Zonda, zondaglobal.com ( dawniej giełda BitBay ) - Dyskusja ogólna

LSR
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: LSR » niedziela, 11 czerwca 2017, 17:28

@BitBay, planujecie dodać jakieś nowe kryptowaluty?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » niedziela, 11 czerwca 2017, 21:49

@novymivo, wpłaty krypto księgowane są oczywiście automatyczne, przez całą dobę. Daj nam znać na support@bitbay.net, księgowanie jakiej waluty i w jakim czasie było wolniejsze, postaramy się zlokalizować przyczynę i jak najszybciej ją usunać.

@LSR, tak, na BitBay pojawią się już niedługo nowe waluty ;) Nowe rynki wystartują z nową wersją naszej platformy. Będziemy informować, jak będzie znana data.

Pozdrawiamy,
zespół BitBay

Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 12 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: hub2 » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 09:57

@BitBay - czy znana jest jakaś awaria w tej chwili na waszym serwisie?
Nie mogę sie zalogować... (Podałeś niepoprawny login lub hasło), probowałem zmieniać, wciąż to samo...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: novymivo » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 10:09

@hub2, u mnie dziala
Polskie Forum Bitcoin.pl

LSR
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: LSR » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 10:47

@hub2 miałem coś takiego 2 razy już ale z tokenem 2FA. Wpisywałem 10 razy prawidłowy aż w końcu mi zablokowało konto. Po wyjaśnieniu z supportem już było w porządku (chwała wam za ten support - minuta rozmowy przez telefon i załatwione! Żadnego czekania). Wczoraj znowu się to pojawiło ale odświeżyłem stronę i logując się znowu, zadziałał w końcu token. Powinni się przyjrzeć temu :mrgreen:

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: cyggan » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 12:22

@BitBay Opiszę swój problem na forum, gdyż od kilku dni nie jestem w stanie dodzwonić się na Waszą infolinię, nie otrzymałem odpowiedzi na mail wysłany przez formularz na stronie w środę 07-06, a konsultanci na chat'cie są obecnie niedostępni.

W środę 07-06, zaraz po wznowieniu wypłat bankomatowych zleciłem wypłatę 2000 zł z własnego, zweryfikowanego konta. Po otrzymaniu sms oraz maila z kodami udałem się do bankomatu sieci Euronet. Po wykonaniu potrzebnych czynności (według wytycznych na stronie ) bankomat podał mi informację, iż "Limit dzienny wypłat Skycash jest przekrocony". Udałem się do innego bankomatu, jednak po ponownej próbie wypłaty otrzymałem informację, że kod lub pin są niepoprawne. Sprawdziłem wszystko kilkukrotnie w kilku bankomatach pojawiał się ten sam problem z błędnymi danymi. W czwartek 07-07 zgłosiłem to u Waszego konsultanta poprzez chat na stronie. Otrzymałem odpowiedź, iż reklamacja została przyjęta, jest nowy operator, więc mogą być błędy i jeśli środków nie uda się wypłacić otrzymam zwrot oraz informację na mail w terminie do 72h od zgłoszenia. Do dnia dzisiejszego sytuacja się nie zmieniła, nie uzyskałem żadnej odpowiedzi oraz nie mam możliwości kontaktu z Państwem.

Proszę o informację w jaki sposób powyższa sprawa będzie rozwiązana.

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 71
Rejestracja: 27 stycznia 2015
Reputacja: 24
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: grabollo69 » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 12:40

@cyggan,
mam ten sam problem - praktycznie identyczny, natomiast wiem że trzeba czekać, w weekend jest zawsze przestuj z takimi zgłoszeniami.
Na pewno nie masz sie o co martwić i zwrot do Ciebie pójdzie, miałem nie raz wcześniej takie sytuacje i koniec końców wszystko było ok (zwrot i udana ponowna wypłata).
Z tego co widze znów wypłaty są możliwe ale z niej nie korzystam bo czekam właśnie na zwrot.
Być może wypłaty będą działać z halcash bo widze że ich strona ruszyła.

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 8 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: cyggan » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 12:50

@grabollo69,
Dziękuję serdecznie za Twoją odpowiedź, uspokoił mnie nieco fakt, że mój przypadek nie jest odosobniony. Mam nadzieję, że sytuacja szybko się rozwiąże i kolejne wypłaty będą bez zarzutu, choć po takiej sytuacji i utrudnionym kontakcie, zdecydowałem się poświecić ostatnie dni na szukanie alternatyw jeśli chodzi o wypłaty środków z bankomatu.

Pozdrawiam

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: silv7r » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 13:42

Wczoraj podczas dokonywanie transakcji zablokowane mi konto na giełdzie, czy ktoś wyjaśni mi ten cyrk ? o_O

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 14:01

@cyggan, jeśli tylko zgłosiłeś naszemu supportowi problem z wypłatą z bankomatu jest ona już z pewnością zgłoszona do opertora - robimy to na bieżąco. Czekamy na potwierdzenie o braku realizacji zlecenia i po jego otrzymaniu niezwłocznie dokonamy zwrotu wraz z prowizją. Infolinia jest cały czas dostępna, natomiast może być zajęta przez inną osobę, która potrzebuje informacji lub pomocy.

@silv7r, prosimy o kontakt z naszym supportem. Jeśli już to zrobiłeś, to sprawa jest już na pewno przekazana do naszego działu technicznego.

Pozdrawiamy,
zespół BitBay

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: silv7r » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 17:37

Ok sprawa rozwiązana. Zdzwoniłem na infolinie, po kilku próbach dodzwoniłem się.Powiedziano mi że problem techniczny i szybko rozwiązano. Więc w sumie sprawnie i dostałem jeszcze małą rekompensatę, więc wszystko POZYTYWNIE.
A problem techniczny choć dziwni każdemu może się zdarzyć.

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: silv7r » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:59

mau1 pisze: Co się dzieje z wpłatami ETH? Czekałem na wpłatę 2.5 godziny (>550 potwierdzień). Dodzwonić się na infolinię to cud. Na maila też nie dostałem odpowiedzi.

Jedno wielki G*WNO ta giełda... Dwa cyrki w ciągu 2 dni. Wczoraj wpłata ETH trwała kilkanaście minut na tą giełdę dzisiaj identyczne sytuacja i pół dnia nie można sie doczekać.. Z Liska też też wpłata nie wiadomo kiedy nastąpi.... Ciekawe czy zwrócą różnice w kursie jeśli miała to być transakcja arbitrażowa bez ryzyka...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:43

silv7r pisze: Ciekawe czy zwrócą różnice w kursie jeśli miała to być transakcja arbitrażowa bez ryzyka...
Hehe, pytanie retoryczne. 8-)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wp12 » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:48

Problemy z automatycznymi depozytami krytpowalut występują nie pierwszy raz.
Co ciekawe problemy z księgowaniem występują prawie zawsze przy pojawieniu się świetnych różnic kursowych umożliwiających arbitraż. Dziwnym zbiegiem okoliczności również support wówczas nagle przestaje odpowiadać..
Zastanawia mnie czy to możliwe, że Bitbay blokuje wtedy depozyty, żeby samemu bardziej efektywnie zarobić na arbitrażu przy wyeliminowanej konkurencji..
Jako specjalista IT nie mogę sobie wyobrazić, w jaki sposób mogą co chwila zawodzić mechanizmy automatycznego księgowania kryptowalut w serwisie funckjonującym od wielu lat na rynku.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: wp12 » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 21:16

@BitBay, czy możemy prosić o jakiś komentarz do powyższego i wyjaśnienie powtarzających się problemów z automatycznym księgowaniem depozytów kryptowalut?

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: ArekW » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:31

Wymazywanie pisze: @Bit-els, Oni chyba nie mają firm/działalności w Polsce, ale w egzotycznych miejscach. Podstawa takich biznesików zapewne.
@TypowyFacet, Takie gówienka mają też chyba metodę, że niby masz duże zyski już, ale nie możesz wypłacić z najróżniejszych powodów. Pięknie opisał to jeden z cytatów od "Adamkrasko".

Ktoś może myśleć, że tu gównoburza poszła, że Pan Sylwester zna takich ludzi, ale naprawdę, my jako Crypto musimy bardzo uważać i odgradzać się od MLM, od scamów i piramid. Owszem czasem nieświadomie sami kupujemy coiny-scamy, ale tak to bywa, że można się naciąć, a ilość scamów od 2014 jakby wyraźnie malała. A takie środowiska typu ponzi-MLM-"super zarabianie z neta z powietrza" będą coraz bardziej wchodzić w crypto, lansować się na bitcoiniarzy itp., bo tu jest jak pisałem świeży rynek, genialny wynalazek, mała wiedza społeczna o tym (wręcz żadna, powtarzam: każdy kto ogarnia portfel BTC i mniej więcej wie co to BTC, ma już wiedzę ekspercką na tle społeczeństwa), no i konkretna kasa, bo to globalny i nowy rynek. Dlatego trzeba dmuchać na zimne i nawet jeśli ktoś ma prywatnie kontakty z takimi ludźmi, którzy mogą być prywatnie spoko, to uważam, że jeśli to ktoś "publiczny" dla środowiska BTC, należy o tym powiedzieć. BTC nieraz w takich sytuacjach może oberwać za darmo po dupie, bo jak MLM się zwinie a miał główną płatność przez BTC, to idiotom się wmówi, że to wina tego złego BTC. Dlatego też operowanie płatnościami dla MLM za pomocą BTC to spore ryzyko wizerunkowe dla operatora, że jest kojarzony z czymś takim. Tak, wiem, że bankowych kanałów jest mnóstwo i też operują, ale bankierzy to już rynsztok, fajnie jakby crypto starało się odpuszczać zyski z obsługi takich MLM czyli prowizje kosztem wzrostu reputacji. Tak, wiem, że dziwne, by BTC giełda czy operator mieli wybierać kto jest lepszy czy gorszy, ale te MLMy to zaraza i trzeba z tym walczyć a nie wspierać i obsługiwać za kilka srebrników ponieważ każdy lub większość wpłat maluczkich do takich MLM to potencjalnie stracone pieniądze poprzez oszustwo i głupotę wpłacających.
Dyskusja się skończyła ale popieram w 100% przedmówcę. Post jest silny i jednoznaczny.

Fajnie, że się zgadzasz, ja też się zgadzam, ale jak ostrzegałem, za śmiecenie wątku giełdy będę wysyłał na urlopy. Ode mnie masz 7 dni. Miłego wypoczynku. Bitmar

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1614
Rejestracja: 17 lutego 2014
Reputacja: -55
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: Zonda » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:41

Problemy z księgowaniem ETH, o których tutaj piszecie, pojawiają się, ale są sporadyczne. Serdecznie przepraszamy tych, których dotknęły. Nie są one związane z żadnym zamierzonym działaniem, ani nie wynikają też z jakiejkolwiek próby wpływania przez nas na rynek. Wymienione przypadki mają podłoże czysto techniczne. Od kilku dni pracujemy instensywnie nad całkowity rozwiązaniem podobnych sytuacji. Jeśli napotkaliście taki problem, prosimy o kontakt mailowy z supportem. Zgłoszenia dotyczące księgowania wpłat mają nadany wyższy priorytet.

@wp12 Dobry kurs zawsze powoduje zwiększenie liczby transakcji i generalnie użytkowników, którzy chcą rozpocząć przygodę z kryptowalutami, co automatycznie zwiększa ilośc wiadomości i telefonów do nas - stąd czasem może być trudniej się do na dodzwonić ;) Staramy się zawsze odpowiadać jak naszybciej i szczególną uwagę zwracać na problemy związane z Waszymi środkami. Absolutnie nie wykorzystujemy depozytów naszych klientów.

Dodatkowo chcielibyśmy zapowiedzieć, że mocno pracujemy nad udostępnieniem Wam nowej, wydajniejszej wersji naszej platformy. Prosimy jeszcze o odrobię cierpliwości - szczególnie dla naszy programistów ;)

Pozdrawiamy,
zespół BitBay

Początkujący
Posty: 274
Rejestracja: 15 maja 2013
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: tarpan » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:56

@BitBay ja rónież po raz kolejny mam problem z księgowaniem krypto. Dziś moje 2 transakcje przychodzące wiszą, choć mają już po 4 potwiedzenia (BTC). Liczę na jakąś reakcję

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: adam1226 » wtorek, 13 czerwca 2017, 00:23

Jak długo trzeba czekać na odpowiedź z supportu?
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Dyskutant
Posty: 178
Rejestracja: 13 czerwca 2014
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BitBay.pl BTC / LTC / ETH/ PLN / USD / EUR - Dyskusja ogólna

Postautor: silv7r » wtorek, 13 czerwca 2017, 00:42

Psy szczekają a karawana jedzie dalej...Przecież do sądu nikt nie pójdzie...
Prawdy i tak człowiek się nie dowie.
Powiem tylko że kolejna wpłata ETH na giełdę nie chce być zaksięgowana.
Ciekawe czy będzie można wypłacić PLN, czy będzie to wieczny nierozwiązany problem techniczny.....

Wróć do „Giełdy, kantory, bitomaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość