być. Ktoś kto nie doznał takiego ataku na sobie myślał, że jest z tego zagrożenia zwolniony bo jeśli przez 20 lat nikt mi tego nie zrobił to nie zrobi, dopóki go nie trafi tak będzie myślał.
Mądry Polak po szkodzie? Znamy to doskonale.

Wiele ludzi inwestujących w crypto w ogóle nie czuje, potrzeby rejestrowania się na takim forum jak tu! Gdzie tak pięknie wszyscy ostrzegają o kradzieżach, dopiero jak go okradną szuka pomocy w internecie i wtedy wpada na forum - tonący brzytwy się chwyta a taki rav3n_pl jeszcze naszcza na brzytwę bo co.

BITBAY dawał informację aby uruchomić GA, ale po tylu kradzieżach niech zacznie to wymuszać to chyba jedyny rozsądny wniosek, chyba, że im to pasuje (jakaś aluzja?).

Raven każdy ma prawo do wyrażenia opinii, ale naprawdę nie sądzę, aby twoje twierdzenie z tłukami było trafne, jak już to poprostu są niedoinformowani a może nawet trafniej niedoświadczeni bo to przecież mądrość bierze się z doświadczenia a wiedzę z informacji tym się różnimy od komputerów :) Komputery nie mają mądrości, ale posiadły już wiedzę.

Czepiasz się chłopa, wziął pieniądze przelał na BITBAY chciał poinwestować i może dla Ciebie to jest nie do wiary, ale nie wpadł na pomysł, że ktoś przechwyci jego komputer w celu obrabowania jego konta.

Ja jak kalkulowałem ryzyko też nie brałem tego pod uwagę - poprostu nie dopuszczałem myśli, że mogę paść ofiarą hackera byłem w tej materii niedoświadczony, ale stało się? i teraz szukam rozwiązania problemu w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 25 stycznia 2018, 02:48

Bedmen pisze: Czepiasz się chłopa, wziął pieniądze przelał na BITBAY chciał poinwestować
Do tego nic nie mam.
Chodzi mi o sytuację, w której te osoby nie robią NIC w celu zabezpieczenia SWOICH PIENIĘDZY.
Ale uciekam z tego tematu, nie widzę ŻADNYCH szans powodzenia.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Bedmen » czwartek, 25 stycznia 2018, 16:35

rav3n_pl pisze:
Bedmen pisze: Czepiasz się chłopa, wziął pieniądze przelał na BITBAY chciał poinwestować
Do tego nic nie mam.
Chodzi mi o sytuację, w której te osoby nie robią NIC w celu zabezpieczenia SWOICH PIENIĘDZY.
Ale uciekam z tego tematu, nie widzę ŻADNYCH szans powodzenia.
Jak kupuję produkt w sklepie to sklep ma zadbać o termin ważności, jak kupuję auto w salonie to producent jest odpowiedzialny za to czy poduszki zadziałają podczas wypadku, jak jestem u stomatologa i spier.. mi zęby to mogę zareklamować i zrobi mi od nowa za darmo w ramach reklamacji, jak jestem w serwisie i robią mi część to za wadliwy montaż lub defekt mi naprawią, jak wypłynie login z BITBAY i w konsekwencji znikną Ci pieniądze to zapierdzieliłeś sprawę bo nie użyłeś dziesiątek możliwych zabezpieczeń i czynności w celu zminimalizowania prawdopodobieństwa kradzieży, najlepiej jak to niektórzy stwierdzili w ogóle nie trzymać pieniędzy na giełdzie haha to po co ta giełda jest.

Pozdrawiam

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14397
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 25 stycznia 2018, 17:34

Bedmen pisze: haha to po co ta giełda jest.
Żaby wpłacić, wymienić i wypłacić.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.27
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Bedmen » czwartek, 25 stycznia 2018, 17:42

rav3n_pl pisze:
Bedmen pisze: haha to po co ta giełda jest.
Żaby wpłacić, wymienić i wypłacić.
Tak, ale nie masz na myśli chyba przedziału czasowego rzędu 30 min? dla mnie takie wpłacić/wymienić/wypłacić itd. to przynajmniej zaczajanie się na swoją pozycję kupna itp.. to może być 2-3h czasem 8h, kupno, sprzedaż przy odpowiednim wzroście lub dokupienie do tego przy spadku itp, to może trwać czasem 12h lekko, jeśli mówisz wpłacić, wymienić wypłacić w kontekście 12-18h, to rozumiem, jeśli natomiast Tobie chodzi o 20 minutową zabawę to dla mnie nie realne, żeby wpłacać z np. PaperWalleta - tu czas oczekiwania - czas może zagrać na niekorzyść przy dobieraniu odp. pozycji itp. no to nie ma sensu, tylko takie długie bez nerwowe long termy mają sens przy tym sposobie;)

Wtedy nie widzę potrzeby trzymania środków na giełdzie.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: zaxbit » czwartek, 25 stycznia 2018, 18:04

Co do tego, że jeśli klient sądzi się np. z bankiem i bank nie udowodni niedbalstwa ze strony klienta, to mamy trochę taką małą paranoję. Jeśli nie przełamano zabezpieczeń banku, tylko sam klient "podał" jak na tacy swoje dane np. autoryzacyjne, bo miał na kompie robaka (keylogger) itd. to co tu więcej udowadniać? A słyszałem, że nawet takie osoby próbują robić wszystko by odzyskać kasę, więc idą do sądu. Jak zostawisz kluczyki w samochodzie to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania gdy jest kradzież. Jak włamano się do Ciebie na komputer i w ten sposób wykradziono kasę z giełdy to wina niestety ale leży właśnie po Twojej stronie.
Chociaż rozumiem też, że same giełdy powinny mieć więcej zabezpieczeń niż mają, chociażby tak proste i podstawowe jak filtrowanie IP, czyli klient może ustalić, z jakiego ip lub zakresu będzie się logować.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: scibi » czwartek, 25 stycznia 2018, 20:24

@zaxbit, calkowicie sie zgadzam!
To na uzytkowniku gieldy jest obowiazek zabezpieczenia swojego maila, swojego pc, swojego telefonu i wszystkiego co moze przyczynic sie do stracenia jego srodków. Tak samo jak w mieszkaniu mamy drzwi, okna, a moglibysmy miec tylko dziury niczym nie blokujace dostania sie do srodka i zadac by ktos ponosil wine za nasze niedbalstwo.
Od dawna ostrzega sie by zabezpieczac wszystko co zwiazane z gielda lub nie trzymac na niej srodkow, ale ludzie to olewaja bo ich to nie dotknie a tu potem ups i szukanie winnych.

Jezeli natomiast ktos mial google auth i mu sie wlamali na gielde, to ja widze trzy opcje (moze dwie, nie znam specyfikacji i implementacji google auth):
1. wifi publiczne, lub inna opcja przejecia/podrzucenia zlosliwego opogramowania na nosik z google auth
2. wlam na gielde -> czyli raczej papa pieniazki (chyba ze gielda postanowi zwrocic, ale przeciez nie musi, bo jej regulamin ;-) )
3. insider job, ale cos czuje ze nie mozna podejrzec od tak w bazie jaki w danym momencie kod jest wygenerowany, bo zapewne jest to kilka razy szyfrowane w roznych logach ;-) a sama wartosc jest zapisana w haszu w bazie danych

Powodzenia w sprawie sadowej, dajcie znac za kilka lat jak poszlo, a nastpnym razem postarajcie sie by wszystko dopilnowac ze swojej strony

Pzdr

Początkujący
Posty: 56
Rejestracja: 11 stycznia 2018
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
-11
Napiwki za post: 0 BTC

Pozew zbiorowy przeciwko "BITBAY"

Postautor: Bedmen » czwartek, 25 stycznia 2018, 20:37

zaxbit pisze: Co do tego, że jeśli klient sądzi się np. z bankiem i bank nie udowodni niedbalstwa ze strony klienta, to mamy trochę taką małą paranoję. Jeśli nie przełamano zabezpieczeń banku, tylko sam klient "podał" jak na tacy swoje dane np. autoryzacyjne, bo miał na kompie robaka (keylogger) itd. to co tu więcej udowadniać? A słyszałem, że nawet takie osoby próbują robić wszystko by odzyskać kasę, więc idą do sądu. Jak zostawisz kluczyki w samochodzie to ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania gdy jest kradzież. Jak włamano się do Ciebie na komputer i w ten sposób wykradziono kasę z giełdy to wina niestety ale leży właśnie po Twojej stronie.
Chociaż rozumiem też, że same giełdy powinny mieć więcej zabezpieczeń niż mają, chociażby tak proste i podstawowe jak filtrowanie IP, czyli klient może ustalić, z jakiego ip lub zakresu będzie się logować.

Mówisz o pewniakach typu "kluczyki w aucie" "robak na kompie" tutaj tego nie wiemy znamy tylko jeden fakt "masowa kradzież środków" - nie pojedynczy przypadek. To tak jakby w przeciągu 3 dni skradziono 50 samochodów w których były kluczyki w środku słyszałeś o takim czymś?

To jest wszystko zrozumiałe, tylko w tym przypadku nie wiemy kto zawinił. "Masowa kradzież środków" mówi sama za siebie.
Jeśli ja mam robaka ok - choć i tak będę uparty w tym, że powinna być możliwość zwrotu środków :) bo skoro nikt mi ich nie ukradł tylko ja sobie ja wypłaciłem? To mogę mieć wolę aby je przywrócić, ale już nikt mi tego nie umożliwia. (piszę w ten sposób ponieważ traktujemy posiadanie robaka jak świadome wypłacenie środków - bo przecież to moja wina, więc posiadanie robaka a świadome wypłacenie środków niczym się nie różni wg. waszej teorii) Jeśli posiadam robaka to gdzieś go zassałem? jeśli zassałem robaka to ktoś go celowo tam umieścił ? jeśli go umieścił to musi się go dać znaleźć chociażby po tym, gdzie trafiały informacje zwrotne (może nadal mam robaka i on wysyła dane do tego hakera? to trzeba odpowiednie służby na komputer ściągnąć i tak może uda się go znaleźć?)

Tutaj nie wiemy skąd wykradziono dane. Jeśli z BITBAY to i tak zapewne się nie dowiemy, o takim podobnym przypadku mówił mi dziś Policjant zajmujący się cyberprzestępczością, nie dowiemy się z prostych powodów jakby Giełda przyznała się do wycieku takich danych to jutro Giełda nie istnieje - użytkownicy masowo opuszczający giełdę pociągneli by ją na samo dno a pewnie z 50% z nich nie zdążyło by już nawet zrobić wypłat bo były by zablokowane - tak zablokowane dobrze słyszycie;).

Jeśli to hakerzy, to bardzo się postarali bo wątpię, żebyśmy wszyscy z nas (okradzionych) ściągneli ten sam program z syfem, ja w ogóle nic od 1-2 miesięcy nie ściągałem na komputer ja mam czysty komputer od programów bo mam go tylko do giełdy i jednej gierki (na której mam inny login i hasło).

Dodano po 1 minucie 37 sekundach:
scibi pisze: @zaxbit, calkowicie sie zgadzam!
To na uzytkowniku gieldy jest obowiazek zabezpieczenia swojego maila, swojego pc, swojego telefonu i wszystkiego co moze przyczynic sie do stracenia jego srodków. Tak samo jak w mieszkaniu mamy drzwi, okna, a moglibysmy miec tylko dziury niczym nie blokujace dostania sie do srodka i zadac by ktos ponosil wine za nasze niedbalstwo.
Od dawna ostrzega sie by zabezpieczac wszystko co zwiazane z gielda lub nie trzymac na niej srodkow, ale ludzie to olewaja bo ich to nie dotknie a tu potem ups i szukanie winnych.

Jezeli natomiast ktos mial google auth i mu sie wlamali na gielde, to ja widze trzy opcje (moze dwie, nie znam specyfikacji i implementacji google auth):
1. wifi publiczne, lub inna opcja przejecia/podrzucenia zlosliwego opogramowania na nosik z google auth
2. wlam na gielde -> czyli raczej papa pieniazki (chyba ze gielda postanowi zwrocic, ale przeciez nie musi, bo jej regulamin ;-) )
3. insider job, ale cos czuje ze nie mozna podejrzec od tak w bazie jaki w danym momencie kod jest wygenerowany, bo zapewne jest to kilka razy szyfrowane w roznych logach ;-) a sama wartosc jest zapisana w haszu w bazie danych

Powodzenia w sprawie sadowej, dajcie znac za kilka lat jak poszlo, a nastpnym razem postarajcie sie by wszystko dopilnowac ze swojej strony :)

Pzdr

Postaramy się wszystkiego dopilnować następnym razem bardzo dziękuję za poradę teraz już wiem, że to muszę robić. Zgadzam się dostajesz łapkę.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości