Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

bMh
Początkujący
Posty: 546
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bMh » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 20:31

Mysle ze jakby puscic informacje do kilku portali o tym ze bitbay cos kreci z wyplatami to moze ostrzec sporo osob przed ich "problemami". A mysle ze kazdy wiekszy gracz jak WP czy Onet ze swoimi zasiegami i checia do clickbaitowych artykulow podlapie chetnie temat. Jutro minie tydzien od momentu zlecenia wyplaty. Mysle ze to wystarczajacy czas na to zeby sie bitbay ogarnelo a jak nie no to niech sie inni dowiedza i omijaja ta gielde szeroko

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: snajp » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 21:30

@bMh piszesz o fiatach czy krypto. Dzisiaj jak wrócę do domu to chcę kupić btc i przelać na inną giełdę. Są jakieś problemy z btc, z tego co słyszałem to tylko eth jest zapchane.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: xwolf » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 21:45

snajp pisze: @bMh piszesz o fiatach czy krypto. Dzisiaj jak wrócę do domu to chcę kupić btc i przelać na inną giełdę. Są jakieś problemy z btc, z tego co słyszałem to tylko eth jest zapchane.
BTC powinno działać. Też od tygodnia chcę zrobić transakcję ETH ale cały czas nic. W czwartek pisałem z kimś z supportu i powiedzieli, że to powinna być już kwestia godzin. Potem miałem nadzieję, że w poniedziałek rano coś z tym zrobią ale jak narazie widać tylko te transakcję na ponad 5000 ETH.

Mam nadzieje, że w końcu to opanują. Czy ponad 7 dni nie powinno wystarczyć na zwiększenie prowizji tak, żeby transakcje miały większą szansę trafić do bloku?

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: buddookan » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 22:06

Ja się coraz bardziej martwię że za chwile usłyszymy o kradzieży albo upadku. Newsy na FB są typowe by odwrócić uwagę. Chwalą się nowym budynkiem. Stwarzają pozory że wszystko gra, ale jak ludzie się pytają o ETH to zero odzewu. Coś tu brzydko pachnie.

Początkujący
Posty: 137
Rejestracja: 31 sierpnia 2017
Reputacja: 22
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Jvri » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 22:32

buddookan pisze: Ja się coraz bardziej martwię że za chwile usłyszymy o kradzieży albo upadku. Newsy na FB są typowe by odwrócić uwagę. Chwalą się nowym budynkiem. Stwarzają pozory że wszystko gra, ale jak ludzie się pytają o ETH to zero odzewu. Coś tu brzydko pachnie.
Trzepią taką prowizję na transakcjach, że nie padną. Spokojnie. Niestety dobra reklama zrobiła swoje i mają chyba największy wolumen na polskim rynku. Są ciekawsze polskie giełdy, ale niestety wszyscy pchają się tutaj.

Swoją drogą. Temat ETH miał być dzisiaj naprawiony (mail). Komuś coś się ruszyło? u mnie nadal cisza....

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 28 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Roki » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 22:55

"Dzień dobry,

Ze względu na duże obciążenie sieci ETH wystąpiły pewne problemy ze stabilnością portfeli, które sprawiły, że standardowa realizacja wpłat i wypłat w tej walucie na chwilę obecną jest niemożliwa.

Dział techniczny pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu i najpewniej do dnia dzisiejszego wszystkie zaległe wpłaty i wypłaty zostaną zaksięgowane. Za utrudnienia bardzo przepraszamy. O rozwiązaniu problemu będziemy informować na bieżąco."

"Najpewniej" ale kur....a jest 22:54 i najpewniej juz sobie nie poradzą...hu.j mnie szczeli

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: buddookan » poniedziałek, 11 grudnia 2017, 23:31

Roki pisze: "Dzień dobry,

Ze względu na duże obciążenie sieci ETH wystąpiły pewne problemy ze stabilnością portfeli, które sprawiły, że standardowa realizacja wpłat i wypłat w tej walucie na chwilę obecną jest niemożliwa.

Dział techniczny pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem tego problemu i najpewniej do dnia dzisiejszego wszystkie zaległe wpłaty i wypłaty zostaną zaksięgowane. Za utrudnienia bardzo przepraszamy. O rozwiązaniu problemu będziemy informować na bieżąco."

"Najpewniej" ale kur....a jest 22:54 i najpewniej juz sobie nie poradzą...hu.j mnie szczeli
Wiesz że to jest pociskanie kitu ? Inne giełdy jakoś przesyłają ETH . Popatrz na binance: Wysyłki co parę sekund i prawie żadnych przerw.
https://etherscan.io/address/0x3f5ce5fb ... b5c936f0be
Teraz popatrz na bitbay. Wczoraj ~30 tranzakcji i dzisiaj kilka wyprowadzających 2,5 mln $. Przez 5 dni prawie nic się nie dzieje.
https://etherscan.io/address/0xb7cc1a4c ... 85c8bc0c24

Skoro mają problemy z walutą która nie jest nowa to można sobie zadać pytanie jak tam wygląda sprawa zabezpieczeń o które trzeba dbać z dnia na dzień.
I jeszcze to kłamstwo że będą informować na bieżąco. Zobacz FB. Nic nie raczą ludziom odpisać.
https://www.facebook.com/BitBayPolska/

bMh
Początkujący
Posty: 546
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 352
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szczecin

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: bMh » wtorek, 12 grudnia 2017, 07:05

@bitbay macie czas dzisiaj do 15 na podanie stosownego oswiadczenia lub wyjasnienie tematu. Bez kitow, ze macie problemy techniczne itd. Inaczej duzo ludzi sie dowie o waszych dziwnych przelewach i braku wyplat od tygodnia w ETH.

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 10 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: OceanFire » wtorek, 12 grudnia 2017, 08:02

Jeżeli nie mogą tego zaksięgować to mogliby przynajmniej zwrócić środki na adres nadawcy ...

EDIT:

Kiedy w końcu włączycie stop loss-y ?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamil4855 » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:13

Teraz na infolinii mówią ,że wpłaty księgują się, ale jest duża kolejka i trochę czasu to potrwa.Czy komuś zaksięgowała się wpłata? Moim zdaniem grają dalej na czas i myślę o zgłoszeniu sprawy na policje.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Grany » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:28

A jak wyglada sprawa wyplat ETH? Ok 8:30 dzis puscilem wyplate i w statusie mam tylko klikalne "Anuluj"
Komuś wypłaty wyszły?

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zbyszek_gd » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:31

kamil4855 pisze:Teraz na infolinii mówią ,że wpłaty księgują się, ale jest duża kolejka i trochę czasu to potrwa.Czy komuś zaksięgowała się wpłata? Moim zdaniem grają dalej na czas i myślę o zgłoszeniu sprawy na policje.
U mnie w portfelu pojawiły się pozycje "oczekujące" - niby nic, ale jest jakiś postęp :)

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: buddookan » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:34

Zbyszek_gd pisze:
kamil4855 pisze:Teraz na infolinii mówią ,że wpłaty księgują się, ale jest duża kolejka i trochę czasu to potrwa.Czy komuś zaksięgowała się wpłata? Moim zdaniem grają dalej na czas i myślę o zgłoszeniu sprawy na policje.
U mnie w portfelu pojawiły się pozycje "oczekujące" - niby nic, ale jest jakiś postęp :)
Ale przesyłałeś do bitbay czy wysyłałeś .Według nowego i starego konta nic dalej nie wychodzi ani nie wchodzi :
https://etherscan.io/address/0xf646cbe3 ... a58badb95e

Według mnie gra na zwłokę.
Grany pisze: A jak wyglada sprawa wyplat ETH? Ok 8:30 dzis puscilem wyplate i w statusie mam tylko klikalne "Anuluj"
Komuś wypłaty wyszły?
Ja anuluj mam o 6 dni i nic sie nie zmienia.

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 8 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Mariusz Walasek » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:42

kamil4855 - Bezczelnie kłamią, czekam na 5 wpłat etherum od 10 dni nawet 1 nie została zaksięgowana!!!

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Dodam że sieć ETH zapchana przez kotki to tylko 10% całej sieci, ktoś z nas delikatnie robi idiotów.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamil4855 » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:43

U mnie pozycja "oczekujące" pojawiła się po mojej pierwszej interwencji na czacie (jak jeszcze działał) ,to było 5h od wysłania eth i od tamtej pory nic się nie ruszyło. Czyli taki status "oczekujący" mogą zrobić w każdej chwili.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zbyszek_gd » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:44

buddookan pisze:
Zbyszek_gd pisze:
kamil4855 pisze:Teraz na infolinii mówią ,że wpłaty księgują się, ale jest duża kolejka i trochę czasu to potrwa.Czy komuś zaksięgowała się wpłata? Moim zdaniem grają dalej na czas i myślę o zgłoszeniu sprawy na policje.
U mnie w portfelu pojawiły się pozycje "oczekujące" - niby nic, ale jest jakiś postęp :)
Ale przesyłałeś do bitbay czy wysyłałeś .Według nowego i starego konta nic dalej nie wychodzi ani nie wchodzi :
https://etherscan.io/address/0xf646cbe3 ... a58badb95e

Od kilku dni wiszą mi dwa przelewy z pool`i. (czy li do BB). Patrząc na poprzednie przelewy to szło z polli na mój adres, potem z mojego adresu przelewali na adres BB i wtedy miałem widoczne na portfelu. Aktualnie na stronie w portfelu mam oczekujące, ale w etherskanie dalej środki są na "moim adresie".

PS.
Ale jako, że jestem leszczem początkującym z drobniakami - to się jakoś szczególnie nie ciskam. Wszedłem w to z ciekawości i mam coraz większe wrażenie ogólnego burdelu. Ta rzekoma "poza systemowa waluta" to tylko mętna woda dla tych złych ;) i będzie sie to kręcić do czasu uregulowania prawnego.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 7 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: kamil4855 » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:48

Ja przesyłałem na BB

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 702
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 202
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: liseklsk » wtorek, 12 grudnia 2017, 10:53

Rozumiem że wszyscy są wkurzeni i sam bym był tak jak byłem w przypadku zbyt niskiego fee dla BTC kilka dni temu. Nie rozumiem natomiast osób które piszą że mają od tygodnia przy wypłacie cały czas anuluj i tego nie anulują. Były informacje tutaj czy na BB że są opóźnienia, więc chyba lepiej było anulować, sprzedać i kupić coś innego a potem wysłać.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Grany » wtorek, 12 grudnia 2017, 11:01

W tym momencie w sumie anulowanie po 6 dniach ma sens - kilkanascie % w gore poszedl kurs ;)

Początkujący
Posty: 265
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: buddookan » wtorek, 12 grudnia 2017, 11:04

liseklsk pisze: Rozumiem że wszyscy są wkurzeni i sam bym był tak jak byłem w przypadku zbyt niskiego fee dla BTC kilka dni temu. Nie rozumiem natomiast osób które piszą że mają od tygodnia przy wypłacie cały czas anuluj i tego nie anulują. Były informacje tutaj czy na BB że są opóźnienia, więc chyba lepiej było anulować, sprzedać i kupić coś innego a potem wysłać.

wysłane z nokia 3310 przy użyciu taptalk
Może by to było rozwiązanie gdyby nie ta interpretacja:
http://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczeg ... l=-1#tresc
Wiec jak ktoś chce kupić IOTA to musi zmienić ETH na LTC a potem LTC na ETH i na IOTA
4 operacje i od każdej odlicz 19% podadku. Nawet nie wiadomo jak to policzyć.
Teraz wydaje sie to śmieszne, ale zobaczycie ze za parę lat trzeba będzie udowadniać pochodzenie każdej krypto-waluty a rząd zrobi wszystko żeby dowalić ludziom robiącym łatwą kasę.

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości