Bitmaszyna.pl - Dyskusja ogólna

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Postautor: piter55 » wtorek, 24 października 2017, 00:41

Dziękują za odp. Wypłaty po kontakcie z supportem, a stan będzie można normalnie podejrzeć na koncie?

kes
Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: kes » niedziela, 5 listopada 2017, 07:57

Hej,

Mam problem z połączeniem się przez prywatne API z kluczami HMAC. Cały czas dostaję odpowiedź: Wrong signature.
W związku z tym mam kilka pytań (niech będzie na przykładzie pobierania stanu konta: [https://bitmaszyna.pl/api/funds] czyli z jednym parametrem nonce):
1. Jak tworzona jest wiadomość z której generowany jest hash do podpisu? Czy jest to dokładnie ten sam ciąg znaków wysyłany jako zawartość requestu POST? Czyli w przypadku pobierania stanu konta: "nonce=123456".

W źródłach PHP z metodą ECDSA na https://github.com/Ghimli/signphp/blob/ ... ynaApi.php
widzę, że message przed stworzeniem hasha jest konkatenowany z ciągiem 'Bitmaszyna.pl API:':

$hash = $this->hash256 ( "Bitmaszyna.pl API:\n" . $message );

2. Jaki algorytm hash jest wykorzystywany do stworzenia podpisu? SHA256, SHA512 czy inny?

3. Można liczyć na jakiś przykład korzystania z API z kluczami HMAC?

W Pythonie próbuje zrobić to tak:

KEY = "z zakladki klucze do API"
PRIVATE_KEY = "z zakladki klucze do API"
msg = "nonce=1"
header = {}
header["Rest-Key"] = KEY
header["Rest-Sign"] = base64.b64encode(hmac.new(base64.b64decode(PRIVATE_KEY), msg=msg, digestmod=hashlib.sha256).digest())
r = requests.post("https://bitmaszyna.pl/api/funds", headers=header, data=msg)
print r.text

Ale efekt ciągle ten sam: Wrong signature

--
pozdrawiam,

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitmaszyna.pl » niedziela, 5 listopada 2017, 10:50

@kes Na githubie dostępny jest też przykład dla HMAC w PHP, który powienien wszystko wyjaśnić:

https://github.com/Ghimli/bitmaszyna.pl-HMAC-PHP

kes
Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: kes » niedziela, 5 listopada 2017, 18:26

Dzięki. Pomogło :-)
To jeszcze jedno pytanie: jakie jest znaczenie parametru offer przy wystawianiu ofert kupna/sprzedaży? Przecież to czy zlecenie jest buy czy sell jest już zawarte w URLu.

pozdrawiam,

kes
Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: kes » niedziela, 5 listopada 2017, 18:59

Hej,

W odpowiedzi na request https://bitmaszyna.pl/api/offers dostaje w orderach dwa pola: "offer_type" (o wartościach BID i ASK) oraz "type" o wartosciach 1 i 2.
Czy te pola mogą zawierać inne wartości?
Czy offer_type = BID zawsze oznacza, że type = 0 oraz offer_type = ASK, że type = 1?

--
pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitmaszyna.pl » poniedziałek, 6 listopada 2017, 09:21

@kes Parametr offer określa czy chcesz wystawić ofertę na pozostałe środki w przypadku gdy transakcja natychmiastowa jest już niemożliwa. Type jest parametrem pomocniczym zawiera w sobie również zakodowany numer rynku, tzn: type%2 określa rodzaj ofery BID/ASK, natomiast type/2 numer rynku (BTC/PLN,LTC/PLN itd).

kes
Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: kes » wtorek, 14 listopada 2017, 21:09

Witam,
Czy BitMaszyna supportuje adresy SegWit BTC bech32 opisane w BIP173? Mówię o adresach zaczynających się od "bc1".
W jaki sposób mogę zmienić z panelu adres wypłaty dla BTC?
--
pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitmaszyna.pl » czwartek, 16 listopada 2017, 14:31

@kes Ten format zapisu adresu nie jest obsługiwany. Adres wypłat należy zdefiniować w oknie "Moje Konto/Definiowanie kont wypłaty" a następnie potwierdzić (przelewem lub jeśli była wcześniej aktywowana taka opcja emailowo).

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: omicronns » niedziela, 10 grudnia 2017, 23:11

@bitmaszyna.pl

Próbuję skorzystać z API, ale nie jestem w stanie nawet włączyć 2FA. Istnieje jakiś opis na czym to wszystko polega? Jeśli nie, to:
1) Jak aktywować uwierzytelnianie dwuetapowe? W szczególności skąd wziąć "kod uwierzytelniania dwuetapowego" ?
2) Do czego służą podane w ustawienia/zabezpieczenia: Klucz prywatny (to jest klucz do Rest-Sign ECDSA?), Klucze jednorazowe?
2) Wcześniej z @kes rozmawialiście o uwierzytelnianiu, i z zamieszczonego kodu wynika, że Rest-Sign to hmac-256, natomiast z informacji na stronie wynika że jest to ECDSA. To w końcu podpis ECDSA czy hmac?
3) Jeśli klucz prywatny podany w ustawienia/zabezpieczenia to klucz do ECDSA, to czym będzie klucz z ustawienia/klucze api?
4) Jakie są formaty danych klucza prywatnego z ustawienia/zabezpieczenia, klucza api, podpisu ECDSA?

Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitmaszyna.pl » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 12:15

@omicronns 1) Należy zeskanować QRKod aplikacją do generowania kodów jednorazowych np:. Google Authenticator i przepisać wygenerowany kod.
2) Klucz prywatny w zabezpieczeniach jest używany do generowania kodów jednorazowych 2FA, jest tam umieszczony w przypadku problemów z przeczytaniem QRKodu przez aplikację, kody jednorazowe natomiast służą np.: do awaryjnej deaktywacji 2FA.
3) Klucze API służą do podpisywania zapytań API.
4) Format klucza w zabezpieczeniach jest w formacie akceptowalnym przez Google Authenticator i podobne programy, w API można wybrać podpis ECDSA albo HMAC w zależności od preferencji (ECDSA jest bezpieczniejszy ale trudniejszy w implementacji).

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 235
Reputacja postu: 
0

Postautor: tonyxxl » wtorek, 12 grudnia 2017, 21:05

Nie wiem czy wy wiecie co się dzieje obecnie na rynku ale jeśli na BB jest kolejka 45 osób do supportu telefonicznego a weryfikacja trwa tydzień (podobnie jest na innych rozwijających się giełdach) to chyba warto byłoby uruchomić infolinie telefoniczną 24h lub co najmniej postawić kogoś przy telefonie od 8-22. Lepszej (i tańszej) okazji do pozyskania klientów i podniesienia żenujących obrotów już możecie nie mieć.
"Pomoc on-line:
Gtalk: bitmaszyna.pl@gmail.com
Gadu-Gadu: 2771516
E-mail: bitmaszyna.pl@gmail.com"

Na Boga: kto korzysta w 2017 z gadu-gadu i gtalk? (one w ogóle jeszcze działają?) chyba dinozaury.

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: piter55 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 23:19

Czy można wiedzieć kiedy będzie jakakolwiek możliwość wypłacenia Bitcoin Golda?

Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: bitmaszyna.pl » wtorek, 19 grudnia 2017, 09:19

@tonyxxl Ja myślałem że jeszcze tylko dinozaury używają telefonu do dzwonienia ;). A tak na poważnie postaramy się o otwarcie nowych kanałów komunikacyjnych.
@piter55 Już można wypłacać po kontakcie z supportem.

Wygadany
Reputacja: 347
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » środa, 20 grudnia 2017, 10:18

Co z tym waszym rynkiem LTC, nie ma oferty od paru dni - obsiadły Was sępy liczące na idiotów, którzy będą kupować po 1350 i więcej gdy kurs spadał nawet do 300$
Nie rozumiem czemu nie skupujecie choć trochę LTC na dołku na jakiejś zagranicznej giełdzie - potem od razu byście i tak sprzedali je z zyskiem na odbicu, a dla mnie po cenie bardziej realnej niż sępy.
Ten Wasz bot nie skupi nic w Polsce bo tu jest amok/absurd cenowy pomimo korekt

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Molerg » piątek, 29 grudnia 2017, 14:14

Mam pytanie, założyłem konto na Bitmaszyna i chciałem dokonać aktywacji, wpisałem swoje dane dostałem ten nr konta bankowego do przelewu, lecz kiedy wkleiłem go na stronie swojego banku(PEKAO) to wyskoczyło, że przelewy na ten adres bankowy są niemożliwe do zrealizowania, po więcej info mam się skontaktować telefonicznie. Dostaliście jakiś ban od PEKAO czy po prostu aktywacjie są zablokowane?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2214
Reputacja postu: 
0

Postautor: prezes » sobota, 30 grudnia 2017, 08:45

Pekao jest negatywnie nastawiony do kryptowalut:
https://gieldykryptowalut.pl/wiadomosci ... -easycoin/
Kanał na YouTube - przeglądy rynku kryptowalut, analizy techniczne, poradniki
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, ranking giełd i kantorów kryptowalut
Kryptowaluty.info.pl - codzienne informacje ze świata kryptowalut. ICO.

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » wtorek, 9 stycznia 2018, 15:38

Widzę, że nawet nikt z bitmaszyny tu nie zajrzał.
No cóż - miejsce gdzie kiedyś można było kupić LTC w normalnej cenie, często zgodnej nawet z bitfinex (nie tak jak na idiotycznym BB) zmieniło się w market dla idiotów, którzy nigdy kalkulatora w ręce nie mieli, kupujących doge po 0,078 gdy kurs nurkuje poniżej 0,05 albo ltc po 1100 gdy akurat jest wodospad do 800 zł.
Dzieje się tak dlatego, że obsłudze tego miejsca nie chce się zadbać o własną ofertę, generalnie wygląda tak jakby im nie zależało na obrocie i puścili to samopas. A to od obrotu są prowizje.
Strasznie dużo zarobicie na fee gdy paru idiotów przepłaci u cwaniaków haha.
Nikt normalny, któ umie liczyć i korzystać z internetu by sprawdzić kurs tu nie kupi bo nie ma nic po aktualnym kursie.
Jestem rozczarowana i pora wypłacić kasę, która tylko tam leży bez sensu - tak się nie prowadzi biznesu, że "olewa" się własne obroty

Rozmowny
Awatar użytkownika
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Postautor: ghimli » wtorek, 9 stycznia 2018, 15:58

@Lais Ale to nie jest kantor tylko giełda i jako taka nie ma wpływu na oferty użytkowników. Jeśli aktualne oferty są nieatrakcyjne wystaw Swoją po uczciwej cenie. Albo też "pocwaniakuj" i przebij oferty innych "cwaniaków". Przyczynisz się do zwiększenia głębokości, obrotów, atrakcyjności i przez to pośrednio większej ilości użytkowników z którymi można handlować.
Giełda bitcoin i litecoin: https://bitmaszyna.pl
Doładuj telefon za bitcoin i litecoin 2% taniej: https://doladowania.bitmaszyna.pl

Wygadany
Reputacja postu: 
0

Postautor: Lais » wtorek, 9 stycznia 2018, 16:22

@ghimli
no sorry ale giełda to nie jest (brak wolumenu, brak ofert i brak zainteresowania właścicieli zwiększeniem wolumenu), wasz bot animacyjny jest typowo kantorowy, tylko nie chce wam się go załadować i czekacie gdy jakiś panikarz podczas spadków go zasili. Właścicel tej giełdy nie ma konta na jakiejś zagraniczne i nie może kupić LTC podczas spadków? Tyle było okazji ostatnio..........
Każda giełda zapewnia jakąś ofertę by była płynność gdy jej nie ma, więc to jest kantor z mocno pustą ladą, gdzie inicjatywę przejęli "badylarze" (jest jeszcze koncepcja że może te drogie oferty to są właściciela, ale tak daleko w teoriach spiskowych się nie posunę bo nie mam dowodów)

Żeby wystawić swoją ofertę to najpierw muszę kupić jakieś krypto w tym absurdalnym kraju codziennej drożyzny i idiotów przepłacających dokładnie w momencie gdy akurat jest spora korekta albo przenieść się na zagraniczne giełdy i właśnie zmierzam w tę stronę bo nie ma innej drogi skoro obsługa (jeśli jesteś z niej bo widzę logo) pisze do mnie, że to ja mam przyczynić się do "do zwiększenia głębokości, obrotów, atrakcyjności i przez to pośrednio większej ilości użytkowników" jakby to był mój biznes.
Nie zależy wam na zarabianiu? haha
Sorry ale brak mi słów na polemikę z takimi argumentami

Początkujący
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0

Postautor: kinbit » wtorek, 23 stycznia 2018, 21:16

bitmaszyna.pl pisze:@prezes Nie chcę wspierać tej inicjatywy/coina. Według mnie jest bardzo szkodliwa w ujęciu długoterminowym dla Bitcoina. Wprowadza masę problemów np.: pomyłkowe depozyty BCC na adres przyjmujący BTC i odwrotnie. Wprowadzenie rynku wymiany to już według mnie zbyt duże wsparcie dla "czegoś takiego", ale jestem otwarty na argumenty.
Now there is a new format for BCC addresses https://www.bitcoinabc.org/cashaddr

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”